Jsou schizofrenici posedlí démony?

16.5.2021 v Zprávy 10

Je něco špatného na tom, že se o takové možnosti vůbec bavíme? Ne podle autora vědeckého článku publikovaného v časopise Journal of Religion and Health. V článku „Schizofrenie, nebo posedlosti?“ M. Kemal Irmak poznamenává, že schizofrenie je devastující chronický duševní stav, který je často charakterizován sluchovými halucinacemi. Jelikož je těžké tyto halucinace pochopit, Irmak nás vyzývá, abychom zvážili možnost existence démonického světa.M. Kemal Irmak je členem vysokoškolské vědecké rady ve Vojenské lékařské akademii v Gulhane, která sídlí v Ankaře v Turecku.

,,Démoni“, říká M. K. Irmak, ,,jsou „inteligentní a neviditelná stvoření, která obývají paralelní svět vůči lidstvu. Mají schopnost posednout a převzít lidskou mysl a tělo, přičemž se v takovém případě může démonický vliv projevit v podobě bizarního chování, které lze interpretovat jako řadu různých psychotických poruch.“

Poznatky o schizofrenii, které Irmak uvádí na základě pozorování, stojí za to ocitovat v plném rozsahu:
,,Jak je vidět výše, mezi klinickými příznaky schizofrenie a démonickou posedlostí existují podobnosti. Běžné příznaky schizofrenie a démonické posedlosti, jako jsou halucinace a bludy, mohou být výsledkem skutečnosti, že démoni, napojení na mozek, mohou tvořit příznaky schizofrenie.

Typické bludy při schizofrenii, jako například tvrzení: „Moje pocity a pohyby jsou určitým způsobem ovládány někým jiným,“ a „vkládají mi do hlavy myšlenky, které nejsou moje,“ mohou být myšlenky, které pramení z vlivu démonů na mozek nemocného.

U schizofrenie může být sluchová halucinace způsobena démony a pacient může slyšet jejich vstupy, které však vnější pozorovatel neslyší. Halucinace u schizofrenie tedy může být iluzí – falešnou interpretací skutečného smyslového obrazu tvořeného démony.
Zdá se, že tento vstup pacient považuje za „špatné věci“, což odráží činnost nervového systému na špatně strukturovaném smyslovém vstupu, který vytváří přijatelné vnímání.
Sluchové halucinace, vyjádřené jako hlasy, které se navzájem hádají a mluví s pacientem ve třetí osobě, mohou být výsledkem přítomnosti více než jednoho démona v těle.“

Irmak dospěl k závěru, že „nastal čas, aby lékařské profese zvážily možnost démonické posedlosti v etiologii schizofrenie“ a že „by bylo užitečné, aby lékařské profese spolupracovaly s alternativními léčiteli při definování lepších způsobů léčby schizofrenie“.

Jedná se o ohromující argument a je šokující najít jej publikovaný ve zkostnatělém časopise, jako je Journal of Religion and Health. Irmak věří, že démonická přítomnost je při vysvětlování schizofrenie hodna vážného zkoumání. Je možné, že Irmak má dobrý úmysl, když věnuje svůj příspěvek „americkému matematikovi Johnu Forbesovi Nashovi a všem schizofrenickým pacientům“. Zajímavé je, že redakční rada a recenzenti vědecké publikace shledali tento pohled na duševní nemoci za hodný dalšího šíření.

připravila © www.aluska.org 2021
reference: 1., 2.,

 Komentáře

Ikona diskutujiciho erness 2021-05-16 08:55:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vnutit vám myšlenku a hrát si z vaší hlavou nemusí nutně jen démoni. Mohou to být také lidé na vyšším stupni vývoje s vyvinutějším mozkem, než-li má a stihne se za krátký život rozvinout jinak u běžného člověka. A nebo to také dokáží meziteritoriální hvězdné entity.

Ikona diskutujiciho erness 2021-05-16 10:17:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéžiš… ,,z vaší hlavou“ tak to asi opravdu ne. 😀

Ikona diskutujiciho Nini 2021-05-16 14:31:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně spíš zaráží, že o tom moc lidí nemluví…vždycky jsem si říkala „A co když si to nevymýšlí? Co když opravdu vidí a slyší ty entity?“ Přesně jako se píše v článku o stejných příznacích. Kdyby připustili možnost existence jiného světa i bytostí, tak by se těm lidem třeba dalo pomoct. Ale ne…radši budou všem říkat, že jsou blázni a házet je do jednoho pytle

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-16 15:28:58
Ikona diskutujiciho
sipka

To připustit nemůžou, protože by to spustilo lavinovou reakci s dalekosáhlými následky. Jak připustíš oficiálně jedno, musela bys připustit i další věci a tím kompletně překopat celý systém – a to oni nechtějí. Jim to takhle vyhovuje.

Ikona diskutujiciho Diana 2021-05-16 22:15:27
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi připomnělo, nedávno byl jeden film na základě povídky E. A. Poa.
csfd.cz/film/339828-e-a-poe-podivny-experiment/prehled/
Mám v plánu mírně spoilerovat, takže pokud se na to chce někdo podívat, přeskočte to 🙂
Jednoduše, v jedné psychiatrické léčebně se k pacientům nechovali pěkně. Vlastně se k nim chovali tak, jak bylo pro tehdejší dobu typické. Myslím, že fakt, že byly tehdy vibrátory používány na léčbu hysterie, mluví za vše. A tak pacienti udělali převrat a všechny doktory zavřeli ve sklepě. Tehdy tam zavítal i jeden čerstvě vystudovaný psychiatr, kvůli atestaci. A bylo mu divné, že se tam k pacientům nikdo nechová jako ke zvěři, ba naopak. Tedy… Když si jeden muž myslel, že je kůň, nechávali ho při tom, hřebelcovali ho a krmili ho jablky. Když nějaká žena nesnesla lidské doteky, nenutili ji, aby se někoho dotýkala. Jednoduše se k sobě chovali pěkně, lidsky, plnili vzájemně svoje potřeby bez jakýchkoliv předsudků. A stav pacientů se začal lepšit.
Je to sice jen film inspirovaný pouhou povídkou, ale co kdyby to tak fakt bylo? No jo, jenže to je pro systém nepohodlné…

Ikona diskutujiciho 🙂 2021-05-16 19:56:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak to uz vime davno ze 😁nic nového a objeveno, spis mi nepripada normalni pokud tomu nekdo neveri a mysli si, ze je to ptákovina. Na takoveho cloveka bych dnes uz zírala asi jako na uplnyho vola…

Ikona diskutujiciho oskar 2021-05-18 03:56:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už delší dobu jsem přesvědčený o tom, že náš mozek je vlastně projektor v tomto světě – života na Zemi. Pokud funguje tak, jak byl původně nastavený, pak vidíme, slyšíme a vnímáme věci tak, jak máme, abychom žili normálně. K tomu slouží jisté pojistky a blokace v mozku, které nedovolí nebo zabraňují vidět dále, než za hranice naší reality. Pokud dojde k poškození těchto blokátorů a pojistek (úraz, nemoc), pak se nám pootevřou jiné dimenze, paralelní světy, které tu s námi koexistují…a stanou se z nás blázni, protože to člověk nedá, aby vnímal sám to, co jiní nevidí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-18 08:53:22
Ikona diskutujiciho
sipka

není pravda, to bys potom označil za blázna i člověka co vidí energie, duchy, má jasnovidné vize atd – to je něco úplně jiného

člověk na to má, ale musí na to být dost zralý

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2021-05-18 10:06:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano věřím že takové blokace v mozku jsou a že je mozek nastavený tak aby vnímal tak jak vnímáme aby „žil normálně“. Jenže postupným vývojem může člověk dozrát na otevření i jiných schopností jako vnímání energie, jasnovidectví a pod. Ale jak píše Aluš, musí být na to dost zralý.

Pokud nejsi na to dost vyzrálý a otevřeš tyto schopnosti pomocí magie nebo smlouvou s démony, ano pak stebou souhlasím že pro onoho člověka to má devastující následky.

A nakonec je tu možnost poškození mozku v důsledku nemoci a nebo úrazu a tím i jeho vnímání, to už je bohužel poškození funkčnosti.

Ikona diskutujiciho Akimo 2023-02-10 00:03:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já slyšela hlasy duchů, už to díky lékům neslyším, měla jsem i přisedlou duši.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek