Jak k sobě přitáhnout peníze? Číňané radí pěstovat Tlustici

15.2.2020 v Návody 7

Starobylá čínská tradice nařizovala každému vzdělanému člověku ovládat sedm umění, z nichž jedním bylo pěstování květin. Láska Číňanů ke květinám je zcela pochopitelná uvědomíme-li si klimatické podmínky země, po tisíciletí zcela příznivé zdárnému růstu nejrůznějších zástupců rostlinné říše. Již tradičně feng shui připisovalo mnoha rostlinám jistou symboliku a mystický význam. Původně vysoce ceněný lotos byl později vytlačen pivoňkami. Ty symbolizují bohatství, vysoké postavení, urozenost, sílu a odvahu. Proto se tak často setkáváme s doporučením mít alespoň vyobrazení této květiny jak doma, tak v pracovních místnostech.Číňané mají rozšířenou tradici, mít doma ,,peněžní strom“, který představuje tlustice. Silné okrouhlé lístky tlustice (Crassula Arborescens, Avata… existuje mnoho odrůd. Osobně mám nejraději Tlustici vejčitou, protože má krásně kulaté lístky ) skutečně mohou svým tvarem připomínat mince.

Rostlina je nenáročná a vyžaduje jednoduchou péči. Roste poměrně pomalu. Má-li se stát skutečně peněžním stromem, musíte se držet zásad feng shui. Především rostlinu nekupujte, musíte ji získat jinak. Darem, nebo prostě ulomením lístku nebo větvičky, které snadno zakoření ve vodě. Pak je můžete sami zasadit, což je jedna z podmínek feng shui. Květináč zvolte v tónech barvy kovu nebo země. Má být spíše mělčí a široký. Na dno se doporučuje dát šest mincí, které probudí magické působení peněžního stromu. Zemina se hodí i pro pěstování kaktusů, snadno ji zakoupíte.

Tlustice je dokonalá, velmi odolná a vděčná rostlina. Bude krásně růst i v obyčejném nespeciálním pokojovém substrátu a protože je to sukulent, přežije dlouho, když ji zapomenete zalít nebo nebudete doma.

Pro umístění rostliny je vhodná jihovýchodní strana obydlí. Tam je podle feng shui sektor bohatství. Feng shui na sektory nedělí jen obydlí jako celek, ale každou jeho místnost. Jihovýchodní část obýváku bude tedy ideální místo pro umístění peněžního stromu. Protože energie bohatství má proudit bez překážek, musíte tento prostor zbavit zbytečností, především však každého kovu. Přítomnost jiných věcí je naopak nezbytná. Například dřevěný podstavec nebo stolek, na který tlustici postavíte, malý domácí vodotrysk nebo vyobrazení mírně plynoucí vody. Rostlinu můžete ozdobit malou červenou mašličkou, kterou na ni přivážete. A je třeba vhodným větráním zajistit peněžnímu stromu vzdušný proud.

Zahrnujte tlustici láskou, péčí a vlídným kontaktem. Dejte jí jméno. Často se jí zlehka dotýkejte, hlaďte ji, rozmlouvejte s ní, vyprávějte jí, jaký jste měli den, ptejte se jí na radu. Nezatěžujte ji svou špatnou náladou.

Nebude trvat dlouho a všimnete si, že rostlina na vás reaguje. Když bude peněz málo, nebude v pohodě. Jakmile však začne bujně růst, bude jasné, že peněžní tok směřuje k vám. Někdy peněžní strom také vykvétá, což je velký důvod k radosti. Znamená to, že brzy vás čeká velké finanční štěstí.

Bohatství není údělem pouze vyvolených osob. Naučit se otevřít finanční kanál a přitáhnout k sobě peníze může každý. Tlustice, neboli peněžní strom a dodržování pravidel feng shui, vám v tom pomohou.


připravila Aluška.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-15 01:19:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tyhle kytky jsme vždycky měli doma. jsou moc hezký 🙂

„Bohatství není údělem pouze vyvolených osob.“
– přesně tak 🙂 někteří lidé žijí v iluzi, že bohatství je pro „vyvolené“ protože je to tak naučili často jejich rodiče… a tak rodina po generace zůstává chudá. místo, aby se ti lidé rozvíjeli jako bytosti, přišli na to kdo jsou a za hojností si nekompromisně šli a pěstovali ji, PĚSTOVALI SAMI SEBE A NĚKÝM BYLI, radši chodí na šichty za málo peněz a stěžují si na vládu(přitom vláda tu není od toho, aby někomu měnila a zajišťovala život). what a lifestyle.

Ikona diskutujiciho elbar 2020-02-15 11:45:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Materiální bohatství nám zůstává jen několik desítek
let než zemřeme.
Proto hledejme bohatsví které nám zůstane i potom.

Ikona diskutujiciho ivo 2020-02-15 21:12:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím výrokem, že bohatství není údělem pouze vyvolených osob souhlasím tak napůl. Ne každý má stejné možnosti a tím nemyslím jen třeba ty zdravotní, které pak brání využít naplno potenciál té osoby. Ale spousta lidí, který žijí např. v Africe, v chudých vesnicich a nemají ani na vzdělání se tak těžko můžou vzmoci na lepší budoucnost. Nebo třeba lidi v Sev. Koreji, kteří jsou vězněni režimem. Lidi by si měli spíš vážit toho co mají, než soudit druhý, že je vše jejich chyba, když neznají ani podrobnosti. Ne každej má takový možnosti jako třeba lidi tady v Evropě.

Ze svého okolí taky znám jeden případ lidí postarších manželů, znám je dobře(vzdálení příbuzní) a poznal jsem, že jsou hodně jen na „to svoje“, jsou lakomí, nejsou ani nijak duchovně zaměřený a přitom on podědil několik milionů za pole po svých předcích, tím že nemají děti si můžou měsíčně šetřit peníze pro sebe, mají navíc menší byt, takže i nájem nemají velký, nedávno navíc prodali auto a ta paní má ještě naživu matku, která si taky mohla z důchodu+příspěvků na péči šetřit peníze (které zase oni dva zdědí), nedávno jí bylo 100 takže má teď zase o 2000kč důchodu víc. Tím jen ukazju jak někomu neustále proudí peníze aniž by se o to nějak výrazně přičinl a zároveň neplatí u něj ani pravidlo, „čím více dáš tím více získáš“ nebo nějaká teorie „jak k sobě přitáhnout peníze. Těmito věcmi se vůbec nezabývají.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-15 21:18:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenom bych fakticky podotkla, že Aluška.org je český web zaměřený na česko-slovenské publikum a netvoří obsah ani pro afričany, ani pro korejce. A skutečně u nás platí, jak si usteleš tak si lehneš a nemá smysl závidět sousedovi, že něco podědil, protože tím sám sobě nepomůžu a hlavní je umět s penězma zacházet, protože když je někdo finančně negramotný, rozhání na hovadiny i 20 mega a skončí pod mostem. Takové případy jsou známé. Chudí lidé vyhráli sportku, do pár let o všechno přišli protože nerozuměli penězům a zase neměli nic. To že tvoji příbuzní žijou skromně bez auta v malém bytě, bez dětí a šetří si, je jejich přičinění, je to projev jejich vědomého plánování a není to žádné samo od sebe. Tak přej stoleté stařence její důchod, celý život dřela pro systém a má právo mít se na stáří dobře.

Ikona diskutujiciho iku 2020-03-05 18:17:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Váš pohled je pohled zvenku, a tak reakce na něj je také jaksi zvenku.

Ikona diskutujiciho Jantulka 2020-02-16 19:54:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opäť mi nedá, nespomenúť pána Simona Loyda, ktorý o peniazoch píše :

Být bohatým je možné všude na světě včetně rozvojových republik, v jakékoliv době včetně válek, ekonomických krizí nebo přírodních katastrof.

Bohatým může být kdokoliv – muž, žena, hermafrodit, eskymák, křovák, vysoký, malý, tlustý, hubený, hloupý, chytrý, vzdělaný, nevzdělaný, mladý, starý atd.

Bohatství je věc volby, přístupu a vašeho vlastního vztahu k penězům. Je nutné vyčistit si mysl od duševních jedů a překážek, které vám blokují přístup k penězům.

Peníze pro člověka znamenají svobodu a každý, kdo je dostatečném množství dokáže získat a umí s nimi zacházet, žije plnohodnotným a kouzelným životem. Peníze znamenají úspěch, svobodu a nekonečné možnosti života.
Pojďme ta procenta rozšírit…..

Tučnolisty mám veľmi rada, doma mám dva nádherné , v práci ďalší ten je najväčšíí a ďalší v pohári, už plný koreňov, ktorý čaká na zasadenie. Tak ho zasadím podľa tohto návodu, akurát tých mincí tam dám sedem.

Ikona diskutujiciho ellie 2020-02-22 23:27:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé, ale teď se snažím uplatňovat Zákon přitažlivosti a pravidelně se naladit na vibraci hojnosti – mohu říct, že když se daří, tak cítím jak mé pocity skutečně vibrují, když je má vizualizace přesná a jsem v tzv. vortexu. Tak uvidíme.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek