Jak mám rozvíjet své jasnovidné schopnosti a jak rozeznat dobré od špatného?

16.2.2021 v Poradna 13

Dotaz:
Dobrý den milá Alue,
hned na úvod se chci omluvit za dlouhý e-mail. Měla jsem o Vánocích rozhovor se synem na téma snů a usínání. Řekl mi, že když má po tmě zavřené oči, vidí krásná barevná světla jakoby v různých obrazcích, popisoval mi to a já jsem si s pusou dokořán vzpomněla na sebe jako dítě, že jsem to taky ráda pozorovala. Byly to krásné barevné ornamenty, jakoby rozestupující se květy a motýlí křídla, poletující světýlka. Obrazce pulzovaly, měnily se v rytmu, jak mi tlouklo srdce.
Nechápu, jak jsem na to mohla zapomenout a ani kdy jsem to viděla naposledy.Syn mi poradil, že mám silně stisknout víčka, až mi zavrní v uších a udělají se mi mžitky a pak že se mi podle jeho slov „rozsvítí“ a nastartuju to. Ale nefunguje mi to.
Když se moc soustředím, uvidím maličké světýlko, takovou modrobílou bludičku, která hned zase zmizí. Takže jsem to uzavřela s tím, že je to nějaká oční vada, nebo jev, šum, který souvisí s očima a ušima a tmou a chvilkou před usnutím.

A pak jsem pro jistotu hledala na internetu něco vědeckého, čím je to vlastně způsobeno a náhodou jsem narazila na váš článek o třetím oku, kde popisujete v podstatě totéž. Dlouho mě nic tak nezaujalo…. Od těch Vánoc mám nutkání vám napsat. Já to normálně nedělám. Nesvěřuju se cizím lidem. Nepíšu do diskuzí. Ale vám prostě musím napsat, jinak nebudu mít klid. Mám k vám důvěru a nevím proč. Četla jsem některé vaše články a jsou moc milé, mám pocit, že mi mluvíte z duše. Za to dík.

A ještě to má pokračování. (zkráceno) Včera v noci jsem nemohla usnout. Měla jsem pocit, jakoby už tělo spalo a mozek to odmítal, zírala jsem do stropu a pak jsem se donutila zavřít oči a během chvilky jsem to uviděla! To co v dětství. Vůbec jsem něco takového nečekala.
Světlo jako ve dne za zavřenýma očima, úžasné měnící se obrazce, jakoby průhledné, zářící a barevné. Fialové, modré, bílé, červené. Průhledné koule. Obrazce, které vypadaly jako mandaly nebo kruhy v obilí.
Říkala jsem si, že už možná usínám a zdá se mi to,  otevřela jsem oči, za chvíli je zavřela a bylo to tam zase. Tak se kochám. Za chvilku si rozsvítím lampičku, abych viděla na budík, pak zhasnu, mám oslněné oči tím světlem z lampičky, lehnu, zavřu oči a je to tam zase! Lehce to přehluší to oslnění z lampičky. Tak ležím, kochám se a pak jsem si řekla, že už jsem docela ospalá, otočím se na bok a už to tam není a hned na to usínám….  Úplně klidně, mám pocit že to bylo to znamení, o které jsem žádala, až mi z toho běhá mráz po zádech. Myslíte, že to mohlo být znamení? Nebo co to bylo? Třetí oko? Nebo fakt blázním? Zajímal by mě váš názor.

A teď o strachu, protože je to v této divné době pro mě dost aktuální. Jako puberťačce se mi zdál sen, poslední dobou není den, abych si na něj nevzpomněla, a to je mi přes 40 let. Připadá mi, že jsem to opravdu zažila, tak to bylo silné. Plavala jsem v krásné čisté vodě a potápěla se, jenom voda a slunce. Krása, klid… Potom jsem při jednom potopení zjistila, že se nemůžu vynořit, že jsem v jakési uzavřené, vykachličkované nádrži, proplouvám nějakými chodbami nebo tunely nebo co to bylo, a nemůžu ven. Měla jsem strašný strach a docházel mi vzduch. Bylo to hrozně živé a ten strach, že se utopím byl neskutečný. A pak mi došel vzduch a věděla jsem, že když se nadechnu, utopím se, a bude konec a jímala mě hrůza.
Nešlo to zastavit. Prostě jsem se nadechla. A co přišlo potom, bylo to nejkrásnější a nejvíc udivující a nikdy na to nezapomenu. Strach nebyl, ani žádné starosti, obrovská úleva ani nevím od čeho (asi úleva od života celkově), jenom jsem se vznášela v té vodě a bylo mi krásně.
A pak jsem si v tom snu uvědomila, že to je sen, ale nechtěla jsem se vzbudit, a tak jsem se jen tak vznášela a bylo mi blaze. V tom snu jsem věděla, že se mi to zdá a mohla jsem si ho jakoby naplánovat, vymyslet děj dopředu, nevím jak to popsat. Bylo to nejpodivnější… To nebyl normální sen. Ve snu přeci nevím, že sním. Vždycky si na ten sen vzpomenu v souvislosti se smrtí. Vím, že po smrti něco bude. A taky, že se nemusíme bát, aneb jak říkala moje babička, „Neboj, von to pámbu všecko dobře řídí.“

Vyložila byste mi ten sen taky tak?  A jak se zbavit strachu? Je bezpečné meditovat a jak s tím jako začátečník začít? Vždycky jsem to chtěla umět,  dokonce jsem to i zkoušela, ale mám obavy, abych si spíš neublížila. Abych si nepřivolala do života zlé síly, démony. Nezašla někam, odkud už není cesta zpět. Cvičila jsem kdysi jógu, křesťanská víra prý to zakazuje, nebo nedoporučuje právě kvůli těm démonům. Jen tak na okraj, jsem pokřtěná, ale tím to pro mě skončilo, do kostela s pánbíčkářema nechodím. Nerozumím těm jejich kostelním ceremoniím, modlitby se nejsem schopná naučit nazpaměť, Bible si místy protiřečí. V kostele mi bývá špatně a taky se tam cítím nepatřičně mezi lidmi, o kterých vím, že jsou s prominutím pěkné sv*ně, a v kostele se pomodlí a „očištění“ vyjdou ven, s takovým divným úsměvem 🙁
Věřím, že cesta, kterou lidem ukázal Ježíš Kristus, vypadá jinak a snad ji jednou najdu.

Přidám další příběh z doby mého dospívání. Ráda jsem tancovala před zrcadlem a pozorovala se u toho. Jednou se mi stala zvláštní věc, která mě dost vyděsila. Možná to nebylo nic negativního, ale bylo to nezvyklé, divné. Tancovala jsem, něco si pobrukovala, stála jsem kousíček od zrcadla, pozorovala jsem svůj obličej a pak se začal můj obličej jakoby rozplývat, roztékat, mizet nebo jak to nazvat. A najednou jsem měla pocit, že jsem někde jinde, někdo jiný. Nevěděla jsem kde jsem a kdo jsem. Nevím, jak to dlouho trvalo. Najednou jsem uslyšela něco jako hlasy jak šeptají moje jméno. Nebyly to ani hlasy slyšitelné, spíš takový vnitřní hlas, to mě vrátilo zpět.
Utekla jsem od zrcadla, běžela jsem ven, na zahradě byla babička, vše vypadalo v pořádku, ale já měla zvláštní pocit, že je divné světlo a že všechno běží zpomaleně, s ozvěnou. A pak to pomalu mizelo. Pár dní jsem se bála podívat do zrcadla, občas to mnou ještě jako kdyby problesklo, ale zmizelo to a nikdy se mi to už nestalo znovu. Nikdy jsem už pak neslyšela žádné hlasy, jsem normální baba, aspoň doufám. Moje otázka zní: Nevíte, co to bylo? Bylo to pozitivní nebo negativní? Kdo byl za tím zrcadlem?

Další zážitek se mi stal před pár lety: Rozhodla jsem se, že budu relaxovat při hudbě. Miluju hudbu, hudba mě dělá šťastnou. Miluju hudbu Ennio Morricone, tak jsem jen tak ležela večer v posteli a poslouchala a snažila se uvolnit a usnout. Stala se mi zvláštní věc. Koukala jsem do stropu, a připadala si těžší a těžší. Pak jsem jakoby přestávala vnímat hudbu a všude bylo krásné zlatobílé světlo, slyšela jsem jakoby šumění nebo slaboučké prskání prskavek, bylo to jako kouzlo, civěla jsem v úžasu do stropu a bála jsem se pohnout, aby to nezmizelo.
Jsem si jistá, že jsem určitě nespala. A pak jsem zjistila, že se nemůžu hýbat a chytla mě hrozná panika a probrala jsem se samozřejmě. Pomalu, těžkopádně jsem se posadila. Kouzlo zmizelo. Trvalo to krátce asi tak půl písničky „lonely shepherd“. Nechtěla jsem jí pak dlouho ani slyšet, jak mě to vyděsilo.
Ale možná to jsou normální stavy při meditaci a neměla bych se bát a jít dál. Ale co když to jen vypadalo, že je to něco velmi pozitivního a mohlo to být něco zlého, odkud se už nevrátím taková, jako dřív? Prosím, myslíte si, že to bylo to pozitivní nebo negativní? Chtěla bych se naučit správně meditovat, ale nevím jak. Nechci to udělat špatně a pokoušet zlé síly. Nevím, zda mi rozumíte. Strašně mě to láká, chci vědět víc, jít dál a pak se bezpečně vrátit. Prosím o nějaký odkaz nebo radu, postřeh.

Docela mi ten e-mail dal zabrat, je to hotový román a je to asi dost zmatené, ale muselo to ven. Až příliš přemýšlím poslední dobou. Některé věci mi začínají do sebe zapadat. Říkám si pak vždy, jak je možné, že jsem na to nepřišla
už dříve. Je zvláštní doba. Pro mě. Říkám si, že byste mě třeba mohla nějak nasměrovat. Poradit nějakou knížku, video na Youtube. Nebo dát třeba nějakou radu. Já vím, že na internetu se toho dá najít spoustu, ale nevím, kde začít. Netuším, jak rozeznat bezpečné od nebezpečných. A v neposlední řadě nemám čas prověřovat kvanta informací.
Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den,
Váš syn a vy máte vrozené jasnovidné schopnosti. Ty barevné obrazce vidím taky, od nuly do patnácti let jsem je viděla  nejlépe, barevněji, dneska hůř, ale ta jasnovidnost se mi spíš posunula do jiných úrovní, lépe využitelných pro mé pokusy. Schopnosti se mění a rozvíjí (nebo zakrňují), mozek je plastický. Dělala jsem totiž různé experimenty s barevnými obrázky, zkoušela jsem se jich ptát na otázky, přát si konkrétní obrazy, ale nereaguje to, jede si to podle svých vzorců v opakovaných sekvencích, kdy se občas něco změní, ale pak se to vrací zpátky. Moje obrazy mají pravidelné pořadí i pravidelná místa, kde se vyskytují v mém zorném poli. Obrazy křižují oranžové blesky, které lítají různě – zvažovala jsem, jestli nevidím náhodou v oku tepající žilky, ale každý blesk vypadá jinak a jde jiným směrem, žilky to nejsou. Vidím to i s otevřenýma očima v šeru, nebo ty obrázky honím pod peřinou, kde je lepší tma a vystupují tam – váš syn to vidí jenom když zavře oči? Ať zkusí s otevřenýma. Nejlepší hra, které jsem s těmi obrázky dosáhla, bylo rozstřelovat je. Když se mi nějaký obrázek nelíbil, začala jsem rychle mrkat, to ho rozbilo a rozbité kousky se formovaly do nových obrazů. Takhle jsem hrávala po nocích střílečky, když jsem v noci nemohla spát. Ať to syn zkusí, je to sranda. Sice jsem to jinak na praktické věci nevyužila – nepřišla jsem na to jak – ale je to projev vrozeného daru, buď nějaký vedlejší efekt aktivní šišinky, která promítá obrázky, nebo to možná nějaký účel má, akorát já jsem na něj zatím nepřišla, nebo jsem na to nešla správným způsobem.

Obrázky ve tmě mizí, pokud se třetí oko nepoužívá, netrénuje a také slepne, pokud z vás někdo vysaje energii, nebo vy máte horší energii, než jste měla v dětství. To znamená, že obrázky ovlivňuje úplně všechno, co snižuje vaši energii, co vám energii bere. Jakýkoliv stres a jakákoliv destrukce. Je to křehký mechanismus a je náročné zachovat ho a přitom vést normální život. Jde to, ale ne bez obětí – některé věci si prostě člověk musí v životě odpustit, nedělat je.

Ta malá bludička, kterou vidíte, tu mám taky. Naučila jsem se s ní pracovat, popisuji to podrobně v tomto článku. Zkuste moji metodu, je jednoduchá a možná vám bude fungovat stejně. Nebo to můžete mít jako inspiraci a lépe zjistíte, co bude fungovat vám: Jak jsem našla vstupní bránu do nadvědomí
V kostce řečeno, najdu si bludičku a uvolním mozek, snížím provozní hladinu. Jakmile se dostanu do hlubší Alfy, bludička se začne rozšiřovat a vydá ze sebe obrazy. Většinou vidím krásné věci, často cestuji světelným duhovým tunelem, ale jednou jsem přes ten portál viděla reptiliána, který mě přes něj uviděl taky, takže je to sice zajímavá věc, můžete vidět do jiné dimenze, ale  – nevím, možná že vám to půjde ovládat lépe – opět se mi nedaří ovlivnit, jaký svět a jaký obraz chci vidět, nadvědomí si to vybírá samo.

Podle toho co píšete dál, je znova potvrzeno, že ty schopnosti skutečně máte a určitě s nimi dokážete pracovat. Důvod, proč jste obrazy viděla (ano je to jako mandaly, pravidelné vzorce, někdy abstraktní, někdy jsou to konkrétní věci… v nejbližším okolí mám jenom jednoho člověka který to vidí taky a zjistili jsme, že oba vidíme pravidelně hromady pomerančů, jinak má asi každý člověk svoje vlastní vzorce, já třeba nevídám motýlí křídla, ale hodně květiny) byl, že jste vědomě požádala nahoru o znamení. Pokud máte jasnovidné schopnosti, vždy když požádáte, tyto schopnosti budou reagovat. Já nejsem nábožensky založená a nefandím ani panu Ježíši, ale respektuji to a chápu, že i takto to lidem funguje, protože zásadně záleží na vaší vůli a na vašem rozhodnutí. Důležité je, jestli se vám podaří oslovit vyšší síly, své vyšší já, nebo oslovit svoji šišinku aby se probudila a zázraky se dějí. Některé lidi to zmate a domnívají se, že je to projev nějaké náboženské entity, pokud použili její jméno, ale ve skutečnosti si ten zázrak udělali oni sami, svou silou.

Doporučuji vám knihu Anděl strážný. Je tam vysvětleno, jak fungují energie, jak s nimi pracovat, co dělat a najdete tam spoustu užitečných návodů a pokynů. Ta kniha je psaná pro jasnovidce a senzibily, zkrátka pro nadané lidi jako jste vy. Je srozumitelná každému, i začátečníkovi, i dítěti, já jsem nikdy neměla ambice psát v šifrách, které nikdo nepochopí, tím bych neplnila svůj účel.
Alue.cz eshop: Anděl strážný
Je tam vysvětlené i proč je vám v kostelech blbě, i s nákresem, i co se týče meditací – jsou tam bezpečné postupy, které můžete zkusit bez obav.

Meditace je stav, kdy uvolníte svoji mysl, snížíte aktivitu mozku na Alfu a v tomto uvolněném stavu můžete provádět duchovní práci. Vizualizujete, nebo můžete provádět experimenty s tou vaší bludičkou. Sama o sobě je meditace nástroj. Jak ji použijete, záleží na vás, ale prakticky je to klíč pro většinu paranormálních zážitků a jasnovidných vizí.
Meditací se dá ublížit, pokud byste vyvolávala temné síly, nebo pokud byste chodila na meditace hromadné, protože se v tomto stavu rozšiřuje vaše vědomí, zcitlivujete se a tím pádem natahuje destruktivní energie od lidí poblíž vás. Takových lidí mi píše spousta – dá se to pak vyčistit, ale na co si zbytečně přidělávat problémy navíc? Nikdy se proto nesnažte o duchovní práci na destruktivních místech, nebo hodně frekventovaných. Dělejte to, když jste sama, doma v ložnici, nebo v přírodě, kde nechodí moc lidí.
Nejlepší výsledky pravděpodobně dosáhnete, když to pojmete jako vaši soukromou věc, nebo maximálně když to budete sdílet s povolanými lidmi, kteří jsou vaše krevní skupina a mají stejné vlastnosti – jednoznačně do této skupiny patří váš syn, který obrázky vidí. Jiné lidi tím budete děsit, nebo vám budou říkat že jste se zbláznila, nebo lžete, nebo se budou snažit vaše schopnosti zneužít, či nevhodně testovat a také je spousta těch, co nic neumí, ničemu nerozumí, akorát hodně čtou a pak blbnou ty, kteří ty vrozené dary skutečně mají a dělají jim problémy, protože moderní esoterika jede hodně na černé magii, ale ti neznalí lidé to neumí rozlišit – ty potkáte na ezofestivalech, duchovních školeních a hromadných meditacích, vyhýbejte se takovým lidem a takovým místům, kostel je proti tomu sranda. Opravdu se to dá, nabít si duchovnem čumák nehorázným způsobem, ale to se vám stane tehdy, kdy si do života vpustíte destruktivní lidi, kteří vás budou tahat do černé magie, zabalené do líbivých keců o duchovním zasvěcení. Když se budete spoléhat jenom na sebe, nos si nenabijete.
Velká jména československého duchovna jsou z většiny černí mágové. Za nimi pak zástup neschopáků, co čtou a papouškují, ale nic neumí. Nevyhledávejte duchovní skupiny, opravdu se tam pohybují velice nebezpeční lidé, duchovno je soukromá věc a vy žádného vůdce ani nepotřebujete, vám jen stačí říct jak se svými dary můžete pracovat, ale v zásadě si na to umíte a musíte přijít sama. Jenom překonat počáteční nejistotu sama k sobě, začít si věřit a dostat do ruky vhodné návody – nejlépe sdílet s lidmi kteří mají vaše dary, ti ví jak se to dělá. Nejvíc mi dala v životě kvalitní literatura a blízcí přátelé, kteří mají určité schopnosti, se kterými se můžeme podělit o zkušenosti, ale od moderní ezoteriky, fesťáků a podobných slezin ruce pryč. Po troše praxe zjistíte, že svou krevní skupinu poznáte. Jako jste poznala komu potřebujete napsat, poznáte i lidi, kteří mají skutečné zkušenosti a nemají jenom načteno a nějaký pochybný kurz se zasvěcením do merkaby. Uvidíte tam rozdíl.

Možná máte pocit, že vaše schopnosti přeceňuji, ale opravdu v tom co jste napsala vidím velikou hodnotu, potenciál a myslím si, že když tomu pár let dáte, tak sama sebe mile překvapíte.
Jedna věc, kterou byste si ale měla uvědomit je, že vzdělávat se budete celý život. Já v tom jedu naplno od začátku života a pořád je toho tolik, co chci ještě zkusit, naučit se a rozvíjet. A každý rok vidím, že jsem jiná, že jsem dál, že chápu líp, pořád narážím na nové cenné zkušenosti které mě inspirují k dalším experimentům a bádání (váš dopis je pro mě také cenný) a zkrátka ta cesta nikdy nekončí. Dojdu k nějakému bodu a na horizontu uvidím dalších dvacet a říkám si kurnik, toto je zajímavé, chci víc, chci dál, ještě je toho tolik co nevím, co jsem nezkusila, nezažila. Říkáte, že nemáte čas brodit se nějakým nesmyslným balastem na netu – rozumím co tím myslíte – ale přesto se analýze toho, co je cenné a co je jenom nějaký bordel, nevyhnete, patří to k procesu učení.

Také jsem si všimla, že máte dobré spojení se svým vyšším já a máte dobrou intuici – nechte se vést citem, kdykoliv budete z někoho nebo něčeho cítit strach, nedůvěru, nebo nějaký jiný druh napětí a nervozity, je to varování a jděte od toho. Je lepší si některé věci odpustit, než pak litovat. Zároveň vám ten cit i řekne, co a kdy máte udělat, navádí vás a když za tím půjdete, neseknete se. V ostatních případech vždy dejte přednost zdravému selskému rozumu. Například platí, že vám žádný jiný člověk nemůže darovat duchovní schopnosti, ani vám nezajistí, že přijdete do nebe, ani vám nezprostředkuje spojení se skutečným božstvím – to je celé ve vašich rukách a je to jenom o vás, vaší cestě a vašem rozhodnutí, takže si nenechte od nikoho hrabat do energií, ani se zasvěcovat a nenechte si nic vymlouvat, podsouvat, ani nenechte nikoho, aby snižoval vaše rozhodnutí a vaše názory, či pocity. Věřte si. Vy jste totiž klíč ke všemu a to skutečné duchovno máte v sobě, v žádném druhém člověku ho nenajdete. Druhý člověk vám v nejlepším případě může dát dobrou radu, ale to je všechno. Každý člověk je bůh sám pro sebe a je nejdůležitější bytostí sám pro sebe.

Ad jóga: Je to údajně (není to z mé hlavy, vím to od člověka který se tím zabývá na vysoké úrovni a je to jeho zjištění, ne moje) druh spirituálního tance, který otevírá energetické kanály do člověka a tím vpouští cizorodé duchy dovnitř. Prý je to založené na pradávných tancích, kdy se speciálním spojením a kombinací poloh těla vyvolal duch, který pak vstoupil do vyvolávajícícho člověka. Toto mi stačilo k tomu, abych jógu nepokoušela. Jde z toho respekt. Ještě než mi to bylo sděleno, jsem zkusila power jógu, vydržela jsem to podle jednoho videa asi 11 minut a pak jsem to vypla, nebylo mi u toho dobře, příšerně jsem se u toho nudila a cítila jsem, že to není pro mě, nechápala jsem kde v tom je to kouzlo, proč to má fanoušky… no a pak jsem byla ráda, že jsem to vypla a že jsem nepokračovala.

Ad sen z puberty: Při čtení mě napadlo že muselo jít o symbolický obraz vašeho příchodu na svět. Přišla jste z nebe jako duch, poté jste se vyvíjela se vodě kde jste se vznášela a poté jste procházela porodními cestami, což může být pro miminko stres a opravdu se v porodním kanálu nesmí nadechnout. Poté jste přišla na svět, nadechla jste se a stres z vás opadnul. Vidím v tom vzorec. Zrovna pracuju na své čtvrté knize a první kapitolu jsem chtěla otevřít čtivým příběhem, chtěla jsem tématicky otevřít téma tím, jak mě na světě přivítali stromoví dévové a říkala jsem si, že toho ale vím víc a už nikdy nebude lepší příležitost, kdy a kam ty vzpomínky můžu archivovat, tak jsem tam popsala všechno z toho, co vím. Odkud jsem přišla, jaké to bylo v děloze, co se mi tam zdálo za sny, co jsem tam dělávala, jak jsem myslela a jak probíhal můj porod a první týdny na světě. A skutečně, kdybyste to přenesla do symbolických výjevů, byl by to tenhle váš sen, protože jsme jako lidé zažili víceméně to samé, akorát že většina lidí si to nepamatuje. Já ano. A vy to máte zase uložené nadvědomě a projevovalo se vám to ve snech. Tento symbolický příchod na svět pak u vás ve stavu snění vyvolával stavy vysoké dbělosti, kdy jste přecházela do lucidního snu. Takže i když by to mohlo na první pohled působit strašně tajemně, tak to dává smysl.

Ad zážitek se zrcadlem: Protože máte tyto schopnosti, dokázala jste ve změněném stavu vědomí – a při tanci skutečně do alfy vstupujete, také při kreslení nebo jiné monotonní nebo kreativní fantazijní činnosti – využít zrcadlo jako portál. Buď jste do jiné dimenze nahlédla, nebo jste se s ní spíše chvilkově spojila. Do jiných dimenzí přecházíme většinou spontánně, když to nečekáme. Jednou mi psala čtenářka úžasný zážitek, jak omylem našla v přírodě portál do jiné dimenze, kterým prošla a byla na úplně jiném místě. Když to pak chtěla opakovat, portál už na místě nebyl. – Žijeme v pozoruhodném světě a přestupy mezi dimenzemi jsou možné.
Já jsem v uvolněných stavech mysli jako dítě slyšela hlasy, jak na mě volaly ,,Alue!“, ale jako malá jsem toto jméno neznala, používalo se křestní a nevěděla jsem, co to znamená. Až po mnoha letech jsem zjitila, že to je moje jméno. Že na mě volali jménem. Píšu to právě v knize Anděl strážný. Byl to stejný systém.
Zrcadla jsou portály, kterými cestují bytosti mezi dimenzemi, ale i pro člověka jsou využitelné, akorát že to využití zrcadel je dosti šikmá plocha, protože ty metody a rituály jsou vesměs nebezpečné, nebo je to černá magie. Je spousta rituálů nebo meditativních metod které používají zrcadla (jak v zrcadle spatřit anděla nebo ducha jsou nejznámější, nezkoušejte je), ale nedoporučuji to dělat, není to bezpečné právě proto, že nikdy nevíte, jaké bytosti a dimenze na vás zírají z druhé strany tohoto zrcadla. Obecně jsou odrazové plochy místa, kde funguje určitá magie, kde je jiná energie a které slouží ke spojení s jinými světy, i se světem mrtvých. Takže není příliš dobré, když jste v alfě a koukáte do zrcadla. Nemyslím si, že byl váš zážitek nějak škodlivý, prostě se stal a měla jste to zažít, je to zkušenost, kterou vám už nikdo nevezme a víte tedy, že tyto věci jsou možné a víte, že je umíte.

Ad uvolňování při hudbě: Znova se opakuji, jste jasnovidná a umíte se napojovat na jiné dimenze a světy. Při hudbě jste se uvolnila a dostala se do hlubokého meditativního stavu, do stavu rozšířeného vědomí. Je velmi pravděpodobné, že kdybyste v té době znala techniky na výstup z těla a napadlo vás je použít, vystoupila byste a astrálně byste cestovala. Jsem si tím jistá, také proto, že jste neovládala fyzické tělo. Byl to ideální stav pro začátek vaší cestovatelské kariéry.
Mně nejvíce na astrální cestování pomohla tato kniha (je zadarmo jako pdf, stahujte, je to legální kopie, oni tehdy neměli prostředky pro knižní vydání, tak to hodili na web): Cesty mimo tělo
Podívejte se na Tento diagram. Do alfy se dostáváte tím, že jenom zavřete oči a uvolníte se. To, co jste zažila vy, už byla spíše theta. To, co jste spontánně dokázala, je cílem mnoha lidí, kteří se pokoušejí o AC nebo dělají jiné experimenty s vědomím. Nic zlého v tom není, takto jednoduše funguje lidská bytost, máte schopnosti, na které jste přišla náhodou a je to v pořádku, všichni se takhle postupně praxí a experimentováním učíme. Mně taky zkušenosti nespadly do klína samy od sebe, taky jsem musela zkoumat, bádat, pokládat si ty správné otázky a dělat pokusy. Nebojte se sama sebe a nebojte se svých vlastních darů, vždycky můžete poprosit své vyšší já a své strážné anděly aby na vás dohlédli. Obecně to co máte odemčené sama o sobě přirozeně, je vaše, patří vám to a jste kompetentní pro tuto činnost. Pozor si dávejte na lidi a rady zvenku, ale sama sebe se nebojte.

s pozdravem
Alue

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho myop 2021-02-16 06:02:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jednoduše zavřu oči, ze zrnité tmy na mne začnou postupně vystupovat takové málé tečky a nebo bublinky. Nevím, jak popsat. Vídím to, ale i s otebřenými očima. Čím je větší tma, tím lépe. Mají výhradně obvykle takovou zařivou růžovo-fialovou a nebo žlutou barvu. Takové směsky, hejna málých bublinek promíchané v těchto barvách. V dětství se mi při soustředění dařilo měnit směry letu těchnto hejn, všechny poletovaly jednosměrně, souvisle a stejnou rychlostí. Ale na nějaké složitější obrazce a střílečky to nestačilo.

Ikona diskutujiciho Kristýna 2021-02-16 08:56:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně takovéhle obrazce jsem jako dítě taky viděla, už jsem na to úplně zapomněla. Bylo to hrozně super, teď si vybavuji, že jsem se to jednou snažila vysvětlit rodičům a koukali se na mě jako na blázna.

Ikona diskutujiciho Emily 2021-02-16 09:25:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkné. 🙂

Jinak neříkal ti ten známý ještě něco o té józe? Já ti nevím, klasická power jóga atd. mi vůbec nevyhovuje, ale zrovna yin ano. Což je v podstatě to, že dřepíš v nějaké poloze a dýcháš třeba několik minut a ta flexibilita jede fenomenálně nahoru. Přijde mi, že na protahování jinak skoro nic „není“, nebo se to spíše tak nepopularizuje. (Jestli někdo může na zlepšování flexibility něco doporučit, budu moc ráda. :))
V každém druhu cvičení je trochu jógových pozic, jakoby to prosáklo všude možně. A když se třeba podíváme na psy, tak naši chlupatí kamarádi ty pozice taky dělají, proto se tak určité pozice jmenují. Otázka tedy je, zda je jóga nebezpečná hlavně tou kombinací těch pozic a jednotlivých cviků. Samozřejmě o těch jógových skupinách atp. ani nemluvím, na to jen pomyslím a chce se mi blinkat. 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-16 09:46:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Smysl dává, že jde o kombinace. Ale nejsem jogínka, takže ti to hlouběji nerozeberu.

Ikona diskutujiciho hanka 2021-02-16 13:51:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si že to bude kombinací pozic a důležitý bude dech. V józe se dýchá dechem udžají což je vzduch tlačený skrz hlasivky s takovým syčivým zvukem, já to nemůžu dělat protože mi to přesušuje hlasivky a pak mě bolí krk a nemůžu zpívat. Dýchám u cvičení normálně, hluboce. Určitě ten dech tam hraje roli, dechové techniky se používají u různých nebezpečných metod, u holotropního dýchání, transových tanců, meditací. Odhaduji že v józe to bude podobné.
Jediné dechové cvičení které mi přijde přirozené a smysluplné je otužovací metoda Wima Hofa 🙂

Ikona diskutujiciho anelie 2021-02-16 13:26:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedina prava asana v joze je lotosovy sed, v kterem se medituje. Vsechny ostatni asany jsou urceny k posileni tela tak, aby clovek byl schopny dostatecne dlouhou dobu v te asane sedet a meditovat.

Taky mam svou jogovou sestavu, co cvicim a kterou jsem si sama vymyslela, uz pres deset let, porad jsem na urovni zacatecnika, ale skvele mi to zabira napr. na bolest zad.

Verim ale, ze na energetickych urovnich se pri urcitych sestavach muze neco dit, indove tohle meli prozkoumane.

Pokud pouzivate jogu pro zlepseni kondice ci flexibility, melo by to byt ok, tyhle zakladni cviky jsou zname i v nasi zapadni telovychovne tradici. Ja to ale doplnuji nejnovejsimi poznatky z oblasti fyzioterapie, treba jak spravne dychat. Jogovy dech uz byl prekonan.

Ale pozor treba na ocni cviceni tratak, pri tom uz se par lidem otevrel kanal do jinych dimenzi a pak s tim meli psychicke problemy.

Jinak kdyby indove vedeli, cemu my rikame joga, tak by se smali… tam se to bere za duchovni individualni cviceni, zadne hromadne kurzy. A jogin, to neni jen tak nekdo… kdyz se u nas nekdo povazuje za jogina, tak v podstate znesvecuje ten pojem… proste marketing a komerce.

Ikona diskutujiciho izairi 2021-02-16 19:34:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Hare Krišna se říká,že kdysi před stovkami let (možná spíš tisíci) uměli jogíni silou vůle stvořit nové planety. A že když chtěli odejít (zemřít),tak začali meditovat,a prostě vzpláli.

Ikona diskutujiciho mif 2021-02-16 20:24:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejsem jasnovidec. A ani bych nechtěl. Poradím ale, jak rozeznat dobro od zla. Předem: každý živý tvor v celém universu tu schopnost má. Spontánně. Zadem: naplní-li tě klid a pokora, jsi na dobré cestě. Zlost, nenávist, pomsta,… „to je cesta k temné straně, můj mladý padawane“ (pardon, nedalo mi to :-)). Víc se říct nemusí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-16 21:24:24
Ikona diskutujiciho
sipka

… ať tě provází síla.

Ikona diskutujiciho izairi 2021-02-16 22:20:21
Ikona diskutujiciho
sipka

mif:
ještě něco je cesta k temné straně – strach.
Strach je cesta k temné straně. Strach vede k hněvu,hněv k nenávisti,nenávist vede k utrpení. (mistr Yoda,Hvězdné války)

Ikona diskutujiciho klara 2021-02-17 09:44:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,
myslela som si, že tie farebné obrazce vidíme úplne všetci. Ja ich vidím od malička a stále aj teraz, nielen v tme, niekedy aj práve za veľmi jasného svetla. S mojím potomkom sme sa tak niekedy zabávali, pozorovali sme ich. Taktiež keď sa postavíme oproti slnku so zavretými očami, tak sa objavujú krásne , väčšinou žlto-oranžovo-fialové meniace sa obrazce.

Ikona diskutujiciho mif 2021-02-19 21:07:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue + Izairi:
Děkuji. Síla vás provázej.

Ikona diskutujiciho Šmoula Mrzout 2021-02-22 18:47:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím vespolek. Čtu si Váš web celkem často, zajímají mne informace z mnoha stran. Poprvé zde vkládám příspěvek, reakci na tento článek. Jsem echt panna a i přes své určitě schopnosti, které si sám lety rozvíjím a moc se o nic nerozšiřují, musím říct, že i já mám tyto obrazce. Celý život a to mi bude 50. Víte, nejsou o duchovnu. Žijeme ve fyzickém těle, hardware. Nás software jen nahraný a bude přehrán, až HW vypoví službu. To co vidíte je něco jako šum při chytání rádiové stanice, když vám na jedné frekvenci mluví třeba 3 stanice. Nervy jsou jako antény, vnímají částice a mozek je pak interpretuje sám tak, že vidíme nám známé věci. Je to nejjednodušší způsob zpracování informací. Tělo je nastaveno na efektivitu a ne na zbytečný výdej. Možná to popisují složitě, ale zkuste večer v rozsvícené místnosti soustředit zrak na nějakou věc. Pak zavřete oči a zhasnete. Budete mít pocit, že místnost vidíte pořád dobře. Ouha. Místnost znáte, takže i poslepu jste schopni se po ní pohybovat a tak vám obraz, co jste viděli, zůstává před očima než pozvolna zmizí, jako kouř ze sfouknuté svíčky. Pak se může i přeměnit v různé blikavé body. Pokud trpíte na vysoký tlak, je to markantnější.
Šířte raději dobrou náladu a zlo otupujte. Pomozte potřebnému a vzájemnou interakcí si předáte pozitivní energii. Před usnutim myslete na někoho blízkého a přejte mu vše krásné. Nesobecky. Nic za to nechtějte a uvidíte, že ten dotyčný bude pak jak vyměněny, hlavně v téhle době.
Jsme bytosti s velkými schopnostmi. Pro jednoduchou představu si přečtěte konec knihy Vesmírná odysea od A.C.Clarka. tam se promění zbyly astronaut v to, co doopravdy jsme 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek