Jak zlepšit vzduch ve vaší pracovně

27.7.2022 v Prevence 16

Vykuřování je výborná pomůcka pro zahánění zlých duchů a odstraňování špatné energie. Má několik dalších výborných účinků, které jsou podložené vědecky.
Studie o metodě Vykuřování z roku 2000 prokázala, že vonným kouřem můžete vyčistit svůj domov od škodlivých bakterií. O této studii byl na aluska.org článek.… S pomocí medicinálního kouře je možné zcela eliminovat rozmanité rostlinné a lidské patogenní bakterie ze vzduchu v uzavřeném prostoru. Spalování posvátných nebo léčivých bylin v podstatě vyčistilo vzduch od bakterií, snížením jejich výskytu o 94%. I po 24 hodinách byl prostor stále dezinfikován. Podle vědeckých poznatků běžně ovzduší obsahuje až 1800 druhů bakterií, z nichž mnohé jsou patogenní.
více zde: Věda stojící za vykuřováním: Jakmile to pochopíte, budete s tím chtít hned začít


Kouř, který se při vykuřování uvolňuje, funguje v podstatě jako čistička vzduchu. Vytáhne z něj to špatné a ponechá dobré. To však není všechno.
Některé prameny uvádějí, že vykuřování dokonce dokáže přeměnit kladné ionty v místnosti zpět na záporné a tím se v místnosti udržuje zdravější prostředí, avšak se mi nepodařilo najít k tomuto tvrzení příslušnou studii, která by ho prokázala. Záporné ionty však můžete do pracovny dostat i jiným zaručeným způsobem.

Ionty vznikají ionizací plynných složek atmosféry a dělí se podle polarizace na kladné a záporné. Kladně jsou nabité především prašné částice a ionty dusíku, záporně pak ionty kyslíku a vodních par. V čistém vzduchu v přírodě je vždy mírná převaha kladných iontů, které jsou přitahovány k zemskému povrchu.

Záporné ointy se do prostředí uvolňují také z vodních fontánek, které se dají pořídit i pro domácnosti. Pokud jsou i s mlžítkem, o to lépe, protože vodní mlha udělá záporných iontů mnohem více. Záporné ionty jsou ionty kyslíku s elektronem navíc. Proto je jich tak mnoho poblíž čerstvé, tekoucí vody – například u řek, potoků, moří a vodopádů. A proto je také tak osvěžující si dát sprchu, koupel nebo si zaplavat, když se cítíme unavení. Podobně to funguje na horách, kde je rovněž výskyt záporných iontů vysoký.

Vzduch blízko vodopádů může obsahovat 30 až 100 tisíc záporných iontů na centimetr krychlový. Toto číslo porovnejte s vydýchaným prostředím auta nebo kanceláře, kde jich může být od nuly po nanejvýš pár stovek na centimetr krychlový. Nedostatek vodních par je často důvodem suché pokožky, nebo velké žízně v dusných kancelářích, nebo když fouká severní, suchý, kladně nabitý vítr.

Záporné ionty, které jsou nejhojnější na většině míst v přírodě, mají naopak výrazný antidepresivní účinek. Ovlivňují hladinu serotoninu v mozku a blahodárně působí na celkový organismus. Vyšší množství záporných iontů v dýchaném vzduchu zlepšuje transport kyslíku v těle, zvyšuje prokrvení buněk a tím i obranyschopnost organismu. Vzduch se také pro člověka stává dýchatelnější a na pocit svěžejší.
Proto jsou na trhu i různé čističky vzduchu s ionizačním účinkem jak pro domácnost, ale i malé ionizéry do auta. Na našem trhu je například velmi dobrá ionizační čistička vzduchu Ventum od firmy Eta, která dělá iontů hodně. Dobré jsou i různé zvlhčovače vzduchu, které vydávají vodní páru a do některých je možné i nakapat trochu esenciálního oleje.


© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-27 10:21:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

spousty voných tyčinek není na bázi přírodní, ale jsou napouštěny chemií. a není tyčinka jako tyčinka. některé jsou dodávány různými lidmi, a tyto jsou různě zasvěcovány. také každý jsme jiný a jinde a nutné to rozlišit. pokud ani nevíme, na co to vlastně chceme, je to jen vyhazování peněz. to si radši zajděte na čerstvý vzduch. jednoduché je přímo do nosu nakapat navibrovaný olivový olej, který zároven i nevysušuje sliznici. pokud ale sami sebe nevnímáte, jsou jakékoli univerzální rady zbytečné. lze si i kapat (na vatičku) olej do uší, zvláště ti, co mají problém s pátou čakrou.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-27 12:10:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud má někdo strach z chemických tyčinek jako vašek, všechny vonné tyčinky i jehlánky v eshopu alue.cz jsou čistě přírodního původu a rozhodně nad nima nikdo ani nečaroval. 😀

https://www.alue.cz/?collection=aromaterapie-vykurovani

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-27 13:05:27
Ikona diskutujiciho
sipka

ono není kouř jako kouř, některý ochlazuje, jiný zahřívá, pokud jste v rovnováze, tak žádný kouř nepotřebujete, pokud jste se odchýlili na některou stranu od rovnováhy do jing nebo jangu, tak stejně jako strava byste měli vědět, jestli je tzv zahřívací nebo ochlazovací. takže přírodní ještě není na všecko vždycky vhodný, stejně jako není vědění jako vědění.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-07-27 13:22:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Já myslím že my jsme v takový rovnováze vašku že spíš nepotřebujeme tvoje trollování.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-07-27 13:27:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč tedy rozklikáváš články o tom jak vylepšit vzduch v pracovně když je podle tebe všechno zbytečný a vyhazování peněz? Zřejmě ti jde o to někoho naštvat a brát z něj energii svým remcáním než o to se něco dozvědět.

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-27 13:51:15
Ikona diskutujiciho
sipka

stejně je vždy příjemnější i efektivnější si na zahradě čichat přímo k živým květinám. jen pozor, pokud byste byli zrovna v tom astrálním cestování, abyste nenasáli do nosu omylem nějakou včelu, která přiletěla pro božský nektar nesmrtelnosti. to byste potom potřebovali ochlazovat, dobré by na to byla např,vonná tyčinka ze santalového dřeva…

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-07-27 13:24:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás se osvědčila čistička vzduchu s ionizérem na zmírnění alergií. Vonné tyčinky mám taky. Ty zapaluju když chci očistit prostor od energie ale některé opravdu krásně voní takže někdy i pro dobrou náladu.

Ikona diskutujiciho Elis 2022-07-27 18:15:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško opět děkuji za krásný článek ☺️. Chtěla jsem se zeptat, jestli když člověku dělají dobře a přitahuje si záporné ionty, tak je vlastě od přírody pozitivní, je to tak? Tím pádem vše co je hmotné je pozitivní?… Zaujalo mě to už když jsem četla tvou knihu Anděl strážný. Děkuji za případnou odpověď.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-27 18:45:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravá buňka má záporný náboj a proto člověku dělají dobře záporné ionty, protože se na nich ozdravuje. Kdyby byl člověk pozitivní, byl by nemocný nebo mrtvý (podle toho jak moc by byl pozitivní).

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-07-28 10:05:37
Ikona diskutujiciho
sipka

buňky jsou řízeny naším autonomním systémem. pokud jdeme proti tomuto systému, tak buňky nefungují správně. člověk je tak komplikovaný systém že není schopen (jeho duše, intelekt převzít kontrolu nad buňkami, ten systém je přirozený, dokonalý). může se ale naučit, jak mu neházet klacky pod nohy (tomu autonomnímu centru). musíme se mu podřídit. a kdo nechce a myslí si, že může vymyslet lepší, tak to je také jeho svobodná volba. proto tady stále omílám, že fyzickou a mentální rovinu nadřazuje rovina duchovní. pokud ji v sobě neprobudíme a nepoznáme, tak vždy budeme dělat chyby pokusu a omylu. první signály nerovnováhy, dříve než se projeví psychosomaticky, se objeví v duchovním těle člověka-čakrách. nemusíme čekat až se nemoc rozvine dále. sami si tedy můžeme zjišťovat jak na tom jsme. je lepší se stát sám sobě lékařem. protože bez toho vždy tady bude prostor upadnout do své nebo cizí iluze. od přírody je člověk pozitivní, když má v pořádku čakry. přes toto vlak nikdy nepojede.

Ikona diskutujiciho Petra 2022-07-29 15:59:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem hrdou vlastnicí dvou mlžítek a elektrického odvlhčovače s generováním záporných iontů. Ale moc to nepoužívám. Raději si přecijen zajdu na čerstvý vzduch pokud je to možné. Všechny ty věci „na elektřinu“, moc jim nedůvěřuji, resp. jsem přesvědčená, že bez elektřiny se dá přežít a i celkem kvalitně, jen si to dnes moc už neumíme představit. Do vykuřování se pouštět nebudu, mám ráda čistý vzduch, a ze všech možných smradů, kouřů, voňavek a parfémů mě pokaždé leda rozbolí hlava. Před cca 30 lety jsem usla v pokoji a přiotrávila se skořicovou silicí z aromalampy a to nepřeji fakt NIKOMU. Týden mě bolela hlava, zvracela jsem, byla jsem malátná. Od té doby si na to dávám pozor. Pokud se tedy náhodou vyskytuji v prostředí, které je něčím zasmraděno (posledně se mi to stalo na lekci jógy), snažím se odtud co nejrychleji dostat pryč. Doma chci mít ticho, čisto, klid a také vzduch bez jakýchkoliv pa-vůní. Jsem ochotná tolerovat (dočasně) pouze vůni zrovna připravovaného jídla.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-29 19:21:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě bolívá hlava ze syntetických parfémů. Jednou jsem v DM čuchla k vanilce ve žlutém flakonku a to mě hlava bolela dvě hodiny, muselo to být hrozně jedovaté. Přírodní vůně mi ale nedělají nic, takže tyčinky super.

A ta skořicová silice byla syntetická taky? Protože z přírodní si to nějak neumím představit.

Ikona diskutujiciho Stanislav 2022-07-30 08:57:46
Ikona diskutujiciho
sipka

…Inak aj mne niekedy prichádza zle z tých neuveriteľných ropných sprejov a voňaviek. Veľakrát som už zacítil takú jednu veľmi ťažkú „pánsku“ ropnú vôňu, ako by z pracieho prášku.
Vždy mi to okamžite z-evokuje hrozný spánok a slepotu a nevedomosť. Ako sa niekomu môže páčiť, resp. sa ani nezamyslieť, nad takým syntetickým jedom. A ešte s tým chodiť a nosiť to na sebe.
Ja by som sa naozaj pogrcal.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-30 10:16:33
Ikona diskutujiciho
sipka

VBLGARI je dobrej toxin. Dokonce i pálí na pokožce.
Výborné přírodní parfémy dělávala Weleda, ale pak přestala :-/ teď mám mod ráda tenhle. Už používám jenom přírodní vůně a ty mi naopak dělají dobře. https://www.alue.cz/p/nobilis-tilia-prirodni-parfemova-voda-srdcem-2-ml-tester/

Ikona diskutujiciho Stanislav 2022-07-30 08:54:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Súhlasím, termín ktorý sa zámerne takmer prestal používať vo farmakomafii, je oxidačný stres a hodnota ORP (oxidačno-redukčný potenciál). To je presne spojené s buď chýbajúcim elektrónom (hodnoty v +, zlé), alebo nadbytočným (hodnoty v – ).
Kohútiková voda, bežná, má 300+, vo veľkomestách aj 500+. To už sme hodnotou pri CocaCole.
Zelený čaj môže mať do -100. Zelenina podobne.
No a „zázračná“ voda v Lurdoch má -ORP 400. Namerané kamarátom.
Dnes, keď si pustím vodu v kuchyni z kohútika, mám spoľahlivo od -700 do -800. Existuje na to mašina čo sa namontuje doma v priebehu 15tich minút, zvládnuteľné hocikým.

Kamarát na duchovnej ceste povedal, že pitie tej vody mení myslenie a zostruje vnímanie, čistí hypofýzu (tretie oko), nalieva energiu, odkysľuje celé telo a narovnáva zničený PH balans, čo je len výsledok „modernej doby“.
Mám to mesiac, a inú vodu už nechcem piť (iba ak som v prírode, z prameňov).
A vie urobiť toho ešte omnoho viac, ako len hlboko negatívne ORP.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-30 10:18:03
Ikona diskutujiciho
sipka

jaká mašina? pošlete odkaz 🙂 existuje spousta druhů filtrů, dokonce pomáhá dát i neodymové magnety na trubku aby byla voda lepší

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek