Jak posílit svou ženskou energii

28.9.2022 v Žena 21

Ženská energie je něco, čemu mnoho lidí tak úplně nerozumí, a proto si někteří myslí, že je špatná, nebo méněcenná. To, že jste žena, neznamená, že jste horší, když nemáte kvality mužů. A i když téma posílení ženské energie může znít záhadně až okultně, ve skutečnosti je to o návycích které máme, o našem každodenním životním stylu. Cítit se dobře ve svém ženském těle je velmi důležité a otevírá vám to okno k mnoha skvělým příležitostem.Zde jsou věci, které můžete dělat, abyste svou ženskou energii posílila a tím vnesla více energie do svého každodenního života. Pamatujte, že jako žena sice nemáte mužskou zdatnost a nikdy se muži v jeho síle nemůžete rovnat, ale vaše přednosti leží v rovině emoční, citové, duchovní a estetické. Když je přijmete a budete oceňovat, můžete rozkvést v překrásnou inspirativní bytost.

Pobývejte s dalšími ženami
Strávení kvalitního času s lidmi, kteří s vámi mají nejvíce společného, vaši ženskou energii pěkně nabudí. Přátelte se s milými ženami a buďte tu jedna pro druhou. Nemusíte pořád někam chodit a něco podnikat, někdy k posílení vaší ženské energie stačí plodný rozhovor.

Dělejte si často radost
Dělejte věci, které vám přinášejí radost a baví vás. Nežijte svůj život způsobem, který vás neustále uzavírá, přepíná a rozčiluje. Najděte si příjemné aktivity, při kterých se můžete uvolnit, být křehká, jemná a prostě ženská… Sama sebou.

Pečujte o sebe
Péče o svůj zevnějšek i duši je to, co ženu charakterizuje. Nejde jen o to pěkně vypadat a hezky vonět, ale také cvičit, dobře jíst a mít se ráda. Rozmazlujte se kvalitními krémy, parfémy a pěknou kosmetikou, to je vaše malé holčičí královstvíčko. Pokud máte ráda koupele, dělejte si očistné a léčivé, klidně se svíčkami. Nebojte se občas experimentovat a zkusit i něco nového. Uvědomte si, že to jak vypadáte a co vyzařujete, je odrazem toho jak sebe samu vidíte, jak se máte ráda a jak si sama sebe vážíte. Vaše okolí tyto signály čte a podle toho se k vám pak chová.

Mějte radost ze své menstruace
Menstruace není něco, co se musí schovávat a za co je potřeba se stydět. Měla byste svou menstruaci umět ocenit, oslavit a dovolit si při ní odpočívat. Ne každý má totiž to štěstí, že ji má. Menstruace znamená, že jste zdravá, že vaše tělo funguje správně a na její první – druhý den máte nárok udělat si volno, i když bohužel to ne vždy vyjde.
Pokud vám radost z menstruace kazí bolesti, vyzkoušejte přírodní způsoby jak je uvolnit, například CBD konopný olej, který uvolňuje křeče a potlačuje bolest.

Milujte své tělo
Mějte se ráda. Neztrácejte čas nenávistí ke svému tělu nebo nenávistí k věcem, které nemůžete změnit. Vaše tělo je inteligentní a velmi citlivé. Když ho budete mít ráda, bude zdravé a bude vám také dobře sloužit. Nepropásněte možnost užít si jeho prostřednictvím i rozkoš. Hlaďte se, dotýkejte se sama sebe, naučte se ocenit jeho krásu a schopnosti.

Věnujte pozornost svým pocitům
Věnujte pozornost svým emocím a své ženské intuici. Všímejte si věcí, které cítíte, přijímejte své emoce a nezametejte nic pod koberec. Vaše pocity a intuice jsou skutečné, důležité a vedou vás životem, proto je důležité neztrácet s nimi kontakt a zacházet s nimi s náležitým respektem.

Když máte silnou ženskou energii, znamená to, že máte kontakt se svým ženstvím a sama se sebou. Znamená to, že se přijímáte. Taková žena je sebevědomá, krásná v každém věku, pěstěná, ví co chce a zná svoji hodnotu.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Květa 2022-09-28 12:59:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak. Ale udělali z toho zase biznis. Dneska jsou hodně v módě ženské kruhy a probouzení kundalini, vaginální mapování… přitom to jde tak snadno a přirozeně.

Ikona diskutujiciho Amigo 2022-09-28 13:10:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě šla hlava kolem když jsem zjistil že existuje ioni vajíčko. Že si ženy strkají do .. vyleštěný polodrahokam. To snad nemohl vymyslet normální člověk. Nebo jak tu byl odkaz na toho chlapa co prodává v plastové nádobce s víčkem pár kamínků za několik tisíc s radou aby si to ženy strkaly do … nějakej „vodislav“ strážce vody nebo kam nějak. A že jim ty kameny prý vyléčí gyneko.problémy. Že se nestydí.

Ikona diskutujiciho Jarka 2022-09-28 16:36:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Květa – “ ženské kruhy“ asi jsem o tom četla, ale nic pro mě. Co se týká menstruace…nelíbí se mi když ženy používají slovo *“krámy „. To mi přijde nepěkné a vulgární. To je jako ve vztahu když muž nebo žena řekne o svém partnerovi „můj starý nebo moje stará „. Toto se mi nikdy nelíbilo a ani nelíbí. To zní jako „nevážím si tě“. Ještě k té ženské energii. Jsem si všimla, že ženy co většinou díky příšerné módě co měly nebo mají „květáky“ na hlavě, tak jsou většinou humatonky zažraný do Matrixu a většinou na dědinách “ dokonalý manželky“ který zvládají vše levou zadní, ale samy jsou uvnitř nešťastný a pak jsou na okolí zlý jsou zapšklý a nepřejícný. Pak se diví, že jejich manželé raději sedí v hospodě nebo chodí na ryby anebo hledají si milenky, ze kterých vnímají ženskou energii se vším všudy. Nebavím se mužích, kteří chlatastaji první ligu anebo milenky střídají jako ponožky.
Je pravda, pokud se žena o sebe stará a to se nebavím o těch ženách co mají vše umělé a tunu make-upu ne sobě. Zkrátka i když se žena nemaluje nebo jen výjimečně, pečuje o sebe po všech stránkách, tak může být přitažlivá. Možná je to i genetika. Mě každý hadá o 15 let míň, než mi je. A to nemám míry 90-60-90 ani tunu make-upu a nic umělého na těle.

Ikona diskutujiciho Jarka 2022-09-28 17:31:03
Ikona diskutujiciho
sipka

A další věc. Osobně nemám ráda ty slepičí sešlosti. Kde se řeší úplný kraviny a hlavně pomluvání jiných lidí. Me hlavně ženy v mém okolí závidí, ale ještě jsem naprisla na to co mi závidí. Jestli moje vlasy, které mám dlouhé od základky i když střídám délku vlasů, ale pořád jsou dlouhé. Moje bývalá tchýně chtěla ze mě udělat na hlavě taky styl “ brokolice“ před třiceti lety, ale nepovedlo se jí to. No a tady na dědině se neúčastním žádných slepičích aktivit, protože tady nevěřím nikomu. Kradou energii nic jinýho neumí. Mě vždy přišlo přirozené mít dlouhé vlasy. Dlouhé vlasy se mi líbí i na mužích. Ale zase jen když o ně pečuje. Ne takový ty tři dlouhý mastný vlasy na hlavě.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-09-28 12:59:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za krásný článek. Potěšil mě 🙂

Ikona diskutujiciho Will 2022-09-28 13:01:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednu dobu se hodně jela nepovrchnost, neholení, přírodní vzhled, ale nesmí se to přehnat. Opravdu ty zanedbané ženy co se i málo myjí a mají už v mládí vykažené zuby mají tu ženskou energii velice slabou. A ty vkusně načančané čisťounké jsou jako jemné víly a je úplně jedno kolik jim je let.

Ikona diskutujiciho LenQa 2022-09-28 13:05:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže v podstatě posílit ženskou energii znamená chovat se jako správná/typická ženská. A ono se z toho dělá takový strašně složitý haló 😀 A jak píše Květa. Kvete v tom obchod jak prase. Donesly se ke mně i špatné zkušenosti z takových kruhů že se z toho vyklubala sekta a když to vedl chlap tak to byl obšoust. Takže pozor!

Ikona diskutujiciho Astrid 2022-09-28 13:19:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně nikdo z okolí asi neporadí, jak mít správnou ženskou energií, protože tyto ženy se už bohužel celé rozdaly pro své rodiny a mě jenom řeknou, ať se špatně nevdávám. Nikdy jsem se ve společnosti žen necítila uvolněná, nerozumím si z ženami a jak si o tom něco hledám, tak na mě vyvoukne svérázný web s drahými pomůckami 😹https://eliskavaea.cz/

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-09-28 17:17:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten kříž co má na hrudi. Tak ta je jasná.

Ikona diskutujiciho Will 2022-09-28 17:18:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Vůbec nechápu co chce ty ženy učit. Jak se to dělá?? Na to snad nepotřebuješ kurz. A na tantru a kundalini !!!POZOR!!! to jsou hodně nebezpečné metody!! (i když fungují)

Ikona diskutujiciho Q 2022-09-28 17:24:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Z toho jde upřímně strach. Manželce bych účast na něčem takovém nedovolil. Bál bych se že z toho zblbne. Na to abych ji večer řádně vyprášil ani nepotřebuju aby mi do toho někdo kecal. Stačí nebýt línej.

Ikona diskutujiciho Karin 2022-10-01 18:17:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za super článek 🙂 jen mi teda radost z menstruace dost kazí tak silné křeče, že nemůžu skoro ani chodit a občas sebou i seknu, a už je mi blbě skoro dva týdny do předu (bolesti hlavy, křeče v podbřišku, deprese, a neskutečná ospalost)… zkoušela jsem snad už všechno možný — byla jsem u naturopatky, zkusila čínskou medicínu i homeopatika, ale prostě nic :/ stravuji se zdravě a sportuju (i když teď ne tak často právě kvůli menstruaci). Už mě nebaví celý svůj život podřizovat menstruaci… nemá náhodou někdo nějaká doporučení, co by mohlo pomoct? Moc děkuju

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-10-01 18:51:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Vyčistit si játra. To pomáhá dost

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-10-01 19:18:23
Ikona diskutujiciho
sipka

zkus se podívat na tento web – jsou tam různé články týkající se menstruace
1/ bylinná nápařka – pomáhá vyčistit a zharmonizovat orgány břicha a podbřišku
2/ Emoční kod Dr. Bradley Nelson – pomáhá, mám ozkoušeno, pokud by bolestivá menstruace byla způsobena nějakou zaseklou emocí v těle
3/ ještě jedna varianta jsou tvarové zářiče, ale bacha koho si na sebe pustíš. Jeden zářič je nilský kříž, lze ho použít i jako obrázek a přiložit na příslušnou oblast….Lze si ho pořídit (koupit – musí si tě vybrat tzv. padne ti do oka; nebo vyrobit – poněkud rizikové) a sama si můžeš jeho prostřednictvím pomoci. Pokud si ho pořídíš je ho potřeba řádně očistit – dle druhu materiálu nilského kříže.
Bod tři sem píšu z toho důvodu, že předpokládám, že bydlíš v jiném koutu republiky než já. Když tak napiš okres odkud jsi – jen pro mé info.

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-10-01 19:19:53
Ikona diskutujiciho
sipka

koment jsem odeslal, ale nevím zda jsem tam dal web odkaz http://www.zenazdravotne.cz/?s=menstruace

Ikona diskutujiciho Karin 2022-10-01 19:05:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuju, Aluško 🙂 zkusila jsem ostropestřec mariánský (jak tablety, tak i olej), který má prý být na detoxikaci dobrý, avšak stále žádný rozdíl :/ . Doktorka mi říkala, že prý mám endometriózu, ale stále se snažím zkusit přírodní varianty, jelikož se mi nechce do antikoncepce…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-10-01 21:55:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Někde na yt je duše K na téma endometrióza, ale nevím jak se jmenuje.. mluví tam holka co měla hodně těžkou a vyléčila se sama

Ikona diskutujiciho AB 2022-10-03 09:12:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, znáte detoxikaci přírodními informačními preparáty Joalis? Akorát uvedené kúry nejsou sestavené „na míru“ k co nejpřesnějšímu zacílení problému, k tomu je dobré využít testování zátěží u poradce…
https://www.joalis.cz/eshop/kura-menstruace
https://www.joalis.cz/eshop/kura-zensky-komfort

Ikona diskutujiciho hanka 2022-10-03 10:47:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, k té bolestivé menstruaci, můžu ještě doporučit si párkrát zajít ke zkušenému fyzioterapeutovi. Pokud přírodní medicína nezabírá, může být příčinou špatné posazení pánve, může se jednat klidně o milimetry nebo nějaké ztuhlé místo, které má pak vliv na celek. Jakmile člověk dostane cviky na míru a začne je pravidelně cvičit, oblast se uvolní, srovná a prokrví, mohlo by to pomoci. Není to nic těžkého, často stačí 5 minut denně a úleva je obrovská.

Ikona diskutujiciho Vendy 2023-01-11 16:42:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek 😊. Já mám od porodu dcery přetrvávajcí pocit, že mi kus mého ženství tak nějak odešel. Byly mi prováděný zásahy do porodu ke kterým jsem nedala souhlas nebo s nima dokonce nesouhlasila. Dceru jsem sice porodila, ale porod mi vedl doktor i když jsem ho neposlouchala a poslouchala jsem tělo. Narození dítěte by mělo být přirozenou událostí, která vyjímečně potřebuje medicínskou pomoc, ne medicínská událost, která se výjimečně děje přirozeně. Bohužel u mě to tak nebylo a k tomu nám nevyšlo kojení. U porodu byl i nástřih a mám pocit jako by mi ten vzal nejvíc mojí energie a vůbec se s tou jizvou nemůžu srovnat, ani sahat na ní nechci a po doktorky konstatování že je jizva velká, ale krásně zahojená se to ještě zhoršilo. S pocity co mám ze mě musí jít energie příšerná a já se snažím najít něco co by mi pomohlo ty moje šrámy zahojit. Tak trochu doufám že mi k tomu pomůže i tenhle článek, abych se zase začala cítit jako žena

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-12 13:04:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Toto je velké trauma, to bude trvat dlouho. Jsi moc statečná. Zkus myslet na to, co z tebe dělá ženu. Ženu dělá ženou především její dobrá povaha, ne to jestli má někde jizvu, kolik je jí let, jak vypadá, jak moc při porodu trpěla. Zkus rozvíjet velmi ženské koníčky (dělat hodně holčičové věci). Make-up, domácí kosmetika, aromaterapie, malování, tanec, pěstovat kytičky, bylinky, malovat na hedvábí nebo na sklo. Já jsem včera holčičovala tím, že jsem si vyrobila domácí zubní pastu. Taková malá blbost, přitom je to obrovsky terapeutický počin.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek