Jak se chránit před energetickými upíry

5.8.2023 v Energie 5

Životní energie je síla a vitalita, kterou potřebujeme k úspěšnému životu. Všichni ji v sobě máme, přesto se mnozí z nás cítí být bez života a jsou letargičtí. Vysoká (silná) vitální energie je spojována se šťastnými a aktivními lidmi, nízká energie s lidmi depresivními a apatickými. Psychosomatická medicína prokázala silnou souvislost mezi myslí a tělem, což znamená, že čím méně vitální energie máme, tím náchylnější býváme k nemocem a psychickým problémům, jako jsou deprese, úzkosti a další poruchy.Je pravda, že někteří lidé mají přirozeně více energie než jiní, ale přemýšleli jste někdy proč to tak je? Určitě v tom hraje roli genetika, ale ještě důležitější je, že na to má vliv i prostředí, které nás obklopuje a způsob jak myslíme.

Chcete-li odhalit tajemství vesmíru, přemýšlejte v pojmech energie, frekvence a vibrace. ~ Nikola Tesla

Všechno je energie
Na subatomární úrovni je vše, co na světě existuje, složeno z vibrujících atomů neboli čisté energie. Dokonce i o nehmotných věcech, jako jsou naše myšlenky, emoce, instinkty a se*uální pudy lze říci, že jsou složeny z energie. V podstatě tedy žijeme v oceánu pohybující se energie a stejně jako v oceánu, i zde existují dravci a kořist.
Pokud čtete tento článek ve snaze najít řešení na svůj problém, je pravděpodobné, že v tomto oceánu jste aktuálně v pozici kořisti.

Energetičtí upíři
Okolo nás se pohybují zákeřní lidé, kteří mají tendenci nás vysávat z vitální energie. Pokud jste senzitivní člověk, velmi rychle si uvědomíte, kdo a kdy vám vysává energii.
Někteří lidé tvrdí, že Energetičtí upíři jsou lidé, kteří si nedokážou udržovat vlastní životní sílu a proto ji berou z ostatních lidí. Jiní spekulují o tom, že Energetičtí upíři jsou lidé s dobrými úmysly, že jsou normální, ale jejich vliv je zkrátka pro cíl přetěžující a tím ho vysiluje. Smyslem tohoto článku však není ponořit se do psychologie Energetických upírů, ale prozkoumat způsoby, jak se od nich nenechat vysávat.

Jak poznat energetického upíra
Obecně je setkání s energetickým upírem spojeno s pocity neklidu, nepohody a únavy. Následky pak můžete pociťovat i 1-3 dny po setkání, záleží na tom jak moc jste citliví a kolik energie jste mu nedobrovolně dali.

Obecně se při setkání a po setkání s upírem cítíte:
Přetížení
Vystresovaní
Fyzicky nemocní (bolesti hlavy, teplota, únava)
Psychicky nebo fyzicky vyčerpaní („nic už nemá smysl“)
Podráždění, úzkostní

Energetický upír obvykle vykazuje následující vlastnosti:
Má velké ego. např. rád diskutuje o tom kdo má pravdu, hádá se s vámi a vyvolává konflikty.
Má agresivní nebo pasivně agresivní jednání.
Je paranoidní.
Je záštiplný a má problémy se vztekem.
Je to narcis.
Chová se melodramaticky.
Fňuká a stěžuje si.
Nadává a pomlouvá ostatní.
Je si vnitřně nejistý sám sebou, neustále potřebuje ujištění a vyžaduje přijetí.
Je nanipulativní. Vyvolává pocity viny, citově vydírá.
Je žárlivý.

Energetičtí upíři jsou ve většině případů v pozici příjemců, nikoli dárců. Je také dobré si uvědomit, že Energetičtí upíři nemusí být vždy nutně lidé. Mohou to být také situace nebo dokonce fyzické objekty ve vašem životě.

Mezi typické nelidské upíry vaší energie patří např:
Internet: Vyhledáváte ošklivý destruktivní obsah, trávíte hodiny scrollováním na sockách, sledujete zneklidňující obsah, přicházíte tím o čas i energii.
Televize a rádio: Zneklidňuje a programuje vás. Zahlcuje vás informacemi, které vás zatěžují a nemají žádný přínos pro váš život.
Mobilní telefon: Nenechá vás v klidu, jste neustále v pohotovosti. Pokud v něm máte internet, zahlcuje vás nonstop dostupným obsahem na internetu, který je nekonečný.
Velká shromáždění lidí. Například davy lidí na náměstí, večírky, vlaková nádraží, nákupní centra.
Zvířata, pokud jsou chronicky neklidná, nemocná, neposlušná a problémová, takže jste kvůli nim ve stresu a hádáte se doma ohledně jejich péče a zdraví.

Nejtěžší je trpět energetického upíra, který je součástí vašeho rodinného kruhu, nebo kruhu blízkých přátel. Zkrátka je to upír, kterého nemůžete vyšoupnout z okruhu, ani ho odstřihnout, protože má konexe přes další lidi, se kterými se ale stýkat chcete a nechcete si s nimi rozhodit vztahy.

Způsoby, jak zvládnout energetického upíra
Některé situace mohou být komplikované, hlavně pokud je upírem člen vaší rodiny, ale vždycky se dá něco udělat, abyste destruktivní dopad na váš život minimalizovali. Zde jsou dobré metody, jak na to:

Nenavazujte delší oční kontakt
Přímý oční kontakt je jeden z největších pohlcovačů energie. Čím více očního kontaktu navážete, tím více se zabýváte druhou osobou a tím, co vám chce říct, takže na vás má větší vliv. Nedívat se do očí je obecně funkční způsob, jak si šetřit svou energii.

Omezte to na kratší čas
Váš čas je vzácný a není nutné, abyste s někým seděli hodiny, nechali si od něj vybíjet energii a zahlcovat mozek zbytečnostmi. Stanovte si časový limit (5, 10, 15, 20 minut), kdy se můžete dané osobě věnovat, a pak se omluvte a jděte.

Naučte se nereagovat
Toto je velmi důležité. Ne všechno, co se okolo vás děje nebo řekne, nutně vyžaduje, abyste na to něco odpověděli nebo se tím zabývali. Energetický upír se živí zejména reakcemi druhých a postrkuje je, aby s ním komunikovali i pokud je konverzace nepříjemná. Když mu nedáte zpětnou vazbu a nenecháte se zneklidnit, nebude se mít čeho chytit a na co navázat. Je důležité, abyste se naučili být v interakci s druhými lidmi více neutrální. Příliš neklidné nebo naopak až příliš vstřícné reakce jsou způsob, jak odevzdáváte energii.

Nehádejte se a neodporujte
Nemůžete změnit druhé lidi, pokud se nejprve nechtějí změnit oni sami. Nechte je, ať věří čemu chtějí a mají názory jaké chtějí mít. To není vaše věc. Čím více jim budete odporovat, tím více vás budou vysávat zbytečnou argumentací, která stejně nikam nepovede.

Jděte na něj s dalšími lidmi
Přiblížení se k energetickému upírovi s partou kamarádů výrazně sníží míru vašeho vynaloženého úsilí a pozornosti, takže nepřijdete o moc energie, když s ním něco řešíte. Ostatní vás také psychicky podpoří. Aby to ale fungovalo, musíte se ujistit, že ve vaší partě nejsou další pijavice, tím byste si nepomohli.

Více naslouchejte, míň mluvte
Energetičtí upíři ve většině případů prostě chtějí a potřebují naslouchající ucho. Čím více mluvíte, tím více energie s nimi ztrácíte (zejména pokud jste introvert). Využijte toho, že se energetický upír rád poslouchá a nechte ho mluvit.

Zkuste se držet lehkých témat
Vaše rozhovory by neměly být depresivní a tísnivé, přestože energetický upír se zásadně vydává přesně tímto ponurým směrem. Změňte téma rozhovoru na něco lehčího a jednoduššího, aby před vámi nemohl vybalovat svoje nejhorší lejna.

Vizualizujte
Vizualizace ochranného světelného energetického štítu kolem celého vašeho těla pomáhá odvrátit útoky energetického upíra, takže nepřijdete o tolik energie. Blbé na tom je, že aby to fungovalo, musíte si tuto vizualizaci držet celou dobu, co jste s upírem v kontaktu. Jak ztratíte pozornost, ochrana mizí.

Vyhněte se jim
Ne vždy je to možné, ale v zásadě je to ta nejvíce efektivní metoda, jak se před nimi chránit. Na druhou stranu, občas nějakého potkat je i životní zkušenost a způsob jak si procvičit metody jednání s problémovými lidmi, což také není úplně k zahození.

Energetické pomůcky
Ke snížení míry vlivu energetického upíra je možné používat i ochranné nebo energetizující pomůcky, které buď doplní vaši vitální energii, nebo vás ochrání. K tomuto účelu můžete brát do ruky silný přírodní křišťál, který z vás vytáhne destruktivní frekvence a přivede k vám vitální sílu, nebo můžete nosit na krku Energetický krystal, který stahuje temnou energii a posiluje vaši auru, nebo můžete nosit kartičku TM.
Velmi dobrá energetická pomůcka je i silný strom, u kterého se můžete dobíjet a harmonizovat, ale je potřeba u něj vydržet delší dobu a u stromu se zout, aby energie mohla volně proudit i přes vaše chodidla.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Jarka 2023-08-05 09:52:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano když jsou energetičtí upíři v rodině, tak je těžké se jim vyhýbat. I když to jde pokud bydlí bydlí daleko a vídám jej pouze 3x do roka. Akorát v zaměstnání je to složitější pokud pracuji v přímé péči a starám se o lidi těžce nemocné. Moje práce mě baví, ale jak se říká vždy je to o lidech. Jeden neukázněný, panovačný a sebestředný pacient dokáže sebrat energii celemu personálu. Já osobně jsem na to citlivá a k němu na pokoj nerada chodím a nejen já i kolegyně. Zrovna ten pán byl vlivná osoba kdysi, tak teď se snaží buzerovat a cepovat nás. Povaha člověka se projeví za jakýchkoliv okolností. Jsou pacienti co svoji nemoc přijmou a jsou vděční za každé slovo a pohlazení za vše co jim personál přinese. Jsou pacienti co svoji nemoc nepřijmou a hazeji vinu na všechny okolo.
Chápu, že někdy se člověk může změnit kvůli nemoci, která mu zasáhne nervový systém anebo i léčba chemickými „léky“. Poslední rok sleduji, že nucené zabodavani hodně lidem ublížilo. A těch lidí se zdravotními problémy je čím dál více.

Ikona diskutujiciho Pavel 2023-08-05 10:05:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek.

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-08-06 13:07:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek 🙂

Ikona diskutujiciho Q 2023-08-06 13:08:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to skutečně hodně přesné pojednání. Podepsal bych se pod to.

Ikona diskutujiciho Magdalena 2023-08-09 00:32:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím očním kontaktem je to fakt. Pokud se vedle někoho cítím nepříjemně očnímu kontaktu se podvědomě vyhýbám.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek