Jak ze zbavit destruktivní energie v domácnosti

5.7.2020 v Energie 12

Každý čas od času zažívá pochmurné pocity. Ale pokud se doma cítíte, chronicky smutně a sklíčeně, je na čase vystrnadit destruktivní, smutné a depresivní vibrace, které mohou mít dramatický účinek na vaši náladu. Tyto techniky můžete snadno vyzkoušet doma.1. Zkuste všechno vyvětrat
První krok je odstranění špatného vzduchu. Otevřete všechna okna, aby se vzduch vyměnil ve všech místnostech, i když venku zrovna mrzne. Čerstvý vzduch je všechno. Když už jste u toho, naklepejte také všechny polštáře a přikrývky.

2. Zapalte si vonnou tyčinku, nebo františku
Voňavý kouř je součástí duchovní a meditační praxe, tak proč toho nevyužít? Pomůže to zvýšit energii v domě, protože vonný kouř vytváří klidnou atmosféru.

3. Poškozené věci opravte, nebo se jich zbavte
I když jste třeba měli v úmyslu opravit starou kancelářskou židli, nemusí se vám vyplatit si ji ponechat. Poškozené věci přinášejí destruktivní energii do vašeho domova.

4. Nechte v domácnosti rozvonět pomerančový esenciální olej
Vůně pomeranče povzbuzuje dobrou náladu a rozsvítí váš den. Můžete ho nakapat do kyblíku při vytírání podlahy, nakapat ho do aromalampy, nebo použít ve spreji.

5. Odstraňte veškerý nepořádek
Existuje důvod, proč se vždycky cítíte tak dobře poté, co si uklidíte. Předměty si uchovávají spoustu energie a pokud jich máme moc a jsou chaoticky naskládané jeden na druhém a ještě k tomu přikryté peřinou prachu, fyzicky, mentálně, emočně a duchovně blokují naši cestu vpřed.  Kromě toho nás nepořádek duševně unavuje a stresuje.

5+1. Vykuřte celý svůj domov bílou šalvějí
Populární metoda amerických indiánů pro odstranění špatné energie je zapalování šalvěje. Poté sfouknou plamen a nechají bylinu doutnat. Kouř je to, co se poté používá k čištění domova.
Když vykuřujeme celý dům, vždycky začínáme u vchodových dveří a pracujeme po směru hodinových ručiček (pravotočivě) místnost po místnosti.
Po vykouření celého domu si představujte, jak kouř absorbuje vše špatné v každém koutku domu. Poté pořádně vyvětrejte.

7. Chraňte svůj prostor krystaly
Nejuniverzálnější jsou přírodní křišťály. Příjemnou atmosféru v domácnosti přináší také růženín, nebo ametyst. Pokud si to můžete finančně a prostorově dovolit, umístěte do prostoru také větší drúzu, bude vyzařovat příjemnou energii do prostoru.
Pokud cítíte energii, vyberte si tu, která bude brnět nebo hřát, když na ni položíte ruku. Nebo si nechte poradit od někoho, kdo cítí energie krystalů.

8. Zazvoňte v každém pokoji
Zní to až příliš jednoduše, že? Stačí vzít menší zvoneček který má hezký zvuk a v každém rohu každé místnosti s ním zazvonit. Během toho si v mysli představujte, jak zvukové vlny vytlačily pryč z domu špatnou energii a dobrou energii přilákaly dovnitř.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Kaia 2020-07-05 06:58:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Napsala bys prosim clanek o zbaveni destruktivni energie z obleceni? Myslim tim ze sekacu a tak. Zacala jsem totiz brigadnicit jako tridnice textilu a obcas je mi z niceho nic strasne spatne, nebo me jakoby zamrazi. Ale zaroven tam clovek vidi obcas jako nove obleceni,ktery na me pusobi stejne,coz je skoda.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-07-05 08:55:06
Ikona diskutujiciho
sipka

No teda. Hustý. Já jsem koupila v sekáči mikinu, hrozně se mi líbila i když něco mi na ní nesedělo. No a jak jsem si ji vzala na sebe tak ten den jsme se s přítelem pohádali a ještě jsem při tom na tu mikinu rozlila kafe. Mikina letěla do kontejneru, bylo mi jasné že to je špatné znamení. Věci co mám ze sekáče chci teďka v létě vyprat ve slané vodě a usušit na sluníčku, to by je mělo očistit od staré energie. Kabelky a boty vykouřit šalvějí. To bude šichta na celý den. Někde tady byl na to návod.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-05 09:35:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Oblečení ze sekáče přejeď pečlivě tou kartičkou TM na krk, hned všechno zneutralizuje a nepotřebuješ ani slanou vodu ani vykuřovadla 🙂 stejné i s botama a čímkoliv jiným, co se ti nějak nepozdává.

Ikona diskutujiciho iria 2020-07-05 10:01:23
Ikona diskutujiciho
sipka

No já ti nevím,jestli v tom děláš nějakých 6-8 hodin denně a takhle to na tebe působí,asi by bylo nejlepší najít si jinou brigádu.Asi není reálné každý kus s kterým přijdeš do styku pokud je to tvoje práce a jedeš v určitém tempu jakkoli čistit.Do té doby důkladná očista sama sebe hned jak přijdeš domů je samozřejmostí.
Já to měla podobně – pár let jsem pracovala na jednom zámku,naštěstí většinou v kanceláři.Na zámku samotném to nebylo tak zlé,expozice nebyla původní,jednalo se o svozy z jiných památek,které se předtím válely ve skladu a tím,že byly vystavené v místnostech – jak nábytek,obrazy tak i drobnosti – nachytaly spoustu jiné energie od návštěvníků.Navíc tam bylo dost vzdušno a světlo.Ale zato jednou za rok,když jsem musela udělat kompletní inventuru to byl děs a běs.Na půdě byly uložené věci,které se nehodily do expozice.Malé osobní věci,nádobí,oblečení.Všechno jsem musela vzít do ruky,prohlédnout,odsouhlasit a znova uložit.Dělávalo se mi u toho fyzicky špatně a bývalo mi na zvracení.A to i u věcí z kovu nebo dřeva.Brr…
Pak jsem taky v jiném místě vzala práci v třídírně hadrů,byly vyprané v balíkách a měly se rozřezávat na menší kusy.Co bylo pěkné a nové se odložilo.Nebyla tam honička,parta i vedoucí dobrá,ale mě bylo tak nanic,že jsem tam vydržela jen pár dní.Holt na někoho to působí víc a víme přesně,co dělat nemůžem :-).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-05 21:05:22
Ikona diskutujiciho
sipka

… oni počítají i starý hadry a nepotřebný krámy na půdě? k čemu? aby si náhodou někdo něco neodnesl?

Ikona diskutujiciho JOjo 2020-07-05 19:24:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Sím a kde se sežene kartička od TM? Jinak jsem taky „sekáčová baba“ a léta jsem chodila do libového sekáče, kde byly nové věci z Anglie. I úplně nové přehozy na postel, závěsy atd a tím, že šiju, tak jsem si to leckdy kupovala kvůli látkám. No nekup to za 20-40Kč. Svetry jsem vypárala a upletla nádherný nový atd. Ale bác ho, loni sekáč skončil, byli jsme v šoku, ale hned mi přišlo do hlavy – „Už to stačilo, nemusíš kupovat z druhé ruky, máš hojnost, jen s ní pracuj“….a taky jsem se dřív zamýšlela nad pročištěním energií z kupovaných věcí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-05 20:52:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Kartička TM je podpulťák, teď bohužel žádná volná není.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-07-08 06:50:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za tip, to mě nenapadlo. V tom případě je to ještě víc geniální věc. Fungovalo by to i na věci po zemřelé osobě? Dají se vůbec nějak očistit? Hraje u věcí po zemřelých lidech roli to, jestli jsme se měli rádi nebo jsme se neznali? Je rozdíl, když třeba používám ubrus po babičce, nebo dostanu věc po zemřelém kterého jsem neznala?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-08 08:29:39
Ikona diskutujiciho
sipka

I věci po mrtvých se tím dají přemazávat. Ale třeba oblečení po někom kdo umřel bych fakt nenosila, to bych zahodila. Ale jestli babička např. vyšívala, tak to jsou úžasné věci na dědění.

Ikona diskutujiciho Marieta Kozlíková 2020-07-05 16:49:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím niečo bližšie ku kartičke TM, čo je to a kde sa to dá zabezpečiť?
Srdečne pozdravujem zo Slovenska – Bratislava.

Ikona diskutujiciho iria 2020-07-05 22:01:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,počítaj a přísně evidujou.Bývalo to nafocené a každý z těch krámů měl svoji kartu.Historická hodnota a svědectví doby…Tu a tam bylo něco zachovalejšího,zdobeného a hezčího,ale mezi tím taková veteš,že jí ani století stáří neomlouvá a i ve starožitnostech by to bylo neudatelný.Ale jsou lidi,který by nad tím slintali blahem.

Ikona diskutujiciho lela 2020-07-10 04:50:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvoneček…křištál furt ho schovávám…už vím proč..provedu..díky aluško

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek