Jak proniknout do podvědomé mysli

1.8.2023 v Psychologie 8

Vědomé myšlenky mají za určitých podmínek sílu přeprogramovat vaše podvědomí. Ale pozor, není to tak snadné, jak se zdá. Naše mysl má dvě části, vědomou a podvědomou. Vědomá mysl má na starosti analýzu, rozhodování a krátkodobou paměť a z naší celkové mysli údajně zahrnuje jen 10%. Podvědomá část zahrnuje 90% naší mysli. Je to tedy rozsáhlý systém, který kontroluje každý aspekt našeho života. A co by se stalo, kdybychom ho mohli ovládat?Než začneme ovládat své podvědomí, musíme nejdříve porozumět jeho hloubce. V podvědomí se ukládají všechna data, z minulých zkušeností, vzpomínek i dovedností. Všechno, co jste kdy viděli, udělali nebo co jste si mysleli, je tam také. Podvědomí je aktivní po celý den, i když spíme. Řídí všechny funkce těla, od srdečního tepu, dýchání a dokonce i nervového systému.

Způsoby, jak zpřístupnit podvědomí:

Meditace a vizualizace
Prvním krokem k odemknutí svého podvědomí je naučit se meditovat. Meditace má mnoho zdravotních benefitů a může vám pomoci spojit se s podvědomím. Když meditujete, stíráte hranici mezi vědomím a nevědomím a začínáte proces integrace.
Soustřeďte se na své dýchání, protože je to činnost, kterou lze ovládat jak vědomou, tak podvědomou myslí. Meditace vám umožňuje cestovat do hlubších úrovní vědomí, kde máte přístup k podvědomí. Meditace uvolňuje, podporuje kreativitu a posiluje vizualizaci. Umožní vám snadno se spojit se svým podvědomím a zlepšit své soustředění. Čím více budete meditovat, tím více dobrých myšlenek se bude vyskytovat ve vaší mysli.
Zpočátku se to může zdát obtížné, ale s důsledným cvičením budete časem schopni pozorovat své myšlenky a nenecháte se jimi rozptylovat.
Dalším krokem k dosažení vašeho cíle je jeho vizualizace. Je to založeno na očekávání příznivého výsledku… Člověk věří, že požadovaný výsledek již nastal, spíše než aby v něm jen doufal. Zvládnutí této techniky se může zdát obtížné, ale musíte být trpěliví. Zavřete oči a představte si svůj život v době, co už dosáhnete svého cíle.

Hypnóza
Podvědomí je neoddělitelně spojeno s naším tělem a jeho základními funkcemi od dýchání po spánek.
Uchovává naše předchozí zkušenosti, vzpomínky a vše, čemu věříme. Vědomá a podvědomá mysl spolu komunikují, i když si to zrovna neuvědomujeme. Podvědomí rozumí vašemu tělu a řídí vaše emoce, chování a zvyky. Hypnóza je proto účinný způsob, jak překonat úzkost, stres, nebo jak zlomit zlozvyk (př. hypnóza která způsobí, že člověk už nedostane chuť na cigaretu). Umožňuje vám stimulovat nejhlubší tajemství a pocity uložené v podvědomí, abyste mohli přeprogramovat a trénovat svůj mozek k lepšímu výkonu. Během hypnózy se podvědomí stává vnímavější k novým návrhům.

Spánek
Vědci se domnívají, že je možné přeprogramovat své podvědomí i během spánku. Hypnóza vás pomocí relaxačních technik uvede do alfa stavu, ve kterém je vaše mysl uvolněná, ale vnímavá. Poté je možné vložit nové vzorce myšlení do podvědomí. Spánek je druhý způsob, který funguje na podobném principu. Lze zaznamenat své návrhy pro podvědomí na diktafon a přehrát si je každý večer, než půjdete spát. Můžete začít v malém tím, že si nahrajete pár menších cílů, kterých byste rádi dosáhli a které podvědomí zachytí. Můžete si napsat seznam svých cílů a popsat, jak by vypadal váš ideální život.

Rituál
Rituál je poslední způsob, jak získat přístup do své podvědomé mysli. I jednoduché rituály mohou mít významný dopad na náš každodenní život. Dává nám to pocit kontroly. Antropologové, kteří studovali mnoho domorodých kultur, zjistili, že lidé obvykle provádějí rituály poté, co utrpěli ztráty nebo když prožívali velkou radost.
Psychologové provedli studii, při které našli důkazy pro tvrzení, že rituály jsou účinné a mohou mít kauzální dopad na myšlenky i pocity lidí a na jejich chování. Pomáhají také při snižování úzkosti a zvyšování sebevědomí.

Možnosti podvědomé mysli jsou nekonečné. Pokud se s ní naučíte komunikovat, umožní vám realizovat inovativní nápady a myšlenky, abyste dosáhli svých cílů.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho hanka 2023-08-02 09:26:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyto články o práci s myslí jsou úžasné, velice dobře a přehledně zpracované, praktické a výborně vysvětlené. O tomto tématu píše spousta webů, ale většinou popisují pořád dokola to samé nebo okopírované z knížek, člověk se tam nic nedozví. Ale tady je to jiné, je vidět, že to píše člověk z vlastní zkušenosti který má k tématu co říct. Opravdu smekám a děkuji za inspiraci k práci na sobě. Aluška je za mě nejlepší vzdělávací zdroj na internetu, vždycky má co říct, obsah je vždycky kvalitní a stále jde nahoru. Prostě super 🙂

Ikona diskutujiciho Standa 2023-08-02 14:10:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednoduchý návod potřebný pro každého člověka. Jen se toho stále držet a výsledky se záhy dostaví.
Něco z toho již mám totiž po léta odzkoušeno a vím že to funguje. Život člověka dostává kvalitativně jiný rozměr. Aluško, super pojednání.

Ikona diskutujiciho Magdalena 2023-08-02 16:11:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně lidí si ničí tyhle přístupné cesty alkoholem a omamnými látkami i malé množství zastírá vědomí a brání hlubšímu propojení mezi vědomím a vesmírem,otupuje mysl.

Ikona diskutujiciho SAN 2023-08-04 02:10:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je tu prosím někdo kdo by měl zkušenost s hypnózou – konkrétně s přestáním kouřit a rád by se s ní se mnou podělil ?

Ostatní metody znám. Krásně shrnuto. 🙂

Ikona diskutujiciho Sojina 2023-08-13 15:48:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Potrebovala bych „klasickou“ hypnozu, bych pochopila proc si neverim, proc je ke me mama takova,a ja se pri konfrontaci pokazde litosti rozbrecim, ani v regresi se to nepodarilo, mam moc silnou mysl, ktera porad šrotuje.Potrebovala bych uplne vypnout.Neznate nekoho?Na netu jsem nikoho nenasla, kdo by opravdu „uspaval“.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-08-13 15:55:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Nadměrné přemýšlení (overthinking) je projev úzkostí. Tento zlozvyk se dá odnaučit uvědoměním, mindfulness a cíleným tréninkem. Hezké české video na toto téma: https://www.youtube.com/watch?v=ctWkYCXaHKI

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-08-13 16:51:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Sojina: na hypnozu (jakoukoliv se vykašli) to není ideální cesta k řešení tvého problému. Můžeš zkusit tzv. tužku a papír – psaní PRO (problém) a PROTI (možné příčiny a možná řešení) – takový druh psychoanalýzy. Místo dvou sloupečků bys měla tři sloupečky.
https://dbterapie.cz/typy-psychoterapie/co-je-to-psychoanalyza-a-jak-muze-pomoci/
Zkus meditace, relaxace, vyzualizace,…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-08-13 17:39:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebo dobrý psycholog taky může být cesta. Některým lidem víc vyhovuje mít na to průvodce. Někdo zase raději sedí nad knížkou.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek