Jak být více zajímavý: 9 jednoduchých kroků

5.6.2020 v Psychologie 3

Zajímavý může být každý a průměrnost je jen úděl lenochů. V dnešním článku si povíme, jak být zajímavý podle Jessicy Hagy.1. Zkoumejte
Zkoumejte nové nápady, místa a názory. Naslouchat ozvěně ve své prázdné hlavě, je úděl nudných lidí.

2. Podělte se o své objevy
Buďte štědří. Ne všichni se do toho mohou pustit spolu s vámi. Umožněte jim prožít stejná dobrodružství.

3. Něco dělejte. Cokoli.
Tančete. Pište. Stavějte. Programujte. Hrajte si. Pomáhejte. Tvořte.
Je jedno, co děláte, hlavní je něco dělat. Jenom sedět a stěžovat si není akceptovatelné a nepočítá se to jako činnost, pokud nad tím náhodou dumáte.

4. Přijměte svou vrozenou podivnost.
Nikdo není úplně normální. Každý má jedinečné podivnosti a zvláštní názory. Neskrývejte tyto věci – to je to, co vás dělá zajímavými.

5. Mějte zájem
Když nebudete mít zájem o nic, nikdo nebude mít zájem o vás.

5+1 Uklidněte vnitřního egouše
Přerostlé ego leze do cesty dobrým nápadům a překáží jim. Pokud je vaše arogance větší než vaše odbornost, stanete se člověkem, kterému se budou všichni vyhýbat.

7. Odpal to
Prostě to zkuste. Hrajte si s novými myšlenkami. Udělejte něco divného. Pokud nikdy neopustíte svou pohodlnou zónu, tak nevyrostete.

8. Pryč z rozjetého vlaku.
Pokud to už dělají všichni ostatní, tak jste přišli pozdě na pomyslnou párty. Dělejte vlastní věci, buďte originální a sledujte, jak se ostatní snaží skočit na váš vůz, který jste si postavili sami. Je mnohem zábavnější to řídit, než jenom kopírovat a nechat se unášet proudem.

9. Ignorujte plíseň.
Nudné je bezpečné. Budete vyzváni, abyste se chovali správně. Mohli byste, měli byste, musíte. Ale neposlouchejte to. Oni vás ve skutečnosti nesnášejí za vaše dobrodružné výpravy.


přeložila aluška.org 2020
podle zdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho klara 2020-06-05 16:10:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Najzaujímavejší sme vtedy, ak sme sami sebou – prirodzení. Keď robíme to, k čomu nás naša duša ťahá, vtedy to robíme dobre, vtedy sme autentickí a to je to, čo ľudí priťahuje, pretože to cítia. Nedajme sa odradiť od tohto smerovania pocitmi, že na to nemáme, že na to nestačíme alebo že už je na to neskoro…a podobne. Budeme zaujímaví pre tých, ktorých potrebujeme stretnúť alebo osloviť v našich životoch.

Ikona diskutujiciho Kujon 2020-06-05 18:32:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím s tebou pěkně si to napsala. Být sám sebou a ne jak chce okolí, pak přitáhneš ty správné lidi.

Ikona diskutujiciho Rady 2020-06-07 20:13:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak a já navím musela přestat být tak „milá“ Pak jsem mohla poznat, jaká jsem já. Je to osvobození, pak už tak radost přijde sama.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek