Jak vést a podporovat intuitivní děti

28.1.2022 v Psychologie 0

Intuitivní děti jsou též empatické, mají mimosmyslové dary a jsou citlivé na energie kolem sebe. Mohou mít prorocké sny, vize nebo mohou být schopny vidět duchy, či komunikovat s duchovními průvodci a anděly. Takové děti jsou velmi citlivé a proto dokážou vnímat více, než běžní dospělí. Většina intuitivních dětí ráda sděluje, co vidí, slyší a co cítí, pokud vnímají, že mají prostor pro toto sdílení.Když děti samy od sebe mluví o tom, že vidí duchy, slyší vzkazy nebo hlasy, nebo předpovídají události, je to celkem dobrý ukazatel toho, že skutečně mají takové schopnosti.

Mezi další projevy patří:
velmi hluboké prožívání emocí a silné reagování na emoce druhých
velmi citlivé reakce na lidi, místa a dokonce i předměty
hlášení velmi živých snů, nebo nočních můr
noční děsy a záchvaty úzkosti
nevysvětlitelné výkyvy nálad a záhadné fyzické příznaky, jako jsou bolesti hlavy a únava, přestože se nejedná o onemocnění
silný soucit a empatie ke všemu živému
mluvení o andělech, duších, nebi a minulých životech
láska k přírodě, vílám a mýtickým bytostem
přirozená schopnost léčit rukama. Děti mohou spontánně zkoušet léčit vás, zvířata, ale i květiny nebo neživé předměty
na svůj věk jsou velmi moudří a mají filozofické momenty
sedí na ně charakteristiky indigových, křišťálových nebo duhových dětí (protože je to v podstatě totéž)

Stejně jako všechny děti, intuitivní děti přišly na tuto zemi s účelem a individuálním posláním. Intuitivní děti jsou přirození léčitelé a pracovníci pro stranu dobra, kteří sem byli posláni, aby pomohli zvýšit vibrace a vědomí planety. Pokud se domníváte, že vaše dítě je intuitivní, je důležité pomoci mu nasměrovat ho správným směrem, aby se cítilo sebejistě a mohlo se svým darem pracovat.

Zde jsou 4 způsoby:

1. Naslouchejte mu bez posuzování
Je opravdu důležité, aby se vaše dítě necítilo odsuzováno za to, že se vám svěřuje. Umožněte mu bezpečný prostor pro sdílení toho, co se děje, a povzbuzujte ho, aby o svých zážitcích mluvilo. Věřte tomu, co říká, a snažte se jeho zážitky nebagatelizovat tím, že mu řeknete, že si to jen představuje. Možná mu také budete chtít potvrdit určité věci, abyste pomohli podpořit a povzbudit jeho nadání. Mezi bezpečné způsoby, jak to udělat, patří umožnit mu zapojení se do tvůrčích činností, jako je práce s krystaly, komunikace s přírodou, nebo ho naučit vizualizovat.

2. Musí vědět, že jsou normální
Nechcete, aby vaše dítě mělo pocit, že je divné nebo jiné. A proto je důležité, aby se cítilo normálně. Když o svých darech mluví, dejte mu najevo, že v tom není samo a není jediné, kdo takové věci zažívá. Pomozte mu pochopit tyto dary tím, že mu tyto jevy vysvětlíte. Potvrzujte jeho prožitky a dejte mu najevo, když něco trefí přesně. To mu pomůže více důvěřovat svým intuitivním schopnostem.

3. Dejte mu najevo, že to má pod kontrolou
Pokud si vaše dítě stěžuje, že vidí věci, které ho děsí, je důležité mu dát najevo, že má moc říci tomu ne a stanovit hranice. Dejte mu najevo, že si může vytvořit bezpečný prostor a že může své schopnosti ovládat. Pokud vidí duchy, kteří ho děsí, vysvětlete mu, že má moc říct jim, aby odešli.

4. Musí se cítit bezpečně
Bez ohledu na to, jaké dary vaše dítě má, je důležité, aby se vždy cítilo v bezpečí. Dejte mu ochranný krystal, nebo ho naučte, jak vykuřovat nebo očišťovat prostor. Mohou to pro  něj být základní techniky, které mu pomohou cítit se v pohodě. Naučte ho také, jak se obklopit bílým světlem.

Je důležité mít na paměti, že každé dítě je originální a může vyžadovat odlišný přístup. Pro každé je však důležité mít tento základ. Vytvořit bezpečný prostor, kde se bude cítit opečovávané a chráněné, mu pomůže s těmito dary správně pracovat.

Co nikdy nedělat
Zásadně se vyvarujte výsměchu, bagatelizaci, zlehčování a strachu, pokud se vám vaše dítě svěří s něčím, co vnímá. Pokud tomu nerozumíte, alespoň ho vyslechněte, aniž byste ho ponižovali, nebo jeho názory vyvraceli.
Pokud zjistí, že mu nevěříte, nebo že se ho a jeho darů bojíte, narušíte tím důvěru mezi vámi a dítě se vám přestane svěřovat. Zjistí totiž, že nejste z jeho světa, začne se od vás odvracet a psychickou podporu začne hledat jinde. To pochopitelně může hluboce narušit váš vztah do budoucna, pokud byste dokonce proti jeho darům a psychickým potřebám začali brojit. Myslete na to, že tyto děti jsou velmi citlivé, empatické a zradu tohoto druhu z vaší strany budou vnímat velmi intenzivně.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek