Jak poznáte, že jste potkala muže, za kterého se chcete provdat

13.10.2022 v Psychologie 7

Někdy si myslíme, že jsme s člověkem, se kterým budeme navždy, jen abychom posléze zjistili, že věci prostě nebyly takové, jak se původně zdály být. To se stává.
Když potkáte muže, se kterým chcete být po zbytek života, všechno se ale změní. Tyto změny jsou tak drastické, že neuvědomit si, že on je ten pravý, je téměř nemožné. Přesto je na světě spousta vlků, kteří pobíhají v rouše beránčím. Chovají se, jako by byli přesně tím, o kom jste vždycky snila, jen aby vás pak úplně zdrtil. Právě na takové lidi si musíte dávat pozor.Zde jsou věci, které vám pomohou určit, zda je to ten váš ideál, nebo není. Samozřejmě, že všechny vztahy mají někdy problémy, i ty fungující, ale pokud vztah už od začátku postrádá důležité prvky, je lepší z něho odejít.

Jak poznáte, že je to ten pravý:

Můžete s ním mluvit úplně o všem. Cítíte se v jeho přítomnosti dobře a můžete svobodně nadhodit důležitá témata k rozhovoru, aniž byste měla obavu, že vás nepochopí a shodí. Je to někdo, komu se můžete bez obav svěřit.

Vycházíte spolu lépe, než s většinou ostatních lidí. Jako byste byli oba na stejné vlně.

Důvěřujete mu. Ani vám nikdy nedal žádný důvod, abyste mu nedůvěřovala. Mezi vámi dvěma panuje respekt, který by vám mohl kde kdo závidět. V hloubi duše víte, že by nikdy neudělal nic, co by vám ublížilo.

Oba máte podobnou vizi o budoucnosti. Je to skoro, jako byste našli svou druhou polovičku. Čím déle čas plyne, tím více o tom mluvíte a tím větší smysl to dává. Oba míříte stejným směrem.

Pracujete na svých problémech. Nejste lidé, kteří se rozhodnou jít spát naštvaní, oba si rádi sednete a své problémy si vyříkáte. Nepletete se jeden druhému do řeči a nesnažíte se jeden druhému ublížit. Uklidníte se a promluvíte si o tom jako dospělí lidé, kteří se mají rádi.

Cítíte se vedle něj sebejistá, pokud jde o váš vzhled. Cítíte se dobře ve své kůži, protože on vás miluje a umí vás ocenit. Dbá na to, abyste si byla vědoma toho, jak jste úžasná, a snaží se, abyste se cítila dobře.

Milujete i jeho nedostatky. Milujete na něm všechno, dokonce i ty věci, které ho dělají nedokonalým. Pro vás jsou jeho chyby to, co je na něm zajímavé a unikátní. To, co by jiní mohli považovat za výstřednost, vás baví a zpestřuje to váš vztah. Dokonce můžete v jeho chybách vidět i příznivý prostor, kde můžete ve vztahu jako žena zazářit a harmonicky ho v těchto ohledech doplnit. Protože vztah je o dvou lidech, muž nemůže všechno táhnout sám.

Nikdy jste se takhle dobře necítila s nikým jiným. Můžete říct, že mezi vámi dvěma je něco víc, něco kouzelného, a to vám dodává hřejivý pocit u srdce.

Cítíte, že si vás váží. To je něco, co hodně lidí ve vztahu těžko a dlouze hledá. Uvědomujete si, že je vděčný za to, že vás má vedle sebe. Těší ho vaše přítomnost a dává vám najevo, že jste pro něj důležitá.

Velmi vás to k sobě přitahuje. Mezi vámi oběma existuje chemie, kterou jste nikdy jinde nezažila. Jako byste se jeden druhého nemohl nabažit.

Oba se snažíte a vynakládáte potřebné úsilí, aby vám to klapalo. Netáhnete sama celý vztah a on také ne. Oba chcete stejné věci.

Potřeby každého z vás jsou naplněny. O oba z vás dvou je dobře postaráno a oba se ve své pozici cítíte dobře. Vztah je velmi konstruktivní a vnáší do života vás obou harmonii a pocit bezpečí.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-10-13 08:22:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Potkat člověka se kterým jste na společné vlně je obrovské požehnání. Ať už je to kamarádka nebo partner, je to velká životní hodnota a vzácnost.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-10-13 08:34:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na druhou stranu. Poznat že ve vztahu od začátku pořád něco drhne a rozejít se taky není škoda. Člověk si tím ujasní co vlastně od partnera očekává a co ve vztahu skutečně potřebuje. Je to zkušenost která nám pomůže dozrát. Abychom pak byli vyzrálí a připravení na člověka který k nám doopravdy patří.

Ikona diskutujiciho Will 2022-10-13 08:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

díky za krásný článek ❤

Ikona diskutujiciho Jarka 2022-10-13 16:51:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Zlatokop s tímto by žádný muž u mě neuspěl….

Ikona diskutujiciho Zlatokop 2022-10-13 10:04:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Má zlatou kreditku a dá vám k ní PIN

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-10-13 10:25:32
Ikona diskutujiciho
sipka

To spadá pod bod důvěra 😀

Ikona diskutujiciho klara 2022-10-13 18:48:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pozná niekto takého muža ?
V akom veku je reálne stretnúť takéhoto? Po 40-tke najskôr? „Oba máte podobnou vizi o budoucnosti…..“

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek