Jak trénovat intuici

6.8.2022 v Návody 3

Všichni máme v nějaké míře intuici. Někteří z nás se rozhodnou jí naslouchat a jiní se ji rozhodnou ignorovat. Naslouchání intuici vás může dostat i přes ta nejtěžší životní období, pokud budete dostatečně pozorní.
Pokud se vám zdá, že intuici nemáte, nebo se u vás intuitivní pocity objevují jen zřídkakdy, možná potřebujete zapracovat na tom, abyste svou intuici vytrénovali. Existuje spousta věcí, které pro to můžete udělat.Intuice je cesta, kterou k nám promlouvá naše vyšší já. Je to způsob, jak nám nadvědomí dává najevo věci, kterých bysme si jinak sami nevšimli.

Čím víc budete pracovat se svým vyšším já, tím výraznější bude vaše intuice. Zde jsou některé z nejlepších způsobů, jak můžete trénovat. Některé jsou jednoduché a přesto umí udělat obrovský rozdíl.

Meditujte
Meditace je dobrý způsob, jak poznat sám sebe a co to máme uvnitř. Umožní vám splynout s vaším vyšším já. Můžete meditovat na různá témata, ale zajímavé jsou i rozhovory sám se sebou, kdy si lehnete, úplně se uvolníte a začnete si pokládat myšlenky, na které vám začnou automaticky naskakovat odpovědi, aniž byste nad nimi přemýšleli. Všímejte si, že odpověď naskočí dřív, než stihnete v mysli větu doříct – a takto pracuje intuice. Trénujte to, vnímejte to, všímejte si jak to funguje a pak se to snažte odchytit i ve fyzickém světě v běžném provozu.

Povídejte si se sebou
Samomluva je znak vysoké inteligence a dává vám prostor k tomu, aby se zde projevilo vaše vyšší Já. Čím více budete mluvit sami se sebou, tím snadněji vám může vaše vyšší Já odpovídat. Je to myšlenka, která přichází jako reakce nebo odpověď na vaše myšlení a jednání. Když vás něco štve, nebo máte problém, začněte na sebe mluvit a problém se sebou rozebírat. Řekněte čeho se bojíte a na co myslíte, nebo se sebe zeptejte jak vám je nebo proč se tak cítíte a pak si na to odpovězte, jakobyste byli dva. Zahrajte si na psychologa a klidně se oslovujte svým jménem. Pokud u toho umíte být relaxovaní a dáte tomu úplně volný průběh, může se vám stát, že si najednou na všechno odpovíte a vyřešíte si to – to byl váš průvodce, vaše vyšší Já. A pokud ne, rozhodně se vám uleví, protože dáte průchod zadržovaným emocích, frustraci a strachům.

Věnujte pozornost tomu, jak se díky různým věcem cítíte
Naše intuice se téměř vždy projevuje ve formě pocitu. Je to nervozita, neklid, strach, nechuť někam jít, nechuť někoho vidět, nechuť něco číst. Když intuice říká nedělej to, tohle není dobré, hodně často se projeví jako těžký kopr a nechuť, i přestože jste jinak pracovití a zvídaví. Nebo najednou máte pocit, že je to absolutně zbytečná ztráta času a nevíte ani proč vás to tak strašně nezajímá. Když ten pocit chcete násilím překonávat, strašně vás to vysiluje, ani soustředit se nemůžete. Nebo vás obdaří pocitem strachu a nejistoty, když vidí že jdete kam nemáte. Naopak na správné věci vás navádí nadšením, nutkavou myšlenkou že něco chcete udělat, říct, někam máte jít.

Můžete si to zkoušet i na článcích, webových stránkách a youtuberech. Když narazíte na nějakou koninu, nebo člověka se silně destruktivní energií, vaše intuice vás už na začátku obdaří pocitem, že marníte čas, nebo vás obtěžká obrovským nepřekonatelným koprem, nebo je vám ten youtuber tak hrozně nepříjemný, že ho hned vypnete ale nevíte proč, protože neřekl nic, co by vás urazilo.
Když si přesto dáte tu práci a prozkoumaté daný obsah, zjistíte, že je to opravdu volovina a že se vám vaše intuice snažila ušetřit pár hodin času abyste na to nemrhali svou energii.
Funguje to i s knihami. Vezmete ji do ruky najednou cítíte, že to je ztráta času, nebo naopak ucítíte teplo a nadšení. Zaznamenejte si tento pocit a pak knihu prozkoumejte. Zjistíte, že váš pocit vám přesně řekl, jestli je ta kniha dobrá nebo není.
Dělejte si průzkumy, všimněte si jak to funguje a pak můžete intutivně vybírat obsah pro sebe vhodný, aniž byste marnili svůj čas a energii na nesmysly.

Kdybych vypíchla pár příkladů, knihy u kterých jsem extrémě cítila že jsou ztráta času a po prozkoumání se mi to potvrdilo: Bible nový a starý zákon, Sensei ze Šambaly, Allatra ty tlusté bichle, Ovlivňování reality.
Naopak nadšení a teplo si pamatuji u Radikálního odpuštění, Život s vysokou inteligencí, nebo když jsem na půdě našla svou první velkou knížku o mimozemšťanech UFO: Kontakty.

Funguje to i na lidi. Cítíte, že je někdo ztráta času a že ho nechcete vidět, ale nevíte proč, třeba teprve jdete na první schůzku a ještě ho vůbec neznáte. Nebo naopak cítíte nadšení a radost.

Co je dobré, to vám energii dodává a co je špatné, to vás oslabuje. Vaše intuice vám to okamžitě řekne. Naučte se to vnímat. Možná vám to bude nějakou dobu trvat, ale dá se to trénovat.

Pozor, destruktivní lidé to mají naopak, přitahuje je destrukce a zlo, naopak konstruktivní energie je dráždí a jsou z ní i agresivní. Z toho důvodu budete potkávat lidi, co vás budou přesvědčovat o tom, jak je ta věc skvělá a jak nemáte pravdu a jak jste hloupí když si to nechcete přečíst nebo poslechnout.
Je to právě proto, že mají opačnou polaritu, tato destruktivní energie je ovládá a kontaktem s další destrukcí se posiluje a má nad nimi pak větší kontrolu… Vůbec neztrácejte čas se s nimi o tom hádat, je to zbytečné a přišli byste o energii.

Věřte si i pokud uvidíte, že plujete proti proudu – navzdory všem co tvrdí jak je to super – nakonec uvidíte že jste to věděli správně. Většina nemá vždycky pravdu, často to bývá naopak. Jindy jde zase o to, že na danou věc nejste zralí nebo připravení a proto vám intuice říká, ať se tím nezabýváte – zatím. Protože pro každého člověka existuje vhodný čas a vhodné místo.

Občas si své tušení otestujte
Zkuste uhodnout, jakou barvu bude mít další auto které potkáte, jakou poznávací značku, který stírací los je výherní, jaké padne číslo na kostkách. Někteří lidé jsou na tohle šikovní. I kdybyste se netrefili, trénujete se tím. Nikdy nad tím nepřemýšlejte, učte se zachytit první myšlenku nebo pocit, který přijde.

Naučte se vidět věci s odstupem
Vyjměte se ze své situace a podívejte se na ni nezaujatě zvenku, jakoby vůbec nebyla vaše. Vaše intuice pro vás nemůže pracovat, pokud jste pořád zahlušení starostma a hluboce uvrtaní do svých problémů. Když se naučíte mít nadhled a najdete v sobě duševní klid bez ohledu na nepříznivé životní okolnosti, v tom tichu a nadhledu dostává intuice prostor. Nebuďte zaujatí, slabomyslní, nelitujte se a neberte si osobní dramata k srdci. Pěstujte svůj vnitřní klid.

Věnujte pozornost svým snům
Někdy jsou nám ve snech posílána poselství a některé sny jsou prorocké. Věnujte pozornost všem maličkostem a všemu, co vyčnívá. Ráno když se probudíte, snažte se projít si své sny, vzpomenout si co se v nich dělo. Pokud byly hodně intenzivní, zapište si je.

Občas vystupte ze zajetých kolejí
Udělejte si čas a občas se odpojte od svého každodenního obvyklého života. To může skutečně povzbudit vaši intuici. Můžou to být i maličkosti, jako náhle změnit směr a jít jinou cestou, náhle změnit plány, náhle zkusit něco nového, udělat spontánní rozhodnutí.

Někteří lidé bojují proti ubíjející otupující rutině i naprosto bláznivými kousky, například zkoušejí jíst jogurt z druhé strany. Říkají, že pokud běžnou věc uděláme úplně jinak než jsme zvyklí, najednou ta úplně obyčejná věc bude strašně zajímavá, obtiskne se do paměti, člověka pocitově probere a zesílí jeho vnímavost a ukotvení v přítomném okamžiku, takže se cítí být víc naživu a více vědomý. Navíc to povzbuzuje i fantazii a kreativitu.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-08-06 11:56:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji pěkně za nádherný článek. Přesto, že jsem měl špatný pocit jsem se nechal zmanipulovat a nedopadlo to dobře. Po této zkušenosti jsem se naučil říkat ne.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-08-07 21:32:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý článek děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Jana 2022-08-14 17:07:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V knihe od V. Megreho je napr. jeden návod na zistenie, ako sa dokážeme sústrediť na vnímanie okamihu v danom čase. Podľa knihy je rýchlosť myšlienky človeka ideálna, čím viac sa približuje dĺžke činnosti. Ak je čas myšlienky kratší, je to lenivá myseľ, ak je dlhší, myseľ je uponáhľaná a málo detailná.

Návod je nasledovný: na začiatku si zapnúť stopky a vykonávať nejakú činnosť (stačí aj len sedieť a vnímať čo najviac daný okamih, svoje telo a prúd myšlienok). Všímať si čo najviac, pocity, dojmy, ich jednotlivé časové úseky, zvuky okolia, myšlienky. Keď uznáme za vhodné, vypnúť stopky. Následne stopky odznovu zapnúť a zopakovať svoju činnosť, nie fyzicky, ale len v myšlienkach, pričom sa snažiť spomenúť si na každý detail v mieste a čase a zopakovať všetko tak, akoby sme sa vrátili v čase.

Ja som bola z tohto cvičenia milo prekvapená, stopla som si činnosť na vyše 3 minúty a spätne v myšlienkach som bola pomalšia len o niekoľko stotín sekundy.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek