Jakutské kotle: Záhadná technologie na Sibiři, o které vypráví i dávné legendy

25.4.2019 v Záhady 10

Ruská Sibiř je jednou z posledních oblastí na naší planetě, která rozhodně ještě neodkryla všechna svá tajemství. A vzhledem ke své obrovské rozloze jistě jen tak neodkryje. Je zde několik záhad o kterých sice lidstvo ví, má důkazy, ale stejně si neví rady. Tunguzská katastrofa, záhada kolem Djatlovovy výpravy, podivná světla na obloze, tajemní domorodci, to vše je možné spojit s obrovskou Sibiří. Otázek i konspiračních teorií přibývá, některé ze spisů a složek jsou pečlivě střeženy tajnými službami a lidstvo, odpradávna ovládáno zvědavostí, na mnoho odpovědí stále čeká. Ke všem těmto zvláštním událostem a jevům nyní přiřaďme záhadné objekty v Jakutské oblasti. Záhadné „kotle“, vyřazující zvláštní energii, ukryté hluboko uprostřed těžko přístupné krajiny, plné hlubokých lesů a bažin. Opravdu existují? A co o nich vlastně víme?Údajně železné objekty neznámého původu i určení jsou tématem záhadologů i vědců po mnoho let. Paradoxem zůstává, že ačkoliv bylo podniknuto několik výprav do tak zvaného „Údolí smrti“, z místa, kde se mají stavby nacházet, nikdy nebyly pořízeny žádné obrazové záznamy a je tak pouze na nás, zda-li uvěříme vědcům a cestovatelům, že skutečně existují. Podle nejnovějších názorů badatelů, kteří se stavby snažili objevit v uplynulých letech je možné, že příroda si vzala zpět to, co jí patřilo, a že ony objekty doslova pohltila.

Na sibiři na území Jakutska se vyskytuje tajemná oblast, které se říká Údolí smrti, pojďte odhalit tajemství tohoto místa.

První zmínky o podivných stavbách se začaly objevovat v pověstech domorodých Jakutů. Ti tvrdili, že stavby vypadaly jako obrovské červené kopule, vyčnívající ze zmrzlé země. Ty měly mít údajně na svém vrcholu vchod, od kterého pak vedlo točité schodiště do nitra stavby. A ačkoliv v zimních obdobích mnohdy dosahovala teplota vzduchu v okolí i mínus čtyřiceti, až padesáti stupňů, uvnitř těchto zvláštních budov bylo teplo. Domorodí obyvatelé však své výpravy do těchto míst omezili poté, co jejich lovci začali mít podivné příznaky slabosti a některým dokonce vypadaly všechny vlasy! Starší z Jakutů pak pojmenovali celé údolí ,,Uljuju Čerkeček“ (údolí smrti) a vstup do této oblasti byl zakázán.
Mohl za potíže lovců výskyt radioaktivity? Nebo šlo o jakýsi obranný mechanismus…?

Kotel na Sibiři, snímek z Google earth

Stejné příznaky se vyskytly u i dalších lidí. U badatelů či náhodných dobrodruhů, kteří nalezli podivné objekty. Jednalo se vždy o celkovou ztrátu vlasové pokrývky, zvláštních skvrn, nebo podivných vřídků v místech, kde se pokožka dotkla povrchu „kotlů“. Následky si pak oběti buď nesly celý život, nebo je v horším případě čekala i smrt!

Jakutský kotel

V souvislosti s možným výskytem radioaktivity zvažují odborníci myšlenku, že objekty – pokud existují – spadají do kolonky „postaveno mimozemskou civilizací“. Divokou teorií je i ta, že objekty měly sloužit jako obranný mechanismus, který sestrojila již zmíněná mimozemská civilizace. Podle některých jsou to právě tyto stavby, které zabránily v roce 1908 dopadu meteoritu (Tunguzská katastrofa) na povrch naší planety. I Jakutové se zmiňují o podivných „ohních“, stoupajících obrovskou rychlostí k obloze. Jedná se o jakýsi druh „protivzdušné obrany“?

Důkazů o existenci není mnoho, ale Sibiř je ohromnou a stále ještě neprozkoumanou, tajemnou plochou na planetě Zemi. Nevydala ještě možná ani desetinu svých tajemství, děsivých pravd a možná i nadpřirozených úkazů.

Plavba po Údolí smrti: dokument o jakutských kotlích a české výpravě, která se je snažila probádat
dokument je strašně moc zajímavý, ten si určitě pusťte!

 

 Komentáře

Ikona diskutujiciho armag 2019-04-25 06:37:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mackerle byl český cestovatel a záhadolog, který ty kotle chtěl najít osobně.

http://www.mackerle.cz/udoli-smrti/

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-04-25 12:28:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Niečo podobné čo nikto nemohol nájsť bolo údajne aj u nás. Mesačná jaskyňa je najväčšou slovenskou záhadou. Dá sa z nej dostať do stredu Zeme a nikto nevie, kde v Tatrách sa nachádza
https://refresher.sk/43626-Mesacna-jaskyna-je-najvacsou-slovenskou-zahadou-Da-sa-z-nej-dostat-do-stredu-Zeme-a-nikto-nevie-kde-v-Tatrach-sa-nachadza

Ikona diskutujiciho armag 2019-04-25 20:02:48
Ikona diskutujiciho
sipka

O tom psal Bergier ve své známé knize Jitro kouzelníků.
Kde ta jeskyně je není důležité, protože ty jeskyně jsou navzájem propojené chodbami a tunely.
O dalších podobných jeskyních si můžete přečíst ve knize od Jesenského – Měsíční jeskyně.

Ty tunely jsou přísně tajné a armáda už mnoho z nich našla, ostatně většina podzemních amerických i ruských základen je na tyto tunely napojena.

Ale to je jiné téma než ty stavby na Sibiři.

Ikona diskutujiciho Petr Hošinský 2019-04-29 17:58:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

NAŠE PLANETA JE JEDNA VELIKÁ ZÁHADA.UŽ JEN NAŠE PŮSOBENÍ VE VESMÍRU. FANDÍM BÁDÁNÍ PO ZÁHADÁCH KTERÉ NEJSOU NA TÉTO PLANETĚ OBVYKLÉ. KDYŽ JDE O ZDRAVÉ BÁDÁNÍ KDY ZÁHADY NEJSOU SE 100% JISTOTOU VYSVĚTLOVANY A VYVRACENY VĚDECKY !
A NADZVIHNE MĚ ZE ŽIDLE, KDYŽ ARCHEOLOGICKÉ NÁLEZY V SOUVISLOSTI S BIBLÍ, DOKÁŽE PÁR VĚDCŮ ZARUČENĚ VYSVĚTLIT, ŽE TO JE SOUHRA NÁHOD PŘI VÝVOJI ZEMĚ, NEBO HALUCINACE A NEBO JDE O PODVRH. ANO JSOU NĚKTERÉ JSOU SENZACECHTIVÉ PODVRHY, ALE TROUFÁM SI TVRDIT, ŽE TU NEJSME PŘIROZENÝM VÝVOJEM ZEMĚ V PRŮBĚHU MILIÓNŮ LET !

Ikona diskutujiciho Jaroslav Kuča 2019-05-02 10:34:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naše planeta je taky řízená i z ,,Duchovních světů“.Ztotožňuji se rovněž z p.Danilovem ze sdružení Allatra,který potvrzuje mnoho věcí a velmi dobře i náš současný,končící cyklus 12.000 let a změny,které nyní prožíváme. Za zmínku stojí i Jupiter a jeho soustava,která Přitahuje ty veliké Obry-malé planetky,které by stoprocentně zničily celou naši Zemi během okamžiku.Naposledy to byla planetka(označovaná i jako kometa) SHOEMAKER LEVY¨9 z r.1994,ktrerá podle ,,vjedců“ zcela záhadně změnila prudce směr ,narazila do Jupitera a předtím se ještě rozpadla na 21 kusů.Přitom výbuch toho největšího na Jupiteru se odhadoval 600 krát větší,než jsou schopné vytvořit všechny atomové zbraně na naší planetě. Třeba i zde zapůsobily ,,Jakutské Kotle “ a přesměrovaly let asteroidu. Země tak byla opět zachráněna.Za zmínku stojí i některé aktivní pyramidy( jako jsou ty KRYMSKE),které slouží jako vysílače i přijímače (antény) .Jsou to Multifunkční zařízení staré okolo 10.000 let. A je málo známá věc,že americké akce na ovláddnutí Ukrajiny nebyly pouze politické a majdanovské,ale i ty skryté a utajované vojensko-sakrální, za ůčelem získat Sakrální Krym ,jako silové místo i s těmito aktivními pyramidami.

Ikona diskutujiciho marian1964 2019-05-10 21:57:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

osobne poznam cloveka ktory vlastni ulomky s tunguskej oblasti zije na sibiiri dnes ma vyse 100 rokov pochybujem ze na ulomkoch z meteoritu by boli znaky neznameho pisma ,pozrite si v archyvoch co sa dialo na oblohe uz niekolko dni pred padom udajneho meteoritu,co sa v skutocnosti stalo vedia len zasveteny ja vsak viem,a to na sto percent ze je tam umiestnena pametna doska neznamej civilizacii

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-11 09:06:38
Ikona diskutujiciho
sipka

jestli máš takový kontakt, důrazně doporučuji to zmapovat a všechny vědomosti od něj zapsat! aby si to nevzal do hrobu.

Ikona diskutujiciho mim 2020-04-25 01:06:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to, že ty kotle existují, o tom už dnes dle mě není pochyb..jen nechápu, proč už to dávno neprozkoumala nějaká mezinárodní vědecká výprava s patřičným vybavením..než se tedy kotle úplně utopí v bažinách..mackerle tam byl tak nějak na vlastní triko, nevím, jak to bylo s financováním, ale asi se dostal nejblíž..kdyby nebyli zbrklí a například získali sponzory typu BBC, National G. a dalších podobných médií a měli to správné geo vybavení, tak bysme už asi nehovořili o záhadě..nebo aspoň bysme byli blíž pravdě..dnes už máme drony, spoustu lokačních přístrojů a samozřejmě také ochranné obleky, takže nevidím problém v tom, aby se tomu konečně přišlo na kloub..nechápu, kde to vázne

Ikona diskutujiciho Fort Siberia 2020-05-31 10:50:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně jsem přesvědčen, že se již ví…a zveřejnění nepřichází z důvodu utajeni ruskou vládou..

Ikona diskutujiciho Fort Siberia 2020-05-31 08:44:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se osobně přikláním k názoru, že jakutské kotle byly součástí protivesmírného obranného komplexu nějaké vyspělejší mimozemské civilizace, pro níž v té době ( neznámé době ) byla naše planeta strategicky důležitá. Považme například jaké množství velkých meteoritů dopadlo prakticky “ neškodně “ někam do Tajgy a jiných dodnes neobydlených míst naší Země. Myslím, že v těchto obranných objektech mohly být zbraně neznámého typu, které při vesmírném ohrožení dokázaly zbrzdit rychlost a odklonit trajektorii tělesa mířícího k Zemi.. Možná tyto kotle před dávnou dobou mohly zachránit Zemi od totálního vymazání z vesmírné mapy…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek