Jsou Mořské víly skutečné? – Rychlá odpověď: ANO!

17.6.2019 v Bytosti 20

Ve všech dobách existují zvěsti o bájných tvorech, kteří jsou okouzlující a inpirují naši představivost. Například posvátný Fénix, víly a samozřejmě Mořské víly. Stále více lidí se domnívá, že Mořské víly jsou skutečné, na rozdíl od jiných legendárních tvorů. Průzkumy veřejného mínění vždy ukazují pozoruhodné procento lidí, kteří věří v existenci Mořských panen – téměř 70%! Takže, jsou Mořské panny skutečné?Jsou Mořské panny reálné? – JO!
Když slyšíme o Mořských vílách, okamžitě v mysli cestujeme do rozlehlých moří a tajemství, která jsou zde skrytá. Pravdou je, že bylo prozkoumáno pouze malé procento oceánů. Někteří věří, že je to méně než 5%. A co dalších 95%? – Ale to samo o sobě ještě není žádný důkaz. Přesto bychom si měli uvědomit, že moře jsou obrovská a stále ještě nevydala všechna svá tajemství. I v moderní době stále objevujeme nové živočišné druhy, včetně těch, o kterých jsme si mysleli, že již dávno vymřeli. A hle, najednou se ukáže, že stále žijí, akorát v hloubkách, kde je nelze snadno spatřit. Může se to samé dít s mořskými vílami? Je to tvor, který skutečně existuje, žije, ale dobře se před námi schovává?

Jeskynní malby s mořskými vílami
Opravdu se naši předkové znali s mořskými pannami? To je dost možné! Existuje totiž mnoho starověkých textů a uměleckých děl zobrazujících nebo popisujících mořské lidi. Pocházejí z různých částí světa, jako je starověké Řecko, Mezopotámie, Japonsko. Ukazuje se, že všichni popisují Mořské panny velmi podobným způsobem! To přece nemůže být náhoda.

Obrázky, které vidíte, jsou fotografie jeskyně v Egyptě. Je plná maleb mořských víl.


V Egyptě je více dochovaných děl, která vyobrazují mořské víly:Mořští lidé jsou okouzlující stvoření, která obvykle žijí pod vodou, ale někdy vyjdou z moře nebo z jezer, aby se setkali s „chodci“. Mořští lidé se nachází téměř ve všech civilizacích. To není náhoda. Samozřejmě, že tato stvoření jsou skutečná, ale zakrývají po sobě stopy.

Poseidon a bohové moře
Ve starověkém Řecku bylo mnoho bohů a bohyň, kteří byli zobrazeni jako mořští lidé. Manželka boha Poseidona byla také mořská víla. Řekové navíc věřili, že moře je plné tvorů, kteří byli napůl jako lidé, napůl ryby. Nymfy moře jsou obvykle benevolentní bytosti, které milují zpěv a kouzlí nad mořskými vlnami. Někdy dokonce zachránili utopené námořníky, podle dochovaných textů. Všechny víly však nejsou dobré. Texty se zmiňují také o ne příliš hodných vílách, kterým se říká Sirény, které lákaly lidi do záhuby.

Písně moří
Není příliš neobvyklé, že občas slyšíme příběhy námořníků, kteří mluví o „volání z moří“. Je to píseň – ne pouhá melodie – přicházející z hlubin. Mnozí ji popisují jako tu nejkrásnější věc, jakou kdy slyšeli, na co se nikdy nedá zapomenout. Existuje mnoho zdokumentovaných výpovědí od námořníků sloužících v ponorkách během druhé světové války, kteří také slyšeli písně z hlubin.

Izraelská mořská panna z roku 2009
Asi před deseti bylo v Izraeli velké pozdvižení ohledně mořských panen, které začalo v malém městě Kiryat Yam. Jednu se tam totiž podařilo natočit na video. Od té doby turisté navštěvují toto město v naději, že zahlédnou mořské panny.

Mořská panna se údajně objevila při západu slunce a poté, co si pohrála na břehu, rychle zmizela. Jeden z prvních svědků, Shlomo Cohen, uvedl: ,,Byl jsem venku s přáteli, když jsme najednou uviděli ženu, která ležela na písku v podivné pozici. Nejdřív jsem si myslel, že se opaluje, ale když jsme se přiblížili, skočila do vody a zmizela. Všichni jsme byli v šoku, protože jsme viděli, že má ocas. “

Podobné pozorování bylo nahlášeno v posledních letech i v Mexiku a v Kalifornii.

Mořské víly v Zimbabwe
V roce 2016 vypukla panika v Chikanga – Zimbabwe. Místní obyvatelé tvrdili, že byli napadeni mořskými lidmi (mořskou pannou a mořským mužem). Zdálo se, že se mořští lidé polekali a napadli lidi v sebeobraně. Učitel z místní školy řekl, že ztratil zuby poté, co bojoval s mořskými lidmi, kteří bydleli v nedaleké řece. Místní obyvatelé stále žijí ve strachu.

Kryštof Kolumbus a 3 mořské panny
9. ledna 1493 popsal Kryštof Kolumbus setkání se třemi mořskými pannami v jeho deníku. Zatímco se plavil podél pobřeží Dominikánské republiky, setkal se ne pouze s jedinou, ale dokonce se třemi úžasnými mořskými pannami.

Proč si delfíni tak rádi hrají s lidmi?
Mnozí věří, že delfíni jsou tak hraví a ochotní pomáhat lidem, protože jim připomínáme jejich nejlepší přátele – mořské panny! Delfíni jsou dost chytří na to, aby věděli, že lidé a mořské panny jsou nějakým způsobem propojeni. To je možný důvod, proč jsou přitahováni lidmi a nenapadají nás, i když jsou to divoká zvířata.


© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho hanka 2019-06-17 08:27:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přenádherné, oooch. Jasně že existují, moře je obrovské a my jsme vedle něho malincí suchozemci. Přála bych si někdy slyšet tu mořskou píseň. A to video, to je pecka, ani jsem nedýchala. To nemůže být lachtan, lachtani přece nemají vlasy ani obličej a hlavně by nevycítili že se na ně z dálky někdo dívá a kdyby ano, tak by neutíkali tak rychle. Je to jako z pohádky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-17 09:03:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou se mi stala zvláštní věc. Ležela jsem na lehátku a měla jsem ruce ponořené pod sebou do vody a polohlasně jsem zazpívala písničku s myšlenkou, že zpívám pro to moře. A pak jsem byla ticho a jenom poslouchala. A slyšela jsem po chvíli zespoda z moře, jak se ta moje písnička ozývá zpátky. Úplně ta samá melodie. A slyšela jsem to fyzickýma ušima. Tehdy jsem si to vysvětlila tak, že moře je živá bytost a že se mi na něj asi podařilo nějak napojit, takže jsem ho mohla slyšet, jak odpovídá. Ale možná odpovídaly víly a třeba si to dodneška zpívají 🙂 Potom už jsem to nezkoušela, protože jsem od r. 2012 u moře nebyla a neměla jsem tu možnost. Ale klidně to někdo zkuste jestli tam budete.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-17 19:01:21
Ikona diskutujiciho
sipka

:O to jako fakt? To je něco! To zkusím 😊 tam, kam jezdíme, vždycky ráda odplavu daleko od břehu protože je tam klidná voda a krásně vidět… Pak se tam vznáším a koukám dolů, na ježky a podobné tvory. Nikdo mě tam neuslyší a místo je to moc pěkný, to musím zkusit. A schválně půjdu navečer sama na pláž s myšlenkou, že bych je ráda potkala a slyšela. Celkově bych ráda potkala bytosti, které žijí u moře. Miluju moře, sama bych tam nejradši bydlela. V létě plánuju trochu zkusit zase komunikaci s bytostmi i v lese a tak… Třeba budou nějaké nové zážitky 😊 dlouho jsem teď na nic takového absolutně neměla čas, energii, prostor ani myšlenky, chybí mi to. Dřív to ke mně chodilo přirozeně, když jsem to nechala. A že je moře živá bytost? Jako samo o sobě? Hm, nenapadlo mě, si to takhle vykládat. Je smutné, že v něm končí tolik odpadu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-17 20:24:04
Ikona diskutujiciho
sipka

živé je všechno, i planeta, i hlína.. tak jsem to myslela.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-17 21:05:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlastně pravda – život, základní energie, proudí ve všem.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-06-18 07:11:46
Ikona diskutujiciho
sipka

To je úžasný zážitek! Jestli budu mít možnost, zkusím 🙂

Ikona diskutujiciho Zuzka 2021-04-07 08:51:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Také si myslím že mořské panny existují. Přála bych si je vidět, slyšet tu píseň a přála bych si aby nebyly tak plaché, aby byly hodné a zavedly mě do jejich měst (pokud nějaké mají) 🤣 vím že je to divná představa ale bylo by to fajn. 😃☺😂

Ikona diskutujiciho Zuzka 2021-04-07 08:53:30
Ikona diskutujiciho
sipka

A také znám hodně lidí kteří si myslí že neexistují. Ale je tolik důkazů!!!

Ikona diskutujiciho Tereza 2019-06-17 08:50:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten konec s těmi delfíny je krásný, to mě nikdy nenapadlo… 🙂 Jako malá jsem věřila jen tomu, co jsem viděla na vlastní oči. Jako starší se učím věřit i tomu mnou neověřenému a otvírá se mi krásný jiný svět 🙂

Ikona diskutujiciho Ayeri 2019-06-17 10:16:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné 🙂 jednou jsem měla úžasný zážitek napojení se na moře jako na živou bytost. ..odpočívající, milující a plnou obrovské síly. O mořských vílách jsem si vždycky myslela, že jsou to nehmotné bytosti jako zdejší víly 🙂

Ikona diskutujiciho pavel-))) 2019-06-17 15:18:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mno berme to trochu s rezervou vzhledem k tomu jak moře sou znečištěná odpadky fukušimou mikroplasty je tedy méně pravděpodobné že by přežili otázka je kde sou v oceánu skrytí třeba v marianským příkopu jedině tam na ně člověk nedohlédne nebo uprostřed tichého oceánu kde je malá lodní doprava co kdyby člověk objevil jejich podvodní město jak by rágovali agresivně nebo konstruktivně ja si myslím že to první lidi jim znečištují oceány to je podle mě dráždí setkání může být velmi nebezpečné a navíc je hodně legend kde utápějí lidi , třeba je to druh živočicha můžou to být predátoři kteří loví ryby a můžou se dát i do člověka třeba zpěv používají k nalákání kořisti syreny v řecku toho sou důkazem taky umí měnit zbarvení podle mě aby se maskovaly a lepe splynuly s prostředím

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-17 18:55:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední dobou jeden článek hezčí než druhý ❤

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-17 20:23:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky 🙂

Ikona diskutujiciho Dexter 2019-06-18 11:43:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se líbí jenom jediná věc. Každej má dneska v mobilu HD kameru, která umí záznam minimálně v HD (pro technicky neznalé – to je 1280×720, čili dost vysoký rozlišení), nicméně podobný záběry jsou vždy rozmazaný a neostrý. Ne, teorie o magickým rozostření fakt neberu, to je nesmysl.
Spíš si myslím, že drtivá většina je podvrh a nic jinýho.
Jenom takovej detail – žádný tvor žijící v moři nemá vlasy, byly by mu k ničemu. Pokud má srst, je to krátká srst těsně přiléhající k tělu. Takže předlouhé vlasy mořských panen jsou pouze lidskou představou.

Ikona diskutujiciho Jana 2019-06-18 14:37:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, aj ja verim, ze existuju, i ked som ziadnu vodnu ani inu bytost prirody zatial nevidela, kazdopadne je vsetko zive, to clovek citi uz len ked na prirodu pomysli, pociti zaroven prijemny prud energie. Pozoruhodne je aj rozpravanie Margot Ruis, na yt je cela audiokniha Bytosti prírody. O nej som tiez prvy krat pocula na strankach Alue tak len pripominam, komu nahodou unikla 🙂

Ikona diskutujiciho Lola 2019-06-19 08:32:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co upíři? Existují?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-19 10:00:13
Ikona diskutujiciho
sipka

mno, to by bylo taky zajímavé povídání 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-06-19 21:54:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Ohledně upírů jde o entity, které posednou tělo, pokud vím. Takový článek by mě velice zajímal, vlkodlaci stejně tak 🙂

– Osobně, co se bytostí týče, miluju lesní elfy. Ty velké, kteří hlídají lesy.

Ikona diskutujiciho Lola 2019-06-19 19:24:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu! Mohla by jsi o tom někdy něco napsat? Tenhle článek o mořských pannách byl opravdu hezký!

Ikona diskutujiciho Rosana Rosinová 2022-06-03 17:48:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja tiež verím v morské víly a je to tá najkrajšia rozprávka od Andersen a rada som ju čítala svojim deťom človek ktorý sa nevie vcítiť do podmorského sveta a života má prázdny život chcela by som sa z morskou vílou stretnúť svet ticha a pokoja

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek