Jak se naladit na svou intuici a získat okamžitou odpověď

6.1.2022 v Návody 14

Intuice je naším vnitřním učitelem a funguje jako průvodce, který nám pomáhá porozumět vnitřní moudrosti a hlasu našeho vyššího já. Všichni se rodíme s intuicí, která vychází z pravé mozkové hemisféry. Naše intuice je výsledkem toho, že naše srdce a vnitřní ,,ucho“ zachycují jemné vibrace energií. Tyto jemnocitné orgány zřejmě dokážou zachytit vibrace kolem nás a v našem vyšším vědomí, které nám předávají jako intuici.Naučit se dešifrovat zprávy od intuice není obtížné, vyžaduje to však praxi. Chcete-li začít naslouchat své intuici a rozvíjet ji, musíte se naučit rozlišovat mezi zprávami vaší logické mysli a zprávami z vašeho intuitivního srdce. To znamená, že musíte vyslechnout logiku z levé části mozku, abyste uvolnili místo tomu, co vám chce říct vaše intuitivní pravá část mozku.
Z tohoto důvodu jsou tak účinné meditační praktiky, protože nás učí vypnout mysl a naladit se na hlubší, intuitivnější zprávy z našeho srdce.

Jak se naladit na svou intuici a získat okamžitou odpověď:

1. Položte svou otázku
Zaměřte se na svou otázku. Snažte se, aby byla jasná a stručná, protože to vám pomůže získat co nejjasnější odpověď. Pomůže také, když budete otevřeni možným odpovědím na svou otázku, místo abyste hledali potvrzení. Pro dosažení nejlepších výsledků, se snažte zbavit jakýchkoli předpojatých myšlenek, nebo vazeb na své otázky.

2. Nalaďte se na svou logickou mysl
Abyste se naladili na svou logičtější stránku mozku, zkuste si klást otázky:
Co říká moje mysl?
Co říká můj strach?
Může vám pomoci si odpovědi zapsat. Opakujte si tyto dvě otázky, dokud ze své mysli nevyhodíte všechny rozumové odpovědi. Věnujte tomu tolik času, kolik potřebujete, abyste se ujistili, že jste spokojeni se všemi možnými odpověďmi ze své mysli a ze strachu.

3. Vraťte se zpět do přítomnosti
Po vyhodnocení a zahození obsahu své mysli, se přepněte na svou intuici. K tomu potřebujete přenést svou pozornost do přítomného okamžiku. Můžete se porozhlédnout po svém okolí a určit 5-7 věcí, které vás zaujmou. To vám pomůže přenést své vědomí do přítomnosti a automaticky vás to uzemní, takže můžete naslouchat poselstvím své intuice.
Soustředění se na svůj dech, je také skvělý způsob, jak se naladit na svou duši, a pomůže vám zůstat ve spojení s přítomností.

4. Zeptejte se své intuice
Nyní nadešel čas zeptat se své intuice, což můžete udělat tak, že si položíte otázku:
Co říká moje duše?

Co říká mé vyšší Já?
Po položení této otázky pozorujte, co cítíte, a snažte se zůstat mimo „režim myšlení“.

Pokud nedostanete odpověď ihned, nebo si nejste jisti svou odpovědí, zkuste se s otázkou v klidu posadit a počkat, až odpověď přijde. Nesnažte se na ni tlačit, ale spíše plyňte s energií, která je kolem vás. Pokud se rozptýlíte, nebo přejdete do své logické/levé mozkové energie, můžete se vracet k vnímání svého dechu.

Čím častěji budete toto cvičení opakovat, tím silnější bude vaše intuice. Náš logický, levostranný mozek slouží vyššímu účelu, stejně jako náš intuitivní pravostranný mozek. Když se naučíte správně naslouchat oběma ve správnou dobu, budete se moci pohybovat životem s uzemněnou grácií a lehkostí zároveň.

Moudrost naší pravé poloviny mozku však má své opodstatnění, protože nám někdy může pomoci najít odpovědi na otázky, na které neexistuje logická nebo racionální odpověď.
Nezapomeňte vždy poděkovat a být vděční vedení svého vyššího Já.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Diana 2022-01-07 19:44:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky,
s článkem to vůbec nesouvisí, jen je to asi tématu nejbližší. Chtěla bych se pochlubit s jednou zvláštní schopností, která mě od začátku března doprovázela. Když jsem o tom mluvila s mými známými, všichni si ťukali na čelo, akorát jeden člověk řekl, že něco podobného mají stěhovaví ptáci. Dost by mě zajímalo, jestli jsem či nejsem jediný člověk, který tohle prožívá.
Byl to jakýsi „kompas“, schopnost vnímat magnetické čáry země, nebo vlastně nevím. Zkrátka a jednoduše, když jsem si lehla na postel, byla jsem schopná nějak dopočítat, v jakém úhlu ležím oproti jiné posteli na úplně jiném místě. Tedy pokud je sever | a věděla jsem, že sever směřuje takto, tak jsem si v Praze lehla / a věděla jsem přesně, jak si musím lehnout (jak se musím otočit) tak, aby moje hlava směřovala na sever (aniž bych koukala do kompasu nebo do map).
Dost jsem si tuto schopnost užívala a pokaždé, když jsem měla možnost a spala jsem v jiném než obvyklém prostředí, tak jsem se schválně snažila „dopočítávat“ (o matematice to ale vůbec nebylo), jak si musím lehnout, abych vůči severu ležela přesně tak, jako u mě doma.
Bohužel jsem kvůli migrénám šla na magnetickou rezonanci a shodou okolností jsem o tuto schopnost přibližně ve stejném období kompletně přišla.
Měla bych tedy i menší dotaz na Alušku… Nevěděla bys, jak tento dar obnovit? Pokud ne, chápu to, jen bych to ráda aspoň zkusila vrátit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-01-07 23:33:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Zřejmě to bylo navázané na šišinku, ale bohužel ji poškozuje záření, mobil, wifi, ale i mr. Mám na webu seriál o tom jak šišinku poléčit stravou, dá se i trénovat, ale vzhledem k tomu, že nevím v jakém ji máš stavu, se nedá zaručit výsledek. Určitě je to poškození po ozáření na tom vyšetření, ale do jaké míry je to návratné, fakt nemůžu říct.

Spát s hlavou na sever je nejzdravější, při jaterní očistě dokonce vyžadované. Já ani sever nevypočítávám, protože většinou vím, jak vypadá to místo na mapě, jakou má orientaci, pak vím kam směřuje okno baráku a podle toho se dovtípím. Ale je to logika.

Ikona diskutujiciho Diana 2022-01-08 00:12:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji moc, zkusím na ty články o šišince znovu mrknout. 😉

Ikona diskutujiciho Diana 2022-01-09 00:00:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak… Celý den poslouchám ty „skladby“ na uvolnění šišinky a teda… Ani jsem nečekala, že to půjde tak rychle. První hodinu jsem se na to vyloženě soustředila (v leže). Po prvních 15 minutách jsem ucítila takové praskání v hlavě. Znělo to asi jako prokřupávání kloubů. Celé tělo se mi uvolnilo a hlava pulsovala, jako kdyby se mi tam přestěhovalo srdce. Opravdu jsem nečekala, že to půjde tak rychle, ta schopnost se mi po té celodenní očistě vrátila. Sice není tak silná, jak bývalá, ale v určité míře je zpátky. Upřímně děkuji! Rozhodně budu šišince a jejímu udržování věnovat mnohem větší pozornost.

Ikona diskutujiciho Diana 2022-01-09 00:02:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem, s tím ležením na sever, doufám, že mi bude odpuštěna malá nemravnost, jsem si vzpomněla na lidovou pověru, že když manželé chtějí kluka, tak mají být oba hlavou na sever po celou dobu aktu. 🙂 😀

Ikona diskutujiciho Ema Smatanová 2022-01-07 22:47:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem nikdy som nevedela ako sa naučiť počúvať intuíciu vždy pri dôležitích rozhodnutiach som cítila isé presvedčenie o jednej odpovedi ktorá nakoniec bola tá správna alebo v istých chviľkách cítim že niečo nemám spraviť alebo naopak mám a potom sa mi to v budúcnosťi oplatilo alebo potvrdilo to čo som si myslela.

Ikona diskutujiciho Prokop 2022-01-08 18:27:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravim Vas vsetkych. Chcel by som Vas poprosit o radu. Priatelka sa so mnou rozisla a je tomu uz viac ako rok. Kazdy den na nu myslim a tym sa velmi trapim. Stale mi chyba ale neviem ako sa mam od nej odputat. Skusal som to, len nejak sa mi to nedari. Da sa tomu nejako pomoct? Viem cital som rozne clanky aj tu, ze tak to malo byt a niekde na nas caka niekto lepsi (vhodnejsi), respektive aby sme sa poucili. Len neviem preco tak dlho sa neviem od nej odputat. Uvodomil som si a olutoval chyby, ktore prispeli k nasmu rozchodu. Len neviem, co je este v tom, ze to stale neskoncilo? Je mozne, ze este budeme spolu alebo aky je dovod tohto mojho “trapenia”? Velmi pekne Vam dakujem za rady.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-01-08 20:52:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Musíš počkat. Čím silnější to bylo, tím dýl trvá odvykací kůra, já jsem z toho jednou byla takhle ,,nemocná“ 4 roky. Trochu mi pomohlo stěhování, že zmizela známá místa, známé vzpomínky a nebylo riziko ho potkat. Ale i tak jsem si musela počkat. Podpůrný rituál je tento: https://aluska.org/jak-se-ucinne-ochranit-pred-vysavanim-jinou-osobou/
Na rozseknutí napojení.
Ale v zásadě to neobčuráš, nezkrátíš. To vyřeší jenom čas, nebo nová ženská.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-01-08 21:21:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Prokop:
Nechej to být, pokud už je to tak dlouho…Vem si skutečně zpětně, co ti to dalo, co ti co vzalo..Co by jsi mohl nabídnout v příštím vztahu navíc, oproti předchozímu..a co jsi mohl dělat lépe. Co chtěla ona, co jsi chtěl ty..
Pokud je to proti Tvé cestě a ona chtělo něco jiného, je to snazší a ber fakt, že každý od života chce něco jiného a většina lidí hledá v druhých to, co sami v sobě nemá, nebo chce zažít a někdo z partnerů to prostě odmítá nabídnout buď že je líný, nebo zablokovaný či prostě už si to nechce zažít..Proto se cesta rozdělí a oba dospěli do bodu, že si nemají co říct..Proto to tak má být a je to ta nejlepší cesta, pokud oba nemáte děti..jen tak každý může žít zase svůj život a nemusí se přizpůsobovat druhému, či jít částečně jeho/její cestu.
Čas zahojí všechny rány..A proč to pořád řešís v sobě? Byla sice Tvoji druhou polovičkou, ale člověk musí hledat to štěstí hlavně sám v sobě. Protože stále čekáme na druhého, který nás udělá šťastným..ano, je to tak, ale zapomínáme hlavně na sebe, kteří se dělají sami šťastnými..Druhý nás šťastný neudělá, dokud to sami nedovolíme.Takže zkus se zaměřit na sebe. Zkus najít zase štěstí v životě a sám v sobě..jen ty se můžeš udělat šťastným, pokud chceš.
V Tvé mysli si představ sebe a přítelkyní před sebou. Z celého srdce ji poděkuj za její chvíle a zkus si představit své a její energie, či některé části duše, které si mohla vzít a ty jsi ji je věnoval. Vem si je zpátky a jí dej její energie a třeba její střípky duše. Jen to intuitivně vnímej, nemotej do toho hlavu..Jen se zaměř na to, co patří Tobě a co ji..Každý si vemte to, co je pouze jeho.Nebo si zkus představit velkou ruku, co projde jejím tělem a vezme si to, co je původně Tvé a naopak.
Zpřetrhej nějaké ty nitě, lana, které Vás k sobě ještě poutají a v duchu se rozlučte, aby si mohl začít nový život a jít dál.
Představ si, jak se otáčí a mizí v dáli a to samé a jdeš už pouze svou cestou tam, kde ti bude lépe a jdeš skutečně svou cestou a vedle Tebe vede další, kde je cesta nové partnerky a potkáte se tehdy, až bude čas. Bude tak blízko, abyste se mohli držet za ruku.
A nevěz hlavu, většinou za chybu mohou oba, ne vždy jeden..záleží jen na jednotlivci, zda si uvědomí, co si měl uvědomit, protože jinak se bude vše opakovat. Takže zkus k sobě být skutečně upřímný, příjmy to srdcem a nenes celou tíhu sám..Důležité je, že si to uvědomíš alespoň ty, zbytek Tě nemusí zajímat.
I já neměl nějaký růžový rozchod a trápil se několik let. Jen díky tomu jsem povstal a dokázal jít dál. Jinak bych tu ani nemohl tohle psát a tohle ti radit. Hold jsou tu někdy jednotlivci, co berou vztahy dost povrchne..jedni se trápí a druzí si hned někoho najdou a je jim vše buřt. A pak zase nadávají na partnera, rozejdou se, ale chybu vidí vždy jen v něm..
Zkus tohle udělat a bude líp…Ale to, co jsem ti popsal, musíš to udělat přes srdce a věřit, že se to skutečně už rozpojilo a vše, co jednotlivce jste si zase vrátili. Kdyby ti tam něco vnímavě naskakovalo, zkus to přetnout klidně mečem, protože k ní budeš ještě tíhnout a vidět smysl života v ní a ne v sobě..To nejtěžší co je, je vztah se sebou..Protože se člověk odsuzuje za chyby a věří, že si zaslouží se trápit..Každý chybuje, proto se soustřeď už na to hezké, soustřeď se na hezkou budoucnost, v které jsi šťastný…Ne budeš, ale jsi, protože by jsi věčně čekal.
A věř, že dokud nebudeš šťastný sám se sebou, žena to vždy pozná..a pokud nebudeš, budeš vždy ovladatelný a budeš poslouchat. A zkus se zaměřit na ty, které odmítají hledat něajakého hrdinu, zachránce, dárce apod..Každý se musí snažit a být tu jeden pro druhého. Tak se drž a buď šťastný.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-01-08 21:32:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue
Wau…to já měl zhruba tak 2,5 roku brutal depky a možná tak za 3-3,5 to bylo lepší..Nejtěžší na tom bylo, že jsem byl jediný, co si z toho něco dělal a partnerka už měla náhradu a proto to nehrotila :)) Proto to člověka ještě víc rozseká, že jeden se trápí, chápe situaci a ten druhý, jakoby mu bylo vše buřt a jelo se dál, prostě výměna za kus :))
Mě pomohlo vidět to, jaká vlastně byla pak, protože v zamilovanosti člověk přehlíží hodně věcí..ale jen přesvědčení, že skutečně je po vztahu konečně ve svém živlu a uplně jiná člověka ujistilo, že za to ten člověk skutečně nestál..
Ale jak říkáš..čim dělší to je, tím déle trvá odpoutání..protože lásku člověk jen tak nevyžene ze srdce, jakoby vyhodil uschlou kytku :))
Ale nová ženská to taky uplně nevyřeší..stále člověk musí najít radost sám v sobě, najít zase sám sebe a být šťastný hlavně se sebou, jinak je to jen další náhradník, abychom byli šťastní..Ale stejně nás druhý vždy naplní víc, jinak by vztahy asi postrádaly smysl a každý by jel za sebe..Tak snad už jsi v pohodě :)))

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-01-08 22:40:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, to je dávno pryč. Tenhle byl nejhorší, ale už se mi stalo že jsem byla dobrá i za dva týdny. Například funguje sám sebe přesvědčit o tom, že to byl strašnej dement. Když se ti to podaří vsugerovat, tak se zázračné vyléčíš, ale ne vždycky se to podaří, musí tam být s čím pracovat. Když ti nic neudělal, tak si to těžko vsugeruješ.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-01-08 23:01:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue:
Taky jsem měl už takový vztah :)) Prostě to skončilo a každý si šel svojí cestou. A člověk zjistil, že nám vlastně ani nic nenabídnul…Takže člověk ani o nic nepříjde.
Pak je to tak „tsss já už jsem ostřílenej, mě už tohle neodrovná 😀 “
Problém dnešní doby je ten, že spousta lidí bere vztahy povrchně…proto rychle začnou a rychle skončí a většina hned hledá dalšího náhradníka, který mu zase nemá co nabídnout, ale aspoň nejsou sami. Je těžký najít uvnitř sebe to, co chceme hlavně od druhého. No snad na každého, kdo na sobě pracuje taky čeká spřízněná duše..Zatím mi příjde, že ti, co na sobě nemakají mají děti, mají vztah a když skončí, mají hned další a nemají problém někoho najít..
Jenže když má někdo vyšší nároky, objevit toho pravého je jako když výjde slunce z poza bouřkových mraků a najednou je teplo, hezky a nás to ohromí..
Je fajn, že už je to za Tebou 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-01-08 23:57:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Realita je taková, že žádný dokonalý partner na tebe nikde nečeká. Buď si lidsky sednete, nebo nesednete. Má chybky které sneseš, nebo nesneseš, ale každý nějaké má. Vždycky to je lidská bytost s příběhem, ne paňác uplácanej na zakázku a to se musí respektovat. A když je někdo až moc velká sněhová vločka, tak si prostě nesedne jenom tak s někým, ale nevidím to jako chybu nebo vadu. Každej nemůže být průměrák, svět potřebuje i génie 😀

Ikona diskutujiciho Prokop 2022-01-09 00:19:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dakujem krasne za Vase slova, potesili aj ked necita sa lahko, ze ma to moze trapit aj este dalsich par rokov. Samozrejme poucit sa z toho budem musiet, vzal som si z toho nieco. Len milovat niekoho a prist o neho je tazke a boli to… hlavne este v tejto dobe a ked sa nascita toho viac…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek