Jak poznat své totemové zvíře

8.3.2022 v Spiritualita 0

O totemových zvířatech se předpokládá, že v sobě mají určitou dovednost, vlastnost nebo moudrost, kterou bychom se měli naučit nebo získat na své pozemské cestě. Mnoho kultur věří na koncept totemových zvířat a šamanismus je jednou z hlavních, které oslovují totemová zvířata za účelem posílení duchovního růstu a osobního rozvoje. Věří, že zvířata v sobě skrývají zvláštní moudrost a že se od nich můžeme učit.Někdy můžeme pocítit silné pouto nebo spřízněnost s určitým zvířetem. Když se na toto spojení naladíte, můžete se naučit rozvíjet vztah se svým duchovním zvířetem a přijímat od něj vedení. Chcete poznat své totemové zvíře? Zde je několik rad.

Své totemové zvíře si nevybíráte vy, ale ono si vybírá vás
Totemová zvířata se vám často ukážou, když začínáte novou cestu, nebo novou životní kapitolu. Naše totemová zvířata se mohou měnit v závislosti na tom, co se v našem životě děje. Ale není neobvyklé mít jedno totemové zvíře, které se opakovaně objevuje v i různých obdobích vašeho života.

Zeptejte se a bude vám dáno
Požádejte o to, aby se vám vaše totemové zvíře představilo. Pobyt v přírodě, pozorování zvířat a jejich chování, vám také může pomoci přiblížit se k odpovědi. Když se totemové zvíře objeví, buďte pozorní k tomu, jak se cítíte, nebo co by vám mohlo chtít sdělit. Ale nenuťte ho. Čím více se budete o spojení vědomě snažit, tím menší je pravděpodobnost, že budete otevřeni jeho přijetí.

Meditace
Meditace je skvělý způsob, jak se spojit se svým totemovým zvířetem. V šamanismu se dělá rituál šamanského putování, který vám také může pomoci nasměrovat vás k vašemu duchovnímu zvířeti. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli styl meditace, jednoduše si stanovte svůj záměr a zůstaňte otevření a sledujte, co se bude dít.

Čtěte také: Meditace pro poznání totemového zvířete

Snění
Zvířata se v našich snech často objevují jako symbolické projevy určité energie, a mohou nás velmi dobře nasměrovat k poznání totemového zvířete. Věnujte pozornost svým snům a sledujte, zda se vám v nich nějaké konkrétní zvíře neobjeví. Nezapomeňte, že někdy může být vaším duchovním zvířetem i zvíře, kterého se bojíte.

Moudrost zvířat
Každé zvíře má svůj specifický význam. I to může být vodítkem k poznání našeho totemového zvířete.  Zde je několik příkladů symboliky totoemových zvířat podle šamanské kultury:

Jaguár: vidí svůj směr i v chaosu, má duchovní náhled, je posilující, pohybuje se beze strachu.

Kosatka: osvobozuje duši od fyzického těla, paměť duše, dokáže vidět neviditelné, k léčení používá vibrační energii nebo píseň.

Vrána: ctí předky, podporuje etické chování, pohybuje se svobodně, přenáší duše z temnoty do světla.

Puma: zbavuje ega, moudře využívá sílu, posiluje sebedůvěru, zbavuje pocitu viny.

Vlk: smrt a znovuzrození, schopnost projít neviditelným, využívání změn, učení ducha.

ce symboliky najdete v článku: Seznam Totemových zvířat a jejich význam

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek