Je to intuice, nebo strach? Jak to poznat

22.1.2022 v Návody 2

Když se učíte poslouchat svou intuici, jednou z nejčastějších překážek je rozlišit hlas intuice a hlas strachu. Všichni máme intuici, ale většinou ji nemáme moc vypěstovanou. Co je však pěstováno intenzivně, jsou naše strachy. Takže často k nám hlas strachu promlouvá nejhlasitěji.
Společnost se silně řídí strachem. Strach z nedostatečného vzdělání, strach z nedostatku peněz, strach z toho, že nevypadáme dost dobře, strach z teroristických útoků, strach z odlišnosti. V dnešním světě je tolik strachu, že si to většina už ani neuvědomuje.Když si to uvědomíte, můžete začít měnit svůj způsob myšlení. To vám umožní skutečně se napojit na svou intuici a důvěřovat zprávám, které dostáváte. Jaké jsou tedy hlavní příznaky toho, že pracujete se svou intuicí, nebo se strachem?

Práce s intuicí:
Je to spíše spontánní pocit vědění něčeho, než logická, nebo emocionální reakce.
Poselství je cítit, nebo slyšet okamžitě. Je plynulé a neopakuje se.
Poselství je definitivní, téměř jako by odpověď byla černobílá, nebo nevyžadovala další analýzu.
Sdělení působí jednoduše a příjemně, může také působit „správně“.
Sdělení působí láskyplně a podpůrně, téměř expanzivně.
Sdělení je zaměřeno na přítomný okamžik.

Práce se strachem:
Cítíte se velmi emotivně, nebo máte pocit úzkosti. Můžete mít dokonce fyzické příznaky stresu, jako je bolest hlavy, nevolnost, svírání na srdci, bolesti břicha, průjem, nespavost.
Myšlenka ve vás vyvolává adrenalin, který může aktivovat reakci „útěk nebo boj“ a může vás přimět ke zkratkovité akci, abyste pocítili úlevu.
Sdělení může být velmi opakované, hlasité nebo myšlenkově náročné, může způsobit nadměrnou analýzu. Prostě se k tomu pořád vracíte a omíláte to ze všech stran, dokud vám to neleze krkem.
Zdá se, že zpráva má mnoho proměnných a „co kdyby“. To může vést k pocitu zmatku, nebo že jste se zasekli.
Sdělení se obvykle soustředí na budoucnost, nebo scénáře, které se ještě nestaly.

Intuitivní hlas nebývá založen na silně emocionálním podnětu, zatímco strach ano.
Intuitivní hlas je ,,náhlé vědění“, hlas strachu je prostě úzkost a neustálé ptaní se co dělat, co kdyby, proč, co bude… Intuice to ale náhle ví, ta se dál neptá.

Právě zde to však může být ošemetné, protože někdy nám intuice může přinést varovnou zprávu, která způsobí, že dostaneme strach a ten nad námi pak převezme kontrolu, čímž vznikne velký zmatek, kdy máme problém rozlišit, co bylo dřív. Jestli slepice, nebo vejce.

Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda pracujete s hlasem intuice, nebo s hlasem strachu, je cvičení a sledování svých předtuch.  Další možný nástroj může být spřátelení se se strachem. Strach k životu také potřebujeme, protože nás chrání a brání nám dostat se do nebezpečných situací. Strach může být někdy také skvělou motivací a může nám pomoci překonat výzvy a překážky. Strach nás nutí měnit se, lepšit se a rozvíjet se. Nesmí nás však zcela pohltit, pak začne působit destrukčně.

Strach se obvykle soustředí na nepravdy, nebo na věci, které se ještě nestaly. To způsobuje, že věříme věcem, které nejsou pravdivé, nebo se zaměřujeme na neblahé výsledky situací, které ještě ani nenastaly. Pokud takové myšlenky převezmou kontrolu nad naší myslí, je to jako choroba… nebo z toho dokonce může choroba vzniknout.

Nejlepší způsob, jak se spřátelit se svým strachem, je naslouchat tomu, co vám říká, a uznat jeho přítomnost. Uznat, že se něčeho bojíte, neodmítat to. Obvykle když to uděláte, budete schopni lépe racionalizovat, zda je na vašem strachu něco pravdy, nebo zda se zakládá na nepravdách. Když svému strachu nasloucháte bez dalšího posuzování, jenom ho nezaujatě sledujete, vytváříte tím prostor pro svou intuici, aby promluvila

Zde je několik tipů, které vám pomůžou
Udržujte si čistou mysl. Jasná mysl je otevřenější intuitivním sdělením, zatímco přeplněná a zaneprázdněná mysl je náchylnější ke sdělením založeným na strachu.
Identifikujte, zda se jedná o strach, nebo intuici. Jestli je to ,,náhlé vědění“, nebo to pořád myšlenkově rýpete a nejste schopni dobrat se závěru.
Pokud jste identifikovali strach, pracujte na tom, abyste si ho uvědomili. Zklidněte své myšlenky pomocí racionality, nebo meditativních praktik. Počkejte, až se vaše emoce uklidní, nikdy pod jejich tlakem nepodnikejte akce.
Pokud jste identifikovali intuici (prostě VÍTE), tak se tím řiďte. Pokud si stále nejste jisti, věřte, že stačí počkat, čas vám ukáže co je pravda.

Znamení
Pokud nevíte, jestli k vám mluví intuice, nebo se prostě jenom něčeho bojíte, požádejte své strážné anděly, nebo konstruktivní sílu vesmíru, aby vám poslali znamení. Aby vám řekli, jestli je daná situace, nebo dané rozhodnutí, dobré nebo není. A pak se velice pozorně dívejte kolem sebe. Může to být číslo, zvíře, náhlá událost, nehoda, či štěstí, nález, zpráva, obrázek, zvuk…

Pro příklad, nedávno jsem nad něčím uvažovala. Byla to myšlenka typu nebo udělat, nebo neudělat? Co je lepší, co je výhodnější? Pomůže mi to, nebo spíš uškodí?
Zrovna jsem měnila vodu v akváriu, když jsem tuto možnost zvažovala. Najednou mi vyjela hadice z kýblu, ze kterého jsem čerpala samospádem vodu do nádrže a udělala na zemi louži.
Dala jsem hadici zpátky, znova jsem dala proudit vodu do nádrže a přemýšlela jsem nad tím dál.
Najednou ta hadice znova vyjela ven a udělala na zemi druhou louži.
Najednou mi došlo, že takhle napouštím akvárium běžně a nestává se mi to, ale teď když myslím na tuto věc, stane se hned dvakrát nehoda? Pochopila jsem, že se mi vesmír snaží říct, že to je špatný nápad, že to nemám dělat. Zapsala jsem si to pro příští potřebu a hodila ten nápad za hlavu.

Znamení mohou mít i tuto jemnou podobu, nemusí to být nutně něco okázalého.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

  

Komentáře

Ikona diskutujiciho nagualista 2022-01-22 11:17:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověk má čtyři přirozené nepřátele.
Strach, např. z nedostatku. Překonám-li ho, nastupuje na nás druhý přirozený nepřítel , který se jmenuje jasná mysl, implantát od predátorů z vesmíru a když na ni nejvíc spoléháte, selže . Třetím přirozeným nepřitelem po té, co překonáte jasnou mysl , je skutečná moc – moc ovládat svět, tzv. černí mágové dnešního světa jí jsou posedlí. Nikam dál se však již neposunou evolučně. Posledním přirozeným nepřítelem je stáří. Čarodějové linie „los nuevos videntes“ se po té, co překonali moc řídit svět učí, jak uniknout smrti, aby je přestala vyzývat na souboj. Přijmout ji ve svém srdci jako svou svou nejlepší přítelkyni, která nikdy nezalže. Pokud se ji např. zeptáte, odpoví, „měj záměr mně uniknout , transcendentálně na sobě makej , ještě jsem na Tebe nešáhla“. Joo, je to na dlouhej pokec ve „zvýšeným vědomi či změněném stavu vědomí být si vědom svého duchovního potenciálu“ . Metou čarodějů je držet vstupenku do věčnosti a usmívat se na šklebící se masku času.

Ikona diskutujiciho Elis 2022-07-27 22:44:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, super článek. Moc ti děkuji. Vždy jsem měla s tímhle rozeznáním problém. Začalo to tehdy když jsme jako hodně malá prostě najednou věděla, že moje zvíře zitra umřem Měla jsem prostě pocit ,,jakoby měla zítra umřít“ a potom už to šlo, pořád jsem strašně všechno řešila, spala jsem vedle klece protože co kdyby náhodou, utápěla jsme se ve strachu a ten byl někdy tak mazaný že se i změnil, takže to pak bylo ještě horší. Protože co kdyby že. Mám to do teď, ale už mnohem méně. Poslední tři zvířátka která odešla do jiné dimenze jsem takto necítila (cítila jsme něco jiného, ale to je jedno…), ale ten strach se zase objevil. A já vždycky doufám že to je jenom strach…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek