Jak funguje astrální svět a co určuje, co tam uvidíme

16.4.2021 v Paranormální jevy 17

Na astrální rovině existuje základní rámec s trvalými strukturami, ale jinak je to obrovská dimenze, kde vládnou velmi odlišné zákony. Tuto astrální dimenzi tvoří emocionální látka, která reaguje na všechny myšlenky, touhy, emoce, které máme na hmotné rovině.
Naše destruktivní myšlenky a emoce vytvářejí zlé a podivné struktury a podmínky na nižších astrálních rovinách. Manifestují se zde všechny věci, které nenávidíme, máme z nich strach a chceme se jim vyhnout.Je snadné vidět, proč se peklo tak zahnízdilo v lidském myšlení. Tohle viděl švédský mystik Swedenborg, toto mysterijní školy líčily jako ,,řeku smrti“. Peklo je také obdoba řeckého a římského Hádu.
Horní astrální pláně ztělesňují naše myšlenky a touhy po lásce, kráse, pravdě… Jsou to roviny podobné křesťanskému nebi, či buddhistickému dévachanu. Všechny naše myšlenky a pocity jsou v astrální formě zaznamenány na nějakém místě astrální pláně.

Možným vysvětlením pro takzvaného strašáka, o němž tak často mluví děti, je ektoplazma, kterou vytvářejí ve chvíli strachu. Děti mívají strach už jen proto, že je tma. Ve tmavé místnosti se tato ektoplazma může zhmotnit ve tvory. Bílé světlo ji vždy rozptýlí, proto dětem pomáhá lampička.
Naše představivost skutečně vytváří v astrálním světě jevy. To, čemu říkáme představivost, je ve skutečnosti použití našich astrálních smyslů. Pouhá myšlenka stačí k vytvoření entity nebo okolnosti, která se objeví v astrálním světě.
Na hmotné rovině můžeme fantazírovat o tom, že jedeme do nějakého města nebo trávíme čas s určitým člověkem. Na pozemské pláni to vnímáme jako pouhé myšlenky, avšak na astrální se vytváří realita.

Zprávy z cest na dolní astrální pláň (Hádes) poskytují cestovatelé, kteří jsou na nižším stupni duchovního vývoje a jejichž astrální tělo se skládá z vyššího podílu polohmotné látky. Beztělcům, s nimiž se setkáváme na této rovině, se říká také ,,brzdiči“ – snaží se cestovatele dráždit, zmást, odvést jeho pozornost někam jinam a manipulovat jím.
Horní pláň (Ráj) zažívají ti, kteří se nacházejí na vyšším duchovním stupni a jejichž astrální tělo sestává z vyššího podílu astrální matérie.
Pulsující stříbrná šňůra, kterou většinou vidíme, je prodloužením astrálního i hmotného těla, ale ne každý cestovatel ji vidí.

Vaše astrální tělo není přesnou replikou naší fyzické stavby. Astrální dvojník téměř vždycky vypadá mladší a může mít jinou barvu vlasů, jiné tetování a další charakteristické znaky hmotného těla. Mohou mu také chybět vousy, knír nebo brýle.

Poměrně velké nesrovnalosti najdeme ve zprávách astrálních cestovatelů o povaze hmotné roviny, kterou právě opustili. Občas líčí odlišné barvy koberců, závěsů a podobně a podávají nesprávné popisy dalších věcí ve hmotné místnosti, kterou pozorují.

Cestovatel z toho bývá zmatený, protože zážitek působí velice reálně, ale fakta se tak docela neshodují s realitou hmotné roviny. Jak můžeme tuto nesrovnalost vysvětlit, aniž bychom vyvrátili reálnost OBE?
Odpověď nabízí kvantová fyzika. Když se nacházíme ve svém astrálním dvojníkovi, vlastně tím vytváříme paralelu hmotného světa. Tento simulovaný svět je nedokonalý a na astrální pláni, nabité emocemi, snadno podléhá našim myšlenkám a rozmarům.
Například si pomyslíme, že na tapetě v našem pokoji jsou modré tečky, i když jsou ve skutečnosti zelené a v našem astrálním výtvoru simulovaného hmotného světa budou tyto tečky modré, nikoliv zelené. Vidíme tečky jako modré proto, že to očekáváme. Omezení a tvůrčí schopnosti našeho vědomí ovlivňují svět, který vytváříme.

Proč si vlastně vytváříme hmotnou rovinu? Proč prostě necestujeme v astrálním světě a nezažíváme ho takový, jaký je? Protože je v nás zakořeněná nejistota, máme potřebu se neustále ujišťovat, že nepodléháme klamu. A toho nejlépe dosáhneme, když vytvoříme prostředí, které odráží hmotnou rovinu, kterou všichni dobře známe. Vystoupit z těla a objevit se u sebe v ložnici, je nám příjemnější a cítíme se tak více v bezpečí. Když cestovatel pokročí a odloží nejistotu i strach, může se hned po výstupu z těla objevovat i na zcela neznámých místech.

připravila © www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho nagualista 2021-04-16 07:41:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen ten, kdo probudí své světelné dvojče, toho druhého s magickými a transcendentními schopnostmi , např. cestovat rychlostí myšlenky, či být viditelným i v reálném světě – fungovat bez dechu, jídla a pití , bez vylučování atd. má šanci mít šanci udržet si vědomí i po té, co hmotné tělo zvadne. Ostatně položme si jakožto “ vědomí“ naprosto jednoduchou , ovšem zcela klíčovou otázku : co budu dělat, až nebudu mít hmotný skafandr, až tělo uvadne. Věřím na hlouposti rozsudku reinkarnací nebo už vím s absolutní jistotou, že mám jen jednu šanci , jako housenka metamorfozovat v motýla a letět – zajistit si vstupenku do nekonečna ?

Ikona diskutujiciho Heretik 2021-04-17 02:42:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlastní karmu lze ignorovat jen někdy. Ostatně, jak často býváte housenka, ať už sezobnutá anebo vylíhnutá?

Karma není nic, co by bylo oddělené od bytosti, tak jako jsou oddělené všelijaké jiné dekorátory osobnosti: akademické diplomy, válečná vyznamenání, prsteny s drahokamy, rezavé okovy, vyšívané pantofle či digitální telefony.
Karma není udělený trest, je to součást každého bytí.

Co se motýlů týče, motýl je ultimátní exemplář bytosti závislé na rostlinných drogách. Nic jiného už konzumovat nedokáže. Pročpak asi je jeden z nejkrutějších protilidských programů na této planetě pojmenován podle babočky, „Monarch“?

A když přidáte jednoho motýla k neutronové hvězdě té největší možné limitní velikosti, rázem dostanete černou díru…
Dejte dobrý pozor, kudy létáte.

Ikona diskutujiciho Diana 2021-04-16 08:00:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky,
článek přišel jako na zavolanou, zrovna včera jsem byla v astrálním světě, jenže přišel docela podivný zážitek. Místo abych se probudila u sebe v posteli, tak jsem se probudila v koupelně. A jak jsem si uvědomila, že jsem v astrálu, tak jsem doufala, že nejsem náměsíčná a že jsem se jen nějak „vyhodila“ od těla dál a moje tělo leží v pokoji. Jenže při myšlence na hmotné tělo jsem se omylem přesunula zpátky do něj :c
Mimochodem nabízí se taková… otázka. Nejsem si úplně jistá, jak ji podat. Mohla bych se při astrálním cestování setkat s jinou reálnou osobou, přičemž bychom si oba tento zážitek pamatovali?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-16 08:11:54
Ikona diskutujiciho
sipka

kde to, ale to oba musíme být při bdělém vědomí a setkat se na stejné rovině

Ikona diskutujiciho nagualista 2021-04-17 00:10:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Astrální cestování je zcela reálnou záležitostí , jak již potvrzujete . Pozornosti se ujímá dvojník, resp. světelný válečník . Zkuste si příště z tohoto uvědomění nenadělat do kalhot ( probudit se ) , ale usilujte o dosažení třetí brány snění . Tedy přiblížení se Architektu Vesmíru schopnostmi i uvědoměním .

Ikona diskutujiciho Biely 2021-04-16 09:49:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nie som ziadny expert, dianie sledujem len par dni. Poslednu dobu mam obcas zvlastne sny ale co je dolezite citim nejake energie v rukach ale neviem co s tym. Telo mam tazke, mam akoby divne bolesti netusim co to znamena, akoby som bol zaseknuty medzi.Neviem si to presne vysvetlit, telo je akoby zastarale ale zas dusevne akoby tiez bolo nieco ine chce to viac ale tiez nedokaze. Som pozitivne naladeny a pochopil som uz mnoho veci ale asi nie to co je podstatne. Nemal by som byt ani prilis hore ani prilis dole.

Ikona diskutujiciho Jana 2021-04-16 15:42:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som to prežila v 2014 roku počas pľúcnej embólii. 3 minúty som bola mŕtva.

Ikona diskutujiciho kiko 2021-04-16 22:09:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je astrál stále súčasťou toho čo nazývaš „Matrix“?

Ikona diskutujiciho adri 2021-04-17 00:31:10
Ikona diskutujiciho
sipka

jo je

Ikona diskutujiciho Annamarie 2021-04-17 07:43:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen malá nepřesnost, Ráj se nachází podstatně výše než v astrální rovině, pro nás, lidi je důležité vědět, že je to náš domov, kde se máme vrátit, proto uvíznutí v astrálu je nebezpečné, my musíme jít dále, resp. výše. Horní roviny astálu bych Rájem nenazvala, i když se to tak někomu může jevit.

Ikona diskutujiciho izairi 2021-04-17 10:51:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Annamarie:
Naším domovem myslíš křesťanské nebe? No tak to bys asi měla mluvit sama za sebe. My se totiž na místo kde vládne ten hnusný despota,který v dřívějších dobách nechával vybíjet celé rodiny i se služebnictvem a zvířaty nechystáme. Bůh (ďábel) nás miluje opravdu k smrti 😂,jak výstižné. My se chystáme přestoupit do 5d,do zlatého věku a to bude tak na dalších 1000 let. No vypadá to,že ty se do ZL nechystáš. A tvůj nick je podle přesvaté Anny a ještě přesvatější panny Marie? Hm,nespletla sis stránky?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-17 11:44:51
Ikona diskutujiciho
sipka

v článku se píše o astrálním cestování, není řeč o posmrtném životě

Ikona diskutujiciho anelie 2021-04-17 20:55:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Izairi, Annamarie ma pravdu. Opravdove nebe ci raj, nazvi si to jak chces, je opravdu o level vys nez astral. Neni to neco, co si lidstvo vymyslelo a tim to vytvorilo v astralu. A za zivota neni jednoduche se tam dostat ci napojit. Vetsina channelingu ma puvod z astralu.

Ikona diskutujiciho erness 2021-04-21 21:49:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, prosím, jak je známo. Hmota se zjemňuje až postupně přechází v energii. Astral má k hmotě blíže než-li éter. Éter tedy musí být nad astrálem. Jsou éterem myšleny ty vyšší pláně toho astrálu a nebo to je ještě něco více jemnohomotného, co se nachází ještě někde výše nad těmi vyššími pláněmi astrálu?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-21 22:51:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenom slovíčkaříš, nebo se ptáš na něco konkrétního, co ti v článku nebylo srozumitelné?

Ikona diskutujiciho erness 2021-04-22 05:56:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pojem éter. Vím, že se také říká třeba éterické bytosti. V astrálu, ta jeho nižší úroveň je prostě hmotnější. Duše, které se více zajímají o hmotu jsou hutnější než-li ty, které to táhne více směrem k poznání. Astrální svět je jemnohmotný a nebo ještě jemnohmotnější. Jsou různé vrstvy. Zajímá mne ten pojem éter. Mám ho spojen s jemnohmotností, ale mám problém ustanovit přesně o co se jedná. Astrál je prostě svět za zrcadlem. Ale éter? Svádí to k pouhému synonymu k tomu slovu astrál. Ale já nevím. Není to třeba jen část nějakého jeho spektra?

Ikona diskutujiciho Jozef 2021-05-04 23:46:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Erness informačná scéna nie je úplne jednotná v pomenovávaní a členení jednotlivých polí, treba si vyhľadať dobré zdroje. Pekne, hlavne z pohľadu praktických skúseností pracuje s eterickým telom Andrea Dubai, knižka Éterické telo, v ponuke na trhu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek