Jak se poznají vrozené léčitelské schopnosti

24.3.2024 v Poselství 14

Jak poznáte, že jste se narodili pro to, abyste byli duchovním léčitelem? Síla léčitele pramení z jeho schopnosti udržet si odvahu a vědomě ztělesňovat i vyjadřovat univerzální léčivou sílu, která je přirozeně v každé lidské bytosti. Duch, energie, myšlenka, záměr, dovedná praxe a víra jsou dostupné všem lidem a přesto se ne všichni lidé cítí být povoláni k léčebným technikám.Duchovní léčení a sociální vyloučení
Lidé, kteří se cítí být povoláni k duchovnímu léčení, se často setkávají s určitým druhem odporu, ať už ze strany přátel, členů rodiny nebo společnosti. Je to proto, že duchovní léčení může být některými lidmi odsuzováno jako pseudověda, vědecky zavádějící, šarlatánství, nebo něco, co je potenciálně nebezpečné. Mysl a ego některých jedinců takovou výzvu jednoduše neunesou.
I když v každém oboru samozřejmě existují podvodníci, tedy jsou i podvodní a špatní léčitelé, skutečně prospěšné a doložené přínosy duchovního léčení jsou z velké části společností ignorovány, protože je nelze kvantifikovat, změřit nebo dostatečně mechanicky odůvodnit. Bohužel to vedlo k tomu, že velké procento lidí ztratilo kontakt s tradičními formami léčení.
Lidé, kteří mohli předávat starodávné znalosti a holistické léčebné postupy, vymizeli.

Jste duchovní léčitel?
Pokud jste duchovní léčitel, budete to cítit hluboko uvnitř sebe. Můžete si připadat jako stará duše, která do této doby nebo místa tak úplně nepatří, empat, který všechno cítí až příliš intenzivně, nebo prostě jako outsider a osamělý vlk, který se neumí správně začlenit do společnosti.

Duchovní léčitelé přicházejí v mnoha podobách.
Duchovní léčitel může druhé lidi léčit slovy, psaním, jiní zase naplňují své povolání prostřednictvím kineziologie, výuky meditace, hypnoterapie, psychoterapie, bylinkářství, akupunktury, EFT a celé řady dalších praktik.

Duchovní léčitelé jsou přirození šamani. Dovolují božské energii, aby jimi proudila a posilovala ostatní. Duchovní léčitel je zároveň také zraněný léčitel, což je součástí jeho duchovní cesty. Tím, že uzdravil sám sebe, dokázal následně uzdravit ostatní. To je absolutně nejlepší a nejintenzivnější výukový rychlokurz.

Zde je seznam vlastností, které mají duchovní léčitelé
Pokud se v tomto seznamu poznáte, znamená to, že máte vlohy, které byste měli nadále rozvíjet. Pamatujte si, že léčitelem se sice tak trochu rodíte, ale reálně se léčitelem stáváte s praxí, takže bez potřebného vzdělání a tréninku to samo od sebe nepřijde. Je potřeba, abyste své duchovní dary uchopili a systematicky využili, jinak mohou stagnovat jako pasivní nevyužité vlastnosti, které vám mohou jen zbytečně komplikovat život v matrixu – ovšemže, jsou to vlastnosti léčitele, nejsou určené do běžného provozu. Místo toho, abyste byli frustrovaní ze své citlivosti, najděte si raději životní styl, kde bude vaše citlivost výhodou, nebo dokonce nástrojem vaší obživy, než abyste ji v sobě potlačovali.

Jste vysoce citliví na energii.
Cítíte emoce a fyzické potíže ostatních lidí jako své vlastní (empat).
Jste intuitivní a ostatní lidi můžete číst velmi snadno.
Jste myslitelem ve velkém a širokém měřítku, domýšlíte věci do konce. Přitom ale zbytečně nepřefukujete detaily.
Máte za sebou těžké osudové rány, existenční krize, deprese, neštěstí v rodině, nemoc, nebo jste skoro umřeli.
Většinu svého života jste se cítili jako vyvrženci. Byli jste odmítáni, pomlouváni, šikanováni.
Myslíte jinak, než ostatní lidé.
Na veřejnosti se snadno začneme cítit přehlceně a přetíženě nadmírou podnětů a rozdílných energií.
Bojovali jste s úzkostmi a panikou, které vás donutily naučit se se sebou psychologicky pracovat.
Jste přirozeným mírotvůrcem. Víte, jak uklidnit rozčeřenou hladinu, nebo se o to spontánně pokoušíte.
Jste důvěrníkem, na kterého se lidé obracejí v nouzi.
Máte citlivé zažívání, protože reagujete zasíleně na toxiny v potravě, ať už fyzické či energetické.
Cítíte se vyčerpaní poté, co strávíte příliš mnoho času mezi lidmi.
Citlivé bytosti, jako zvířata a děti, se k vám přirozeně stahují.
Lidé mají tendenci „vysypávat“ na vás svou emoční zátěž.
Přemýšlíte spíše v různých odstínech, než černobíle. Uvědomujete si totiž, že vše má důvod, příčinu a spouštěč.
Velmi si uvědomujete propojenost života a hluboce ji respektujete.
Věříte v synchronicitu více, než na náhody.
Máte v rodině či v rodu i jiné léčitele, ať už alternativní, či klasické lékaře a zdravotníky. např. zdravotní sestry, psychology, masérky, homeopaty.
Zažili jste ve svém životě velké trauma. Jako ztrátu rodiny, život ohrožující nemoc, zkušenosti na prahu smrti, fyzické/se*uální/emocionální zneužívání, válku, duševní nemoc.
Prošli jste duchovním probuzením, kterému předcházela duchovní krize a temná noc duše.
Máte sklon myslet více pravým mozkem, než levým. S vyšší pravděpodobností proto budete levák.
Jste citliví na elektromagnetické záření.
Máte tendenci přitahovat k sobě lidi, kteří potřebují „spravit“.
Jste skvělý a soucitný posluchač.
Jste přirozeně přitahováni k léčitelským profesím, které pomáhají ostatním lidem zažít rovnováhu, zdraví a celistvost.
Umíte cítit, rozlišovat a měnit energii uvnitř sebe i mimo sebe.
Máte za sebou celou řadu mystických zážitků.

Tento seznam není vyčerpávající, vaše vlohy mohou obsahovat i jiné body, které zde nejsou zmíněny. Dalo by se ale říci, že toto je základ.

Otázky a odpovědi o duchovním léčitelství
Myslíte si, že by vám mohla sedět role duchovního léčitele, ale stále si nejste jisti? Zde jsou některé často kladené otázky, které vám mohou pomoci utřídit své představy.

Co dělá duchovní léčitel?
Duchovní léčitelé přicházejí v mnoha podobách, formách a modalitách. Celkově se však duchovní léčitel zaměřuje na nefyzickou oblast: Duše, Duch a energetické vrstvy člověka. Většina duchovních léčitelů se zaměřuje na to, aby pomohli člověku znovu se spojit se svou Duší tím, že odstraní starou energii, identifikují vnitřní blokády a usměrňují vitální energii.
Mohou se rozhodnout pracovat s rodovými zátěžemi, mohou pracovat s problémy z minulých životů, s nerovnováhou čaker, ztrátou duše, nebo čímkoli dalším, co způsobuje neštěstí a disharmonii.

Jak se stát duchovním léčitelem?
Existuje mnoho kurzů, které vás certifikují a zdokonalí vaše dovednosti, ale nejsou nezbytně nutné, abyste se stali duchovním léčitelem a byli v tom fakt dobří. Duchovní léčení je vrozené povolání, které vychází z vaší Duše. Nelze vám ho předat na kusu papíru, nebo vás posadit do lavice, kde si odsedíte svoje a na konci budete hotový vyučený léčitel. Ačkoli tedy existují kvalitní školy a kurzy, které stojí za to prozkoumat či absolvovat, není to jediná cesta. Většina léčitelů intenzivně studují sami, nicméně formální studium jim může pomoci jejich vrozené talenty zdokonalit a ucelit znalosti. Placený kurz nebo škola také může představovat vhodný startovní bod, odkud se léčitel může dál učit a rozvíjet samostatně.
Chcete-li se stát duchovním léčitelem, zaměřte se na otázku, jaká témata vás přitahují – to je vaše cesta.

Může být duchovním léčitelem kdokoliv?
Duchovní léčení je vrozený dar, který se ale šlechtí praxí a učením. Pokud jste vysoce citlivý a přirozeně soucitný člověk, je pravděpodobné, že pro to máte vlohy. Duchovní léčitelství však nevyhovuje a nesedí všem, dokonce ani těm s jistým vrozeným darem, protože duchovní léčitelství od člověka vyžaduje mnohem více, než jen vrozenou citlivost. Chcete-li být duchovním léčitelem, musíte nejprve udělat hodně vnitřní práce sami na sobě (zpracovat svá vlastní zranění), mít vysokou úroveň integrity a být člověkem s nohama na zemi. Pro některé lidi je totiž duchovní léčení příliš ohromující a intenzivní a pokud nemají potřebnou sílu vůle a uzemněnost, může jim z toho přeskočit. Jako léčitel byste proto měli začít nejlépe sami u sebe. Začít nejprve zevnitř sebe a pak teprve rozšiřovat své působení do svého okolí, je nejlepší způsob, jak zajistit, že pro to budete mít dostatek energie, vášně, znalostí, praxe, uzemněnosti a lásky, které jsou potřebné a které pak můžete dávat druhým.

© aluska.org 2024Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2024-03-24 05:05:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek 😊♥️

Ikona diskutujiciho Petros 2024-03-24 08:56:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Týjo :O Tak teda nejsem.

Ikona diskutujiciho jan 2024-03-24 14:27:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna vášeň není moc dobrá pro duchovní léčení. Vlastně je přímo škodlivá.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-03-24 14:34:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Vášeň = zápal, automaticky toto slovo nemá sexuální kontext. Vyhaslost je bezmoc a tam léčebná síla není.

Ikona diskutujiciho Standa 2024-03-24 15:29:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu nechápu, proč zdravá sexuální vášeň dána člověku bohem, by měla být překážkou k léčitelským schopnostem. Anebo jsme tu snad na katolickém portále?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-03-24 16:05:33
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 Tady spíš jede hereze.

Ikona diskutujiciho jan 2024-03-25 21:13:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro léčení je potřebná klidná a mohutná síla. Nárazy energie, byť léčivé, nikoho neuzdravíte. Léčitelství je řehole prováděná celoživotně, zde jakýkoliv zápal dříve či později končí vyčerpáním, někdy i zdravotním poškozením. Každopádně nemá dlouhého trvání. Léčitelská činnost přesahuje všechny laické představy. Je úplně jedno, je-li léčitel katolík nebo heretik, na to se v léčitelství nehraje. Každá síla v sobě nese informaci. Vášeň v sobě nese jen pár písmenek.

Ikona diskutujiciho Samuel 2024-03-25 15:35:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vášeň = zapálení pro cokoliv (sex nevyjímaje):), osoba bez vášně = biorobot. Odlišnost těchto stránek je právě dělá tak vyjímečnými. Ale mám pocit, že jsou určené spíš pro staré duše, které už mají té normálnosti plný zuby. Pro mě jsou tyto články skoro taková psychologická poradna, jak si zachovat zdravý rozum v současném běsnění a proto dávají šanci vydržet to až do konce.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2024-03-25 16:44:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak potom sa hlásim k biorobotom. Ono každá vášeň či už je to ten sex, cestovanie alebo horolezectvo vždy so sebou prináša i riziká a hlavne stojí nemálo peňazí, takže nie všetci si to môžeme dovoliť. Všetky vášne sú vlastne svojim spôsobom športy a ako sa vraví, športom k trvalej invalidite, tak neviem.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-03-25 18:04:07
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.youtube.com/watch?v=PSLjsHcbcJU

Ikona diskutujiciho Samuel 2024-03-25 19:53:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.youtube.com/watch?v=c3yaR4pZqdE&t=4s

Ikona diskutujiciho Namasteen 2024-03-25 21:47:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem zrovna nadtím nedávno přemýšlela, ze všichni, kteří pro mě byli moc důležití, tak měli něco společného s psychologií – první partner dělá ve volným čase terapeuta, nejbližší kamarádka je profesionální terapeutka, druhý partner studoval psychologii, ale on sám je tak extra dobrý v chápání a pochopení lidí, že to snad ani není možný, a třetí crash by mohl z fleku dělat kouče. Docela vtipný, jsem si toho vůbec nevšimla. Já třeba vím, že moje ruce občas něco umí a cítí, kde a jak na těle sáhnout, aby se uvolnilo a mělo větší radost. Ale neovládám to. Je to spíš o tom, ze když tělo chce, tak se mi informačně otevře a ty ruce ví, co a jak, aby se to propojilo a bylo to celý takový šťastnější. Ale já to nedělám, jakože to rozhodnutí, jestli to bude, nebo nebude fungovat, jde úplně mimo mě.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-03-26 08:11:58
Ikona diskutujiciho
sipka

To je nerozvinutý předpoklad, o kterém článek píše. Kdyby jsi s tímto předpokladem začala studovat jakýkoli masérský kurz, tčm, akupresuru, kraniosakrální, dornovku, nebo cokoli jiného sympatického, krásně by se ti to spojilo. Intuice by si podala ruce se znalostí a mohla bys být skvělá.

Ikona diskutujiciho Beatka 2024-05-12 22:33:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám všechny, léčitelka jsem

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek