Jak film Demolition Man z roku 1993 dokonale předpověděl (a zesměšnil) dnešní společnost

21.5.2022 v Poselství 25

Film Demolition Man se odehrává v roce 2032 v utlačovatelské společnosti řízené tyranským doktorem, který se dostal k moci po epidemii a sociálních nepokojích. Sledovat tento film dnes, je děsivý zážitek. Staré vtipy z minulosti jsou totiž realitou dneška. Zde se podívejte na neuvěřitelné předpovědi tohoto filmu natočeného před 30 lety.Když si chci odpočinout a odreagovat se, rád se dívám na filmy z 20. století, zejména z 90. let. Jako člověk, který v této kouzelné dekádě vyrůstal, je pro mě ponoření se do nostalgie 90. let jako balzám na duši. Vždyť všechno v 90. letech bylo lepší. Zábavné věci byly zábavné. Cool věci byly cool. A podle mého názoru byla společnost prostě rozumnější a šťastnější.
Takže když jsem nedávno narazil na film Demolition Man z roku 1993, nemohl jsem odolat. Existuje něco devadesátkovějšího, než Wesley Snipes bojující se Sylvesterem Stallonem v džínové kombinéze? Avšak sledování tohoto filmu v roce 2022 se nakonec stalo bizarním, mysl ohýbajícím zážitkem.

Zaprvé, film se odehrává v roce 2032, což je pro nás za pouhých deset let. Jinými slovy, v současnosti jsme mnohem blíže „budoucnosti“ filmu, než roku, kdy byl skutečně natočen. Za druhé, „budoucnost“ zobrazená ve filmu téměř s prorockou přesností ukazuje na vše, co je v současné společnosti špatně. A zesměšňuje to, jako by se nám film vysmíval z minulosti.


Ve filmu Demolition Man dohlíží tyranský doktor na přísně kontrolovanou „utopii“, kde je každý aspekt života monitorován a přísně regulován. Postava Sylvestera Stalloneho, který byl od roku 1997 kryogenicky zmrazen, do této budoucnosti vtrhne a nenávidí každou její část.
Takže sedím, snažím se prožít 90. léta sledováním filmu a uvědomuji si, že ten film je o týpkovi v roce 2032, který se chce vrátit do 90. let. Je to všechno dost ohromující.

I když si 90. léta rád idealizuji, spousta dnešních tendencí pochází právě z této dekády. V době uvedení filmu se v médiích rozmohla politická korektnost, technologie skokově vstoupily do informačního věku, AIDS nabralo intenzitu znepokojivé epidemie a Los Angeles se stalo místem sociálních nepokojů.
Demolition Man prostřednictvím komedie a satiry zobrazoval budoucnost, v níž tyranská postava využívá těchto prvků do absurdní míry, aby nastolila „odvážný nový svět“. A my ho právě prožíváme. A v některých ohledech je naše „budoucnost“ horší než ta, kterou vidíme ve filmu.
Demolition Man je jediným filmem, který režíroval Marco Brambilla, umělec známý především svými propracovanými uměleckými instalacemi. Jeho díla jsou plná symboliky.

Film Demolition Man se stal vizionářským varovným příběhem proti dystopickým tendencím elity. Podívejme se blíže na film Demolition Man a jeho ohromující předpovědi o dnešní době:

Prorocký film
Ve filmu Demolition Man je násilnický zločinec Simon Phoenix (hraje ho Wesley Snipes) odsouzen ke kryogennímu zmrazení na 70 let. V roce 2032 je rozmražen kvůli slyšení o podmínečném propuštění, ale nakonec ze zařízení uteče. Phoenix se tak ocitá v „utopické“, nenásilné budoucnosti, kde jsou zbraně zakázány (lze je najít pouze v muzeích).
V jednom okamžiku shrne situaci: „Píše se rok 2032. A s lítostí musím konstatovat, že svět se stal p*sranou verzí Bradyho bandy, kterou řídí banda okradených slabochů“.

Všichni v budoucnosti nosí hábity. Kromě přitakávání globalismu film předpověděl i „genderově rozmazanou“ módu, což se děje právě teď.

Ve světě plném slabochů nikdo neumí zabránit tomu, aby Phoenix všechno zničil. Policejní sbor se proto rozhodne rozmrazit Johna Spartana (hraje ho Sylvester Stallone), policejního frajera ze staré školy, který byl v roce 1997 také kryogenicky zmrazen kvůli obvinění z neúmyslného zabití.
Když se Spartan začlení do policejního sboru, okamžitě se dostane do rozporu s utlačovatelskými zvyky této nové společnosti.
Všude jsou stroje, které poslouchají, co lidé říkají. Když někdo řekne něco nevhodného, stroj vydá bzučivý zvuk a řekne: „Za porušení zákona o slovní morálce jste pokutován jedním kreditem“. V této scéně John Spartan neustále uráží stroje, aby si mohl s udělenými pokutami vytřít zadek a vybodnout se na tři mušle, které neví jak se používají.

Jak lépe znázornit dnešní boj proti svobodě slova, kdy jakékoli porušení „morálního kodexu“ diktovaného elitou vede k okamžitému trestu, cenzuře a zrušení? Spartan také zjistí, že každý má v kůži všitý mikročip. Včetně jeho samotného!
Čip je ve městě San Angeles nutný k tomu, aby člověk mohl cokoli udělat, včetně vstupu do vlastního domu. Protože peníze jsou zastaralé, všechny transakce se provádějí pomocí tohoto čipu.

Při sledování takového filmu v roce 2022 nelze nevidět paralelu s očkopasy, které jsou na mnoha místech vyžadovány pro účast ve společnosti. Samozřejmě existují snahy tyto pasy přeměnit na čipy.
Nedávný titulek švédské společnosti, která vyvíjí mikročipový vakcinační pas, zní: „Mikročip implantovaný do kůže by mohl být vaším očkovacím kovidpasem.“

Když se Spartan o čipu dozví, řekne: „Z tohohle fašistického svinstva je mi na zvracení“. Jo, v devadesátých letech lidé poznali fašistické svinstvo, když ho viděli.

Jak Spartan objevuje tento „odvážný nový svět“, dozvídá se také o tom, jak to všechno vzniklo. A je to děsivě podobné tomu, co se stalo ve skutečném světě.

Řád z chaosu
V roce 2032 je město San Angeles (vzniklo sloučením Santa Barbary, Los Angeles a San Diega) pod kontrolou doktora Cocteau, tyranské postavy, která zneužívá vědu a technologie k vytvoření „dokonalé“ společnosti. Ve městě doktora Cocteau je vše, co vám škodí, nezákonné: Alkohol, kofein, kontaktní sporty, maso, sprostá slova, čokoláda, benzín, nevzdělávací hračky a cokoli ostrého. Potraty jsou nelegální, ale těhotenství také… pokud nemáte licenci. Zakázán je také fyzický kontakt mezi lidmi.

Opakovaným vtipem ve filmu je bezkontaktní „podání ruky“.

A tohle je nedávný novinový titulek ze skutečného života: „Nemyslím si, že bysme si ještě někdy měli podávat ruce. Dr. Fauci říká, že čínská chřipka by mohla navždy změnit lidské zvyky.“

Netvrdím, že doktor Fauci je stejná postava jako doktor Cocteau z filmu Demolition Man, ale řekněme, že ta podobnost je zarážející:

Vlevo: Dr. Cocteau. Vpravo: Dr. Fauci.

V této bezkontaktní společnosti se schůzky vedou virtuálně. To je jedna z mnoha přesných technologických předpovědí ve filmu Demolition Man:

John Spartan v jednu chvíli zjistí, kam až sahá politika nedotknutelnosti. Spartanova spolupracovnice Lenina Huxleyová (pojmenovaná podle Aldouse Huxleyho, autora knihy Brave New World) ho požádá o se*. Když souhlasí, předá mu přístroj „vir-se*“.
Když člověk sleduje tuto scénu v roce 2022, automaticky ho napadne: „To jsou zařízení pro virtuální realitu.“
V roce 1993 však žádná z těchto věcí ještě neexistovala. V té době bylo vrcholem techniky Super Nintendo.

Spartan toto zařízení nesnáší a chce si to s Huxleyovou rozdat postaru. Huxleyová odmítá a vysvětluje mu, jak řada epidemií a mutací vedla k zákazu „přenosu tekutin“.
„Bujará výměna tělních tekutin byla jednou z hlavních příčin úpadku společnosti. Po AIDS přišla na řadu NRS. Po NRS následovala UBT. Jednou z prvních věcí, které Dr. Cocteau udělal, bylo zakázání veškerého přenosu tekutin a behaviorální inženýrství společensky přijatelného chování. Dokonce ani přenos ústy není povolen.“

S tím, co bylo ve filmu řečeno, zde je nedávný titulek kanadského „nejlepšího lékaře“: „Přestaňte se líbat, při sexu noste roušku, abyste zabránili přenosu čínské chřipky, říká Dr. Tam.“
A tohle opravdu není satira.

Huxleyová ve filmu také vysvětluje, jak je v roce 2032 regulováno rozmnožování:
„Rozmnožování? Jdeme do laboratoře. Tekutiny jsou čištěny, kontrolovány a přenášeny pouze zdravotnickým personálem. Je to jediný legální způsob.“

A zde je další velmi čerstvý titulek ze skutečného světa: „Techničtí bratři navrhují nahradit ženy syntetickými dělohami.“
Lidé právě teď skutečně diskutují o syntetických dělohách!

Demolition Man také satirizuje populární kulturu ničenou politickou korektností. Lidé v roce 2032 jsou totiž tak citliví a infantilní, že jedinou hudbou, kterou poslouchají, jsou „minitunes“. Krátké reklamní znělky bez jakéhokoli obsahu.
V jedné scéně si Spartanovi spolupracovníci zpívají v autě znělku Armour Hot Dogs: „Tlusté děti, hubené děti, děti lezou po skalách. Všechny děti, slabé děti, i děti s neštovicemi, milují hot dogy“.

Při sledování této scény jsem došel k ohromujícímu poznání: Kdyby znělku Armour Hot Dogs hráli dnes v rádiu, některé lidi by skutečně urazila. Žádali by její cenzuru. Jinými slovy, tento satirický příklad nejméně urážlivé písně by byl i dnes považován za urážlivý. Jsme za hranicí satiry.

Spartan sice nenávidí každý aspekt této nové společnosti, ale zjišťuje, že někteří lidé se proti ní bouří.

Odpor
Pod San Angeles žije skupina špinavých rebelů, kteří se staví proti vládě doktora Cocteaua. Nečipovaní rebelové ve filmu jsou naprostými vyděděnci společnosti. Připomínají dnešní neočkované lidi, kteří mají zákaz vstupu na veřejná místa, protože nemají pasy. Připomínají také ty, kteří jsou očerňováni, protože chtějí svobodu, která existovala ve 20. století.

V jedné chvíli vůdce rebelů říká Spartanovi: „Vidíte, podle Cocteauova plánu jsem já nepřítel. Protože rád přemýšlím. Rád čtu. Mám rád svobodu slova a svobodu volby“.
Mohlo by to být dnes více aktuálnější? Cocteau tyto lidi samozřejmě nenávidí. Nazývá je: „Vyvrhely a dezertéry, kteří se rozhodli žít pod námi ve stokách a opuštěných tunelech. Neustále dráždí naši harmonii“.

Nakonec zjistíme, že Cocteau naprogramoval Simona Fénixe, aby zabil rebely a zastavil jejich revoluci. Jinými slovy, doktor Cocteau použil Phoenixe jako myšlenkami ovládaného obětního beránka, který se postará o jeho špinavou práci. To se děje i ve skutečném životě.

Když doktor Cocteau odhalí celý rozsah svého plánu, Simon Phoenix se znechutí a řekne: „Podívejte, nemůžete lidem brát právo být kreténi.“
Takže i hlavní „záporák“ filmu si cení svobody.

Pak postava Jesse Damn Ventura zastřelí doktora Cocteaua a zbaví svět jeho příšerností. Nakonec i John Spartan zničí Simona Phoenixe a jeho bandu zločinců. V novém světě, osvobozeném od vlády doktora Cocteaua, se pak lidé ptají Spartana, co mají dělat dál. Sylvester Stallone, jako obvykle, obdaří svět vzácnými moudry. Říká občanům s vymytými mozky, aby se „trochu ušpinili“. Vzápětí vzbouřencům řekne, aby „byli mnohem čistší“. Pak řekne: „Někde uprostřed. Nevím, na to přijdete.“

A má pravdu. Extrémní útlak vede k extrémnímu odporu. To se děje právě teď. Říkám, abychom všeho nechali, vrátili se k tomu, jak jsme na tom byli v devadesátých letech, a zkusili to znovu.

Film končí velkou, tučnou výměnou tekutin mezi Spartanem a Huxleyovou. Zdravý rozum je zpět.

Závěrem
Film Demolition Man je pravděpodobně nejpředvídavější sci-fi film, jaký jsem kdy viděl. Předpověděl také samořiditelná elektrická auta, která vypadají přesně jako Tesly. Arnold Schwarzenegger se stane politikem. Lidé budou konverzovat se stroji typu Alexa/Siri. Rozšíří se používání biometrie a umělé inteligence, zmizí malé restaurace, které nahradí monopolní řetězce, a mnoho dalšího. To vše bylo v roce 1993 čistou science fiction… Ale mohlo by se to stát, kdyby se společnost vydala určitým směrem. A to se právě stalo.

Budoucnost zobrazená ve filmu Demolition Man byla míněna jako satira. V podstatě šlo o varování: „Takhle to může dopadnout, když si nedáme pozor“. Dnes, tedy deset let od „budoucnosti“ filmu, můžeme snadno říci, že satira se stala skutečností. Vtipy z filmu se staly naší nepříjemnou realitou.

Pandemie umožnila nevoleným „lékařům“ ovládat každý aspekt našich životů a diktovat utlačovatelskou politiku. QR kódy a mikročipy se vkrádají do našeho každodenního života. Názory a postoje, které neodpovídají současné ortodoxii, jsou okamžitě cenzurovány a trestány. Obecná mužnost a ženskost jsou odsuzovány a považovány za nežádoucí.

Ačkoli jsme zvyklí si myslet, že to všechno je normální, NENÍ. Demolition Man je jako vzdálený hlas z minulosti, který nám říká: „Z toho fašistického svinstva je mi na zvracení!“

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Ceneon 2022-05-21 01:33:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuju také film Equilibrium na podobné téma: https://www.csfd.cz/film/10638-equilibrium/prehled/
Má podobné žánry, akorát je to místo komedie drama.

Ikona diskutujiciho Pavel Kozák 2022-05-21 08:37:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Perfektní Děkuji

Ikona diskutujiciho Marcel 2022-05-21 08:56:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čo s tým teraz urobíme, ak to chceme zmeniť? Nič, každý napíše nejaký príspevok a tým to skončí. A „ich“ plán pôjde ďalej…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-21 09:02:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud to chceš změnit, je potřeba nepodvolovat se systému a šířit tyto probouzející články dál. Takže sdílej a snaž se, aby se probrali i další.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-05-21 15:16:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Vrátiť preukaz totožnosti a nepoužívať akýkoľvek ich systém je potrebné urobiť. Ja viem ono sa to jednoducho povie, ale existujú ľudia čo to spravili a tak žijú. My by sme to nazvali, že žijú pod mostom. Nie, nie sú to bezdomovci. Tí totiž preukaz totožnosti nevrátili, iba ho zahodili, takže systém ich stále eviduje. Ak by ste to chceli spraviť zistíte, že je takmer nemožné vrátiť preukaz totožnosti, tak aby ste o tom mali potvrdenie.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-21 21:02:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono to sice jde, vrátit OP a odhlásit se ze všeho, ale systém tě nepustí. Začne tě honit na pojištění které údajně musíš platit i když ses odhlásil. Pak máš problém že tě nikdo nezaměstná a když se chceš zaměstnat sám tak nejde legálně a tím vzniká začarovnaý kruh. Nedoporučuji to dělat. Znám tyhle lidi a všichni s tím mají problémy, které bych já rozhodně mít nechtěla. A aby vůbec mohli ekonomicky fungovat, tahají peníze a majetky přes svou rodinu, která v systému je – takže v něm stejně jsou, akorát mají k tomu víc problémů a všechno musí dělat složitě, oklikou.
Stačí nepoužívat kreditku, nemít chytrý mobil, nekoukat na televizi a obecně nebýt dement.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-05-22 14:56:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Celkom by stačilo vo voľbách správne voliť ešte zatiaľ kým je to možné. To musí ale väčšina národa. Sám vojak v poli ništ nedosiahne. NWO bude pokračovať, ale nie nadlho. Biblia uvádza kto vyhrá v poslednej bitke. Budú to čepce, t.j. halachistický koncept (Putin). Podľa Biblie budú ešte dve vojny. Jedna menšia lokálna a druhá väčšia v ktorej bude bojovať väčšina národov snáď okrem Afriky a budú bojovať o niečo veľmi cenné. Cennejšie ako všetko bohatsvo na planéte. Každá strana to bude chieť vlastniť.

Ikona diskutujiciho Diana 2022-05-22 18:44:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Volit? Haha. U nás doma se říká: „Do vysoké politiky se nedostane slušný člověk… Ne dokud je ještě slušný.“

Ikona diskutujiciho Ja 2022-06-12 11:11:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Áno, správna otázka a zdá sa, že naliehavá. Odpoveď však už je zložitejšia, Zdá sa, že stále je to o tom, že váčšina, ako je to tu obvyklé, čaká, že príde niekto a ten niekto to za nás všetkých dá do poriadku, však že :-))

Ikona diskutujiciho Kristýnka 2022-05-21 09:51:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno film běžel v televizi,a to samé jsem si říkala i já,že není ani možné jak se film podobá dnešní realitě,mrazilo mě z toho.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-05-21 11:10:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Perfektní článek. Víc takových!

Ikona diskutujiciho Petros 2022-05-21 11:12:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem byl malej tak to byla moje oblíbená akční komedie. Dneska když to vidím tak je mi úplně blbě. My v tom absurdistánu skutečně žijeme.

Ikona diskutujiciho adria 2022-05-21 12:29:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

film Demolition Man jsem viděla jako dítě … říkala jsem si, že něco takového přece není možné, chudáci lidi, jak můžou být tak blbí a chtít tak žít …

i film Equilibrium … ten je taky super, jeden z mých nejoblíbenějších, ceneon má pravdu … tam také lidé „odporu“ bydlí ve „stokách.“ Film je to fakt silný …
to i teď nedávno jsem viděla díl jednoho anime, kde se žilo taky tak. Chudina pod zemí, mají tam vlastní svět. A bohatí nahoře.
https://www.csfd.cz/film/1085963-arcane-league-of-legends/prehled/

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-05-22 09:41:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když se komedie stává realitou. Nezadržitelně se tam řítíme a myslím si že jsme ve stavu kdy si jako společnost už neumíme pomoct protože nás ovčani do toho stáhnou. Pomůže zásah zvenčí nebo nějaký velký zvrat který donutí zastavit se i ovčany.

Ikona diskutujiciho Zdenka Ch. 2022-05-22 09:42:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z přesnosti toho filmu mrazí. Ty zoom calls mě úplně dostaly. Asi to psal někdo kdo věděl co pro nás má elita připraveno.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-05-22 09:43:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc rád bych se vrátil do devadesátek a pustil si to jako komedii a smál se u toho. Bohužel v moderní době bych u toho spíš plakal.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-05-22 09:45:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dodneška s nostalgií vzpomínám jak jsme to měli nahraný na kazetě a o víkendech si to pouštěli. To byl ještě život v pořádku. Nebyly wifi a smart mobily. V bytě se dalo v pohodě bydlet protože nebyl prozářenej. Lidi se dívali sobě navzájem do obličeje.

Ikona diskutujiciho anonympro 2022-05-22 09:46:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

moc děkuju Alu za překlad. hodně mě to bavilo i když je to smutné čtení… prosím přelož ještě další rozbory filmů tohle téma je pro mě zajímavé

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-05-22 10:12:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý film, který teď opravdu nabral na reálnosti. Trochu kostrbaté herecké výkony Stalloneho vyváží skvělé výkony Wesley Snipese a Sandry Bullock. Myslím, že podobnost Cocteau a Fauciho není vůbec náhodná, jakoby režisér měl možnost nahlídnout do budoucnosti. Nicméně je nad slunce jasné, že se jim tento zvrhlý svět už nepodaří vytvořit To, že tu o tom píšeme Marceli, právě konáme. Dáváme najevo svůj názor a teď použiju slova tomáše marného přisypáváme tím do ďábelského soukolí zrnka písku, aby se zadrhával. Nenechali jsme se napíchat (očipovat), v mnoha případech ignorovali roušky a testování, v mém na 100% a tím vyjadřujeme, že s námi orat nebudou. Problém je, že jsme v menšině a proto to tak trvá. Kdyby se víc lidí systému vzbouřilo, neměli by žádnou šanci. K vracení OP jen to, že je třeba postupovat systematicky.a ne se odříznout uplně a pak ztratit moc cokoliv měnit. Dnes přemýšlej a zítra jdi do boje, ale nikdy ne bez zbroje.

Ikona diskutujiciho ma.ni. 2022-05-22 19:47:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alu, rozšířené vědomí, živý Miroslav je živým člověkem, nebo Česká ovce na fb, o živým člověku ví hodně. Já sama chtěla se prohlásit za živýho člověka. Rodiče by mě sice zabili, ale nevím, jestli tahají po soudech i živý lidi.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-05-24 12:35:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.youtube.com/watch?v=y5ePf8ykqD8

Ikona diskutujiciho Zdeněk 2022-06-11 07:52:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, mé názory na tuto problematiku asi mnoho lidí nepochopí, protože vycházejí ze světa exaktní vědy. Ale přesto ve stručnosti. Lidé musí být k novému lepšímu světu vychováni nikoli nějakou elitou, ale sami sebou. Mnozí to pochopili už sami od sebe. Kde vzít k tomu návod? Dnes se lidé obecně zaštiťují vědou, spíše ovšem pavědou, aby si něco dokázali. Ale poznání podstaty bytí/existence je nutná proto, abychom mohli pracovat nikoli pouze na druhých, ale především na sobě. Energetické zakony hmotného světa dávají předobraz energetickým zákonům energie ducha a pokud se jimi budeme vnitřně řídit, tak proti tomu nemůže říci „elita“ ani popel. Ne že by nechtěla, ale nebude moci. Je to jako jít elektronickou výzbrojí proti primitivům s kyji, ovšem biogenní. Je to jako jít proti domněnkám exaktním pojmovým jazykem, který vede k harmonii. Jeden z příkladů, který lze z toho i odvodit jako exaktně zjištěný: Veškeré užitečné možnosti, které se člověku nabízejí, by měl člověk využívat asi tak od jedné třetiny do dvou třetin. Je to dáno zákony přenosu energie, ať už materiální, tak i duchovní/duševní. Pokud člověk možnost nevyužije vůbec, přenos energie mezi subjektem a objektem nenastane. Může jít o vědomý záměr nebo ochranu člověka před nebezpečím. Jestliže využije/zneužije možnost na 100%, opět NENASTANE přenos energie, ale člověk uškodí sobě a druhým. Optimální přenos nastává od asi 1/3 do 2/3 možností. Jedná se o nehmotnou (jemnohmotnou) energii, a na PŘENOSU TÉTO energie je postaveno fungování tohoto světa. Kontrola je možná jen člověkem samotným kontrolujícím sama sebe, NIKOLI DRUHÉ (dospělé lidi). Ověření této skutečnosti je pak „Boží přízeň“, tedy úspěch v duchovním smyslu slova, po kterém pak jako odměna následuje i úspěch další jiného druhu. Každý to může zažít. Dnes lidé zneužívají kde co a výsledky se dostavují. A „elita“ pouze přilévá olej do ohně a sama „jde příkladem“ tohoto zneužívání všeho, co se dá. Doufám, že jsem tím někomu nezamotal hlavu.

Ikona diskutujiciho Robert de Kerval 2022-06-11 12:46:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vôbec tento film nie je satira. Elity opäť iba ukázali “ čo nás čaká a neminie „! 😥😡

Ikona diskutujiciho Luboš 2022-06-11 21:05:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano je to tak, přesně analyzováno. Ale proč se tak děje? Protože si nevěříme. Nevěříme v sebe. Nevidíme a necítíme svoji sílu, svoje spojení se Zdrojem, podvědomě a nechtěně přebíráme předhozené prognozy a scénáře a tvoříme je svým reakčním chováním, myšlením. Jsme řízené a programované generátory na tvoření distopie. A řídí nás slaboši a zbabělci co ztratili spojení se Zdrojem. Nemusíme zahazovat občanky ani kreditky. Stačí když jsme trvale v klidu, v důvěře v sebe a v napojení na Zdroj. Vše kolem nás se změní i lidé. Je to pak naprosto evidentní, každý si toho všimneme. Člověk se pak cítí skvěle a dokonce i šťastně třeba i v nemocnici. Trochu naivně až pohádkově to třeba naznačuje kniha/ film Celestýnské proroctví. Ale je to tak. Vyžaduje to ale systematickou práci na sobě a neustále bdělý a vnímavý stav.

Ikona diskutujiciho Melisa 2022-06-11 22:20:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zrovna jsem tento tyden kterysi den a dnes navecir premyslela,jak se jmenoval ten film,kde dostaval ten herec spatne kredity za ta sprosta slova…no a staci jit na net a uz to vim ! diky ! mrky mrk !

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek