Jak se chránit před 3D programováním

18.6.2023 v Psychologie 10

Když jste zapojeni do jakéhokoli 3D programování ze strany druhých lidí, máte v podstatě několik možností, jak se můžete ochránit. 3D programování může zahrnovat v podstatě jakékoli téma, které vás nutí vracet se do matrixu a s ním spojeného způsobu myšlení i života. Přirozeně potkáváte lidi, kteří nejdou s vámi, jdou i úplně proti vám, nebo s vámi nesouhlasí a ke střetům rozdílných kultur přirozeně dochází. Nenechte se tím rozhodit, neberte si to osobně a mějte na paměti, že vždycky máte na výběr. V dnešním článku si metody obrany popíšeme konkrétně.Odpovídat na úrovni 3D odpovědí
Můžete reagovat klasicky postaru a nechat se do diskuze vtáhnout, pokud na to máte energii a pokud vám za to druhý člověk fakt stojí a máte ho rádi. Neaplikujte tuto metodu na lidi, u kterých vidíte, že je to předem prohraný boj, nebo na tom nemáte žádný osobní zájem, bylo by to mrhání energií.
Obhajujte svůj postoj, uveďte, proč se mýlí, a prostřednictvím slušné a věcné argumentace a zdůvodnění z vaší strany odhalte chybu v jejich jednání či myšlení. Předložte články a vědecké studie.
Chovejte se k ostatním lidem soucitně a přijměte, že všichni nevidí svět stejně jako vy a mají své vlastní načasování. Pokud to znamená uchýlit se k odpojení, distancování, odstranění vás ze situace nebo od osoby, budiž. Někdy je ústup nejlepší řešení pro obě strany.

Když dokážete klidně vyjádřit svůj postoj tím, že vyjádříte své pocity (jak jste se kvůli tomu VY cítili), aniž byste se uchýlili k hanobení, vydírání či obviňování, jste na cestě k vyšší úrovni porozumění. Přijměte i svou část viny, včetně omluvy.

Někdy ale nastanou situace, kdy se do argumentace pustit nemůžete, protože nechcete, nebo své stanovisko uspokojivě vysvětlit nedokážete. V takovém případě se na argumentaci vykašlete hned, to vás už předurčilo k neúspěšnému rozhovoru.

Láska zahrnuje i sebelásku a sebeochranu
Láska není sentimentální přijímání každého člověka. Láska neznamená, že budete tolerovat špatné zacházení a týrání. Láska je úcta k sobě samému a uznání každého pocitu, který vzniká z jakékoli interakce, jež není nejvyšším dobrem. Nejlepší je nechat všechny pocity proplout skrze sebe. Nezasekávat se v bahně. Najděte způsob, jak se od emocí osvobodit. Může vám k tomu pomoci práce s dechem, meditace, příroda a jakákoli tvůrčí činnost, která vám umožní dostat se z hlavy do srdce.
Pokud toto nebudete chápat a uplatňovat, budete se stávat obětí 3D lidí, kteří vás budou zkoušet zneužívat, nebo na vás budou zkoušet různě emočně tlačit, abyste ustupovali a skákali jak pískají. Snadno se vám to může stát právě ve chvíli, kdy nemáte buňky na střízlivou argumentaci. Komu dojdou argumenty, ten se uchýlí do osobních útoků. To nedovolte. Nikdo vám nesmí ubližovat a nikdo vás nemá co urážet, nebo soudit.
Pokud se k vám někdo chová špatně a vy ho pošlete do řiti, neznamená to, že nejste duchovní člověk. Znamená to, že se máte rádi a nenecháte se zneužívat. Proto svobodně posílejte do řiti koho tam poslat potřebujete, pokud vám dotyčný člověk skutečně narušuje kruhy a domluvit se s ním nedá. Umět si udělat v životě pořádek je také součást vašeho duchovního rozvoje a k dělání pořádku patří i schopnost vypořádat se s toxickými lidmi a jejich destrukčním nátlakem.

Láska znamená respektovat sebe i druhé
To znamená nikomu neubližovat a nechat druhé svobodně žít. Vy si nepřejete, aby jiní lidé narušovali váš život, tak to nedělejte ani ostatním. I když si myslíte, že něco dělají blbě. Naučte se dát lidem prostor a nechat je napokoji.
S tímto má však velká část populace zásadní problém z důvodu vlastních psychických mindráků a pramení z toho většina mezilidských konfliktů.
K nedorozuměním prostě dochází, i když lidi respektujete a na nikoho aktivně neútočíte. Mnozí 3D jedinci totiž jako útok chápou i to, že se třeba máte dobře, nebo jste hezčí než oni. Tehdy je nutná upřímnost, domluva, ale někdy je zapotřebí mediátor, neboli třetí strana, která agresivní stranu usadí a zatlačí zpět tam kde je její místo. Pokud to jde, agresi nevracejte. Pokud to nefunguje, vraťte facku. Nejste ničí rohožka a pořád platí, že nikdo nemá právo vám ubližovat, ani vás soudit.

Nechte spící psy ležet
Někdy je fakt lepší nechat situaci volný průběh a nezapojovat se do další diskuse. Někdy se musíte donutit, protože vás může ego tlačit do potřeby reakce a obhajoby. Distancujte se, chraňte se v případě potřeby neangažovaností nebo odstraněním sebe ze situace, jakýmkoli přijatelným a čestným způsobem. Někdy je rezignace jediný způsob, jak udržet vztahy s některými členy v rodině.
Například osmdesátiletou babičku, zarytou ateistku, nebudete dráždit hovory o božství, raději si poslechnete co bylo ve zprávách a jaké bylo minulý týden počasí.
Přijměte jednoduchou skutečnost, že pokaždé nebudete mít pravdu, pokaždé se nebude mluvit na téma které zajímá zrovna vás, pokaždé nebudete hvězda večera a pokaždé se lidé okolo vás nebudou přizpůsobovat tomu, co vás zajímá, nebo co vám vyhovuje. Slezte z piedestalu, prostě se s tím smiřte a pochopte, že na tom není vůbec nic špatného. Protože když to nebudete umět, budete ve společnosti nesnesitelní a navíc nemáte zvládnuté důležité téma, který je Respekt k druhým lidem.
Pokud se v takových situacích prostě neumíte ovládnout a stejně začnete tlačit svoji agendu, pak máte vážný problém, jmenuje se Egoismus a přesně tyto situace jsou perfektní možnosti, kdy na svém problému můžete cíleně pracovat.

Buďte pozorní a vědomí
Najděte si způsoby, které vás uklidní, které vám přinesou útěchu, klid a pocit štěstí. Vaše cesta nemusí být jejich cestou. To je v pořádku. Nemusíte se hned s každým člověkem a jeho problémem nebo obviněním ztotožnit. Naučte se situace pozorovat a přijímat tak jak přijdou, aniž byste z toho upadali do deprese. Najděte si svou vlastní cestu s jinými lidmi, kteří vás podporují a jdou podobným směrem jako vy.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Danny 2023-06-18 08:53:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezky napsáno. Nebrat si všechny blbosti od cizích lidí hned k tělu, umět nad nimi mávnout rukou a nenechat se vtahovat do jejich stupidního matrixovského světa je něco, co se teď učím. A pozoruju, že jsem čím dál víc flegmatická a dávám si pozor, aby mě hned něco nerozhodilo, protože většina blbostí za to opravdu nestojí.
Sranda je, když se přede mnou snaží někdo pomlouvat jiného člověka a já se jenom zasměju a nic k tomu neříkám, popřípadě se toho pomlouvaného zastanu. To se mi děje někdy v práci a na tyto žabomyší války opravdu nejsem zvědavá.
To posílání lidí do háje zase neumím, protože jako správný INFP nenávidím konflikty, ale vím že se to naučit musím. V minulé práci jsem něco takového udělat měla, ale místo toho jsem mlčela a zdálo se mi o tom incidentu ještě půl roku. Jedna kolegyně mě neměla ráda (a já ji vlastně taky ne, protože jsme obě úplně jiné povahy) a jednou jsem jí nevědomky dala „záminku“, aby mě sjela jako malé malé děcko před dalšíma lidma. Chtěla jsem se jí dokonce pak i omluvit, abych měla klid, ale vlastně jsem neměla za co, tak jsem nakonec nic neudělala, chovala se k ní chladně ale zas slušně, ale jak říkám, prostě jsem na to musela pořád myslet a i se mi o tom několikrát zdálo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-06-18 09:17:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Pomluvy vymýšlejí a šíří psychicky nevyrovnaní, zakomplexovaní lidé, jejichž život je dost nudný na to, aby jim životy jiných lidí připadaly vzrušující a zajímavé. Jsou to také lidé, kteří žijí v těžkém zajetí programu, který jim říká, že nikdo nesmí být lepší než oni a pokud ano, cítí se být osobně napadeni, ohroženi a snaží se konkurenta zničit. Dokonce jim třeba ani nevadí, že je jejich smyšlený konkurent nezná. Je to naprostá ztráta času.

Na ponižování a obtěžování je nejlepší vrátit ránu zpátky. Nejenom pro zachování vlastní důstojnosti, ale také jako prevence proti zopakování stejné situace. Možná se to podruhé nestane tobě, ale někomu jinému. Ti, kteří toto dělají, jsou lidé, kteří většinou nejsou připravení na odpověď, protože je maminka nenaučila, že nejsou na světě sami, že jsou kolem i nějací jiní lidé a že se z nich hned všichni nepokakají, jako se pokakávala maminka. Jsou to buď psychouši, nebo sebestřední rozmazlení haranti v těle dospělého. Nikdy neuškodí doplnit jim výchovnou lekci, kterou jejich maminka zanedbala. Velmi smutné je, že je těch oprsklých fracků kolem nás strašně moc a jeden je horší než druhý.

Mně se třeba nedávno stalo, že na mě slovně zaútočila jakási cizinka v obchodě kvůli něčemu, co si udělala sama (chaotik bez nákupního košíku co si kupí svoje krámy kam vůbec nepatří a ještě si myslí že mu budou prodavačky hájit místo na pokladně a všichni kolem se pokakají) a já jsem měla smůlu, že jsem se tam nachomýtla. Odeslala jsem ji tam kam slunce nesvítí a pocit, který se dostavil krátce poté, byl naprosto skvělý. Asi něco jako dostat nový level. To, co si někteří dovolují, si jinou reakci absolutně nezaslouží.

Ikona diskutujiciho Danny 2023-06-18 14:30:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Ona zmíněná kolegyně byla jedna z největších matrixáků (neboli biorobotů/ovčanů), co jsem kdy poznala. člověk, který si myslí, že spolknul všechnu moudrost světa a má patent na správnost. Já jsem hodně tolerantní a snažím se vidět na každém to nejlepší, ale můžu říct, že ji jsem nějak intuitivně upřímně neměla ráda. Blbé bylo, že jsem věděla, že když jí začnu při tom incidentu odporovat, ještě víc se dostane do ráže, což byl taky důvod, proč jsem nic neudělala.
Sranda byla, že pár týdnů před tím jsem se dívala na film, kde byla scéna, ve které učitelka sjela tatínka jednoho žáka a ten tatínek tam před ní jenom stál se sklopenou hlavou a nic neříkal. A já si říkala, proč se nebrání a babiznu nepošle někam. A o pár týdnů později se přistihnu ve stejné situaci 😀

A u těch pomlouvačů je mi vždycky jasné, že pravděpodobně pomlouvají za zády i mě. Tohle chování jsem nikdy nechápala, Hlavně to černobílé vidění – „ona udělala to a to a tudíž je kráva“. Vůbec si neuvědomují, že pro to mohla mít důvod a nebo, že jeden skutek nevypovídá o tom člověku nic.

Ikona diskutujiciho Danny 2023-06-18 09:04:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím, že to není úplně k tématu, ale pobavilo mě to, tak se o to musím podělit 😀
https://ctrlv.cz/gZNq

Ikona diskutujiciho Amka 2023-06-19 20:34:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To Alue: K té zkušenosti s pokladnou – vždy přemýšlím, jestli má smysl někoho “vychovávat”. Ano, když teroristu pošlu do oněch míst, možná se mi na chvilku uleví, ale dotyčný si stejně nic neuvědomí. Je dobrý neustupovat teroru, nenechat po sobě šlapat, ale někdy prostě je to ztráta energie. Navíc když seknete přes prsty někoho, koho dlouho znáte a kdo má možnost se vám pak mstít, protože nastavení hranic bere jako vyhlášení války, tak se mi to jeví spíš jako posilování dualitního boje…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-06-20 09:18:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Srážka v debilem je smutná v tom, že v podstatě nemůžeš vyhrát. Když po sobě necháš šlapat, šlape ještě víc. Když mu to vrátíš, začne být agresivní, nebo ustoupí a nikdy nevíš kterou z těch dvou možností si vybere. Mně se nikdy ta první varianta nevyplatila, vždycky to bylo akorát horší.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-06-20 17:25:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dost z řečeného jsem tak nějak už věděl a to s tím posíláním do řiti to jsem potřeboval slyšet. To mlčení a hrbení hřbetu mi dost vadí, už bych chtěl bych těm blbcům z práce vrátit ty jejich hloupé řeči, ale vždy skončím u toho že se nechci hádat a některé věci ve mě vzbuzují otázky v čem pak budu lepší než oni. V poslední době už po mě lidi moc nejdou od té doby co mám připravené reakce, tak už nějak nemají odvahu (z neznámých důvodů).
Ti kteří něco kážou by si měli především napřed zamést před svým prahem.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-06-21 22:30:29
Ikona diskutujiciho
sipka

martin ****** 2023-06-20 17:25:46
To není z neznámých důvodů (také se mi toto ve velkém děje) – zkus pozorovat ty lidi (než promluví s nějakou blbostí/ponámkou atd.) – oni se na člověka totiž nejdřív soustředí v mysli/energeticky „testují“, jestli to bude mít účinek (např. získání energie) a když ne, tak nic neudělají/neřeknou (=když se jim to jakoby nevyplatí). Takže i když už mám připravených hodně reakcí, na toto se už nikdo neptá, ale zásadně se zeptá/šťourá/rozporuje to, co mě zaskočí. Ten z komentáře Petry už prostě asi ví, že jsou bioroboti takoví, a tak od nich nic jiného nečeká (proto ho nikdy nerozhodí). Také se většina lidí soustředí na sebe (jak působí na druhé, jestli neříkají blbosti apod.), zatímco bioroboti se nesoustředí na sebe ale hlavně na druhé = zkuste se soustředit také na ně (jako oni na vás) a uvidíte, jestli se jim to bude „líbit“ (např. začít spolu s nimi zkoumat, proč se oni ptají na to a to / rozporují to, co jste řekli nebo jak je možné, že oni nechápou ani základní jednoduché věci..).

Ikona diskutujiciho Petra 2023-06-21 16:10:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám známého, který má enormně vysokou sociální inteligenci, a ten při srážce s blbem okamžitě střílí vtipem, načež blb je odzbrojen neb se směje. Nevím jak to dělá chtěla bych to umět, mockrát jsem se nad tím zamýšlela, jak on dokáže být tak nad věcí tak splachovací a doslova MOUDRÝ. Přitom takový už byl ve svých dvaceti letech. Výsledek je, že blbové ho uznávají neútočí na něj a on je zásadně nepřesvědčuje o „své pravdě“. Ještě jsem ho neviděla, že by vůči někomu byl agresivní, nedej bože, že by někomu dal „facku“ či nějak poučoval, vychovával či uzemňoval. I když ona možná i ta legrace někoho poučí/posune, nevím. Každopádně ten člověk je prostě uvolněný i v dost vypjatých situacích, ve kterých by i můj flegmatismus nejspíše vyšuměl, že můžu jen s úžasem pozorovat, nezasahovat a učit se. On se nikdy nenechá vtáhnout do té vzteklé atmosféry, nechápu zdroj jeho trpělivosti a KLIDU. Asi je to nějaký dar, který prostě není dán všem..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-06-21 16:25:42
Ikona diskutujiciho
sipka

To je husband materiál, nenech ho zdrhnout. 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek