Jak v Matrixu poznat bioroboty a agenty 1: Nejsi jako ostatní

19.9.2022 v Matrix 31

Následující zamyšlení navazuje na sérii Matrix, jejíž první díl najdete ZDE. Pokud jste seriál nečetli, je možné, že tomuto článku nebudete rozumět.

Kdo otevřel oči a uviděl pravdu, asi hodně vyjeveně koukal. Spousta věcí, které člověku odmalička nedávají smysl, najednou smysl začaly dávat. Od začátku kdy jsem sem přišla, mi hodně věcí nedávalo smysl a všechno mi připadalo strašně divné. Moje mladší já původně přišlo s předpokladem, že všichni lidé jsou jako já, myslí jako já a podle toho jsem se k nim chovala. I přes všechny empirické důkazy, že osoby, se kterými interaguji nejsou jako já ani trochu a vůbec nemyslí jako já, odmítala jsem tento jednoznačný fakt přijmout a zavírala jsem před ním oči. To mi způsobilo spoustu problémů.Když jsem konečně pochopila, že ostatní nejsou jako já a připustila si tuto pravdu, bylo mi 19 a měla jsem za sebou hroznou zkušenost s nechutným stalkerem který mě záměrně obelhal a pak obtěžoval. Do té doby jsem pořád ostatní „lidi“ a jejich špatné chování omlouvala a považovala je za omyl, náhodu, nebo nedorozumění.
Mohli na mě dřevo štípat a já si pořád říkala nene, to byl jenom nějaký omyl… náhoda… jsem byla v blbou chvilku na blbém místě, to se nepočítá. Ale když už toho bylo moc, nezbylo mi nic jiného, než pravdu přijmout.
Na to konto jsem se přestala stýkat s lidmi z internetu a držela jsem se pouze svých blízkých, své rodiny a odzkoušených přátel. Přestala jsem si pouštět do života nahodilé zájemce o kontakt, protože dokud jsem to dělala, bylo to jako schytávat jednu atomovku za druhou. Jeden toxin za druhým. Když se tam občas našel někdo normální, byl to svátek.
Říkala jsem si, co je špatně a pořád jsem to nechápala. Proč jiní koexistují a na mě se pořád někdo pokouší parazitovat, nebo útočit, zničit mi život. Kde se to bere?

A vrtalo mi to hodně hlavou, dokud jsem neuviděla Matrix v jeho skutečném světle. Tehdy mi to všechno začalo dávat smysl. V následujícím článku bych ráda shrnula několik poznatků, jak si myslím, že se dají poměrně snadno odhalit programy a jiné druhy parazitů, kteří se vydávají za někoho jiného a proč jednají tak jak jednají. Je to vzpomínka na různé bioroboty a jejich vzorce chování.

Jste-li skutečná postava s potenciálem prokouknout matrix, jste cíl. Systém se bude snažit vás uspat, přesvědčit vás o tom, že nemáte pravdu, nebo že jste pozbyli zdravý rozum. Bude vás chtít přesvědčit o tom, že VY jste ti špatní co se pletou. A začne na vás posílat své postavičky, které mají za úkol vás zmást, pošlapat vaši důstojnost, odklonit váš správně nastavený životní směr. Postupem času se tento nátlak zvyšuje.

Nejsnadněji je poznáte podle toho, že je vám z nich blbě. Myslím energeticky blbě. Šíří okolo sebe toxickou temnou energii, ze které jste nemocní.
Ačkoli jsem průzkumem zjistila, že se tyto vlastnosti u nás rodově přenášejí po ženské linii, přesto jsem nedostala hned po narození návod se zevrubným výkladem o tom jak to je. To by pro mě bylo až příliš snadné. O tom už jsem ostatně psala dřív. Musela jsem si na všechno postupem času přijít zkušenostmi. Mnohé z nich byly hodně draze zaplacené. Pozorný čtenář může být v jakékoli fázi, kterou jsem v minulosti také prošla, hlavně pokud jste mladší, takže zmíním i prvotní a dětské fáze, možná se v nich poznáte.
Životní zkušenosti nerostou na stromě, musíte si to zažít.

Humatoni působí divně. Když jsou blízko vás, cítíte že je něco zle, ale nedokážete to rozumově vysvětlit. Trpíte při kontaktu s nimi chronickou únavou, slabostí a špatně spíte. Je vám třeba pouze 10 let a pořád jste unavení a chodíte odpoledne spát. Říkáte si: „to je ale divné. Měl bych přece překypovat energií, jako moji vrstevníci.“
Jakmile ale humatoni nejsou ve vaší blízkosti, nejpozději za pár dnů se vaše aktivita stabilizuje na normální úrovni. Říkáte si: „co to znamená? Jsem tedy introvert?“ …. Znamená to, že z vás dotyční sají energii.
Matrix je o farmení vaší energie. Vy nejste jako oni a nemáte jejich vlastnosti. Váš účel na tomto světě je zcela jiný, doslova opačný.
Když to nevíte, trpíte a nechápete co je s vámi špatně. Myslíte si, že to vy jste nějací blbě udělaní, když jiní nemají problém a vy ano. Rozdíl mezi nimi a vámi je v tom, že vy jste baterie a oni jsou černé díry, do kterých ta energie padá. Proto jsou také tady.

To mě přivádí na otázku, jestli introverze může být projevem skutečné lidské bytosti, která cítí že se jí krade interakcí energie, proto se tomu brání. Výzkumy ukázaly, že mozek introvertů i přenosy vzruchů a cesty kudy tyto přenosy putují, jsou jiné a dokonce jsou to vlastnosti dědičné. (viz.kniha: Život s vysokou inteligencí)

Tato vlastnost se u mne rozvíjela postupem let a zostřovala se tak, že jsem mohla být v blízkosti asi dvou lidí z deseti. Z ostatních mi bylo blbě. Dřív jsem měla problém poznat „kdo je zahradník“, kdo je ten z koho je mi blbě, dneska už s tím nemám problém. Většina je otázka cviku a všímavosti. Pochopit že tu vlastnost máte a začít se s ní seznamovat.

Základní premisa, že člověk má energie podle toho jak myslí, je pravdivá, ale je to přímo propojené s existencí humatonů. Humatoni jsou v plném zajetí destrukčních programů, proto mají tak hrozné energie. Jsou prolezlí duševními parazity v podobě závislostí a neřestí. Nenávistní bezohlední krutí suroví sobci, které zajímá jen svůj vlastní prospěch. Jsou vyšinutí, labilní, sebedestruktivní, nenávidí sami sebe, trpí těžkým komplexem méněcennosti a pokud by to pod vaším světlem mělo vyjít najevo, začnou se strašně vztekat, maskovat se a snaží se tomu zabránit za každou cenu. Ideálně tím, že vás očerní.
Ve vaší blízkosti se mohou dočasně přetvařovat a hrát si na hodné lidi, čím vás matou. Říkáte si „to je ale divné, nic mi ten člověk nedělá, chová se ke mně hezky, proč je mi z něj pořád špatně?“ Je to prostě humaton a dělá na vás divadlo.

Humatoni způsobují také duševní neklid. Mají potřebu vás ponižovat a veškeré vaše kvality a morálku obracet ve zlém proti vám. V jejich blízkosti se cítíte nepatřičně, jako špinavý kus hadru. Po setkání s nimi jste vykolejení, cítíte se poplivaní a přitom ani nemusíte přesně vědět proč.
Pamatuji si třeba, když jsem upřímně narovinu řekla jak vnímám svět a morální hodnoty, že to humatony vždycky hrozně dráždilo, mnohé až do té míry, že mě začali nenávidět, útočit na mě, nebo o mně psát po internetu kidy.
Humatoni totiž očividně žádný smysl pro morálku nemají a projevy morálky a dobrého charakteru je štvou. Jakmile to projevíte, pokusí se to pošlapat a zničit.

Když jsem projevila dobré morální hodnoty, reakce okolí obvykle byla: Že se přetvařuju, že ze sebe dělám lepší než ostatní, že se vyvyšuji, že musím mít pořád něco extra, že jsem luxusní, že to dělám/říkám z důvodu očekávání nějakého typu prospěchu.
Moje dobré chování bylo jako zamávat jim před rypáky červeným hadrem. Pro ně je naprosto nepochopitelné, že by někdo mohl být morální a slušný. Že by se někdo mohl chovat dobře, protože je dobrý.

Bývá těžké tento tlak ustát, zejména pokud hledáte přátele a chcete někam zapadnout. Mnohokrát jsem byla postavena před rozcestí typu: Buď budeš mít tyhle lidi jako kamarády, ale musíš se snížit na jejich ubohou úroveň, nebo je mít nebudeš, ale musíš je opustit a riskuješ že se proti tobě obrátí a začnou tě pomlouvat.
Vždycky jsem zvolila tu druhou možnost. Jakmile začali moji spolužáci od sedmé třídy kouřit cigarety a pít alkohol v barech, přestala jsem o ně jevit zájem. Začali mi být odporní. Opovrhovala jsem tím. Držela jsem se raději své nejbližší kamarádky, která byla na rozdíl od nich hodná, slušná a tyto nízké návyky nepěstovala. Raději mít jednoho dobrého přítele, než dvacet špatných.
Na střední mi zase spolužáci nabídli trávu v hloučku poblíž školy, odmítla jsem je a obešla smrad který z nich šel. Urazila jsem je všechny a už se se mnou nebavili. Dala jsem jim tím najevo, že nejsem jako oni a to je prostě naštvalo. Ale vůbec mě to netrápilo, jenom jsem tím vyřadila pochybnou partičku ze svého života a ve třídě bylo výborných inteligentních lidí pořád dost. Tehdy už jsem trochu chápala o čem to je a nenechala jsem se zviklat.

pokračování příště

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

  

Komentáře

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-09-19 06:56:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten odstavec pod obrázkem s jednorožcem, mi připomíná i specifiakci panipulativních psychopatů….
*****
Dík za článek, konečně mi je jasno proč jsem jak kůl v plotě….

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-09-19 09:39:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Aby taky ne, když je to totéž.

Ikona diskutujiciho Ondra 2022-09-19 07:43:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, vím že to do tohoto článku nepatří ale chtěl bych se zeptat jaká je šance na zbavení archonta, případně jak se proti takovéhle havěti bránit, mám ho v sobě a nevím jaké mám šance, budu moc rád za jakoukoliv odpověď, kohokoliv, díky moc

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-09-19 09:45:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Být tebou napíšu spíš Alu na mail a určitě ti poradí. Myslím že bude chtít vědět víc o co jde a jaké jsou projevy. To není úplně věc do diskuze, rozkrývat svoje soukromí…

Ikona diskutujiciho Danny 2022-09-19 08:02:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi jsem znala chlápka, ze kterého je mi zlé ještě teď, když si na něho vzpomenu, po 5 letech. Ukázkový příklad nízkého primitivního biorobota. Vypadal o 10 let starší, než byl (bylo mu 40), jen kouřil a chlastal, byl tím puchem tak nasáklý, že se nikdo neudržel v jeho blízkosti, jak smrděl, lezl ze zaměstnání do zaměstnání, měl nějaké záznamy v trest. rejstříku, celkově nesympatický ksicht……opravdu nic horšího jsem nepotkala.
Jinak většina lidí, co jsem kdy potkala, byli takoví, že nevím, jestli se už dají nazývat bioroboty. Co třeba taková typická ženská od rodiny, ne úplně blbá, ale co konzumuje, co jí naservirují média, dělá to, co dělá každý, a neuvědomuje si, že to jde i jinak. Taková ovčanka, ale ne úplně vypatlaná, co jen chlastá, závidí a lituje se, ale prostě takový ten průměrný člověk, co o ničem moc nepřemýšlí. Dá se i takový člověk už považovat za biorobota?

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-09-19 09:41:14
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsi popsala dokonalou typickou humatonku. Všichni se totiž nechovají vyloženě jako šílenci. Většinu charakterizuje právě průměrnost.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-09-19 09:42:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Paní Alue moc děkuji že navazujete na téma matrix seriálu. Moc mě to téma zajímá a jsem ráda že se můžu inspirovat i ze zkušeností jiných, tedy Vašich.

Ikona diskutujiciho petr 2022-09-19 09:43:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji. Věřím že mi tento návazný seriál pomůže se v tématu líp zorientovat. Člověku sice spadne páska z očí ale pak vrávorá a neví pořádně kudy má vlastně jít.

Ikona diskutujiciho LenQa 2022-09-19 09:45:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky Alu, jsi nejlepší!! :-*

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-19 10:21:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavně většina „robotů“ v sobě nemá takovou tu duchovní jiskru, která je cítit i na dálku. Tam je cítit život, kdežto agent je nezajímavá kulisa, která jen vyplňuje místo. Podle mě nemusí být většina hned biorobot, ale slabší duše se nechá ovládnout matrixem a zapomene na svoji prvotní podstatu. Chce pomstu, chce, aby lidé trpěli jako on/a, protože pokud v sobě člověk nemá oba póly, tak se zase chová jako ovce. Prostě sám agent Smith řekl: Bylo to nevyhnutelné!
Asi jako když sluníčkář podporuje všechno, protože sluníčkář je „konstruktivní“. Taky se nestřetl ještě s realitou a programem Smith. Až Neo přijal Smithe do sebe a rozzářil ho, až teprve pak byl klid a nemusel bojovat, protože ho přijal a pochopil. Jenže namísto toho, že lidé aby chápali srdcem, tak ho do sebe natáhnou hlavou a jsou jako Smith. Hlavou nikoho nepochopíme, pouze onen program…Ale srdcem je to slovo zřím Tě.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-09-19 12:58:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Podívej se na matrix znova. Vstoupil do Smitha aby ho rozerval zevnitř a nakonec na konci trilogie umřel. Smith se dostal ven, Nea oslepil, Trinity smrtelně ranil a pak to narvali do hlavního napájecího kabelu. Žádné přijetí agenta Smitha tam není.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-19 18:08:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Koblih:
Já ho znám nazpaměť :)))))
Právě, že Neo Smithe rozerval už v prvním díle a to byl problém! Tam se stal vlastně poprvé probuzeným a mohl ovládat už co chtěl, ale musel umřít, aby asi pochopil cenu života, lásky a sílu vůle. A hodně mrtvých, co se sem vrátí zpět, má najednou rozšířené schopnosti a vrátí se jim třeba i paměť na minulé životy a mají léčitelské schopnosti. Protože Matrix dostane každého díky zapomnění, jen málokdo se probudí, že to tak nechce.
Jenže on rozerval pouze program, který si vesele běžel dál…on vlastně potřeboval asi příjímout celý program na hlavním zdroji a proto musel do světa strojů. Ale tam nikdo Trinity neublížil, oni havarovali a až tam se zabila o napíchnuté kabely.
A k tomu, aby „zničil“ agenta, ale potřeboval Neo energii…A tou mohla být třeba jeho duchovní jiskra/duše, která ale musela být zesílena energii ze strojů. Protože bylo jasně vidět, že mu stroj pomohl a pak tam smažil energii.
Ke konci to vypadalo, jakoby Neo vypadal jako padlý anděl, nebo jiná světelná bytost.
https://ibb.co/qjfg3Zq
Jde o to, že pokud světlo nepříjme i tmu, tak světlo si bude stále myslet, že je lepší bez toho, aby vědělo proč.
Proto Neo stále jen bojoval a agent jen říkal, „přidej se“ Protože když bude sluníčkář utíkat před realitou, nikdy nebude silný. Ono to vše mělo ale ještě hlubší podtext, který je třeba procítit, hodně lidí se v tom stejně nevyzná a hned dělá závěr pouze jeden a přitom to má několik vrstev a není to myšleno jen jednou rovinou bytí….Protože pořád musíme brát, že žijeme v dualitě, světlo, tma. Konstuktivní-destruktivní. Všechno je vlastně lež a pravda. Co je vlastně konstruktivní-destruktivní? Když světlo bude hodně svítit, stane se destruktivní. Spálí vše kolem, lidé oslepnou atd. Když budu podporovat děti v africe, budu konstruktivní? Ne..poženu vše jen do záhuby díky množení. Když smete tsunami jeden přelidněný kontinent, je to destrukce?
Pointa je v tom, že všeho, čeho je moc je destruktivní. Proto je Jin-Jang provázáno, aby každá enegie věděla, kam až může zajít a ví díky druhé straně/energii, co by následovalo. Proto je třeba rovnováha. Když vezmu, proč se každému udělá líp, když má kolem sebe partnera, který ho chápe? Protože partner přijímá tu temnotu a přeměňuje ji na pochopení, rozpuštění a světlo. Jak tohle člověk procítí, nemá potřebu bojovat..Možná, aby člověk mohl jít výš, tak musí pochopit hrubé energie, co jsou zde, že i ta energie něměla na výběr, pokud měla jen omezené možnosti.

Ikona diskutujiciho astrei 2022-09-19 10:33:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, je možné, že někteří bioroboti jsou vyloženě jen NPC programy bez duše?

Měl jsem na střední jednoho učitele IT a ten mi byl bytostně odporný. Za každé odběhnutí na záchod zapisoval neomluvené MINUTY, vyžadoval absolutní kázeň, byl silně logický, když se ho člověk lidsky zeptal na nějaký názor mimo jeho obor, odpověděl „na to nejsem kompetentní“… Kupodivu ho někteří měli rádi, ale vsadil bych se, že tento člověk snad není skutečný člověk.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-19 20:11:21
Ikona diskutujiciho
sipka

astrei:
Může mít v sobě agenta…i duše může občas takhle jednat, pokud duše neví co chce a nechá se přemoct( život- radost/program-omezení).
Když někdo chce škodit, protože mu bylo v minulosti ubližováno, tak věří, že tohle je život a zaslouží si to i ostatní.
Pokud v sobě má člověk tu záři/jiskru, chce pro druhé jen to dobré/nejlepší a odmítá ubližovat. Když někdo už nemyslí srdcem, ale hlavou, jedná přesně jako ten učitel. Chce pro ostatní jen to špatné, protože se nebude dělit s někým, aby druhý měl víc. Už je bez jiskry a má tam jen temnotu a když tam ještě něco je, musel by na sobě makat, aby se rozsvítil a to se mnoha lidem nechce.
Proč se většina očkuje..nechce pro druhé lásku a štěstí. Je to jen pseudo..
No a když je to učitel IT, tak takový člověk zná jen nuly a jedničky. Buďto žiješ-1, nebo jsi mrtvý-0.
Buďto jednáš, jako program a pak jsi užitečný, nebo jsi rebel a vymaňuješ se z programu a jsi vlastně pro daný program/řetězec nevyhovující a nepředvídatelná. Pak PC neví, jak má jednat a vyhodí chybu. Přesně, jak to bylo v Matrixu. System Failure. On se s učením tak zžil, aby IT rozuměl, že zapomněl na svoje lidství. Já říkám programování -mrtvý jazyk.
Ani s většinou ajťáků si člověk nerozumí, protože buď se člověk zblázní do strojů, nebo si udržuje ještě přirozeno.
Takže nejspíš někdo takový může mít duši, ale je zmanipulovaný. To by se muselo zjišťovat 3. okem. Zda tam duše je, či nikoli. Nelze to jen tak od stolu říct a odsoudit ho :)))

Ikona diskutujiciho astrei 2022-09-20 16:49:34
Ikona diskutujiciho
sipka

I přes dlouhý komentář Tauriho si odpovím sám: V Nápovědě Aluška píše, že biorobot „V pravém slovasmyslu není člověk, ale uměle vytvořený organismus zaměřený pouze na logiku.“ Takže pravý biorobot není člověk s duší.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-20 19:17:50
Ikona diskutujiciho
sipka

To je přesně to, co pak říká většina…na internetu psali, ale nikdo si to neověřuje svým naciťováním.
I v Matrixu byl nakažen pak každý připojený, kterého dostal agent Smith. Birobot je někdo, kdo má pouze základní vědomí.
Ale i duše se dle mě může nakazit a chovat se jako idiot. Vše jen záleží na ní, jak silná hodlá být a jak moc je závislá na okolním internetu. Zda si stahuje data z venčí, jak se má chovat, nebo zevnitř, podle sebe.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-20 20:05:41
Ikona diskutujiciho
sipka

astrei:
Ve výsledku je jedno, zda je to pravý, či nepravý biorotobot. Pokud se chová jako blbec, jsou na stejné úrovni. Důležité je to, abychom se spolu radovali, že jsme tu jeden pro druhého. Jen ze vzpomínek těžíme tehdy, pokud nám je těžko.

Ikona diskutujiciho Astrid 2022-09-19 10:46:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem už pochopila v čem tkví moje odlišnost. Díky za článek ❤️

Ikona diskutujiciho Diana Catalina 2022-09-19 14:18:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento článek a hlavně komentáře mi velmi připomínají jednoho mého známého. Empat, ale kvůli mnoha traumatům potemněl, svou vciťovací schopnost zneužíval k pomstě. Jeho motto je: „Vystavte to nejnevinnější stvoření nenávisti dost dlouho a naučí se nenávidět.“ Ten člověk v mém životě už nějakou dobu není. Nastavte zrcadlu zrcadlo. Když před jedno postavíte sebemenší plamen, rozzáří celou místnost. Stejně tak sebemenší destruktivní záblesk, vzpomínka, která se jen zvolna mihla, se mezi námi rozletěla a odrážela jako pingpongový míček.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-09-19 17:07:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Konečně vidím, že jsem normální. Já také nemám přátelé a pořád jsem si to vyčítala. Nemám už ani rodiče a sourozence, protože jsme s nimi zažívala co je popsáno v tomto článku. Dokonce mi otec řekl, že snad ani do jejich rodiny nepatřím, že jsem jiná. Dlouho jsem si to nechtěla připustit, že jsou takový. Trvalo mi to 50 let. Už se s nimi nestýkám, ale neustále mi matka volá a dokonce píše i výhružné dopisy. Nikdy je nečtu a telefony neberu a stejně je mi z toho zle. Je to hold těžké. Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Díky za článek.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-19 18:38:12
Ikona diskutujiciho
sipka

To já mám přátel dost, ale vždycky jsem si držela úzký okruh a na každého opravdu dobrého jsem si musela počkat a musela jsem si ho zasloužit. Hodně důležitá pro mě třeba byla od nejútlejšího dětství blízká kamarádka, která byla normální, protože jsem měla alespoň srovnání mezi ní, slušnou holkou a „těmi ostatními“. S ní nebyl problém. S tamtěmi bylo problém úplně všechno.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2022-09-19 21:46:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Jana
S tím co píšete o rodině jsem se také setkal, jestli mě náhodou nevyměnili, jelikož mám svůj způsob myšlení. Nejvíc v době kdy jsem se začal zabývat děním na planetě.

Ikona diskutujiciho Lenka 2022-09-19 21:22:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„oni jsou černé díry…“ Jo přesně tak to je. Moje matka byla taková jedna černá díra na energii, doteď věřím, že ji doslova zabilo, když jsem se odstěhovala. Já musela, už to bylo buďto moje duševní zdraví nebo její …můj život se tím okamžitě zlepšil, ona už neměla zdroj odkud sosat a do půl roku tu nebyla.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2022-09-19 21:40:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem nikdy nebyl jako ostatní, proto po mě všichni jdou snad už od narození, teď už po mě tolik nejdou poněvač minimalizuji příležitosti. Nejvíc po mě šla spolužácká verbež ze základky, pro ně jsem byl vždycky páté kolo u vozu dokud něco nepotřebovali. Postupem času jsem to dokázal vycítit předem, že se k nim nemám přibližovat, ještě se mi stávalo, že jsem měl vztek sám na sebe, protože jsem třeba něco udělal, co v tom okamžiku vypadalo jako sranda, ale pak jsem si uvědomil, že to není můj styl. Žádné pořádné kamarády jsem nikdy neměl, vždy když jsem si připustil, že je chyba ve mě, tak jsem se nakonec přesvědčil, že ve mě chyba není. Později jsem měl dva lepší kamarády, ale jeden se pak neozýval a se druhým probíhala komunikace, ale pak jsem měl jasno, že už jsem jen univerzální půjčovna, tak jsem pak mlčel a neslyšel jsem o nich už několik let, ale k něčemu to dobré bylo, udělal jsem si jasno, že mít kamarády je spíš závaží, leda mít nějaké podobně smýšlející a vzhledem k tomu, že jsem v té době už chodil do práce, tak jsem vše z doby mého školního života uložil do „krabice“ a nijak to na mě nepůsobí, změnit se to nedá a ani mi nepřijde že bych ty lidi někdy znal, jen ta „krabice“ ještě není zalepena. Jednou se na ZŠ na druhém stupni na třídní schůzce rodiče zeptali učitelky proč se mnou nejednají lépe, když jsem slušný žák a odpověď byla, že se mnou nemůžou jednat líp, protože by se to nelíbilo ostatním, tak jsem si říkal co to má znamenat?! Ty jejich zvěrstva si budu pamatovat, že je to tam nasklé zlem jsem věděl, ale poslední kapka, která mi v tom udělala jasno byla, že jsem se účastnil náborové akce na elektrokroužek na který jsem dříve chodil a šli jsme tam až po delší době a nebyli jsme vítáni což jsme vycítili všichni, nechodilo se tam předtím, protože se vědělo, že nejsme vítáni, ani si nikdo nevšiml, že se tam ukázal jejich bývalý žák, to na další škole jsme byli vítáni, při přicházení byl z oken slyšet zpěv, člověk udělá něco užitečného pro ostaní a skoro nikdo si toho neváží. Se vztekem sám na sebe bojuji stále, nedávno jsem měl možnost, kterou jsem promarnil, vrátit jednomu chytrolínovi jeho hloupé řeči, poněvač bych chtěl udělat ve všem pořádek a sdělit všem co si myslím. Buď se bojím nebo to ztroskotá na tom, že nejsem jako ti ostatní, vždy jedno z toho zvítězí, ale člověk by se měl bránit, takto jsou přesvědčeni že mají pravdu i když nemají. Nějak ani nevím jak to udělat, jestli si zachovat zásadu nebýt zlí na ostatní a neříkat nic nebo to udělat tak jak mám vymyšleno nebo můžu říct: něco bych řekl ale nejsem jako vy, ale to by jejich mozkový trus nepochopil, ale něco udělat by se mělo, už jsem ve svém životě hrbil hřbet dost dlouho. Ještě nějakým záhadný způsobem se děje to, že když očekávám nějaký útok a připravím si reakce, tak se pak nic divokého neděje.

Ikona diskutujiciho Jaroslav 2022-09-20 00:12:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný, jen prosím opravit „vyvišuji“.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-20 08:55:23
Ikona diskutujiciho
sipka

díky, spravím 🙂

Ikona diskutujiciho neviditelna 2022-12-05 10:05:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to já jsem to zase měla trošku jinak. Věděla jsem že doma nezapadám, rodiče i sourozenci totálně rozdílní ode mě, přtom všechno stejná výchova. Ve škole a v pubertě jsem se snažila zapadnout, jak jen to šlo a tak jsem dělala všechno to, co dělají ostatní, to mě vydrželo asi do 23let a pak nastal zlom, přestala jsem jet v tom stejném modu jako ostatní, protože mě to vůbec , ale vůbec nic nedávalo. A tak jsem si jela po svém, utéct do zahraničí pro mě bylo nutností, abych se vymanila ze spárů rodiny a přátel, kteří mě chtěli mít tam kde byly oni sami. Chtěla jsem vždycky všechno jinak a když to nešlo, našla jsem vždy cestu , jak to udělat. Dnes jsem člověk, který se řídí zásadním pravidlem,“Chovej se tak, jak chceš, aby se k tobě chovali ostatní lidé“ a druhé pravidlo“ Věř sama sobě.“ S tím druhým pravidlem ještě pořád pracuju a často si ho musím připomínat, ale zajímavé je, že již v dětství jsem větou“ Věř sama sobě“, neustále provázená. Moje duše mi to připomínala pořád. Pak když se mě někdo zeptal, můžeš mě říct jak jsi to a nebo ono dokázala? Odpověď byla jasná, věřila jsem sama sobě.

Ikona diskutujiciho soledad 2022-12-06 03:13:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidi, nevíte, je možné, že jsem ten článek už někde někdy dávno mohla číst? Mně to připadá hodně povědomé, dokonce třeba to s tím luxusní. To mi nějak utkvělo, protože jsem tenkrát ani teď úplně nechápala, jak je to myšlené, co je na slově luxusní vlastně za nadávku. Jasně že záleží i jak se to v které skupině chápe. Ale úplný pocit toho dežaví.
Jinak ano, i já to tak mám, cítím energie asi víc než je běžné a taky jsem se vlastně docela izolovala od většiny lidí, včetně některých příbuzných, protože mi to nedělalo dobře s nimi být a strašně mě vysávali, a ještě jeden mě vysává, ale s tím si nevím rady, protože ta situace je taková, že s ním čas trávit musím, že je na mě velmi závislý a vlastně bych ho zabila, kdybych ho hodila přes palubu, což zas nevím,jak bych si spolu se sebou dokázala zodpovědět, spíš nedokázala. Vlastně určitě ne. Tak se to snažím řešit, že mu nějakou tu energii zkouším dávat dobrovolně, aby šla skrze mě, ale nebyla moje, že ji dostanu od andělů a z Vesmíru a ohřeju ji mou láskou a pošlu dál, prostě aby měl a mně aby nechybělo, ale úplně to nefunguje a to zrovna tedy vůbec vyřešené nemám. Každopádně jsem si to tu našla zas po dlouhé době přes náhodu, tak je mi jasné, že to tak mělo být a že na to, co jsem se měla dozvědět co nejdřív přijdu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-12-06 09:57:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Může to být déjà vu. Článek je můj originální. Nebo může být povědomý protože navazuje na předešlou odkazovanou sérii která byla hodně dlouhá.

Ikona diskutujiciho věrka 2022-12-06 14:19:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek. Hodně mi toho objasnil. Proč jsem čekala na svou velkou lásku do 35 let, proč jsem nemohla vyhovět své mamce, když si přála- „prostě se chovej jako ti druzí“, proč mně viděli ti druzí jako nánu, když jsem se k nim chovala přátelsky a jen mně využili-.už pár let mně vůbec netrápí, co si myslí ostatní nebo, jak říkali naši- „co na řeknou lidi“.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-12-06 17:35:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavně že jste se dočkala a že ten příběh má dobrý konec ❤

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek