Jak se projevuje falešný kamarád

21.10.2022 v Psychologie 4

I když se možná domníváte, že víte, jak rozpoznat falešné lidi, je dost pravděpodobné, že si to o sobě fakt jenom myslíte. Falešní lidé vám mohou být mnohem bližší, než byste čekali, a mohou to být dokonce lidé, kterým se otevíráte a jste před nimi zranitelní, protože si myslíte, že to s vámi myslí dobře.Jak tedy poznáte, že se nacházíte v přítomnosti „přítele“, který má k přátelství ve skutečnosti hodně daleko?

Pořád se před vámi chlubí
Neustále se chlubí svými úspěchy a podkopává ty vaše. Když jste s ním, působí to na vás, jakože vy jste ti horší.
Někdo, kdo je vaším opravdovým přítelem, se vám nebude pokoušet překonat, ale naopak vás bude podporovoat a bude vaše dobré vlastnosti vyzdvihovat.

Hodně vás kritizuje
Pokud vás dotyčná osoba neustále kritizuje a shazuje, je to proto, že se jí vůbec nelíbí, když vidí, že se vám v něčem daří. Chce být lepší než vy, mít více a překonat vás. Pokud se zdá, že jsou vaše projekty dobré cestě, falešný přítel se postará o to, abyste se i tak cítili jako lejno.

Až moc se snaží
Pokud se dotyčná osoba až příliš snaží zavděčit ostatním a udělat ze sebe někoho lepšího, pak není tak upřímná, jak se tváří.
Co ji k tomu vede?  Vnitřně ví, že nehraje fér a lezením všem do zadku si pojišťuje, aby se na to nepřišlo. „Ale však on je přece ták móc hodnéj, on by nikdy nic špatného neudělal, přece mi pomohl tehdy s tímhle…“

Vyvolává ve vás pocit, že jste využíváni
Pokud máte neurčitý pocit, že vás možná využívá, má to svůj důvod. Pokud vás někdo využívá, budete se logicky cítit využívaní.

Neustále někoho pomlouvá
Pokud má dotyčná osoba velmi často na programu dne drby o jiných lidech, pak to není člověk, kterému byste měli důvěřovat. Rozhodně někomu takovému nesdělujte osobní podrobnosti, protože tak jako pomlouvá jiné lidi, pomlouvá i vás, když u toho nejste.

Neposlouchá, co říkáte
Pokud vás dotyčná osoba systematicky ignoruje, když se potřebujete z něčeho vypovídat, je to vůbec přítel? Nemarněte svůj čas s člověkem, kterému jste ukradení.

Chce veškerou vaši pozornost
Pokud dotyčná osoba chce veškerou vaši pozornost a odmítá přestat zasahovat do vašeho života, musíte s ní přerušit styky. Falešní přátelé budou chtít, abyste byli jejich prodlouženou rukou, a ne svou vlastní osobou. Nesnesou, abyste na ně neměli čas, nebo jim delší dobu neodpověděli na zprávu, nebo abyste na nějaký požadavek řekli Ne.

© aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho Astrid 2022-10-22 01:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tohle sedí na moji spolužačku. Všichni ostatní mě ignorují i když jsem se s nimi snažila bavit, tak musím tohle bohužel snášet

Ikona diskutujiciho D. 2022-10-22 22:50:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nebo máte dlouho pocit že je něco divně a furt řešíte jestli jste tady vy divní. a pak – oooo.. aha. 🙂

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-10-22 22:50:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Smutná zkušenost, kterou si v životě projdeme všichni.

Ikona diskutujiciho vap 2022-10-24 18:56:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Falešný kamarád jako takový je jedna věc.Ale mám na základě svého osobního pozorování a zkušeností podezření a také o tom obecně existují různé informace, že existují fízláci-agenti různého typu, z nichž někteří mohou hrát dobré kamarády.Zajímá je hlavně sběr informací, které jim důvěřivá oběť nakuká.Oni používají psychologické manipulace, umí perfektně hrát, že mají s obětí stejné názory, to aby si u ní získali důvěru, čímž způsobí, že oběť jim o sobě co nejvíc řekne.A na to pozor.Tyto informace mohou nevyžádaně vynášet kamkoliv, třeba do zaměstnání, do míst, které oběť navštěvuje, mohou oběti založit falešný profil na sociálních sítích aniž by si toho byla vědoma.Mohou tam přimíchat i pomluvy.Někdy můžou být poznat tak, že když jim oběť něco vykládá, tak se v obličeji nepřirozeně kření nebo divně se pohihňávají s polootevřenou pusou, kulí oči (vyzvídáme), chovají se naprosto divně.Někdy, když se oběť chytne na udičku, že je má už za kamarády, můžou v okamžiku otočit a zachovat se jak necitlivá prasata a oběť náhle psychicky zraní.Nejdřív jsou toxicky pozitivní, potom obrátí a jsou zlí.Oni vyzařují jisté sympatie, usmívají se, ale oběť je z hlediska přirozeného kamarádství vůbec nezajímá.Agenti fízláci mohou být i mezi oběti neznámými lidmi na ulici.Agent číhá a když oběť kolem projde, začne jí nějak oslovovat, téma se může stočit třeba k politice.Proč asi? Zvídáme.Oběť se může zmítat v pozitivnim pocitu, že někoho zaujala, přitom na ní bylo zahráno pouze falešné divadlo s cílem vyzvědět informace.Když je člověk na ulici pozdraven cizím člověkem „jé, dobrý den“, tak je tu něco také divně.Je to na dlouhé psaní.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek