Jak odemknout plný potenciál svého mozku

24.12.2021 v Psychologie 0

Záhady lidského mozku nás fascinují již desítky let a poutají pozornost odborníků po celém světě. V určitém okamžiku se myšlenka, že jsme fyzicky schopni využívat pouze 10 % svého mozku v daném okamžiku, stala všeobecně známou a ti, kteří chtějí ve svém životě dosáhnout lepších výsledků, se snaží odhalit tajemství, jak využít zbývajících 90 %.Ve skutečnosti je to mýtus, jak odhalil Neurolog Barry Gordon z Johns Hopkins School of Medicine v Baltimoru. Ve skutečnosti má každý z nás možnost kdykoli využít svůj plný potenciál. Řekl: „Ukázalo se, že využíváme všechny části mozku a že většina mozku je aktivní téměř neustále.“ Připomněl, že mozek představuje tři procenta tělesné hmotnosti a přitom  spotřebovává 20 procent tělesné energie.

Jednotlivé oblasti mozku nejsou aktivní všechny naráz. V průběhu dne náš mozek využívá různé oblasti k různým účelům, nicméně v průběhu 24 hodin je každá oblast využívána efektivně.
„Výzkumy ukázaly, že během dne využíváme 100 % mozku,“ vysvětlil John Henley, neurolog z Mayo Clinic v Rochesteru v Minnesotě. „Dokonce i ve spánku jsou aktivní oblasti, jako je čelní kůra, která řídí věci jako vyšší úroveň myšlení a sebeuvědomění, nebo somatosenzorické oblasti, které pomáhají lidem vnímat okolí.“

Pokud jsme skutečně schopni využívat celý svůj mozek, pak je logické, že schopnost využít svůj plný potenciál je dostupná každému, kdo je ochoten vyvinout potřebné úsilí… Máte zájem?

Praktikujte odložené uspokojení
Neustále hledáme uspokojení, hledáme nejrychlejší a nejjednodušší triky, jak dosáhnout všeho, co chceme, aniž bychom se museli příliš snažit. Problém je v tom, že věci, kterých si v životě nejvíce ceníme, nás budou stát čas i úsilí. Praktikování odloženého uspokojení, tedy realizace dlouhodobých projektů, povede k větším a lepším výsledkům.

Uvědomujte si své emoce
Pokud popíráte přítomnost svých emocí, umožňujete jim vás ovládat a manipulovat s vašimi myšlenkami. Abyste zajistili, že vaše rozhodnutí budou střízlivá a promyšlená, musíte nejprve rozpoznat a identifikovat své emoce a oddělit je od svých myšlenek a rozhodnutí.

Nastavte si rutinu a držte se jí
Naše každodenní návyky a rutina určují, jakým směrem se v životě ubíráme. Místo toho, abyste příliš přemýšleli o konečném cíli a byli zahlceni, zvažte raději malé kroky a nastavte si každodenní návyky, které vám umožní směřovat k vašim cílům a snům.

Naučte se ctít své pravé já
Každý z nás je obdařen silnými stránkami a jedinečnými schopnostmi. Místo toho, abychom se soustředili na snahu zapadnout, měli bychom se naučit rozpoznat a uznat své talenty a využít je k tomu, aby nám pomohly růst a uspět.

Neodsuzujte tak rychle
Příliš často si vytváříme urychlený názor na lidi, se kterými se v životě setkáme. Pokud si dovolíme příliš rychle vynášet soudy, můžeme ze svého života vyřadit lidi, kteří nám ve skutečnosti mohli pomoci poznat sami sebe a to, čeho jsme schopni.

Zaměřte se na dobré věci
Nedovolte, aby se ve vaší mysli usídlil pesimismus, protože ten vás bude jenom ničit. Místo toho se zaměřte na dobré věci a pozvěte konstruktivní energii do svého života. To vám umožní překonat všechny výzvy, které se na cestě objeví.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek