Jak maximálně využít a trénovat svou intuici?

26.12.2023 v Návody 3

Už jste někdy vešli do místnosti a hned jste věděli, kdo je kdo a s kým byste si rozuměli, i když nikoho v místnosti neznáte? Ignorovali jste nejnovější „zdravotní šílenství“ nebo jiné populárně přijímané rady týkající se léků, stravy nebo doplňků, protože se vám to nezdálo rozumné a později jste zjistili, že jste udělali dobře? Vyhýbali jste se někdy místu nebo situaci, i když vám logika říkala, že pro to není důvod a později jste zjistili, že by to pro vás bylo opravdu nebezpečné? Pokud ano, skvěle jste využili svou intuici!Pokud jste jeden z mnoha nadaných, talentovaných, nebo probouzejících se jedinců, můžete se divit, proč vám intuice někdy skvěle posloužila, ale v jiných situacích jakoby o sobě nedala vědět, nebo dala vědět ne dost pádně a ne dost rychle, jak byste si přáli.

Intuice, neboli „váš střevní mozek“, je ve skutečnosti schopnost naladit se na frekvence. Jsou to frekvence lidí kolem vás, jídla, vašeho prostředí a emocí, nebo myšlenek a scénářů.
Někteří lidé jsou přirozeně naladěni na větší spektrum frekvencí, a podobně jako rádio, i přirozeně zachytí více „stanic“. Tyto frekvence jim poskytují pozoruhodně hluboké a přesné informace o lidech, stejně jako o situacích v minulosti, současnosti a budoucnosti.

Navzdory neuvěřitelnému pokroku vědy stále existují frekvence, které zatím nejsme schopni přesně vědecky identifikovat, změřit a pochopit. Ne každý člověk je aktuálně geneticky a smyslově vybaven tak, aby jasně přijímal každou „stanici“, neboli frekvenci. Rozhodně jsme však všichni schopní využívat své vlastní individuální kapacity k „naladění“.

Zde je několik způsobů, jak posílit intuici a rozvíjet svůj „intuitivní sval“, abychom ho co nejlépe využili.

Nalaďte se na svou intuici
Připomínejte si pravidelně, že jsme byli socializováni a přizpůsobeni k tomu, abychom filtrovali a dokonce ignorovali naši intuici, zejména to, jak je vyjádřena prostřednictvím vjemů našeho těla. Tyto pocity nám vlastně říkají, jak se cítíme, co potřebujeme, co prožívají ostatní kolem nás, jaké může být počasí a dokonce i to, co může zrovna dělat planeta.

Ustupte na chvilku a pozorujte své tělo jako nádobu. Co nejobjektivněji si všímejte emocí a fyzických pocitů, které do vás a z vás proudí v různých okamžicích dne. Dělejte si o tom poznámky, abyste postupem času poznali, které frekvence vaše tělo skutečně vnímá, kdy je zaznamenáváte a jak na ně reagujete.
Tím, že si budete dělat poznámky, uvidíte své vzory jasněji a naučíte se rozlišovat, co pochází z vašeho vlastního systému, od toho, co zachycujete k ostatních lidí, nebo ze světa kolem vás. Intuice a její posilování je především o všímavosti, napojení se na své tělo a praxi.

Důvěřujte svému tělu a svým instinktům 
Jakmile si přes trénink, všímavost a poznámky ujasníte, kdy a jak váš systém reaguje, přijměte to a chovejte se podle toho. Ne to, co funguje pro ostatní lidi, nebo co vám ostatní říkají, ale to, co funguje vám osobně, na co jste si přišli vy sami. Respektujte to a používejte to aktivně a vědomě, zvláště pokud zrovna tělesně toužíte po jídle nebo koření, určitém prostředí (země, město, voda, příroda atd.), klimatu nebo teplotě, sportu nebo aktivitě, koníčku, teorii nebo metodě.
Má to vždycky důvod. Touha signalizuje něco, co vám chybí, nebo co potřebujete, abyste se mohli vrátit do optimálního stavu. Tělo ví co potřebuje a umí si říct. Důvěřujte těmto signálům a vaše tělo bude časem vysílat stále cennější a srozumitelnější informace, dokonce mnohem častěji.

Cvičte
Intuice je jako sval. Musí se cvičit, aby zůstala silná a aktivní. Používejte ke svému tréninku i jiné lidi. Když se s někým potkáte, všímejte si toho, co cítíte, jaké myšlenky nebo nápady se vám vynořují v mysli a sledujte, co jde z druhé osoby a co je vaše vlastní. Shodují se tyto vjemy a myšlenky s prostředím a řečí těla této osoby?
Ve vhodném okamžiku, buď bezprostředně, nebo v budoucnu, se této osoby (samozřejmě vhodně a ohleduplně) zeptejte na to, co jste z ní vnímali. Pravděpodobně zjistíte, že jste skutečně sbírali její frekvence: myšlenky, pocity, i budoucí energie.

Věnujte zvýšenou pozornost obsahu svých snů. Sen je univerzální cesta, kterou můžeme přijímat intuitivní zprávy, získávat informace a někdy mohou být velmi cenné a hluboké.

Zvyšujte svou osobní vibraci
Obklopte se a zůstávejte v kontaktu s lidmi s vysokou a vyšší energetickou frekvencí. Ať už děláte cokoli a jste kdekoli, snažte se prožít svůj den v dobré společnosti, v duševní jasnosti, radosti, kreativitě a pohodlí.
Vizualizujte si žádoucí výsledky a krásnou budoucnost. Důvěřujte a buďte vdeční za tuto jízdu.

Více o trénování intuice, rozvíjení duchovních darů a o zvyšování osobní energetické rezonance najdete v knize Anděl strážný, která obsahuje kompletní návod i praktické rady. Kniha je vhodná také pro začátečníky.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-12-26 11:53:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dobrý je také zeptat se žaludku co chce jíst a v jakém množství…to jsem si vzpomněl při čtení tohoto článku…

Ikona diskutujiciho Hani 2023-12-26 12:34:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluska, vdaka za tvoje inšpiratívne články. Pri tom dnesnom som si spomenula na dokument, ktory som videla pred nedávnom a moc ho doporucujem k shlédnutí. Je o spojení srdca a mysle, o tom ako sme schopný ovplyvňovať okolie, o fyzike vedomia.. Dokument vytvoril Institutu Heart Math Inst., a je zdarma s českými titulkami.
The1Field https://www.the1field.com/watchcz

Ikona diskutujiciho peace 2023-12-27 14:19:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Zase ten Kryon.. už jsem o něm slyšel dříve, ale nejsem si jist jestli je to konstruktivní směr, video obezřetně shlédnu celé a uvidím.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek