Jak využít astrální cestování k léčbě své duše

20.2.2020 v Paranormální jevy 19

Co kdybyste mohli všechny starosti svého každodenního života odhodit jako obnošené šaty a alespoň na pár hodin svobodně létat? Vznášet se vysoko v oblacích jako pták, pozorovat vše z vysoké a jedinečné perspektivy…
Tato představa je pro mnohé z nás určitě lákavá. Je dokonce uskutečnitelná a jmenuje se ,,astrální projekce“ (jinými názvy astrální cestování, mimotělní zážitek, nebo fáze). Pojďme si dnes popovídat o tom, jak taková zkušenost vypadá a jak by mohla pomoci našemu osobnímu růstu.Lidská bytost je multidimenzionální. To znamená, že je složená z více ,,těl“ na různých úrovních existence. Většina těl je v nehmotné úrovni, nejspodnější tělo je hmotné. Nejsme jen maso a kosti, ale jsme vzájemné propojení duše, ducha a astrálního těla.
Astrální tělo je část naší bytosti, která rezonuje přesně mezi naší fyzickou existencí a vyššími těly. Je možné do něj přenést své vědomí a s tímto tělem cestovat po Vesmíru v astrálním světě.

Jsou známy příběhy pacientů ležících v nemocničních postelích, kteří se vznášeli nad svými těly, nebo podobné případy těžce zraněných osob, které krátce opustily své tělo. Existují i lidé, kteří takové cesty podnikají záměrně a dokážou je řídit.
Mohla by mít zkušenost s astrálním cestováním dalekosáhlejší přínos, než být jen noční dobrodružství, či vytržení ze světské reality? Astrální projekce by skutečně mohla posloužit jako legitimní nástroj k osobnímu růstu.

Je astrální cestování bezpečné?
Je důležité, aby si člověk byl vědom stavu své vlastní mysli. Pro každého, kdo bojuje s psychickými problémy, úzkostmi nebo vyřešenými traumaty, je všeobecně nebezpečná jakákoliv činnost, která ho uvede do prohloubeného stavu a spojí s vlastním podvědomím, nebo ho vyšle poznat sféry ducha, či kosmu. Když takové věci praktikujeme se záměrem léčit, nebo se lépe poznat, je pravděpodobné, že budeme konfrontováni s našimi vnitřními démony a strachy.

Když se někdo rozhodne podniknout takovou cestu, aniž by se na to vhodně připravil, nebo aniž by měl pro svou cestu konkrétní plán, může nastat šance, že narazí na obrazy, entity nebo zkušenosti, které nebudou moc příjemné, nebo budou vyloženě děsivé.

Různé zdroje doporučují se před pokusem o astrální cestování cíleně uzemňovat, aby se posílilo propojení mezi astrálním a fyzickým tělem, ale je to nesmysl, protože při astrálním cestování žádné přerušení takového pouta nehrozí. Hrozí ,,pouze“ to, že se člověku zhmotní jeho vlastní myšlení, nebo se projeví jeho energetický parazit. Pokud cestovatel myslí destruktivně, nebude se mu v astrálu líbit.
Je také vhodné pracovat na svých energiích, pravidelně se očišťovat a případně dobíjet v přírodě. Čím čistější a vyšší máme energie, tím příjemnější a snazší budou naše cesty po astrálu a tím vyšší světy budeme schopní navštívit.

Náhled na vlastní životní směřování prostřednictvím astrální projekce
Ve výpovědích o astrálním cestování lidé běžně popisují vznášení se, setrvání nad svým ležícím či spícím tělem a uvědomování si toho, že hledí dolů na své vlastní tělo. To znamená, že existuje určitá složka našeho Já, které je schopno vnímat samo sebe z úplně jiné, jakoby oddělené perspektivy. Můžeme sledovat sami sebe, jakoby to byl někdo jiný. Uvědomujeme si, že my nejsme své tělo.
Jde o pohled jakoby z ptačí perspektivy, z vrcholu hory. Když žijeme běžný život, tuto perspektivu nevidíme. Jsme pohlcení našimi pocity, vztahy, povoláním, bolestí, zklamáním, radostí, motivací, touhou, potřebou…

Když člověk zažije tento stav rozšířeného vědomí, zjistí, jaký je velký kontrast mezi běžným životem a prožitkem své vlastní existence v nehmotném světě. To mu dá příležitost uvědomit si, co je pro něj opravdu podstatné, skutečné a důležité. Mnoho myšlenek, které ho předtím tížily, prostě zmizí. Včetně strachu ze smrti.

Astrální svět je také dokonalé nastavené zrcadlo. Prostřednictívm toho, co tam člověk zažije, zjistí kdo skutečně je a co se skrývá v jeho nitru. Bude konfrontován se svým strachem a bude mít možnost se mu postavit, transformovat ho, ovládnout své vlastní myšlení. Je to lekce pro odvážné, ale když ji cestovatel zvládne, změní to jeho život.

Psychické léčení prostřednictvím astrální projekce
V astrálním světě mohou lidské duše cestovat kamkoliv chtějí. Čas a prostor nepředstavují žádné omezení. Mohou se tak setkat i se svým vlastním já z jiné doby a poskytnout mu vedení, léčbu, nebo odpuštění.

Autor James Simon popisuje, jak mu astrální cestování pomohlo vyléčit se ze vztahu, který blokoval jeho duchovní rozvoj:
,,Astrální cestování jsem praktikoval několik let. Dobře mi sloužilo ke zbavování se různých omezujících přesvědčení během těžkých období mého života. Když jsem před několika lety ukončil dlouhotrvající vztah, využil jsem tuto techniku ​​na zbavení se všeho. Pomohla mi vejít hlouběji do bolesti a konfliktu, který jsem pociťoval kvůli snaze mít život pod kontrolou a vzdorovat změnám. Technika mimotělní zkušenosti mi pomohla se toho vzdát a zbavit. Při tomto procesu jsem měl pocit, jako bych procházel sérií symbolických smrtí, které se děly téměř každou noc po několik měsíců. Bylo to úplné zbavení se iluzí, se kterými jsem se identifikoval. Tato zkušenost mě přivedla k hlubšímu pochopení svého já (fyzického i nehmotného), k čistému uvědomování si bytí.“

Astrální cestování může prožít každý člověk spontánně, aniž by se o to cíleně snažil, protože když každou noc vstupujeme do říše snů, nevědomky cestujeme astrální rovinou, kde se setkáváme se svým podvědomím, zpracováváme myšlenky a prožitky ze dne, nebo dostáváme vedení z vyšších světů. Umění astrálního cestování spočívá ve schopnosti si to uvědomit, zůstat vědomý a umět tento stav cíleně ovládat.

Pokud máte vážný zájem naučit se astrálně cestovat, nebo vypilovat své schopnosti, vřele vám doporučuji knihu Cesty mimo tělo, kde se dozvíte všechny potřebné techniky.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2020
s inspirací ze zdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-20 04:22:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Když se někdo rozhodne podniknout takovou cestu, aniž by se na to vhodně připravil, nebo aniž by měl pro svou cestu konkrétní plán, může nastat šance, že narazí na obrazy, entity nebo zkušenosti, které nebudou moc příjemné, nebo budou vyloženě děsivé.“

– no a to je přesně důvod, proč teď dobrovolně astrálně necestuju 😀 jsem prostě moc po**aná, zcela upřímně řečeno… momentálně. jsem teď psychicky křehká a furt ještě si rovnám život, jsem na astrál furt moc nestabilní(teda alespoň si to teda myslím), i když bych to ráda prubla. ale ráda o těchhle věcech čtu a přemýšlím 🙂 nejradši čtu ty zážitky. nejvíc jsem astrálně cestovala jako dítě, ale tehdy jsem z toho ještě neměla rozum a děsilo mě to(teda hlavně ty ostré návraty do těla a taky to, že jsem často cestovala po našem bytě za tmy a začala mě tam někdy honit taková zmutovaná hadovitá příšera,
dítěti to přijde jako horor).

moje nejhezčí astrální cesta byla před cca dvěma lety, kdy jsem se ve spánku dostala do takového obrovského prostrou tvořeného zlatavo bílou, úžasně zářivou energí, ten prostor neměl konec ani začátek, bylo to zvláštní. připadalo mi to jako nebe, nějaká velice hezká dimenze. z té energie se dalo cokoliv zhmotnit – byl tam třeba stůl a židle (pro mě), tedy spíš ta energie zformovaná do stolu a židle. na tu židli jsem si sedla a kolem šly tři postavy, dvě velmi vysoké a jedna trochu nižší, všichni byli tvoření tou samou, zářivou energií. ta prostřední postava byl můj anděl. přišel ke mně a pohladil mě po tváři – něco říkal, ale bohužel jsem hnedka po probuzení zapomněla, co to bylo. ale vím, že i něco o tom, že mě má rád 🙂 a copak slova… ale ty pocity. pamatuji si, že jsem v tom prostoru byla celou dobu naplněná naprosto neuvěřitelně nádherným vnitřním klidem a radostí, takové neskutečné štěstí, které prostě na planetě v masitém těle nemáte šanci nikdy zažít. ty nádherné pocity mi doslova prostupovaly srdcem do celého těla, nejde to ani popsat. ale bylo to nádherné. nikdy jsem nic takového necítila, jen tam. je to takový pocit, který dává všemu naprosto nový rozměr – není pak místo pro strach ani zlobu protože jediné, co cítíte, je radost a neskutečné štěstí, klid, euforie… a víte, že to tak má být, že to je jediné správné, jediné reálné a podstatné. těžko popsat, nutno zažít 🙂 …. a po pohlazení mým andělem to bylo ještě mnohem silnější 🙂
– jo a nevím, kdo byly ty dvě vysoké postavy, asi nějací kamarádi 😀 🙂 každopádně tam na něj čekali a mně očividně neznali nebo se mnou spíš neměli co dočinění.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-20 14:33:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Nivano,asi to
nebudeš chtít
přijmout,ale co když
Ti napíšu,že takové
(ten zážitek před
2roky)je to doma,tedy v nebi.
A není tam jen
zlatavá enerie,ale
překrásná příroda.
Absolutně nádherná
a čistá.Barvy jsou tam mnohonásobně
krásnější než tady,tady světlo
ozařuje věci zvenku,
tam ale září zevnitř.
Zvířata tam mluví a
můžeš se s každým
pomazlit,můžeš si
třeba zaplavat
s megalodonem.
Úplná a absolutní
láska,harmonie,
krása,štěstí,nikde
ani náznak ničeho
negativního.
Nirvano,opravdu
tam nechceš?

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-20 17:50:24
Ikona diskutujiciho
sipka

co.. wtf? já neříkala, že tam nechci nebo co tam je/není 😀 🙂 každý přijde tam, kam rezonuje – jak říkáš, každý z nás přijde „domů“. od toho se odvíjí co tam je/není možné… a asi všichni chceme do „nebe“, včetně mě. jak jsi přišla na to, že tam nechci??

Ikona diskutujiciho kiko 2020-02-20 11:56:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak by táto téma niekoho zaujala, tak na YT má Raduga 3 dielny seminár kde všetko prakticky vysvetluje, najdôležitejší je hlavne prvý diel. 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=YQjAIlFZWWc&t=3221s

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-20 12:53:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško… Nechci otravovat, ale moje komentáře poslední dobou padají do spamu nebo je nechceš zveřejňovat? 😮 nebo někam prostě mizí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-20 13:38:59
Ikona diskutujiciho
sipka

ve spamu nic nebylo.. v koši byly pod nickem nirvana dva dlouhý komenty.. tak jsou venku, víc tady už není

tady máš ještě bonus: https://9gag.com/gag/aV04jLM

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-20 14:04:02
Ikona diskutujiciho
sipka

jo, díky. já se jen divila, kam to mizí 😀 ten 9gag.. kam ty na to chodíš:D kočku mam a tohle by mě s ní v životě nenapadlo.

i když tohle https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aY7dRvw_460swp.webp nebo tohle https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/avoXXNd_460swp.webp zase pobavilo mě:D

Ikona diskutujiciho Jirka H 2020-02-20 16:24:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak to čtu je to skoro podobné jako kdybych si pročítal fsvůj životní deník, jako malý jsem hodně astralně cestoval a přesně to sedí tenkrát jsem to neznal a neměl jsem cíle ani plán a ještě byl obklopený destruktivním rodinným prostředím takže z překrásného astralu se tenkrát změnilo v děsivé peklo a někdy to byl i extrém kdy to začalo rájem a ze vteřiny na vteřinu se ráj proměnil v peklo. Teď když už to vím co jsem zažil mě to i přesto láká to opět zkusit což paradoxně díky tomu tyto zlé věci přestaly a už je to spíše štěstí když se mi astralně povede vycestovat, což se mi naposledy stalo před rokem kdy mě stáhla nějaká bytost do lucidního snění a nějak se mi povedlo převést i vědomí se vzpomínkama a tudíž to pak zvrátit ve svůj prospěch takže z klasické noční můry se vyvrcholilo v moje první krůčky astralního cestování a i když prostředí vypadalo něco mezi hotelem a psychiatrickým ústavem kde venku vládla černočerná noc, nenechal jsem se vyvést z míry a využil jsem k tomu abych si ovládání astralního těla vyzkoušel a osahal dokud jsem měl příležitost a bylo to fakt zvláštní jako kdybych dělal první dětské krůčky a chvíli mi trvalo než jsem si na to zvykl. Pak když jsem se vrátil do svého těla že se chci probudit bylo to taky jiné než klasické probuzení, cítil jsem intenzivní ale přijemné vibrace a cítil jsem jak jsem opět postupně začal vnímat fyzické tělo včetně jeho alergických reakcí (protože v té době byla pylová sezona) a když jsem pomalu otevřel oči tak jsem stejně byl zmatený a nebyl jsem si jist jestli je to skutečný svět nebo astralní sféra a když jsem se pokoušel vstát tělo bylo nemotorné bylo potřeba s ním sžít jako kdybych do něj vstupoval poprvé jak jsem si na astralní tělo navykl pak až mi došlo co jsem zažil a rychle jsem si zážitek zapsal dokud jsem ho měl v hlavě.

Ikona diskutujiciho Lamir 2020-02-20 17:06:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby měl někdo zájem o víc informací tak tady je odkaz na stránky které se tomu věnují jak teoreticky tak i prakticky. Osobně ty lidi znám a taky se od nich učím. Mají teď nové stránky. Dřív to byl laskyplnysvet.cz
https://astralnicestovani.cz

Ikona diskutujiciho elbar 2020-02-20 19:54:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou jsem byl v astrále se skupinou světlých
bytostí.Jeden chlapík měl bicykl vytvořený
ze světla.Za bicyklem byl zapřažen malý vozík
ve kterém vozil kolegyni.Možná že by mi bicykl
půjčil,ale jelikož jsem měl příjemnou ženskou
společnost,tak jsem o to nestál.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-20 21:02:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvano,krátce to
vysvětlit nemůžu,to
bych nevysvětlila
nic,a dlouze to
vysvětlovat nechci.
O něco tě ale
poprosím,jestli by
ses podívala na 2
filmy.Na tu Chatrč,
jak jsem Ti už psala
ten je celovečerní
a na Final exit.Ten
trvá 43minut a musíš napsat film.
Oba jsou na YT a
tvojí otázku zodpoví
líp než já.Jestli to
zkoukneš,tak se
prosím dívej pozorně a ještě líp
poslouchej.
Final exit je z roku 95 a začíná snem,
který má odsouzený
vrah,ale není tam
nic strašného :).

Ikona diskutujiciho Lamir 2020-02-22 09:06:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Final exit je klasická katolická vymývárna mozku. Strašení peklem a nesmysly že po zabití čtyř lidí se stačí pomodlit a vše je odpuštěno a vrah může do nebe. Byla tam jenom jedna pravdivá scéna kdy ten děda přišel na to že peklo i nebe je jenom v naší mysly.

Ikona diskutujiciho Escobar 2020-02-21 08:31:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, článek je to pěkný, knížky od p. Monroea jsem přečetl, jeho návod zkoučím již 5 let. Zatím jsem se dostal do stavu hlubokého uvolnění a pociťoval jsem lehké vibrace. Ale dál už ani ťuk.
V článku se nepíše o tom, že je potřeba naučit mozek nedostat se do stavu spánku a udržet ho při vědomí.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-22 10:50:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lamir:
vřelé díky,že jsi
svým blbým
komentářem vzal
Nirvaně i ostatním
šanci se na film
podívat a udělat si
vlastní úsudek.
S ŘKC nemá ten
film nic společnéhn,
to by tam totiž byl
očistec. Jinak ten
film je pravdivý od
první do poslední
minuty (tím co říká)
a ty by ses měl
zamyslet. Jinak….
co jsem to chtěla
napsat?Aha už vím,
hezkou věčnost
v neexistujícím
pekle .

Ikona diskutujiciho Lamir 2020-02-22 13:30:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Rádo se stalo. Vadí mi když temná strana využívá nevědomosti lidí a mimo jiné pomocí filmů s lidmi manipuluje. Ve filmu je jasně ukázáno že i když se člověk nedopustí ničeho špatného tak i přesto pokud nesvěří svůj život Ježíši tak se bude navěky smažit v pekle. A jako sladká tečka je na konci „řečeno“ že Ježíš zemřel i za nás. Tímto prohlášením se církev snaží u svých oveček vyvolat vinu aby byly poslušnější. Každá bytost je zodpovědná pouze za sebe a platí to i pro Ježíše. Ve filmu biblické příběhy – Ježíš je ukázáno že měl Ježíš na výběr. Jinak film chatrč který jsem viděl už dávno se mi moc líbil.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-22 18:37:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 lidi. co to tady zas vzniklo za diskuzi… někdo někomu doporučil film, je už na tom člověku, jestli se na něj podívá nebo ne. já zrovna jsem vědomá a samostatá dost na to, abych si rozhodovala sama 😀 a manipulovat se mnou ani příliš nejde, v aspoň základní symbolice se totiž vyznám a názory na náboženství/svojí vlastní „víru“ mám pevné, takže.. manipulovat jde s nováčkama, kteří se teprve učí i základy a ničemu příliš nerozumí, tak snadno zajdou do slepé ulice. navíc i kde berete tu představu, že když mi někdo doporučí film, že poběžím a podívám se? 😀 nebo že si naopak přečtu něčí hate koment na ten film a tak si to nepustím a nevytvořím si vlastní názor?.. já zrovna nejsem moc typ člověka, co by se řídil tím, co si myslí druzí – upřímně.

ps: Chatrč jsem viděla. je to moc hezkej film a vyskytují se tam zajímavé náboženské otázky. já na náboženství příliš nejsem, ale líbí se mi, že je tam bůh vysvětlován vlastně tak, že je pro každého jiný – protože každý vidí jinak. sám bůh se nemění, pouze lidský pohled na něj. také je tam vlastně řečeno, že tzv. bůh lidi vždy miluje a vždy jim pomáhá, i těm, kteří zdánlivě ubližují, protože všichni jsou ve skutečnosti tzv. boží děti a všichni mají ke svým činům nějaké důvody. i pedofil, který unese malou holku. dotyčný otec ho pak vidí jako netvora, ale bůh vidí jeho důvody a proto nesoudí a netrestá.

Jo a ještě.. egoisticky řeknu, že ohledně Ježíše už se víc vzdělávat nepotřebuju. Svůj osobní názor dávno mám a to je celé, tím to končí… Zůstaňte co nejvíc svobodní, náboženství příliš neřeště, choďte do přírody, obklopujte se živými tvory a krásnými věcmi, starejte se o sebe, milujte sebe i druhé, jděte za svým srdcem a občas se pomodlete ke Konstruktivní Síle Vesmíru, mluvte s anděli, mluvte s bytostmi – to je moje „náboženství“. Nebo bych to spíš nazvala životní filozofií 🙂 tak se mě už prosím nikdo nesnažte vzdělávat ohledně ŘKC a Ježíše. Nepotřebuji to a navíc vůbec nevíte, co vím/nevím nebo co si myslím. žij a nech žít… nemyslím to nijak zle, vím, že je to od vás myšlené dobře.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-22 20:20:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobře Nirvano,už nebudu psát Tobě,a
ani nikomu jinému
o Ježíši.Nemá to
totiž absolutně
žádný smysl.
Chci Ti jen ještě
napsat- Talitha kum
Věřím,že jsi dost
chytrá,abys pochopila(teď nebo
jednou) co ta slova
SKUTEČNĚ znamenají.

Ikona diskutujiciho Šárka 2021-12-24 10:13:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,
možná,že to máš v nějakém článku psané.Ale chci se zeptat,když astrálně cestuješ nebo vidíš třetím okem,jsouli tam barvy.
Protože mě se zase poslední dobou stává ,před probuzením vidím jakoby skrze víčka,asi třetí oko,ale jen černobíle.
Dneska jsem třeba viděla bílé blikající světlo,příšlo mi to jako přítel ,že svítil,a na stropě taky cosi bílého.
Pak znovu a nějaký černý stín.Chtěla jsme jakoby vyletěl ke stropu,ale nešlo to. A to už před tim,jsem takhle viděla nějakou portálovou bránu ze dveří a nějaký černý stíny,či bílé světla,jen černobíle.

Děkuji za případnou odpověd

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-24 10:18:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Při výstupu z těla, pokud nevidím, udělám techniku pro stabilizaci, tehdy se postupně zrak otevře, prví černobílý, poté barevný. Pokud to máš černobílé, zřejmě jde o velmi plytkou fázi ,,slabý přenos“, pro barevný zrak bys ji musela prohloubit.
Vidět mozkem v polospánku přes víčka je možné, stává se mi to.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek