Jaké to je, vnímat duchy? Stručný průvodce spirituálním světem

15.5.2019 v Spiritualita 12

Už jste někdy v tunelech a starých budovách cítili něco divného? Najednou jste si v noci všimli jakési změny v dětském pokoji? Všimli jste si někdy chladného závanu, jak poměrně rychle prošel místností? Pokud ano, tak je vám asi jasné, o čem si dneska budeme povídat.

 

Představ si, že jsi na párty. Bavíš se opravdu moc dobře. Jsi v dobré společnosti, seznamuješ se, mluvíš s přáteli a piješ dobrý letní koktejl, ke kterému jsi se ještě nikdy předtím nedostal, abys ho ochutnal. Najednou si uvědomíš, že tvůj nápoj je prázdný a musíš se vrátit do kuchyně, aby sis dolil.

Když pak znovu vstoupíš do obývacího pokoje, zdá se ti, že se energie v místnosti změnila. Věci se už nezdají být tak zábavné jako předtím, každý je trochu napjatý, tišší. Víš, že něco není správně, ale nevíš co.

Stalo se vám někdy něco takového? – Pokud ano, blahopřeji. Máte totiž schopnost vnímat energii.

 Co se stalo v dané místnosti? Během vaší nepřítomnosti vznikla nějaká hádka a napětí. Tak se do prostoru vyslaly hrubé agresivní emoce, vražedné pohledy a slova nesoucí nepříjemnou rezonanci, které zůstaly ve formě dozvuků jako tíživá energie v místnosti.
Tato energie je to, co jste cítili. Dokonce i když tento konflikt již skončil, energetická povaha proběhlé interakce je stále přítomna v prostoru.

Každý z nás existuje v energetické i fyzické formě zároveň 
Někteří to nazývají duchovním tělem a fyzickým tělem, dualitou. Duchovní tělo vnímá to, co je neviditelné. A fyzické tělo cítí to, co je hmotné. Je to  jako jin a jang dvou typů smyslů. Pokud chcete, a pokud dokážete cítit emoce v místnosti, můžete také cítit emoce v nehmotných světech a můžete takhle cítit duchy podle jejich emočního stavu.

Lidé, kteří již jsou v prostoru duchů (astrální svět, meziprostor mezi nebem a hmotou, existuje pro to mnoho názvů), i když jsou bez fyzických těl, mají stále svá energetická těla – všichni nesou určité vibrace a rezonanci – a také emoce.

Schopnost vnímat bytosti ze světa duchů se nazývá jasnozřivost a je to mnohem častější mimosmyslový dar, než si lidé obecně myslí
Každý z nás má vlastní pocity a může také vycítit pocity a emoce od lidí kolem něho, které přicházejí jako forma energie. Každý z nás má nějakou úroveň jasnozřivých schopností. Jasnozřivost je obvykle první z našich schopností, které se nám otevírají, protože to všichni používáme v každodenním životě k posouzení našeho okolí, pro naši lepší bezpečnost. Už od chvíle našeho narození.

Říká se, že lidé, kteří vyrůstali jako týrané děti a měli těžké dětství, jsou přirozeně více naladěni na to, aby byli jasnozřivější než jiní, jakmile dosáhnou dospělosti. Protože museli nutně rozvíjet tyto schopnosti už odmalička, z důvodu zvýšení své vlastní bezpečnosti. Mnohdy hraje intuice a předtucha rozhodující a klíčovou roli, která může zabránit vážnému a ohrožujícímu incidentu, takže dítě se jí nutně musí řídit, aby takové podmínky vydrželo.

 

Abyste věděli, že je na vás někdo naštvaný, nemusí se vám to říkat. Prostě to víte, cítíte. To je práce jasnozřivých schopností, které pracují bez ohledu na vaše zjevné objektivní znalosti.

 

Energie promlouvá speciální řečí, která je společná pro všechny emoce. Každý člověk, se kterým se setkáváte, a všichni duchové, jsou energie. Touto společnou řečí mluví všechny duchovní bytosti. – Anděl, Průvodce, Zemřelí milovaní, nebo Duch Země. Při výuce jak vnímat ducha, je nezbytné znát pocit a energii každého druhu ducha, se kterým se s největší pravděpodobností setkáte.

V mnoha případech je toto „vnímání“ které můžete zachytit jako nějakou emoci, pokusem o navázání kontaktu s vámi, nebo je to ukazatel o přítomnosti ducha. Pokud dokážete určit, jakým způsobem „cítíte“ ducha, udržujte tuto myšlenku ve své mysli a otestujte si ji při nejbližší příležitosti.

 

 

Jaké to je, cítit duchy?
Všechny druhy duchů se projevují trochu jinými pocity, v závislosti na tom, o které skupině tady mluvíme. Podívejme se tedy na pár z nich

Zemřelí
Když je přítomen lidský duch, každý z nás má jedinečný pocit, který zažívá. Můžete cítit těžkost a tlak kolem vás, nebo nad hlavou. Teplo ve vzduchu, nebo zesílené vnímání na rukou a zádech.
Pro některé lidi jejich schopnost vnímat ducha začíná pocitem, že jsou někým sledováni.
Nebo to někomu připadá jako náhlé zrychlení celého jeho  světa, jakoby jel dolů po horské dráze.

Často vnímám přítomnost lidského ducha jako hustotu, teplo v místnosti, jako bych vstoupila do prostoru s početným davem na nějaké párty. . . ale sotva někdo, snad jen ty sám, je zrovna přítomen na daném místě. Důvodem je to, že Duch má energii, která není omezena na jeho fyzické tělo, takže ji může rozšířit, aby získali tvoji pozornost.Milovaní zemřelí
Přítomnost vašich blízkých, kteří již zemřeli, má často velmi uklidňující efekt. A mnozí lidé si neuvědomují přítomnost jejich milovaného zesnulého, právě z tohoto důvodu. Je to dobrý, příjemný pocit. Obvykle více reagujeme na to co nás vytrhne z našeho komfortu, co je pro nás nepříjemné.

Objetí, kartáčování vašich vlasů, držení ruky a jemný dotek – to, co na jste byli od svých milovaných zemřelých zvyklí, mají tito dobří duchové tendenci dělat i poté, co již zemřeli. Používají často schopnost dotyku.
Také si můžete všimnout, že si občas něco neviditelného sedne vedle vás, nebo lehne vedle vás do vaší postele.

Uvízlí duchové
Duchové zesnulé osoby, kteří nepřešli do Světla, se někdy označují jako ,,pozemští duchové“ (nebo uvízlé, bloudící duše). Mají sklon vytvářet v prostoru těžký, hustý pocit, protože jsou tak úzce svázáni se zemí. Jsou hlavně destruktivní, právě destruktivita způsobuje těžkost a dusivost.

Pokud vstoupíte do prostoru a náhle se budete cítit, jako by na vás spadla těžká deka, je tu vysoká šance, že je s vámi duch – pozůstatek energie z předchozí emocionální události, nebo z lidské bytosti. Všichni takoví duchové se projevují jako hustý, těžký pocit. Čím více je lidský duch úzce spjatý se zemí, nebo jak nedávná byla událost kvůli které zemřel, podle toho můžeme vnímat úroveň jeho hustoty, nebo jeho silné energie v prostoru.

Mnoho lidí má v přítomnosti duchů nejenom ,,těžký pocit“, ale také  to vyvolává úzkost, někdy má člověk těžko na hrudi, špatně se mu nadechuje. Je to jako v přeplněném výtahu.

Způsobuje to úzkost, starost a strach, které tito duchové vysílají do prostoru. Někteří lidé vnímají, že duchové jsou na dotek chladní, nebo vyvolávají pocity chvění – často čerpají z vašeho lidského tepla (z vaší energie), aby se posílili (sají z vás energii).


Duchovní průvodci a andělé

Duchovní průvodci a andělé jsou světlé bytosti a jako takové mají velmi povznášející efekt na citlivou osobu, když jsou u ní přítomní. Přítomnost andělského průvodce se často projevuje jako brnění, teplo, pocit doteku.
Někteří lidé své anděly popsali jednoduše jako ,,přítomnost, která se k vám přibližuje“.

V závislosti na průvodci nebo Andělovi, který vás navštěvuje, můžete kromě mírného teplého pocitu na svém těle, zažít i jedinečný „otisk prstů“ této bytosti, nebo na vás může přejít něco z její jedinečné povahy. Například, pokud je to v jádru silný a ochranný ,,bojovník“, získáte z něj pocit chráněnosti a bezpečí.

Pocit jemné masáže, nebo lechtání na kůži, je nejčastější dojem, který vyvolávají andělské a ochranné bytosti. Pocit andělské přítomnosti je obvykle spojován s vizemi světla, záblesky světla, nebo sny se světelnými bytostmi.

 

 

Víly a elementární bytosti Země
Duchové země – jako víly, trpaslíci a zvířecí duchové – často způsobují změny v náladě a postoji.

Cítíte se například v běžném životě dost uťáple, jste mrzutí a najednou je vám veselo, sršíte vtipem, ale nevíte proč?
Zjistili jste, že jdete do přírody a vracíte se z ní s povznesenýmí radostnými pocity?

Tato nadnesená, radostná změna směrem k jemnějšímu a veselému postoji, je často práce víly, nebo skřítka, který se vás snaží rozveselit a potěšit.

Zvířecí duchové často spojují svou přítomnost s náhlým uvědoměním, s rozšířeným vnímáním souvislostí a příčin – můžete si všimnout věcí, které jste předtím nechápali a zvýšit svoji schopnost vystoupit ze své subjektivní krabice a stát se objektivním pozorovatelem. Zvířecí bytosti nám v mnoha formách poskytují rozšířené a prohloubené schopnosti hlubšího uvědomění.

Zajímá vás kontakt s anděly a tématika jasnozřivosti? V knize Anděl strážný najdete nepostradatelného průvodce, prošpikovaného množstvím praktických návodů. Koupit knihu ZDE

Dost možná jste si předtím neuvědomovali, že umíte vnímat duchy, ale došlo vám to až teď po přečtení článku. Že ty věci občas zažíváte, jenom jste si to nespojili dohromady. Ano, mnoho lidí má dar jasnozřivosti, aniž by to věděli.

 

připravila Aluška.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-05-15 01:48:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tyhle změny energií jsem hrozně citlivá odmala. Jako malá jsem zcela přirozeně uměla jasnoslyšení a i jasnozřivost, ač to jsem neuměla ovládat a spíš mě to trochu děsilo, takže to všechno časem zmizelo.

„Abyste věděli, že je na vás někdo naštvaný, nemusí se vám to říkat. Prostě to víte, cítíte. To je práce jasnozřivých schopností, které pracují bez ohledu na vaše zjevné objektivní znalosti.“ – jsem myslela, že to umí skoro každý.

A knížka Anděl strážný je fakt super, můžu jen doporučit 🙂 velice obzory rozšiřující, opravdu materiál, který jinde nekoupíte.

A… Jednu dobu, když jsem hodně chodila do přírody a hodně si povídala s přírodními bytostmi, vnímala jsem doslova jejich energii, obzvlášť na jaře. Je to takové hrozně jemné hezké cosi, co prostě cítíte a máte z toho takovou spontánní radost, už pak víte, že vás ty bytosti znají a mají vás rády a dávají to najevo. Vzpomínám si, že to bylo fakt hezké, trochu jako stav změněného vědomí(dokonce jsem tehdy začala zase vidět! Stalo se to jednou a samo, ale bohužel jsem to pak už zas nerozvíjela – byly to takové podivné kuličky s křidélky a viděla jsem je úplně jasně, OČIMA; jako hmotnou věc. Aluška tehdy říkala, že šlo o nějaký druh zemních skřítků, myslím).
Ale taky mi bylo 13 -14, byla jsem povinnostmi skoro nezatížené neviňátko co na to mělo čas a energii a do přírody utíkalo před problémy doma… Na tyhle jemné energie jsem tehdy byla citlivější. Teď jsem ze všeho vypadla protože sotva zvládám korigovat svou vlastní psychiku a základní život po tom všem, co se za poslední tři roky stalo. Nicméně je normální, že situace a období v životě jsou horší a lepší. Je potřeba mít nejdřív jistý základ, pak může jít člověk „dál“.

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-05-15 14:56:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Nirvanu napsal jsem ti zprávu na tvůj mail a přišla mi odpověď od MAILER DAEMON že nejde zpráva k tobě doručit. Hnedka jsem energeticky vycítil velice zlý znamení že tvojí schránku využívá asi někdo jiný.

Ikona diskutujiciho Choco 2019-05-15 17:37:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, to mi připomíná, jak jsem u nás doma uviděla skřítka :3 A měl červenou čepici do špičky 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-16 08:53:21
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to je jasnej skřítek!! 🙂

Ikona diskutujiciho Sebastian 2019-05-15 18:45:41
Ikona diskutujiciho
sipka

@Jirka
Tak tvoja sprava je “boží”
Uzasne ma pobavila 😀 🥳

Ikona diskutujiciho Efs 2019-05-15 09:23:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těmito věcmi (mimo jiné) se zabývá i Miroslav Zelenka a navíc poskytuje způsoby, jak se jich zbavit, jak je odvést do světla a pomoci tak jim i živým lidem. Říká jim přisedlíci — těm, kteří neodešli a parazitují na živývh lidech a usedlíci — tedy těm, kteří se usadili na nějakém místě a většinou je nehodlají sami opustit a třeba straší nebo se projevují věcmi a jevy popsanými zde v článku. Zelenkův web najdete snadno. Za sebe mohu potvrdit, že nekecá, že to funguje.

Hezký den

Ikona diskutujiciho aťa 2019-05-15 10:13:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zavčas rána som sa zobudila s pocitom, že niekto stojí na konci mojej posteli,takmer pri mojich nohách a chce ísť ku mne. Cítila som jeho typickú vôňu, vedela som, kto to je, ale nakoľko sa duchov „bojím“ automaticky som v myšlienkach kričala,že ja tu nikoho nechcem,že sa s nikým nechcem lúčiť, aby odišiel preč. Nepozrela som sa tým smerom,hlavu som si schovala pod paplón a čakala som, kým vôňa nezmizne. Potom som ďalej spala, kým ma približne o dve hodinky nezobudila mama a hneď mi oznámila,kto ráno zomrel. Automaticky som jej povedala,že viem,že bol pri mne.
Vnímať niekoho cez vôňu, teda čuchom,sa mi stalo ešte dvakrát, ale tam som nevedela,kto to konkrétne je, ale bola to vôňa,čo sa používala v minulom storočí.

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-05-15 14:48:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento článek sedí přesně do detailu s tím co jsem za 29 let zažil já. Myslel jsem si že jasnozřivost nemám ale jak to čtu mám jasnozřivost první úrovně. Skutečně dokážu vycítit energii a povahu lidí i na míle vzdáleném a mohu okamžitě poznat s kým stojí za riziko navázat kontakt. Když je někdo ze spodiny i když je daleko cítím tu těžkost a začne mi být nevolno přesně jako kdybych se setkal právě s tím destruktivním duchem. Ale když začnu cítit konstruktivní energii a člověk ke mě projevuje sympatie mám naopak velké nutkání ho obejmout a být s ním co nejdéle protože je to jako setkat se s andělem strážným a u něj cítím pocity bezpečí a jistoty. Jednou když jsem bydlel v bytovce ve Velvarech a spal jsem ve sdílené pokoji tak se mi parkrát stalo že jsem cítil takovou těžkost že se mi i těžce dýchalo a nechápal jsem proč, dokonce se mi to občas stane v práci ale naučil jsem se po vycítění příznaku rychle přeladit myšlenkovitou frekvenci na konstruktivní vlnu abych se tohodle příznaku zbavil. Nikdy by mě nenapadlo že to bylo od uvízlého ducha ale dává to větší smysl. Dneska i u mě doma někdy hlavně když jsem sám a jsem na chodbě nebo v kuchyni cítím nepřijemný a uzkostný pocit ze kterého se cítím osaměleji než normálně a občas jsem slyšel i rány jako kdyby tu někdo byl. Už hodně dlouho podezřívám že mám někde ducha ale teďka ho už moc necítím takže už asi odešel. To bnění od Anděla na těle zažívám hodně často než jsem si myslel a je to krásný pocit nejčastěji ho vyvolávám prožitkem který mě naprosto naplňuje nějaký soundtrack k mé oblíbené hře nebo filmu, při mazlení s přítelkyni a dalšími konstruktivními činnostmi ale někdy se mi stává že něco se mi spontánně zatřese s mým fyzickým tělem že se prudce rychle oklepávám a doteď nechápu proč, jediný vysvětlení je že se asi brání proti astralním parazitům dříve se mi to stávalo často dneska se to děje jen občas a na veřejných místech nejčastěji hlavně ve fabrice.

Ikona diskutujiciho renata369 2019-05-15 19:21:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ked umrel 30 rocny svagor po zakernej chorobe, 2 x v noci prisiel a nahlas buchal, pocula som kroky, akoby sa lepili o podlahu mokre topanky, len som sa zacala tak triast, ze som hlavu nevystrcila spod paplonu. jeho babicka ho aj videla v tu noc prisiel aj za nou a este aj dalsim dvom kamosom sa rozlucit…cez den sme sa po jeho smrti drzali s muzom za ruky a zrazu nam zacali elektrizovat, brniet, akoby sme mali na rukach smirgel….vedela som, ze nas drzi aj on…chladne vanky okolo na trvali dlho , potom som ho poprosila pri fotke, aby siel do svetla a nakoniec sa na mna prilepil, jedna liecitelka ho odprevadila k archanjelom. chladne vanky som citila casto ked sa mi narodilo dieta, vedela som uz o co sa jedna, nejaki pribuzni mozno boli zvedavi 😀 potom to prestalo. teraz sa mi stratila milovana macka , plakala som velmi, hladala ju, zacitila som tie studene vanky okolo seba, tak som sa bala, ze je na druhom svete, vdaka dobremu cloveku, co mi prezradil, ze mame v susedstve hajzla co odchytava macky do klietky a odnasa za mesto do opusteneho kempu som ju tam nakoniec nasla, prosila som vtedy anjela strazneho mojho aj mojej macky, nech ma k nej dovedie a na druhy den sa tak stalo. su veci medzi nebom a zemou a fakt len tupy ignorant sa moze z toho smiat.

Ikona diskutujiciho Gabina 2019-05-20 16:33:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ĺetos v zimě se mi stala zvláštní věc. Mám balkon orientovaný na sever a nejbližší budova je MŠ asi 400m. V únorovou neděli v sedm večer začal foukat vichr od severu a hustě sněžilo. Všechen sníh vítr hnal na můj balkon za cca půl hodiny vichr ustal a sněžení se ustálilo, vyšla jsem na balkon že ometu okna která byla do třetiny zasněžená. A teď k věci, balkon komplet zasněžený, na zábradlí cca 5cm sněhu všechno nedotčené až na parapet, tam byla ve sněhu 80cm dlouhá vlnovka která vypadala jako nakreslená prstem. Podotýkám že nikdo se na balkon dostat nemohl. Co to znamená, má někdo podobnou zkušenost

Ikona diskutujiciho Miriam 2019-06-19 20:11:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ráda bych se zeptala, co to je, duch ,? Objeví se závan, něco rychle proběhne, šedá šmouha..
Děkuji

Ikona diskutujiciho Miratina 2020-06-30 11:19:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou jsem si s mamkou doma chtela pustit film (nic strasidelneho) najednou jsme slyseli zvuk z chodby a obe jsme se otocili a tam prosla seda postava, nikdo s nama doma nebyl uz nikdy vic se nam to nestalo. Roku 2019 jsem mela porodit druheho syna, v te dobe byl muj milovany deda moc nemocny. Termin jsem mela dle vypoctu 30.7, ale ja vedela ze se syn ma narodit 13.8 protoze jsem moc dobre vedela den poceti. Kvuli komplikacim jsem musela porodit cisarem prave 30.7. Dne 13.8 lezim s miminkem v posteli a kojim ho a najednou okolo detske postylky prosla seda postava, prosla 2x. Druhy den prisla k nam domu mama, ze deda 13.8 zemrel, asi se prisel podivat na druheho pravnuka, ktereho nestihl poznat 😭
Jindy se mi zdalo o mem unosu dablem ale tak silny sen to byl ze jsem jeste cely den citila neprijemny pocit okolo kotniku jak me za ne drzel a citila jsem se v pokoji spatne. Mela jsem starou postel, kdy jedna polovina vrzala a druha ne. Lezela jsem na te co nevrzala a najednou postel zacala vrzat a ja citila jak si neco lehlo vedle me a dychalo to na me. Uz se mi nic dlouho nestalo co ziju se svym muzem v novem byte az na prihodu s dedou.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek