Jak se vypořádat s lidmi, kteří vám hodně ubližují

18.12.2021 v Návody 3

Přes Duši K jsem narazila na tvorbu Barbory Englischové, kde byla hostem. Mluvila o tom, jak si vědomě tvořit život, který chceme. Povídala zajímavé věci. Ne vše je vyloženě nové, ale rozhodně je to příjemné, konstruktivní a osvěžující. Našla jsem si pak její web a zjistila jsem, že má také youtube kanál, kde je obrovské množství povídacích videí na tohle společné téma. Tak jsem si to začala postupně pouštět jako playlist.Videa obsahují různé nápady, návody, inspirace, popisují základní pravidla, která je potřeba dodržovat. Tak jako všechno, i vědomá tvorba vlastního života v sobě zahrnuje aktivní práci na sobě a na svém myšlení. Zahrnuje změnu starých návyků a nefunkčních vzorců chování…

Máte problém? A co jste s ním v poslední době dělali? A fungovalo vám to? Ne? Tak pojďte zkusit něco jiného a zkuste to dělat týden. A uvidíte sami, jestli vám nový přístup pomůže se situací pohnout.

Ačkoli většinu věcí člověk, co se aktivně zabývá vlastním rozvojem asi už někde slyšel, jedna metoda, kterou Barbora prezentuje, mi připadá, že až tak známá není a že by pro vás mohla být zajímavá, nebo nová.

Je to rada, jak pracovat s lidmi, kteří vám ničí život. Jak docílit toho, aby toho nechali a aby z vašeho života odešli. Pokud jste terčem nějakého násilníka, šikanátora, pomlouvače, nebo jiného trotla, toto video by vám možná mohlo pomoci. Podstatný obsah s popisem metody začíná v čase 5:50 (je tam totiž dlouhý ,,reklamní“ úvod).


Možná jste už slyšeli radu, abyste vysílali lásku k někomu, kdo vám ubližuje a tak změnili průběh situace, ale když jste pod palbou, asi těžko budete cítit lásku. Možná ji ani vysílat nechcete, protože jste tak hrozně naštvaní a zranění… Avšak rada ocenění útočníka mi připadá v těžkých situacích mnohem schůdnější a lépe realizovatelná.

Pokud je vám Bára sympatická a chtěli byste si poslechnout další povídání o vědomé tvorbě své životní reality, její youtube kanál najdete tady: Barbora Englischová

© aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Otto 2021-12-18 11:15:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano alue, Bára je skvělá ,její nápady pomáhají změnit svět, pokud by se je naučilo používat více lidiček tak se změní celý svět.

Ikona diskutujiciho Jojo 2021-12-18 17:19:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek… Báru mám v odběrech, ale toto video jsem ještě neslyšela. I v rámci rodových čištění jdu vyzkoušet tuto metodu, protože si myslím, že už stačilo… Děkuji Alu za článek, nic není náhoda, že?

Ikona diskutujiciho Diana 2021-12-18 21:41:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední dobou se něco děje. Ale něco dobrého. Je to dva-tři dny zpátky (ale už se cítím, jakoby to byl týden), co jsme se nezávisle na sobě, já i moje dvě kamarádky, zbavily toxických lidí. Všechny jsme se kvůli těm toxickým vztahům dlouho trápily, více dnů bylo probrečených než normálních.
A najednou, všechny tři zrovna tři dny zpátky – jakoby ty lidi někdo vymazal z našich srdcí, přestalo na nich záležet. U všech tří nastala krizová situace, ve které jsme si řekly „A dost! Už toho člověka odmítám snášet.“ Podotýkám, že jedna se takto trápila kvůli rodině a dokázala svoji toxickou rodinu odstřihnout, já a ta druhá jsme se trápily kvůli šikaně bývalého partnera, protože tu byla snaha pokračovat na kamarádské úrovni (hádám, že si to každý takto zažil…). Nebavily jsme se spolu o tom, že je odstřihneme, prostě se to stalo a pak jsem poslouchala s otevřenou pusou vyprávění jedné i druhé. Po tomhle se cítím milionkrát líp.
Vím, že není divné, když se pár lidí zbaví toxických vztahů ve svém životě, ale když tohle po dlouhém trápení udělají úplně najednou a ve stejný den dvě osoby v mém okolí + já… Tohle rozhodně nebyla náhoda. Tak si říkám, jestli to nemohl být nějaký astrologický jev nebo působení něčeho? Má někdo podobný zážitek?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek