Jste skutečně duchovně probuzení? Takhle se to pozná

12.11.2022 v Poselství 26

I když by mnozí lidé rádi věřili tomu, že jsou duchovně probuzení, často se mýlí. Většina těch, kteří o sobě tvrdí, že jsou osvícení, k tomu má ve skutečnosti daleko. Lidé často ani nerozumí, co to vlastně duchovní probuzenost znamená. Tak si to dnes pojďme definovat. Jak probuzený člověk vypadá, jak se chová?I když je každý člověk originál, existují určité rysy, které mají duchovně probuzení jedinci společné a které je tudíž prozrazují. Pokud chcete zjistit, jestli jste jenom trochu šiblí, nebo se naopak skutečně stáváte duchovně uvědomělejšími, čtěte dál a ujasníte si to.

Najednou je vaše intuice velmi ostrá a jasná
Vaše intuice k vám mluví naprosto správně a vy jí opravdu důvěřujete. Začali jste si být jistější svým vhledem a máte pocit, že komunikujete s kolektivním nevědomím. Předtím jste jen tápali, ale teď jste ve fázi, kdy prostě jenom kouknete a hned víte.

Ve svém nitru ucítíte silnou změnu, kterou je těžké verbálně vyjádřit
Když se duchovně probudíte, nastane okamžik, kdy cítíte, že jste nyní jiný člověk. Vidíte svět jinak a změnily se tím i vaše hodnoty a cíle. Člověk se toho může zpočátku leknout (může to vyděsit i vaše okolí), ale pokud následuje hlas intuice a svůj instinkt, dovede ho to k velkým věcem.
Tento posun vědomí může nastat kdykoli v životě člověka, někomu se to stane během dětství, v pubertě, někomu i v pokročilém dospělém věku. Je to jako zásah vyšší pravdou, která vás transformuje a i když byste chtěli, už se nedokážete vrátit zpátky. Je to spontánní a je to mimo vaši kontrolu, nerozhodli jste se pro to logicky, prostě jste to náhle prožili.

Cítíte se se vším propojeni
Na začátku vašeho duchovního probuzení se budete chtít co nejvíc izolovat od světa, protože se budete cítit mnohem intenzivněji propojeni s ostatními bytostmi i s neživou přírodou a to může být velmi intenzivní, i vyčerpávající. Postupem času si najdete správnou míru kontaktu, která vás nebude vysilovat. Intenzivní propojenost s živou i neživou přírodou je vysoce povznášející, hojivá, je to úžasný stav blaženosti, ale s lidmi budete mít problém, ti tak harmoničtí a láskyplní zkrátka nejsou a jejich frekvence bývají nepříjemné.

Zvířata vás milují
Buď jste si se zvířaty rozuměli vždycky, nebo to najednou přišlo během života. Zvířata vás vyhledávají, milují vás. Podíváte se na ně a cítíte, co chtějí, co potřebují. Můžou se z vás stát excelentní chovatelé zvířat a ostatní lidé budou nechápavě zírat, jak dokonale jim rozumíte. Je to dáno vaší duchovní probuzeností, je to spirituální dar. Ale jde i trénovat. Čím více budete se svými zvířaty, tím silnější bude váš telepatický kontakt a tím lepší budete i napříč živočišnými druhy. Můžete právě díky tomu tíhnout k vegetariánství. Ačkoli ne/jezení masa není přímé vyjádření duchovní úrovně člověka, způsob jak o svém jídle přemýšlíme a jak si ho vybíráme, o nás také vypovídá.

Máte v sobě mimořádný vnitřní klid
Duchovní probuzení s sebou přináší schopnost chápat události jako souhry synchronicit a schopnost nenechat se strhnout do světských dramat. I když v životě zažíváte těžké chvíle a problémy jako každý jiný, vaše duchovní vědomí vám dává sílu vydržet, odolat, vše překonat. I v nejhorších a nejbrutálnější chvílích svého života dokážete díky svým duchovním darům najít mír, naději, sílu a i v tom nejhorším boji dostanete vedení, ochranu, pokyny co máte dělat. Pokud zrovna ničemu těžkému nečelíte, plujete si den po dni jako na lehkém vánku, v klidu a harmonii. Nejlépe vám to jde tehdy, kdy jste sami a můžete trávit hodně volného času v přírodě, nebo na zahrádce.

Vaše empatie se výrazně zesílila
Vaše empatické schopnosti jsou mnohem bystřejší. Jste schopni cítit to, co cítí druzí, když jsou ve vaší blízkosti. Je vám jedno, jestli je to zvíře, rostlina, člověk. Někomu může připadat, že jste se asi zbláznili, když víte jak se cítí vaše pokojová rostlina a že vám na dálku říká, že ji máte zalít. Ale nenechte se nikým zastrašit. Potřebujete jen čas, abyste pochopili, jak tyto schopnosti správně používat. Nikdo nepřišel na svět dokonale zkušený, chce to čas a pořádně ty vlohy prozkoumat, odzkoušet.

Máte silný pocit, že patříte do přirozenějšího prostředí
Když jste venku, máte pocit, že jste doma. Když přijdete do budovy, máte pocit, že jste v nepřirozeném prostředí. Pokud se v tomto stavu dostanete do přecpaného MHD nebo se pohybujete velkým městem, můžete díky tomu prožívat opravdovou duševní trýzeň.
Pokud u vás nastane náhlé duchovní probuzení, tak zničeho nic, bez ohledu na to zda jste byli venkovní typ nebo domácí pecivál, začnete mít intenzivní sklon chodit sám ven. Příroda a stromy vás volají k sobě. Země chce, abyste se jí dotýkali, aby z vás mohla stáhnout veškerou špatnou energii a dodat vám životní sílu. Jděte na procházku lesem, nebo zasaďte něco hezkého na zahrádce.

V běžné skupině lidí jste outsider
Pokud prožijete duchovní probuzení, pak lidé, kteří byli dříve vašimi přáteli, ve vás nyní vyvolávají pocit, že k nim nepatříte. Kolikrát už nepatříte ani tam, kde jste předtím byli jako doma. Už to prostředí nechcete, už ty lidi nechcete poslouchat, protože vám to najednou přestalo dávat smysl. Nechcete drby, pomluvy, závist, pokleslou vulgární zábavu, nechcete koukat na televizi, nechcete pařit střílečky, nechcete si povídat o politice a penězích, nebo o životě celebrit. Nezajímá vás to. Pochopili jste, že skutečné životní hodnoty jsou jinde.

Prožíváte hluboký smutek, když vidíte v jakém stavu je svět a společnost
Zatímco kdysi vám to nevadilo, nebo jste k tomu možná byli jenom apatičtí, nyní si začínáte skutečně uvědomovat stav světa a to, jak prožívají život jiní lidé okolo vás. A je to skutečně děsivé. Tento svět má vážné problémy a naše společnost je v rozkladu. A vy jste malá kapka v moři, která to všechno sama spravit nemůže, ale chtěla by.

Chcete naplnit své poslání
Kdysi dávno jste možná vedli život, který neměl smysl, ani nesledoval konkrétní cíl. Prostě jste šli s davem a dělali jste to samé co dělali ostatní. Nyní však možná toužíte po něčem větším. Přesměrujete se a začnete jít za tím, co vám přináší pocit štěstí, co vás motivuje a hlavně, co vám dává smysl. Odmítáte už ztrácet čas s nesmysly. Pokud už jste ztratili hodně času, o to silnější puzení a o to prudší životní obrat můžete prožít. Hledáte smysluplný způsob, jak zanechat nějakou konstruktivní stopu ve světě.

Jste otevřenější
V minulosti jste možná byli více odsuzující a vyhranění, ale v poslední době se cítíte být více otevřeni novým myšlenkám. Dozráli jste do stádia, kdy jste pochopili, že každý člověk má právo na svůj život a na svůj unikátní pohled na svět. A pokud vás nebo někoho jiného neohrožuje a neobtěžuje, není důvod se kvůli tomu znepokojovat, i pokud s ním nesouhlasíte. Také jste dozráli do životní fáze, kdy jste pochopili, že je ztráta času kohokoli o něčem přesvědčovat, argumentovat, nebo se hádat. Dostali jste se do fáze, kdy si umíte v klidu vyslechnout něčí názor a pochopit ho, i přestože s ním naprosto nesouhlasíte, aniž byste se cítili být tímto názorem osobně ohrožení, nebo konfrontovaní. Došlo vám, že každý člověk je hlavní postavou ve svém vlastním filmu, kde vy jste pouhá dočasná vedlejší postava. Už nejste sebestřední, do cizích osudů se násilím necpete a nemáte potřebu druhým lidem diktovat, jak mají žít. Tímto dosáhnete vnitřního míru i harmonie s lidmi okolo vás.

Vyškrtli jste ze svého života toxické lidi
Je to spojené s duchovním probuzením. Najednou to prostě pochopíte a víte, co je potřeba udělat, abyste se v životě posunuli dál. Vyhodíte proto ze svého života všechny lidi, kteří jsou jako plevel. Jenom vás obtěžují a vysávají vám energii. Může to probíhat i velice dramaticky, ale když tu fázi úspěšně absolvujete, najednou se váš život úplně změní a vy můžete svobodně dýchat. Duchovno není o tom nechat si ubližovat a nastavovat špatným lidem druhou tvář, skutečné duchovno je také umět říct DOST. Pokud se stále stýkáte se špatnými lidmi a necháváte se zatahovat do jejich dramat, pak jste zřejmě ještě do toho bodu nepřišli.

Jste upřímní k sobě i ke svému okolí
Místo abyste měnili kým jste, abyste se zalíbili vašemu okolí, stáváte se svým autentickým plnohodnotným Já. Když prožijete skutečné duchovní probuzení, dojde vám, že jste super. A pokud náhodou v nějakém ohledu nejste až tak moc super, tak nemá smysl se přetvařovat, protože tím ničeho nedocílíte, akorát byste ztráceli energii a marnili svůj potenciál. Jednodušší je přijmout své nedokonalosti, mít se rád jako celek a tento kompletní celek nechat projevený. Je to cesta, jak být šťastný – a vy na své štěstí máte právo! Pokud se to někomu nelíbí, ať vám klobouk políbí.

Svět je pozoruhodný
Duchovně probuzený člověk žije v naprostém úžasu z toho, jak svět a život funguje. Může to mít odmalička, nebo to může přijít s náhlým duchovním probuzením. Najednou pochopí, že žije v zázraku a všechny děje, předměty, textury, systémy, jsou nesmírně zajímavé a exotické. Duchovně probuzený člověk chápe, že je tady vlastně jen na návštěvě a že jeho čas je zde omezený. Chce se toho zázraku nabažit a chce ho pořádně prozkoumat. Duchovně probuzení lidé jsou zvídaví, zvědaví, všímají si detailů a umí se radovat z maličkostí. Když jdou třeba venku, vnímají jak dýchají, jak jim buší srdce, jak míjejí lístky rostlin, jak jsou uspořádané, jakou mají texturu, jak voní vzduch. Svět je pro ně fascinující a zázračný, ale také krutý a drsný.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

♥ ♥ ♥ ♥ ♥Komentáře

Ikona diskutujiciho Standa 2022-11-12 11:20:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasné.

Ikona diskutujiciho Jantulka 2022-11-12 11:54:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

❤❤❤❤
Tisícpercentný článok ❤.
Tá dokonalá radosť z Bytia, jednota a každý deň lepší a lepší vo všetkých ohľadoch .
Ďakujem 🌞.

Ikona diskutujiciho astrei 2022-11-12 14:21:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po 10 letech a řadě neúspěšných pokusů jsem duchovní vývoj přenechal těm nadanějším. Tohle je něco, pro co člověk musí mít dispozice. Člověk bez jakýchkoliv darů má spíše malou naději na probuzení.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-11-12 18:59:48
Ikona diskutujiciho
sipka

A co jsi od toho očekával že říkáš že nemáš výsledky? Jaká byla tvoje motivace?

Ikona diskutujiciho astrei 2022-11-12 19:08:18
Ikona diskutujiciho
sipka

No, jakýkoliv duchovní výsledek – například komunikaci s andělem strážným ve snu. To je mé dávné přání. Udělal jsem pro to podle mě dost – mám více než 150 hodin nakoukáno do slunce, zkonvertoval jsem všechnu hudbu na 432Hz, sleduji znamení… Asi mi to prostě není souzeno.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-11-12 19:11:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná že je to důvod proč se nedaří. Být fixován na jeden zážitek nebo cíl a pokud není pak to považovat za neúspěch. Duchovno je životní styl a způsob myšlení. Není to bingo kdy si odškrtáváme krásné zážitky. Nechci vůbec poučovat. Jenom třeba napovědět nebo povzbudit ke změně přístupu k věci.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-11-12 20:18:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já budu ten zlejší policajt. Tobě za 10 let nedošlo že duchovno není o tom mít nadlidský nebo paranormální schopnosti? To mají nadaní lidé typu Alue. Pro obyčejného člověka je duchovno naprosto dosažitelný cíl ale nesmí se honit za senzacemi protože to není skutečný duchovno a nemá to s osobnostním růstem nic. Fakticky ti řeknu. Kdybys toho anděla před sebou teď viděl. Tak to není duchovní výsledek. Je to paranormální zážitek. Až tě bude zajímat duchovno jako takový pak MOŽNÁ někdy nějaký paranormální zážitek zažiješ ale to až když za tím nebudeš běhat. Až pochopíš že potkat anděla ve snu je pozlátko a že jde o životní postoje a hodnoty.

Ikona diskutujiciho František 2022-11-12 20:25:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Duchovní život je o pravdě sebelásce sebepřijetí návratu sám k sobě a o navrácení se k přirozenosti a přirozenému způsobu života. Je o nalezení skutečných životních hodnot a životní pravdy která člověka učiní svobodným a šťastným. A to je mnohem víc než potkat ve snu anděla. Vidění energií rotující energie a rozhovory s anděly nechme nadaným jasnovidcům jako je autorka tohoto překrásného webu. To nejde nacvičit když člověk ty vlohy fakt nemá. I když je pravda – jsem tu našel opravdu kvanta funkčních návodů co mi pomohly se rozvíjet.
Nepokročil jsi protože jsi to nepochopil. Nemusíš umět nic z toho a přesto žít duchovní život. Třeba to přijde. Až pochopíš jaké jsou životní hodnoty. Co je skutečně cenné a co je jenom nablýskaná líbivá bublina.

Ikona diskutujiciho Anička 2022-11-12 20:31:12
Ikona diskutujiciho
sipka

opravdu je to rozdíl ve vnímání světa. přát si mít se rád a žít šťastnější srovnanější život… nebo honit po lese víly a snažit se je prostě vidět. já nic z toho neumím. přesto jsem se tu hodně naučila a moc mi to dalo. od toho jsou nadaní lidé. aby inspirovali a vedli správnou cestou. jsem za to moc vděčná. sama bych na to nestačila. nástrah je tak moc moc 🙏 🙏 🙏 děkuji

Ikona diskutujiciho Stepparos 2022-11-12 20:34:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Duchovno je cesta jak žít spokojenější život. Může si ji proto zvolit každý. Vůbec nezáleží na tom, co umíš.

Ikona diskutujiciho astrei 2022-11-12 20:40:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, nečekal jsem tolik odezvy. Moc vám lidi děkuji za váš pohled na věc. Neříkám, že jsem v duchovní oblasti hodil flintu do žita – tedy ne úplně. Jsem teď jen o něco střízlivější.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-11-13 14:54:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám stejný problém jako astrei. Ať jsem dělala, co chtěla, anděl ke mně ve snu nepřišel, ani jsem ho nikdy neslyšela, ani neviděla, astrálně cestovat neumím, intuice jakž takž…. Ale moc pěkně to tady někteří napsali, že duchovno je o tom, jak člověk žije a myslí 🙂 Jinak hodně bodů z článku na mě sedí.

Btw, stávalo se mi, že když jsem večer před spaním svého anděla do snu pozvala, zdál se mi pak nějaký nepříjemný zlý sen. Což mi přijde divné.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-11-13 15:01:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jsem chtěla dodat, že ty „paranormální“ zážitky jako komunikace s duchy, anděli, atd. s duchovním probuzením nejspíš opravdu opravdu souviset nemusí. Je hodně lidí, co tohle umí přirozeně (např. jsem měla kamarádku, co s nadpřir. bytostma komunikovala normálně a to spala s mobilem pod hlavou) a neváží si toho, nebo o ten dar nestojí, a nějak „duchovně“ se ani nechovají. Takže asi můžeme být s astreiem v klidu 😀

Ikona diskutujiciho Dezider Heldebrandt 2023-02-17 12:10:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Astrei, buď rád, že nekomunikuješ s anděly. Asi tě to zachránilo od průserů, do kterých neznalí lidé padnou při zkoušení různých „technik“.
Řeknu ti jednu jedinou věc: Podstatnou duchovna je tzv. „Sjednocení bytí“. V praxi to znamená, že tvoje osobnost, bude mít dokonalé napojení na Duši. Tím automaticky dojde ke sjednocení, poněvadž Duše je s Duchem sjednocena neustále.
V současné fázi vývoje člověka jde právě o toto, tj. sjednotit osobnost s Duší. Nakolik člověk je sjednocen, natolik je „osvícený“. Nic více a nic méně. Z toho vyplývá, že „osvěcování“ je neustálý proces a v čase může trvat nesčetné množství životů.
Namísto hledání paranormálních schopností je lepší dovzdělat se v tom, o čem referují staří i novodobí mudrci. Studovat soudobé mudrce dává větší smysl, obvykle mluví srozumitelnějším jazykem.
Pokud dojde ke sjednocení, dostaví se všechny ty průvodní jevy, o kterých píše Alue, tedy minimálně většina z nich. A kromě toho další: například vděčnost, pokora, sebevědomí, vyšší psychické schopnosti atd…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-17 12:15:31
Ikona diskutujiciho
sipka

ano, je to o napojení se na své vyšší já a rozvíjení svého potenciálu, ne o honbě za senzací 👍

Ikona diskutujiciho mirek 2023-02-17 13:29:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Astreí, přestaň něco očekávat. V tom je ten problém. Stačí vyslat a nechat být. Pokud to bude pro Tebe dobré, přijde to samo. Zjednodušeně, nic neočekávej a pozoruj bytí, třeba i sám sebe. Je to zázrak i ta možnost tady být. Není se čeho bát.
mirek2

Ikona diskutujiciho Will 2022-11-12 16:17:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za krásný článek 😍

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-11-12 16:19:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

á, pár pařmenů. vidím že tu už někdo trochu té kultury pobral. 😀

Ikona diskutujiciho Q 2022-11-12 17:07:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to legenda. https://www.youtube.com/watch?v=hSWzoOlTt_s

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-11-12 17:12:00
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.youtube.com/watch?v=w-hZ6hK3BhQ

Zlatý starý komedie. Ta doba už se nevrátí.

Ikona diskutujiciho Dracena 2022-11-12 17:08:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jde poznat že to píše člověk který ví o čem je řeč. To se mi na tomto webu hodně líbí. Autentičnost. Taková, která jinde nemá obdoby. Dokonce ani v zahraničí ne.

Ikona diskutujiciho Silvana 2022-11-12 18:26:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A vezměte si kolik je lidí co si hrají na duchovno a přitom mají mentalitu školčat. Pomlouvat, závidět, šířit drby a plivat jeden na druhého. A kolik z nich je jenom psychicky nemocných s přebujelou fantazií – houby duchovno. Nemoc. Nejenom společnost je v hrozným stavu ale i česko-slovenská ezo ducho komunita, to je taky hrozná bažina. Jeden výstředník za druhým. 🙈

Do článku bych přidala i jednoduchost a individuální cestu.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-12 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno jsem juknul na nový filmek, tak doporučuju.
Škola dobra a zla
https://www.csfd.cz/film/1194271-skola-dobra-a-zla/recenze/

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-11-12 18:38:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V poslední době je to nepřetržitá záplava skvělých témat. Velmi přínosné. Děkuji !

Ikona diskutujiciho Šárka 2022-11-22 22:31:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

krásné milá Aluško… a ještě bych dodala.. probuzený si o sobě nemyslí, že je probuzený .. jen prostě je

Ikona diskutujiciho Magdalena 2023-02-17 13:06:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím že jako probuzený přicházíme na svět než nás systém a lidi kolem „svážou“ a zahltí nepodstatnými věcmi,pravidly ,nesmysly . Malé děti si všímají kolem sebe všechno pečlivě a hodně věcí vycítí intuitivně i ve vztazích kolem .Stačí se jich zeptat a řeknou mnoho i když svým jazykem nebo kresbami .Pamatuji se že jako dítě jsem byla ráda o samotě. Natáhla si pod stromem deku ,šila panenkám ,měla v hraní si velkou představivost a fantazii ,prostě jsem si vystačila sama i když rovesníkům jsem se nevyhýbala .Měla jsem dobrý základ, nádherné dětství, hodně volnosti a tolerantní mámu která si se mnou hodně povídala a všechno vysvětlovala za co jsem jí moc vděčná. Po večerech i když byla unavená vymýšlela si pro mně před spaním pohádky. Pak mi vstoupili do života toxický lidé a jakoby někdo zatáhl silnou neprůhlednou oponu .Až když jsem se oprostila od všeho co mně tížilo nacházím cestu spět domů , k sobě k tomu co mám ráda co je v mém životě podstatné a co mně dělá spokojenou a šťastou. Jen nedávno jsem zjistila že existuje hypersenzitivita a mnoho věcí z ní na mně sedí a nejsem v tom sama. Co se týče /ne/vysvětlitelných jevů tak jsem před 4 lety těsně před vzbuzením slyšela krátký odkaz nebo hlas nevím jestli mužský nebo ženský který mně upozorňoval že mám někde jít a něco tam na mně čeká . Když jsem si pak ten odkaz telefonicky ověřovala byla to skutečnost na kterou by jsem bez toho upozornění nepřišla a dodnes je to pro mně záhadou ale věřím že někdo z hora nás vede a pomáhá nám a když je potřeba pošle nám i takovéto znamení ,takovou „SMSku“.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek