Jak poznat, že jdete správným směrem, i když to tak nevypadá

6.5.2023 v Spiritualita 8

Je možné, že můžete být přesně tam, kde potřebujete být, i když je vám blbě, máte všeho dost a máte spoustu problémů. Někdy se musíme dostat přes nepříjemné body, abychom se přes ně dostali dál. Zkuste hledat znamení, která vám řeknou, jestli děláte dobře, nebo dejte na svůj vnitřní pocit ze situace. Všechno v životě se děje z nějakého důvodu a každá situace, i ta hrozná, přináší hodnotné zkušenosti.Jak poznat, že jdete správným směrem, i když to tak nevypadá?

Když jste tam, kde byste měli být, jste velmi orientovaní na budoucnost, ale ne do té míry, že byste ztratili ze zřetele přítomný okamžik. Víte, že směřujete někam, kde to bude úžasné,a chováte naději právě v ten dobrý výsledek. To je dobré znamení. Toto myšlenkové nastavení vám dá sílu přežít i celé roky neskutečného bahna.

Když jste tam, kde máte být, nedovolíte, aby vás překážky brzdily. Překonáváte vše, co je před vás postaveno, a neztrácíte čas. Nacházíte spontánně způsoby, jak překonat problémy, bez ohledu na to, jak těžké tyto problémy mohou být. Můžete na sobě vidět, že jste najednou pohotovější a reagujete více instinktivně, než jak se znáte v minulosti, z dob kdy jste žili ve své konfortní zóně.

Nežijete svůj život pro druhé lidi, ale sami pro sebe. Víte, jak důležitá je vaše budoucnost a že si ji děláte podle svého. Nedovolíte, aby vám někdo vkládal do hlavy myšlenky, které tam nepatří. Jste ochotní za svou pravdu a za svůj směr bojovat a podstoupit konflikty, abyste si uhájili to, jak věci cítíte.

Děláte ryze vlastní rozhodnutí a neztrácíte čas tím, že byste nechávali jiné lidi rozhodovat za vás. Jste sami sebou a stojíte si za tím. Náhle v sobě máte sílu a kuráž postavit se za svou věc i v situacích, kde jste předtím zalézali pod koberec.

Přestali jste řešit názory jiných lidí, protože jste pochopili, že pro vaši cestu nemají význam. Už nenecháte ostatní, aby ovládali vaše myšlenky.

Neděláte kompromisy ve svých morálních zásadách. Odmítáte, aby vám někdo narušoval morální hodnoty a vlastní pravidla, které jste si stanovili. Nestanete se někým, kým nejste.

Čelíte mnoha neúspěchům, potýkáte se s mnoha překážkami. Neúspěchy nejsou známkou toho, že procházíte špatným obdobím, někdy vás prostě přivedou tam, kde potřebujete být, tou méně příjemnou cestou. Pokud usilujete o něco mimořádně dobrého nebo velkého, je v podstatě jisté, že to budou doprovázet velmi těžké „porodní bolesti“.

Ostatní lidé se vás pokoušejí stáhnout dolů. Na světě jsou tuny zlých lidí, kteří se vás s největší pravděpodobností pokusí stáhnout dolů a mají pro to mnoho důvodů. Závist, nenávist, psychické problémy, soutěživost, pocit že jim konkurujete, nepřejícnost, sobectví, psychopatie… nebo jsou to prostě hajzlíci. Nedovolte jim, aby převzali kontrolu nad vaším životem. Jsou to mouchy, které přitahuje vaše světlo. Každý úspěšný člověk se s nimi musí umět vypořádat.

Uvědomujete si své chyby. Vidíte je takové, jaké jsou, a jste ochotni se k nim přiznat. Nedržíte se zpátky a neodmítáte říct to, co by možná bylo potřeba říct. Za některé byste si rádi nafackovali, ale to vás právě více žene dopředu a zajistí to, abyste znova takovou chybu neudělali.

Cítíte, že spojení, která navazujete, jsou správná.  Do svého života si přivádíte úžasné lidi. Všechno vám připadá mnohem intenzivnější a zapadá to smysluplně do sebe.

Pronásledují vás podivné náhody, třeba narážíte na lidi, které jste léta neviděli, a zdá se, že vše do sebe zapadá a že jednotlivé náhody na sebe navazují.

I když jsou teď věci špatné, dokážete je nakonec vyřešit. Určitě neočekávejte, že naplnění vašeho životního úkolu bude vždy procházka růžovou zahradou, o tom tento svět není a málokdo má na růžích ustláno.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-05-06 01:49:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je moc krásný článek 🌻❤️‍🩹

Ikona diskutujiciho Danny 2023-05-06 08:16:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezké 🙂

Já si už roky říkám, že když se mi děje něco špatného a nepříjemného, můžu to obrátit ve svůj prospěch tím, že z toho naberu poučení nebo prostě zkušenost, která se dá později využít.
Právě k duchovnu (a tomuto webu) jsem se obrátila v době, kdy jsem se cítila v životě úplně ztracená, a teď zpětně můžu říct, že to bylo zároveň nejhorší i nejlepší období v mém životě. Nebylo to teda o tom, že by mi život ztěžovali jiní lidi, ale byla jsem to já sama se svým myšlením. Došlo mi, že musím změnit hlavně způsob, jakým myslím a nahlížím na svět. Během té doby jsem se toho naučila opravdu hodně.

Ikona diskutujiciho Will 2023-05-06 10:24:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano. Není to pokaždé lehárko a čajíček. Život se prostě děje a my to musíme brát sportovně.

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-05-06 10:25:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho SerpentinaOle 2023-05-06 20:05:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji zase za skvělé načasovaný článek, nevím jak je to možné, ale jako by mě vaše články doprovázely. Zrovna teď mám období kdy jsem se rozhodla pro velkou změnu a prožívám přesně to o čem píšete. Chtěla bych vám poděkovat, vaše články jsou pro mě velkou podporou. Tak nějak mě doprovázejí, nechápu, je to jako by mi přišla v podobě článku odpověď na to co mě trápí nebo co zrovna prožívám. Nejdřív jsem si myslela, že je to náhoda, ale už to trvá dlouho 🙂 a články už několik let jako by šly s mým životem. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-05-07 09:20:57
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji 🙂 články dělám podle toho co mě napadne, co mě zrovna zajímá, nebo co náhodně někde najdu – prostě mix.

Ikona diskutujiciho Reny 2023-05-06 22:36:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu pěkný článek, plně prociťuji :).

Ikona diskutujiciho Petr 2023-05-13 12:02:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji, přesně to jsem potřeboval slyšet. Hlavně tohle.. Neděláte kompromisy ve svých morálních zásadách. Odmítáte, aby vám někdo narušoval morální hodnoty a vlastní pravidla, které jste si stanovili. Nestanete se někým, kým nejste.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek