Matrix 1: Červená pilulka

18.7.2022 v Matrix 26

Co když svět není tím, čím se zdá, ale je pouze nápaditou a důmyslnou hrou, která nám má zabránit vidět pravdu? Že je lidstvo zdrojem energie pro jiné bytosti, které působí skrytě za oponou a přitom ovládají naše životy, myšlenky, touhy, činy? Co když je tato naše sdílená realita pouhý snový svět, tvořený mnoha miliardami jednotlivců, kteří se společně shodli na tom, že je to svět skutečný?
Co když je námi vnímaná realita ve skutečnosti programem, který nás má udržet ve sladkém nevědomém spánku?Pokud tuto pravdu pochopíte a přijmete představu, že žijeme ve světě snů, můžete se stát bojovníkem a poté vidoucím. Vaším úkolem pak je probouzet bioroboty ze spánku a ukázat jim pravdu. Systém matrixu se totiž chýlí ke konci a má být přetvořen v nový krásný svět, kterému právě probuzení vidoucí dají jeho podobu.
Vyvolený, který chápe o čem tento svět je, má probouzet bioroboty, osvobodit je z iluze a seznámit je s pravdou. Tomuto se říká Odpojení.

Když se v roce 1999 začal promítat film Matrix, miliony diváků byly nadšeny z vynikajících zvláštních efektů a odvážné zápletky. Vděčně přijali tento snímek, který považovali oprávněně za dokonalý výtvor Hollywoodu. Ale jen hrstka jedinců s nekonvenčním pohledem na svět v něm uviděla ještě i něco jiného. Od té doby se jejich řady neustále rozrůstají o nové členy.
Ve filmu matrix je totiž velké poselství, které snadněji uvidí kreativní mladistvý, než dospělý člověk.  Většina dospělých diváků jsou přece už hotoví lidé a proto v sobě nemají náležitou flexibilitu, představivost a možná je nutná i jistá míra rozčarování, aby člověk snímek pochopil na hlubší úrovni – jako pravdu.
Dospívající lidé, kteří tak jako tak cítí, že je pro ně tato realita nepříjemná a mnohdy i nezajímavá, snadněji spolknou červenou pilulku, než spokojený dospělý spáč.
….. Ostatní zřejmě nejsou na odpojení připraveni.

Matrix je něčím víc, než jen další vědeckofantastický trhák. Je to signál vyslaný ze skutečného světa. Ze světa Morfea, ze Siónu, do tohoto labyrintu, ve kterém se pohybujeme. Poslali ho sem, aby nám ukázal v čem žijeme a poskytl nám vodítko, s jehož pomocí bychom mohli pochopit pravdu a odpojit se.

Je tohle až příliš vyšinutá představa? Pokud si myslíte že ano, pak neztrácejte zbytečně svůj čas čtením této série, protože pro vás není určená.

Podstatu matrixu můžeme shrnout do tří základních faktů:
* Tento svět je labyrint utkaný z našich vlastních myšlenek, snů, strachů, tužeb. To nám znemožňuje uvidět pravdu, protože jsme po celý život velice zaneprázdnění jejich naplněním a naháněním.
* Ve skutečnosti nejsme svobodní a bioroboti žijí v pouhé iluzorní představě toho, že mají na výběr. Pro každého z nich má matrix vypočítaný plán. Jediní, pro které matrix plán nemá, jsou probuzení a vidoucí, kteří sledují znamení a vědí, jak se v systému pohybovat.
* Lidé jsou zdrojem energie. Tato energie se získává přes destruktivní emoce (pohádka Příšerky s.r.o. a sběr jekotu). Matrix je důmyslný program, který má odvrátit naši pozornost, abychom si to neuvědomili.

Pouze velmi svobodomyslní nebo hodně rozčarovaní lidé mají schopnost tohle pochopit. A přesto tato myšlenka není vůbec nová. Vyskytuje se v naší historii v mnoha kulturách. To, že tento svět není takový jak se zdá, naznačují mnohé mýty, náboženství a dokonce to už dokázala i věda.
Náboženství nám říká, že na osud nemáme vliv, že všechno řídí jakási vyšší božská mocnost nad námi a tudíž jsme součástí nějakého obrovského důmyslného mechanismu, který si ze své perspektivy ani neumíme představit. To samé naznačují mýty a božstva v nich, kdy je veškerá činnost lidí degradována na pouhou nevědomou pošetilost, v lepším případě procházejí nějakou boží zkouškou vůle. V tom horším případě se jejich osudem baví chladný a lhostejný osud. A moderní věda od darwinismu po teorii chaosu nám vnucuje totéž, i když místo boha používá racionalitu a boha s osudem nahrazuje gravitací, atomovými částicemi a mnohým dalším.
To, že na nás prosperují jiné bytosti, si věda ani náboženství neodvažují tvrdit, protože lidstvo se samo považuje za největšího predátora v tomto dravém světě. Bezpečně přece stojíme na samém vrcholku potravinového řetězce. Je ale pravda, že některé gnostické texty označují boha za lidojeda a kvůli tomuto trapnému uklouznutí byly samozřejmě vyřazeny z Bible.

pokračování seriálu zde: Matrix 2: biorobotí pravidla

Poslechnout si článek v audioverzi

© aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho Robin Hood 2022-07-18 07:02:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Temná věž ,podobný film jako MATRIX…https://www.csfd.cz/film/263261-temna-vez/zajimavosti/

Ikona diskutujiciho františek krysl 2022-07-18 07:21:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

cítím to také tak

Ikona diskutujiciho Terezie M. 2022-07-18 10:58:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kladu si otázku jestli všichni bioroti jsou jenom spící nevědomí lidé kteří se účastní hry o které nemají potuchy nebo jestli někteří z nich jsou nelidé. Jednou jsem narazila na zkušenost nějaké paní co říkala že skusila návod pro spojení s vlastním zdrojem. Bych myslela že na tom není nic podezřelé. Takže mě šokovalo když tvrdila že se jí z toho udělalo hodně zle. Zle z vlastního zdroje? Když jsem pak nad tím meditovala a přemýšlela proč by se to mohlo stát dostala jsem odpověď že je otázka co je vlastně její zdroj. A tato myšlenka je hrozná.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-07-18 11:02:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dlouho jsem nechápal proč vždycky svět a lidi v něm poznají co mi chybí a zkouší mě na to nalákat i když jsem o tom nemluvil. Když jsem za tím šel tak buď sklapla pastička nebo se objevil někdo kdo sice vypadal jako člověk ale mluvil jako chladnokrevný logický stroj který úplně pošlapal veškerou mou naději a sebedůvěru. Když jsem ale zjistil pravdu tak se mi obrovsky ulevilo. Pochopil jsem že to není příběh o mně. Že to je příběh který systém chtěl abych žil. Naučil jsem se proto sledovat znamení a rozlišovat myslící lidi od spáčů.

Ikona diskutujiciho Zlatka 2022-07-18 11:08:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně představa že žiju v holografické realitě kde probíhá boj dobra se zlem mi připadá mnohem smysluplnější a logičtější pro mou existenci než obecně přijímaný scénář. Nikdy jsem nemohla být biorobot protože bych se z toho musela zbláznit. Představa že můj život nedává smysl že nemá žádný vyšší účel a že jsem nahraditelné kolečko v obrovském systému je strašná. Jesle, školka, škola, práce, vychovat nové otroky, důchod a smrt. Bioroboti nevěří ani na posmrtný život. Věří na věčnou tmu a neexistenci co je pro mě nejenom neuchopitelná představa ale navíc dost hrozná. Nedivím se že jsou pak psychicky nemocní a žerou kupy antidepresiv. Žijí ve světě co vlastně postrádá vyšší účel. Jenom konzumovat a množit se bez hlubšího záměru. Jako zvířátka. A ti velmi dobře vycvičení jsou na to dokonce hrdí a lidem co hledají vyšší smysl se arogantně posmívají.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-07-18 11:15:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem byla malá tak jsem si všimla že vždycky když jsem nějak dala najevo svou skutečnou povahu řekla co si doopravdy myslím a dala jsem plně najevo své emoce nebo znepokojeníz něčeho tak moje okolí reagovalo strachem. Někteří se mi dokonce začali i vyhýbat. Nic jsem jim neudělala ani jsem je neurazila přesto ze mě měli strach. Nějakou dobu jsem si připadala prašivá a méněcenná jenomže pak mi došlo že to jsou spáči co se bojí toho aby je náhodou můj zhoubný vliv neprobudil a nedonutil začít taky o věcech přemýšlet. Je to program který nás odmalička trénuje abychom nebyli sami sebou. Nevzbuzovali pozornost a neprojevovali individualitu. Abysme zapadli do davu a stali se kolečkem ve stroji jak píše Zlatka. Já kolečko nejsem. Nikdy jsem to nedokázala ani když jsem zpočátku zapadnout chtěla.

Ikona diskutujiciho Trabant 2022-07-18 11:32:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dost let jsem žil v představě že je matrix metafora. Ale pak jsem začal lidi fakt pozorovat a začal jsem přemýšlet nad věcma co dělám a proč je dělám. Co tím sleduju já a co tím sledují oni. A pak mi to došlo. Najednou mi bylo jasné všechno i když jsem z toho měl první šok. A třeba c-19 a ta davová psychóza co kolem toho byla taky hodně ukázala. Roztřídila nás doslova na dva tábory a bylo to jako v písničce od Joža. Najednou máme dresy a je jasné kdo za koho kope. https://www.youtube.com/watch?v=60R-pmTpCiU

Ikona diskutujiciho zdenek vl. 2022-07-18 11:41:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky. hodně je toho v článcích chyby v matrixu ale není tam prakticky jak to využít. jak se v tom pohybovat nebo co s tím dělat. vím sledovat znamení a chránit svoje energie ale doufám že tady bude mechanismus jak to pracuje chtěl bych do toho vidět hloubějc a zapojit se do tvorby svého osudu opravdu aktivně

Ikona diskutujiciho Stepparos 2022-07-18 11:43:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si že to vyvrcholení a dobrý konec je těsně před námi. Když kouknu ven z okna tak už nevěřím ani tomu bordelu co vidím přímo před sebou. Za 10 let se stal svět tak šílený a absurdní že kdybych v tom neviděl účel a svoje poslání tak by mi přeplo z toho.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-07-18 11:51:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Však jim z toho taky solidně hrabe. Čekají na válku a bojí se příštího účtu za elektřinu. Je to drsná doba ale jsem rád že jsem u toho a můžu si užívat show.

Ikona diskutujiciho Stepparos 2022-07-18 12:01:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak někdo nejmenovaný kdysi řekl: V klidu leží ta největší síla.
Vystrašeným spáčům to říkám. Ať se nebojí. Že všechno dobře dopadne i když je těžká doba. Nerozumí o čem mluvím. Jsou nakrmení hrůzou z televize.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-18 11:58:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě tím labyrintem už hodně let protahuje aluska.org a spanilá Alue. Říkám to jak to je. Nejsem jediná kdo vzal od Morfea červenou pilulku a našel vyšší smysl v chaosu. Když nemáte návod ani průvodce tak se stejně brzy ztratíte a je jedno jak moc jste odhodlaní. Ale ne když máte Alue která je naštěstí díky internetu v podstatě všudypřítomná a kdykoliv se dá opřít o její vedení a moudrost. Moc za to děkuju že jsem mohla dojít až sem a doufám že někdy dostanu příležitost to něčím oplatit.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-07-18 12:04:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pecka! Těším se na další díly! 🔥

Ikona diskutujiciho Julka 2022-07-18 16:53:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlas!

Ikona diskutujiciho Derek 2022-07-18 12:22:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

došel jsem na to při astrálním cestování. pokud by byl svět hmotný a takový jak se prezentuje logicky bych nemohl mít schopnost přecházet do jiných dimenzí ve spánku. kdybych neměl duši a byl biostroj jak mnozí hlupáci tvrdí tak bych prostě spal a ráno se normálně probudil a šel do práce jenomže to tak vůbec není. to samé jsou předtuchy prorocké sny a přenosy myšlenek. kdybysme nežili v hologramu nic z toho by nebylo možný

Ikona diskutujiciho astrei 2022-07-18 14:24:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je zvláštní, že moje babička (ta, která přišla na tento zvláštní numerologický systém https://bapcos.webnode.cz/ ) také věří tomu, že my lidé zde někomu vyrábíme energii, přišla na to sama. Vypadá to ale, jako by na ni bylo něco destruktivního přisáté, protože neustále na něco nadává – většinou na vládu, ale ona si vždy něco najde…

Ikona diskutujiciho kiana 2022-07-19 01:50:33
Ikona diskutujiciho
sipka

astrei: Zajímavý, zkusila jsem podle tabulky sečíst nějaké slovo a vyšel mi výsledek mezi 10-20 například, ale jelikož tam není tabulka výsledků (co které výsledné dvojciferné číslo znamená), tak nemůžu ověřit, jestli na tom systému něco je (jestli funguje). Jako malá jsem taky vymyslela tabulku (ale symbolů), kde každé písmeno (nebo slabika?) mělo nějaký symbol a řeč byla o propojení konstruktivních a destruktivních symbolů (a každé slovo se dalo rozložit na význam, mělo to smysl). Bohužel jsem to zapomněla a pamatuju si jenom, že „El“ = ďábel, kruh = ono = vědomí a ona = konstruktivní síla. Jinak to přidušení vs. zlepšení paměti mělo fungovat asi tak, že když má dítě trauma, tak může získat fotografickou paměť (kdy si pamatuje např. rozhovor slovo od slova nebo nějaký zážitek jako živou barevnou vzpomínku). Taková paměť se ale většinou váže pouze na trauma (mozek trauma většinou potlačí, takže spíš „po traumatu“ či „období okolo traumatu“), jestli se tím dá zlepšit paměť celkově, to nevím.

K článku: Už jsem to někam trochu psala, ale bývalý měl strach (když jsem s ním chodila), že ho opustím kvůli jinému klukovi, až budu chtít děti (asi protože děti nechtěl a jeho bývalá žena se s ním kvůli tomuto rozvedla, našla si jiného muže se kterým měla dítě). Když mi tuto obavu jednou venku na procházce v takovém menším parku říkal, tak u toho jakoby ukázal rukou (možná jenom gestikuloval) a já nějaký kus před sebou uviděla na dalším chodníku v tom parku sebe s nějakým cizím klukem, který měl určitý účes a určitou barvu vlasů, jeden výrazný rys v obličeji a určitý typ postavy. Ten pár šel s kočárkem a jeden z těch partnerů byl v tom vztahu spíš nešťastný a ten druhý šťastný. Pomyslela jsem si, že ten kluk vůbec není můj typ a takového kluka bych si určitě nenašla. Jenže pak jsem se odstěhovala z Prahy a přesně tohoto kluka jsem potkala a s bývalým jsem se rozešla v době, kdy jsem do něj byla zamilovaná (ale ne přímo kvůli tomu klukovi). Když jsem se s tím klukem seznámila, tak jsem si hned nevybavila tu vzpomínku a došlo mi to až o několik měsíců později.. Každopádně s tím novým klukem to probíhalo tak, že zezačátku mi připadal hodný, ale když jsem ho poznala lépe, tak se mi nelíbila jeho povaha (střídal holky a měl rád illuminátskou agendu, kterou obhajoval a podporoval) a nebyla bych ve vztahu s ním šťastná, takže jsem do něj přestala být zamilovaná a přestala jsem o něj mít jakýkoli milostný zájem (takže jsem si s ním ani nic nezačala, jenom jsem se s ním kamarádila a pak už ani to ne). Možná jsem opravdu ve vizi před sebou tenkrát viděla „matrixový vztah“, který pro mě byl připravený (protože vztah s bývalým plus další vztah s nějakým takovýmto klukem mi předpověděl i býv. illum. když jsem se s ním snažila rozejít – on tedy nepopisoval jejich vzhled, ale povahu dvou kluků, což u obou sedělo..a předpověděl to stylem jako kdyby to přímo v mysli nějak viděl, takže k tomu popisu měl přidat i vzhled, protože bych si dala větší pozor..). Takhle (když jsem si uvědomila, že to je ten kluk z vize) jsem si naopak myslela, že ta vize byla znamení a že to je moje spřízněná duše (a měla jsem na základě toho o něj větší zájem, i když už v té době byly nějaké varovné signály) a nenapadlo mě, že to je matrix (na to jsem došla až později, jak to doopravdy bylo).. Takže na připravený matrixový osud docela věřím a to, že nás vysávají jiné bytosti je jasné.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-19 09:25:59
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fakt síla. Mám na webu samé zajímavé lidi.

Ikona diskutujiciho Lord Haart 2022-07-18 23:26:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji paní Alue. Budu se moc těšit na další díly. pište pište

Ikona diskutujiciho Radek Košťál 2022-07-19 00:45:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud ale jsou nase zivoty rizeny osudem, ma ukol probouzet bioroboty vubec smysl?

Ikona diskutujiciho probuzený 2022-07-19 09:21:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Skoro každý probuzený až na vyjimky začínal jako biorobot. Ve chvíli kdy se probere a začne vědomě volit se transformoval ve vyšší verzi sebe takže to smysl má.

Ikona diskutujiciho Radek Košťál 2022-07-19 00:50:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se ma stat se stane. Coz ja chapu tak, ze at delam co delam tak stejne je to jedno.

Ikona diskutujiciho peace 2022-07-19 10:58:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tahle série si myslím mě bude velice bavit. Doufám, že se dostane více do hloubky. Také by mě zajímalo, jakou má vlastně Matrix souvislost s indigovou dívenkou. Vymysleli Matrix vlastně těch 6 mistrů co stáli proti tomu jednomu? A máme tedy skutečná fyzická těla někde jinde? Ve vesmírné lodi, tak jak to psala nějaká paní na tadescu, že její 10letá dcera měla sen, že se probrala právě na takové lodi a že ji pak zase uspali, nebo je to jinak? To uvidíme až bude série celá, alespoň doufám, že se dozvím nějaké zajímavé info 🙂
Jinak nedávno jsem zrovna zase viděl chybu Matrixu. Šel jsem po ulici, kdy mým směrem jelo policejní auto, byl to nějaký Roomster nebo něco takového co běžně u Policie nevidím, tak jsem se tomu trošku divil, pak auto zabočilo do uličky, během pár vteřin jsem tam také došel a najednou to nebyl Roomster ale Octavia.
A před pár lety jsem zažil ještě něco podivnějšího. Měl jsem hrát s jednou kapelou v malém městě pár desítek km odsud. Pamatoval jsem si z dětství, že jsme přes to městečko jezdili dál do většího města. Díval jsem se ještě do mapy než jsem jel a sedělo to tak. Pak jsem tam jel, ale městečko nikde a dojel jsem až do toho většího města. Volal jsem tátovi, že kde to je to městečko a táta říkal, že se musí přece odbočit, že to není podél té hlavní cesty. Pak i když jsem se vracel tak jsem cítil takové zvláštní napětí. Nevím jestli je to běžné (možná ano ale ještě jsem to neviděl), ale v neděli ve 4hodiny ráno silničáři dělali nové bílé pruhy na silnici. A ještě když už jsem dojel do našeho města, tak je tam dlouhá osvětlená rovinka, i tak jsem měl dálkové světla a nikde nikdo. Najednou se mi před autem objevil nějaký motající se chlápek v bílém tričku, že jsem jej sotva stihl objet (nějak jsem to tušil a byl jsem v pozoru a hned zareagoval). Nevím odkud se tam najednou vzal. Měl jsem v autě i kameru, akorát mě to napadlo až za nějaký čas se podívat na záznam a už byl bohužel přepsaný dalším ježděním.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-19 13:06:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento seriál souvisí s poselstvím indigové dívenky naprosto zásadně.

Ikona diskutujiciho Jan 2022-08-19 13:57:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja tem kravinam neverim. Verim ve spravedlnost, karmu a vyssi moc, at se jmenuje jakkoliv.

Ikona diskutujiciho CZQSI 2022-08-21 11:24:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Blokchain nahradí SWIFT (ISO 20022, Basel 3)
Cryptoměny podložené drahými kovy. (1coin=1unce)
XRP-Zlato, XLM-Stříbro, XDC-měď…
https://telegram.me/s/CZQSI

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek