Jak poznáte, že na vás někdo žárlí

8.12.2022 v Psychologie 4

Žárlivost je něco, s čím se všichni v životě setkáme. Ať už jde o žárlivost na druhé, nebo že druzí žárlí na nás. Pokud jde o to pochopit, jestli na vás někdo žárlí, příznaky jsou obvykle dost jasné a dneska si je jmenovitě představíme. Jak tedy poznáte lidi, kteří na vás žárlí?

Vždycky vám chtějí pokazit plány
Tato osoba se vždy snaží zničit vaše plány. Kdykoli vás vidí u něčeho důležitého, snaží se zajistit, aby vám to nevyšlo. Vidina toho, že děláte co chcete, ji štve a rozčiluje.Rádi o vás mluví hnusně
Neustále o vás říkají věci, které vás mají znevážit a ponížit. I ty nejdrobnější malichernosti se pro ně stávají velkými tématy k rozebírání, hlavně aby mohli opět poukázat na vaše nedostatky.

Vypadají šťastně, když vidí, že se vám nedaří nebo když jste smutní
Zdá se, že jsou šťastnější, když jste rozrušení. Chtějí, abyste neuspěli. Proto jim dělá dobře, když vy jste na dně.

Předstírají, že vás mají rádi, ale jejich falešnost stejně smrdí až za roh
Předstírají, že jsou vaši přátelé, jen aby na vás sehnali nějakou špínu. Rychle se pak s ostatními lidmi podělí o vaše chyby a problémy, ale nikdy se nezmíní o dobrých věcech, které děláte.

Hodně před vámi zdůrazňují svoje úspěchy
Pořád se snaží mluvit o sobě a vytahují si triko, aby z rozhovoru jasně vyplynulo, že jsou lepší než vy. Dokonalí narcisové.

Vždy se vás snaží překonat
Když uděláte něco zábavného nebo dosáhnete nějakého úspěchu, považují to za výzvu a snaží se vás překonat. Nebudou vás za to určitě chválit.

Napodobují vás
Když něco originálního uděláte, musí to udělat také. Neustále se vás snaží kopírovat, což může být dost frustrující. I když vám to zpočátku nemusí vadit, postupem času to začne být dost otravné.

Schválně vám dávají špatné rady
Mohou vám doslova dávat špatné rady, aby viděli, jak selžete. Mohou vás i přesvědčit, abyste změnili názor na něco, co je pro vás ve skutečnosti moc důležité.

Říkají neupřímné komplimenty
Řeknou vám, že se jim líbí barva vaší rtěnky, pokud si myslí, že s ní vypadáte blbě. Místo toho, aby byli upřímní, jak by to udělala většina lidí, jsou falešní.

Nemají vás rádi, ale zároveň nemají důvod vás nemít rádi
Nic jste jim neudělali a možná je ve skutečnosti ani neznáte. Přesto vám škodí, pomlouvají vás a jsou vámi posedlí? – Tak to je, milí zlatí, prachobyčejná hnusná závist a žárlivost.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-12-08 11:55:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek. Perfektní.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-12-08 12:50:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když ne mě radši nikomu a slova nejsou k ničemu, to slečna závist vstoupila zas do někoho z nás…..

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-12-08 12:52:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Žárlivost i závist mají stejného jmenovatele, ten jehož jméno netřeba už vyslovit.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-12-08 13:55:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Známe 🙂 Nejhorší ale je že ti blázni jsou ještě schopní sebe prezentovat jako ublížené oběti a chudáky. A okolí jim to kolikrát i snadno sežere protože do té situace nevidí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek