Jak poznáte, že je někdo ve vašem okolí skutečně zlý

6.1.2023 v Psychologie 11

Na světě existují lidé, kteří jsou skutečně zlí. Ať už si to chcete připustit, nebo ne, je to fakt. I když takové lidi možná není tak snadné hned rozpoznat, je jich spousta a dnes si povíme o projevech, které je prozrazují. Všímejte si takových věcí a neberte je na lehkou váhu, abyste se vyhnuli problémům. I když ne všechny tyto věci jsou samy o sobě projevem zlého člověka, když se sejdou společně u jednoho jedince, vytvoří to někoho, kdo rád překrucuje pravdu a s oblibou ubližuje druhým. A takovým lidem je třeba se vyhýbat.Vždycky před vámi něco tají a nikdy vám neřekne celou pravdu. Bude chodit kolem horké kaše a neustále vám zatajovat podstatné věci. Nikdy neřekne celý příběh až do konce. Jenom tak jak se mu to hodí.

Lidé se zlou povahou neprojevují lítost, protože ji necítí. Necítí se špatně kvůli zlým věcem, které dělají, ani kvůli tomu, že ubližují lidem. Dělají, co si myslí, že je potřeba, a nic je nezastaví. Můžou jít i před mrtvoly a trestnou činnost, protože si na všechno jsou schopní najít nějaký důvod, proč na to mají právo a proč je jejich oběť špatná a zaslouží si to.

Nejsou zodpovědní a nelze se na ně pořádně spolehnout. Čím víc toho po nich budete chtít, tím méně toho udělají.

Jsou extrémě manipulativní. Klidně budou lidi záměrně obelhávat, aby dělali to, co chtějí. Je jim jedno, kam až budou muset zajít, aby bylo po jejich.

Rádi lžou. Neustále uvádějí druhé v omyl a nutí je myslet určitým způsobem, aby z toho měli prospěch.

Překrucují fakta tak, aby odpovídala jejich verzi a aby vypadali lépe. Když je přistihnete a odhalíte, neomluví se, obejdou situaci a přejdou na jiné téma, nebo dělají jakože se nic nestalo.

Lidé se zlou povahou nikdy skutečně nepřijmou pravdu takovou, jaká je. Odmítají vidět svět takový, jaký je. Vidí jen to, co chtějí vidět. Žijí život s klapkami na očích.

Jsou velmi panovační, chtějí mít nad ostatními lidmi a jejich chováním kontrolu. Když nemohou lidi kolem sebe kontrolovat, jsou vzteklí a mstiví. Jsou schopní diktovat i lidem, které skoro neznají, jak mají žít a s kým se mají stýkat. Jednoduše mají pocit, že svět se točí jenom kolem nic a co není podle jejich gusta, je špatné a musí se tomu zabránit.

Nikdy tu pro vás nejsou, když je skutečně potřebujete. Nebudou vaším ramenem, na kterém byste se mohli vyplakat. Nejsou vám oporou a nikdy nebudou.

Neustále plýtvají časem ostatních lidí. Jsou nevychovaní a rádi si s lidmi hrají.

Rádi vidí, jak se ostatní trápí, nebo jsou smutní. To oni chtějí být na vrcholu. A nemohou být na vrcholu, pokud jsou všichni kolem šťastní a daří se jim. Vaše neúspěchy jim dodávají sílu a těší je. Máte někoho ve své blízkosti, kdo se pousměje, nebo do vás začne arogantě rýpat a poukazovat na všechno co jste udělali špatně, jakmile zjistí, že jsou v něčem lepší, nebo se vám prostě něco nepovedlo? Dávejte si na ně velký pozor. Člověk, který vás má rád, z něčeho takového radost mít nebude a nebude vaše utrpení zesilovat.

Hodně pomlouvají, rádi o lidech šíří hnusné věci. Pokud někdo udělá chybu a oni o tom vědí, dozví se to i zbytek světa. Souvisí to s jejich chorobnou potřebou být na výši, klidně i za cenu likvidace své konkurence.

V jejich blízkosti se prostě cítíte divně. Trochu nepatřičně a nepříjemně. Vaše intuice totiž dokáže zachytit jejich toxické vibrace. Nebojte se důvěřovat svému instinktu, nikdy vám nebude lhát. Pokud vedle někoho máte pocit, že jste nedostateční a špatní a nevíte proč, jděte od takových lidí pryč!

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nyo 2023-01-06 06:13:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělé…. Popsala jsi moji matku. Něco tak destruktivního pro celou rodinu, aby jeden pohledal. Jen mě poslední dobou vrtá hlavou, jak je tohle zlo odolné vůči nemocem. Lidi se kolem hroutí, ale ona má relativně pevné zdraví. Přitom ty hnusný myšlenky, mít je já, už by mě vyžraly mozek a zpřelamaly nohy.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-06 09:52:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Někomu dělá dobře dělat zlo, takže ho to vlastně nestresuje a tím pádem z toho není nemocný. Navíc ubližování druhým lidem je snadný způsob, jak z nich vysát vitální energie. Proto to lidi dělají.

Ikona diskutujiciho Jana 2023-01-06 09:26:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Najhoršie je, že „zlí“ ľudia to majú už pevne späté so svojim charakterom, takže nie je možné, aby sa zmenili, zmena je len chvíľková a hraná. Zo skúsenosti si myslím, že sú 2 spôsoby, ako sa možno k nim správať: prerušiť s nimi kontakt/ignorovať ich alebo na nich nakričať viac, než oni na nás, aby sa zľakli a brať ich s rezervou.
Keďže chtiac nechtiac sa musím naučiť s nimi vychádzať, tak sa snažím rešpektovať cestu, ktorú si ich duša zvolila. Cestu človeka, ktorý robí druhým len intrigy a zlo. Nemôžem súdiť toto rozhodnutie duše a nakoniec neviem, či sa po smrti vďaka tomu životu ich duša neposunie ďalej z hľadiska jej vývoja.
Ešte by ma zaujímalo ohľadom „zlých“ ľudí, či je možné, že to sú démoni, ktorí podľa niektorých žijú medzi nami. Ja si myslím, že démon o tom vie, kým je, maximálne tak môžu mať jemnohmotného parazita.

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-01-06 11:01:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Zakřičet na ně můžeš, ale má to efekt krátkodobý, a může se stát, že dotyčná zlosůbka se urazí a začne se mstít…..
takovéto typy lidí lze nazvat trojslovím: lež, faleš, přetvářka

Ikona diskutujiciho Jana 2023-01-07 16:57:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Problém je, že u nich nič nemá dlhodobý efekt, iba úplné odmietnutie kontaktu s nimi čo sa vždy nedá a taktiež potom môže nasledovať ich pomsta.

Ikona diskutujiciho klara 2023-01-06 13:00:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Do priameho kontaktu so skutočne zlým človekom som prišla iba 1 x. Ostatní ovplývali iba nejakými nie práve najlepšími vlastnosťami, ale vo svojom vnútri zlí neboli. Tohto som cítila okamžite, ako sa na mňa pozrel a vyšla z neho prvá veta, ktorá mala navonok pôsobiť milo a priateľsky. V mojom vnútri sa okamžite rozzvučala poplašná siréna. O 10 minút neskôr mi náhle z ničoho nič pošepky povedal, že ma vyhodí z idúceho autobusu. Nemala som z neho strach, pretože som vedela, že odídem a už ho neuvidím, ale bol to nový frajer mojej najlepšej kamošky. Všetko, na čo som sa vtedy zmohla, bolo povedať jej, že sa mi nezdá a niečo mi na ňom nesedí. Prilepil sa na ňu ako parazit, vytiahla ho z najhlbšieho bahna negativity. Trvalo jej to vyše roka, kým to pochopila, aj keď jej fyzicky nikdy neublížil. Nakoniec sa zbalila a odcestovala do inej krajiny vzdialenej vyše 1000 km. A potom sa s ním rozišla. Cez telefón.

Ikona diskutujiciho klara 2023-01-06 13:11:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ešte by som chcela dodať, že u mňa najlepšie funguje „prvý pocit/dojem“. Možno preto, že je ešte neovplyvnený mysľou. V okamžiku „prvého pocitu“ sa dajú celkom dobre stiahnuť aj nastavenia, vlastnosti dotyčnej osoby.

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-01-07 15:47:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný článek. Děkuji!

Ikona diskutujiciho vap 2023-01-09 16:38:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zlý lidé se dají poznat docela snadno, horší oříšek je, co s nima potom? Mají smysl boje s pitomci? Trolling na diskuzích je toho příkladem.Šťastní jsou takoví lidé, kterým se pitomci co nejvíc vyhýbají.

Ikona diskutujiciho Patrik 2023-01-12 13:30:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale vždyť takový je každý druhý i já jsem se v některých věcech našel. Myslím si, že článek je trošku mimo. Všechno to jsou jenom programy matrixu, ne že je človek v nitru zlý.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-12 13:33:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek není mimo. Spíš nastavuje zrcadlo, do kterého se některým lidem špatně kouká.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek