Jak poznáte, že jste našli ideálního partnera pro společný život

18.1.2023 v Psychologie 12

S tolika miliardami lidí na Zemi je téměř nemožné uvěřit, že na vás tam někde nečeká výjimečný člověk. Ale jak máte poznat, že jste našli toho pravého pro vás? I když na to neexistuje žádná záruka, odborníci na vztahy tvrdí, že jsou ukazatele, kterým je dobré věnovat pozornost.Když jste našli toho pravého, váš vztah přirozeně plyne. Věci jdou poměrně snadno. Chápete názory a vnímání toho druhého a buď je akceptujete, nebo to cítíte stejně. Pokud se vztah vyznačuje konflikty, spory, nebo pravidelným střetáváním názorů, vypovídá to o tom, že ve skutečnosti nejste kompatibilní.

Ideální názorová shoda je výrazný ukazatel ideálního partnera pro vás. Přinese do vašeho života velkou radost a štěstí. Dokáže vám rozzářit den, i když se zrovna potýkáte s těmi nejtemnějšími mraky.

Myslíte, že jste našli toho pravého? Podle těchto věcí poznáte, že vás partner bude milovat tak, jako to nikdo jiný nedokáže:

Bojuje za vás
V životě budeme čelit náloži výzev, obtíží a překážek. Když najdete osobu, se kterou máte strávit život, nedovolí, aby vás cokoli z toho rozdělilo. Vloží své srdce i duši do toho, aby se váš vztah stal prioritou ve vašem společném životě. Skutečně věří ve váš vztah, v dobrých i zlých časech a bude za vás bojovat.

Nesnaží se vás změnit
Skutečná láska není o tom, že se zamilujete do představy, kým by někdo mohl být. Znamená to zamilovat se do člověka, kterým je právě teď, v této minutě. Znamená to povzbuzovat a podporovat svého partnera v tom, jak se rozhodl růst, ale také přijímat všechny jeho zvláštnosti a nešikovné návyky, které z partnera dělají toho, kým je.
Pokud vám váš partner neprojevuje lásku a úctu tím, že vás přijímá takového, jaký jste, je na čase poohlédnout se po někom, kdo to dělat bude.

Umí přiznat, že se spletl
Je to jedna z nejtěžších věcí, přitom je to moc důležité pro zdravý a trvalý vztah. Partner, který vás skutečně miluje a respektuje, bude schopen přiznat, že udělal chybu, nebo vám ublížil. Chápe, že mít pravdu není vždy to nejdůležitější. Místo toho je ochoten být před vámi i zranitelný, aby vám ukázal, jak moc si vás váží a cení.

Upřímně naslouchá
Když přijdete domů po dlouhém a náročném dni v práci a svěřujete se partnerovi se svými zážitky, máte pocit, že vás skutečně poslouchá, nebo máte pocit, že mluvíte do prázdna? Otázky typu „jak se máš“, nebo „co jsi dneska dělal“, často říkáme ze zvyku, ne proto, že by nás skutečně zajímalo, co nám druhá strana odpoví. Když se však s partnerem podělíte o váš den, víte, že ho to opravdu zajímá. Naslouchá nejen slovům, ale i smyslu toho, co sdílíte.

Díky němu se cítíte krásní
Říká se, že když jste s tím pravým, má oči jen pro vás. Bez ohledu na to, jak dlouho jste spolu, se váš partner snaží dát vám najevo, jak krásní podle něj jste. Nachází ve vás krásu nejen v konvenčních aspektech, ale v každém vašem zákoutí. Fyzickém, duševním i duchovním.

Překoná s vámi těžké časy
Ve vašem vztahu nastanou chvíle, kdy jeden z vás nebo oba řeknete nebo uděláte něco, co vašemu partnerovi způsobí bolest, nebo zlomí srdce. Když nastanou těžké časy a emoce se vzedmou, pravá láska nás vyzve, abychom se těmto výzvám postavili a pracovali na nich. Jsou to chvíle, které slabší vztah roztrhají na kusy, ale posílí ty vztahy, které mají sílu vydržet.

Umí se obětovat
Nikdo nemůže mít všechno. Můžeme však udělat kompromis, který prospěje našemu vztahu a zohlednit přitom jak své potřeby, tak i potřeby partnera. Někdy to bude vyžadovat oběti z naší strany, někdy ze strany našeho partnera. Pokud je váš partner ochoten pro vás a váš vztah přinést nezbytné oběti, pak vězte, že vás skutečně miluje.

Bezpodmínečná láska
Když do vašeho života vstoupí ten pravý člověk, nemiluje vás kvůli tomu, co pro něj můžete udělat nebo v koho vás může proměnit. Nevyžaduje, abyste byli někým, kým nejste, nebo abyste si jeho lásku kupovali. Místo toho vás skutečně miluje. Trochu bláznivě, nedokonale, a přesto zcela jedinečně a výjimečně. Neznamená to, že musí souhlasit se vším, co děláte, ale miluje vás, i když s tím nesouhlasí.

Cítíte se s ním bezpečně
V dnešním světě je příliš mnoho násilí a zla. Pokud ve vás partner někdy vyvolává pochybnosti o vašem bezpečí a jestli to s vámi skutečně myslí dobře, je velké riziko, že prožijete fyzické nebo psychické týrání. V takových vztazích nejde o lásku. Jde o kontrolu nad vámi a osobní prospěch. Pokud vás partner skutečně miluje, zajistí, abyste se s ním cítili v bezpečí a jistě.

Dá vám nezbytný prostor
Být ve vztahu nutně neznamená, že musíte trávit každou minutu každého dne spolu. I když je vám spolu dobře a chcete spolu být, pořád jste dva samostatní lidé, svébytné osobnosti. Váš ideální partner bude respektovat vaši potřebu osobního prostoru a individuality.

Představí vám své přátele a rodinu
Představit nového partnera svým přátelům a rodině je velký krok. Jsou to lidé, kterých si nejvíce vážíme, lidé, na jejichž názoru záleží. Z tohoto důvodu se můžete vsadit, že to váš partner myslí s vaší budoucností vážně, pokud je ochoten vás seznámit. To platí zejména v případě, že vás povzbuzuje, abyste spolu s jeho rodinou a jeho přáteli trávili více času. Skutečně vás miluje, respektuje a považuje vás za důležitou součást svého života a své budoucnosti.

Řekne vám, že děláte blbost
Nikdo není dokonalý, to se týká i vás. Všichni děláme chyby. Pokud se to stane a váš partner si je vědom toho, že se děje něco zlého, raději řekne něco, co vás v danou chvíli může naštvat, ale z dlouhodobého hlediska vás zachrání před většími problémy. Nebojí se promluvit a dát vám najevo, že se chystáte udělat velkou chybu, nebo že se momentálně chováte tak trochu jako blbec.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-01-18 13:44:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu krásný článek. Myslím že perfektně vystihuje ideál který bychom měli hledat.

Ikona diskutujiciho František 2023-01-18 13:46:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak pod toto se podepíšu!

Ikona diskutujiciho Květa 2023-01-18 14:09:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvěle napsáno. Ještě bych dodala že pokud se spokojíte s něčím menším, budete nešťastní.

Ikona diskutujiciho Namasteen 2023-01-18 15:13:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, mimo tema – nenapada nekoho prosim, co ve snu symbolizuje hejno vran? Vrana neni zadny muj osobni vzkaz, ma urcite jeden vyznam, kterej obecne plati, akorat ho uplne neznam. Diky 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-01-18 16:03:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Vrany v sne: vidieť ich viacero = Zisk prípadne narodenie dieťaťa. Ak lietajú okolo niektorého domu = V tom dome v krátkom čase niekto zomrie.

Ikona diskutujiciho sylvie 2023-01-18 20:39:23
Ikona diskutujiciho
sipka

na výklad snu si troufnu doporučit vyslechnout si „duši k s janem skryjou“, 1. díl z 13.3.2022 https://www.youtube.com/watch?v=cNlzqqKcGkI a volné pokračování https://www.youtube.com/watch?v=EpTWK0GDJF8. a pro úplnost klíďo ještě video „lucidní snění“ s konkrétními návody https://www.youtube.com/watch?v=RL8AIaP1VGM
je to vtipný, zajímavý a mě osobně to doplnilo mé zkušenosti a doslova nakoplo, co a jak zase v sobě poposunout —> príma zábavu a snění přeju

Ikona diskutujiciho Marcel 2023-01-18 19:20:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám brata, 37 ročného a je zaujatý na geriatrické typy (od 60 rokov vyššie). Vie, že nebude mať deti, ale stále ho priťahujú staršie ženy – a až moc staré. Je schopný obetovať doslova všetko na to, aby s takouto starou ženou mohol byť. Vynecháva prácu, obetuje relatívne dosť peňazí, doprevádza ich k lekárom, atď. Neviem, čo si o tom myslieť.

Ikona diskutujiciho Karel 2023-01-19 10:51:02
Ikona diskutujiciho
sipka

To je gerontofilie.
https://www.sexporadna.cz/gerontofilie/
Možná mu stará paní vyhovuje svou povahou a jestli jsou oba spokojení… starý člověk přece potřebuje lásku taky.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-01-19 18:53:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslel som že muži čo sú na staršie ženy sú zlatokopi. Tak asi nie všetci.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-20 10:17:51
Ikona diskutujiciho
sipka

To je nesmysl. Mladšímu člověku na starším imponuje jeho zralost a staršímu na mladším imponuje jeho energie. Takže starší člověk tomu mladšímu pomáhá dozrát, předává mu svoje znalosti, moudrost, může s ním sdílet své už vybudované materiální zázemí a mladý člověk staršímu vlévá energii do života, rozveseluje ho, povzbuzuje ho k aktivitě a přináší mu duševní svěžest, kterou by jinak v kolektivu starších neměl. Myslím si že větším přínosem je starší pro mladšího, protože má víc co nabídnout, trvalé hodnoty a moudrost. Nejsou to špatné vztahy, určitě mohou oběma stranám hodně dát, ale rodinu v takovém vztahu nezaložíš a není to vztah na celý život. Proto to společnost odsuzuje, protože jsme naprogramovaní k zakládání rodin a hledání trvalého svazku. Pokud ale někdo ví že děti nechce, nebo to bere že to má jenom na pár let, tak proč ne. Ale jsou i situace kdy se to prostě stane a ten člověk nevybírá mezi A a B, má jenom to A. Dokud je to hetero, je to OK.

Ikona diskutujiciho Magdalena 2023-01-21 20:43:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Líbí se mi názor že by se neměla překročit hranice 8 let hore dole, je jedno kdo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-22 10:06:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě to sedí, protože 10 let věkového rozdílu už ti dá jinou životní fázi a to způsobuje že je pak vztah nevyrovnaný, každý partner už potřebuje něco jiného.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek