Jak najít svůj životní cíl

3.5.2023 v Spiritualita 10

Jedna z nejčastějších a nejdůležitějších otázek, která se řeší, je: „Jaký je můj životní cíl?“ … Upřímně řečeno, odpověď máte přímo před nosem.
Od svého narození jste každý den vedeni k tomu, abyste našli svůj životní cíl. Každý pocit zvědavosti a každá situace, kterou jste zažili, vás tímto směrem vedla. Jde jen o to, abyste tyto zkušenosti uměli využít a dostali se do té oblasti, kde byste měli být.Budou se vyskytovat různé odbočky a možná i dočasně sejdete ze své cesty, ale prostřednictvím znamení a synchronicit budete zase vedeni zpět ke svému životnímu záměru.

Například se můžete zajímat o léčitelství a rozhodli jste se, že vaším životním posláním je sdílet tento talent s ostatními prostřednictvím znalostí, které jste v tomto oboru získali, ale navzdory vašemu úžasnému talentu nemáte mnoho zákazníků.
I když to může být skutečně součástí vašeho smyslu života, vesmír se vám snaží říct, abyste se hlouběji ponořili do toho, co byste měli dělat právě teď. Možná byste místo přímého léčení druhých měli učit ostatní, jak tento typ léčení provádět sami?
To, že se vám zrovna teď úplně nedaří, nemusí automaticky znamenat, že jdete špatnou cestou. Vesmír vám možná jen naznačuje, abyste se podívali na jiné alternativy, kde lze váš talent a schopnosti využít na vyšší úrovni. Nebo možná to, co považujete za cíl, ještě není cíl, ale pouhý mezistupeň, který vás teprve dovede tam, kde jste potřební.

Mnoho lidí ve středním věku zanechává původní rozjeté kariéry, i pokud byla úspěšná, protože si buď náhle uvědomí, že to není jejich životní cesta, nebo tento hlas slyšeli vždycky, ale když byli mladší, neměli odvahu, nebo materiální možnosti, se tímto směrem vydat a nechali se proto táhnout tam, kde je chtělo jejich okolí, rodiče.
Taková změna vyžaduje velkou odvahu. Někdy se stane proto, že zkrátka bylo v plánu daného člověka naplnit svůj osud v pozdějším životě, v době kdy je na to dost vyzrálý a zkušený.

Jak najít svůj životní cíl


Kam vás to táhne?
Celý život jste byli vedeni ke svému životnímu účelu. Všechny vaše zájmy a činnosti vás dovedly tam, kde jste nyní. Ohlédněte se za nimi a pokuste se zjistit, jakým směrem vás vedou.
Když jste byli malí, chvěli jste se vzrušením při představě nějakého zaměstnání, když přišla řeč na nějaké téma, nebo jste byli zapálení do určitého typu literatury?
Podívejte se na konkrétní zájmy, které máte (nebo jste měli jako malí, i když už to dneska neděláte, je to také nápověda). Vaše zájmy vytváří vášeň pro životní cestu, kterou si zvolíte, takže místo práce to bude zábava.

Můžu vám dát osobní příklad. Když mi bylo asi 12, kramařila jsem na půdě a intuitivně mě to táhlo k prohrabání tří krabic, které byly zastrčené úplně vzadu a zaskládané jinými věcmi. V těch krabicích jsem našla duchovní knihy a ty, které mě nejvíce zaujaly, mám v knihovně dodnes. Jedna kniha mapovala problematiku UFO a různé případy, další popisovala lébu těla duchovními silami. Když jsem obsah těchto knih konzultovala se svým okolím, bylo mi řečeno, ať ty bláboly zahodím. Když byly tyto knihy nalezeny v mém pokojíčku, maminka byla šokovaná a až o několik let později se odvážila mi říci, že šlo o její tajně ukrytou literaturu, se kterou dříve sama narazila u svého okolí a mnoho jejích knih bylo dokonce v konfliktu spáleno. Později mi sama přinesla další knihy na toto téma… ve výsledku jsem tři podobné knihy napsala a vedu na toto téma úspěšný alternativní web už od roku 2006. Tato cesta byla daná a byla jsem k ní dlouhodobě vedena. Rozhodně však nemůžu říct, že by byla bezproblémová, nebo snadná. Právě naopak, musela jsem hodně bojovat proti vnějšímu nátlaku, hodně pracovat a hodně studovat, abych se dopracovala do této fáze. Ani vy neočekávejte, že to půjde samo.

Počítejte s tím, že budete padat na hubu, i když je to správná cesta
Na vaší cestě budou překážky. Buďte silní a nabírejte na problémech zkušenosti, protože i když je to nepříjemné, právě krize a zlé zážitky vás nejvíce nutí k rychlému učení a získávání nových dovedností. Je to nejsilnější hnací síla, která vás bičuje, abyste byli lepší, chytřejší, obratnější, prozíravější, odvážnější. Pokud chcete být silná osobnost, musíte se naučit brodit blátem, bez toho to nejde.
Můžete zažít totální krize, krachy, rozpady, náhlé změny cesty… a přesto pořád jít správně.

 Jakmile najdete svou životní cestu, nechte ji rozvíjet i dál
Je velká pravděpodobnost, že váš životní cíl je mnohostranný, že to není jenom jeden úkol. Jak budete pokračovat na své cestě, pravděpodobně budete přijímat nové výzvy, které budou s vaší cestou spojeny. Za několik měsíců nebo let se může objevit další nápad, který se promění v něco užitečného, co také pomůže k vyššímu dobru lidstva. Základem je mít uši otevřené a naslouchat tomu, co vám Vesmír říká.

Pokud chcete osobní příklad, před lety jsem se nadchla pro chov morčat a cítila jsem vnitřní puzení, podělit se o své nadšení veřejně. Výsledkem byl seriál, který vycházel 7 let, nasbíral 35 000 odběratelů, pomohl zvednout úroveň a informovanost chovatelů a zprostředkovaně zachránil mnoho zvířat. S hlavním projektem přitom souvisel maximálně tak, že jsem k realizaci nápadu použila svou ji rozvinutou platformu, která do té doby plnila jiný účel. Překvapivý masový úspěch této tvorby jednoznačně ukázal, že to byl jeden z vedlejších úkolů a pokud bych se tomuto puzení bránila a zůstala u hlavního projektu, chovatelský svět by byl jednoznačně ochuzen. Nebraňte se novým nápadům a nebraňte se průzkumu nových vod, nebo návratu ke starým koníčkům. Nikdy nevíte, co z toho vznikne. To, co začíná jako stydlivý experiment, může skončit nebývalým úspěchem.

Ptejte se Vesmíru na svůj směr a cíl
Zkuste požádat vesmír o vedení a nápady. Můžete dostat inspiraci pro vás, ale i nápady pro ostatní lidi. Nebo vám mohou začít chodit znamení, nebo potkáte ty správné lidi, kteří vás někam dovedou. Vedení shora se projevuje také jako nutkavá potřeba něco dělat, velké nadšení pro něco, nebo jako kreativní přetlak, který musí ven.
Váš nápad nemusí být zpočátku ani velkorysý, musí s vámi prostě rezonovat jako správná věc, kterou je třeba v tuto chvíli udělat.

Více o nalézání svého životního poslání, komunikaci s vyšším Já a o vedení životní cesty duchovními silami, najdete v knihách Svítání a Anděl strážný.

Učte se ze svých chyb
Ve skutečnosti neexistují žádné chyby, protože každý kopanec, který uděláte, vám poskytuje cennou zkušenost, která vás později navede správným směrem. I když to může být frustrující, váš životní cíl bude o každou překonanou překážku jasnější, a to i přes vaše chyby. Snažte se vnímat každou chybu jako příležitost buď ke zlepšení svého nápadu, nebo k případnému posunu nápadu jiným směrem.
Pokud jste udělali velký kopanec, za který se stydíte, nebo který si vyčítáte, pamatujte na to, že jste v danou chvíli dělali to nejlepší, co jste mohli. To, že vaše dobře míněná snaha dopadla špatně, je něco, co patří k životu a občas to zažijí všichni. Důležité je umět jít dál a neopakovat stejnou chybu.

S nikým nezávoďte, otrávilo by vás to
I když s vaším nápadem nebo životním cílem asi bude spojena nějaká konkurence, nejedná se o závod, protože všichni jsme ve stejném týmu. Představte si, že se procházíte po pláži. Někteří lidé půjdou rychleji než vy, zatímco jiní půjdou pomaleji. Z toho plyne ponaučení, že máte chodit svým vlastním tempem.

Uvědomte si, že bez ohledu na to, jak moc jste talentovaní a jak moc se snažíte, VŽDYCKY bude někdo někde lepší, než vy. Hrajete na housle jako Paganini? Buďte si jistí, že někde v Číně je dítě, které vás stejně strčí do kapsy. Nikdy nebudete nejlepší na světě, ale můžete být nejlepší v rámci svých osobních možností a můžete být nejlepší verzí sebe sama.
Nikomu nezáviďte a nikomu nepodkopávejte nohy, pokazili byste si radost z tvořivého procesu a nadělali byste si zbytečně nepřátele, což by vás mohlo odklonit ze správné cesty. Buďte pokorní a vděční za to, co máte.

Ukliďte si v hlavě
Někdy je naše mysl tak zahlcená, že je téměř nemožné, aby se k nám dostalo vedení shora. Protřiďte si hlavu a analyzujte, jaké myšlení vám slouží a jestli své schopnosti používáte správně. K čemu je vaše schopnost dobrá, používáte ji konstruktivně a jak nám všem pomáhá udělat tento svět lepším?
Když odstraníte ze své hlavy rozptylující nepořádek, umožníte vesmíru, aby vám mohl jasně vyslat svou zprávu.

Jedním ze způsobů, jak můžete odstranit nepořádek, je meditace, nebo kontakt s přírodou.

Je pravděpodobné, že to, co je dnes pouhý nepořádek, kdysi ve vašem životě sloužilo k nějakému účelu. Třeba vás to dovedlo ke správným lidem, nebo jiným užitečným zájmům, nebo jste s pomocí toho relaxovali. Pokud už to však neslouží a jen vás to rozptyluje, prostě se toho zbavte.

Vyjadřujte vděčnost
Vždy děkujte vesmíru za každé malé požehnání. Vesmír miluje vděčnost a dává vašim duchovním průvodcům najevo, že si jejich práce vážíte.

Dejte tomu čas
Existuje spousta lidí, kteří skutečně neradi dělají to, co dělají, ale dělají to z nutnosti. Prostě si nemohou finančně dovolit dělat něco jiného. Přesto máte možnost to změnit. I když se to nemusí stát ze dne na den, přijde chvíle, kdy dostanete svou příležitost. Nemusíte stihnout všechno naráz, je to spíš proces krok za krokem.

Pokud máte představu, co byste skutečně chtěli dělat, zkuste si svůj koncept rozvrhnout na mnoho malinkých jednoduchých úkolů, kterými se zabýváte ve svém volném čase. Můžete vedle své práce rozvíjet nějaký drobný jednoduchý projekt, který vás baví. Po čase zjistíte, že jste schopni se z práce přehoupnut do tohoto projektu, nebo dostanete nabídku, která přesně odpoví na vaše modlitby.
Čas, který je potřebný k vaší životní změně, je nutné aktivně využít pro váš rozvoj a růst, abyste byli připraveni tuto šanci skutečně lapnout. Pokud by vás překvapila nepřipravené, mohla by vám utéct mezi prsty a skončit u někoho jiného, kdo připravený bude.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2023-05-03 07:42:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek.

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-05-03 08:23:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu… nádhera. 🌷

Ikona diskutujiciho astrei swingař 2023-05-03 12:23:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, tento článek je naprostá pecka a zrovna téma, které jsem právě potřeboval přečíst. Děkuji.

Po určité sebereflexi jsem zjistil, že moje životní poslání je zřejmě hudba. Měl jsem ale vždycky problém s čtením not a když jsem se chtěl naučit na klavír nějakou parádní swingovou skladbu, trvalo mi její naučení i půl roku. V současnosti jsem tedy klavíru spíše zanechal a začal jsem se věnovat nové vášni – skládání hudby pomocí PC a její sdílení na YouTube. Sice zatím nemám moc posluchačů, ale cítím, že to je cesta, kterou mám nyní jít.

Ikona diskutujiciho V 2023-05-03 21:31:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Postni link 😉

Clanek super, diky Alu.

Ikona diskutujiciho astrei swingař 2023-05-04 12:23:34
Ikona diskutujiciho
sipka

V: Jasně, tady ho máš 🙂 https://www.youtube.com/@astrei

Ikona diskutujiciho Ananas 2023-05-05 08:54:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

díky, přesně takové povzbuzení jsem potřebovala ❤️ zase mi to dodalo trochu motivace

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-05-06 00:40:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aluško, daří se ti psát neskutečně souběžné s tím, co aktuálně řeším a co mě aktuálně „přepadlo“. vážně se hezky trefuješ, hezká náhodička:) děkuji ti!

Ikona diskutujiciho František 2023-05-06 10:21:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám to stejný. Taky mi to perfektně sedlo. Alue má čuch na témata.

Ikona diskutujiciho Květa 2023-05-06 10:20:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Paní Alue opět skvělý článek. Moc vám děkuji za tyto překrásné stránky. Mnohokrát mi zlepšily den a vyladily mne když jsem to velice potřebovala. 🌻

Ikona diskutujiciho Evik 2023-05-12 10:13:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji, děkuji, děkuji! 🙏🙏🙏🌺

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek