Vykuřování je výborná pomůcka pro zahánění zlých duchů a odstraňování špatné energie. Má několik dalších výborných účinků, které jsou podložené vědecky.
Studie o metodě Vykuřování z roku 2000 prokázala, že vonným kouřem můžete vyčistit svůj domov od škodlivých bakterií. O této studii byl na aluska.org článek.
… S pomocí medicinálního kouře je možné zcela eliminovat rozmanité rostlinné a lidské patogenní bakterie ze vzduchu v uzavřeném prostoru. Spalování posvátných nebo léčivých bylin v podstatě vyčistilo vzduch od bakterií, snížením jejich výskytu o 94%. I po 24 hodinách byl prostor stále dezinfikován. Podle vědeckých poznatků běžně ovzduší obsahuje až 1800 druhů bakterií, z nichž mnohé jsou patogenní.
více zde: Věda stojící za vykuřováním: Jakmile to pochopíte, budete s tím chtít hned začít
Kouř, který se při vykuřování uvolňuje, funguje v podstatě jako čistička vzduchu. Vytáhne z něj to špatné a ponechá dobré. To však není všechno.
Některé prameny uvádějí, že vykuřování dokonce dokáže přeměnit kladné ionty v místnosti zpět na záporné a tím se v místnosti udržuje zdravější prostředí, avšak se mi nepodařilo najít k tomuto tvrzení příslušnou studii, která by ho prokázala. Záporné ionty však můžete do pracovny dostat i jiným zaručeným způsobem.
Ionty vznikají ionizací plynných složek atmosféry a dělí se podle polarizace na kladné a záporné. Kladně jsou nabité především prašné částice a ionty dusíku, záporně pak ionty kyslíku a vodních par. V čistém vzduchu v přírodě je vždy mírná převaha kladných iontů, které jsou přitahovány k zemskému povrchu.
Záporné ointy se do prostředí uvolňují také z vodních fontánek, které se dají pořídit i pro domácnosti. Pokud jsou i s mlžítkem, o to lépe, protože vodní mlha udělá záporných iontů mnohem více. Záporné ionty jsou ionty kyslíku s elektronem navíc. Proto je jich tak mnoho poblíž čerstvé, tekoucí vody – například u řek, potoků, moří a vodopádů. A proto je také tak osvěžující si dát sprchu, koupel nebo si zaplavat, když se cítíme unavení. Podobně to funguje na horách, kde je rovněž výskyt záporných iontů vysoký.
Vzduch blízko vodopádů může obsahovat 30 až 100 tisíc záporných iontů na centimetr krychlový. Toto číslo porovnejte s vydýchaným prostředím auta nebo kanceláře, kde jich může být od nuly po nanejvýš pár stovek na centimetr krychlový. Nedostatek vodních par je často důvodem suché pokožky, nebo velké žízně v dusných kancelářích, nebo když fouká severní, suchý, kladně nabitý vítr.
Záporné ionty, které jsou nejhojnější na většině míst v přírodě, mají naopak výrazný antidepresivní účinek. Ovlivňují hladinu serotoninu v mozku a blahodárně působí na celkový organismus. Vyšší množství záporných iontů v dýchaném vzduchu zlepšuje transport kyslíku v těle, zvyšuje prokrvení buněk a tím i obranyschopnost organismu. Vzduch se také pro člověka stává dýchatelnější a na pocit svěžejší.
Proto jsou na trhu i různé čističky vzduchu s ionizačním účinkem jak pro domácnost, ale i malé ionizéry do auta. Na našem trhu je například velmi dobrá ionizační čistička vzduchu Ventum od firmy Eta, která dělá iontů hodně. Dobré jsou i různé zvlhčovače vzduchu, které vydávají vodní páru a do některých je možné i nakapat trochu esenciálního oleje.
© aluska.org 2022
Poslední komentáře
-Myslitel Kouknu na půdu, bude to asi napsané na…
-Alue K. Loskotová Já jsem také pro trénink ale většinou jsem…
-zuzi Raz sa mi stalo že som mal nočnú…
-mariankosnac Naopak neřádily otevřeně, vždy bylo nezbytné odhalit místo…
-není