Kámen Cintamani: Byli manželé Rerichovi zasvěcenci do magie? | 12.díl

15.9.2020 v Poselství 5

Tento článek je dvanácté pokračování série o kamenu Čintamani. Pokud jste nečetli 1. díl, doporučuji vám se k němu vrátit, abyste chápali kontext. První díl zde: Kámen Cintamani: Blogger Cobra ušil past na lidstvo | 1.díl

Byli manželé Rerichovi skutečně zasvěcenci do kabalistické magie?
Na to nám odpoví vysvětlení portrétu Heleny Rerichové:

,,Portrét Heleny Rerichové, který namaloval její manžel Nikolaj Rerich. Je uložen v Rerichově muzeu v New Yorku.
Portrét, ukazuje starou schránku, ve které byl uložen kámen Chintamani. Levá ruka Heleny Ivanovny spočívá na opěrce křesla. Na ruce má stříbrný náramek a prsten jednoduchého tvaru, pravděpodobně s nefritem.


Podobný prsten vidíme i na ruce Nikolaje Rericha, na jeho slavném portrétu v lámovském kostýmu. Prsten je symbolem potvrzení učednictví, prsten učitele.“

Zde se píše, že kámen, který měli manželé Rerichovi, byl jen malý úlomek z velkého hlavního kamene, který leží v Šambale a se kterým udržuje na dálku ,,magnetické“ spojení. To je jeden zásadní rozpor mezi Ruskými a Americkými zdroji. Jeden tvrdí, že je zdroj v Tibetu kde sídlí také bratrstvo a druhý, že zdrojem je Safford mine.
Spojení kamene se Šambalou bylo pro Rerichy významné, protože souviselo s učením Kalachakra, které prorokovalo, že se Buddhistická víra rozšíří po světě a bude triumfovat nad bezvěrci. Rerichové to považovali za součást jejich životní mise.
Dle Rerichových měl kámen zesilovat mimosmyslové schopnosti a umožňovat komunikaci z mistry ze Šambaly na dálku. Jak už bylo řečeno v předešlých dílech, tyto schopnosti využívala zejména Helena, které kámen pomáhal věštit, ale také komunikovat s jinými dimenzemi.
Helena také zdokumentovala, že Cintamani v sobě obsahuje částice kovů, které mají zprostředkovávat zmíněné úžasné mimosmyslové schopnosti. Alla Shustova, autorka studie o kamenu Cintamani, která byla publikovaná v Rusku v roce 2005 pod názvem ,,poklad světa“ potvrzuje, že Kámen Rerichových byl „kousek meteoritu“, a také uvádí, že speciální kov v Kameni, který posiluje jasnovidné síly, se jmenoval „Moriy“.

Fotografie artefaktu
Manželé Rerichovi kámen Cintamani vyfotili krátce poté, co jej v Paříži v roce 1923 obdrželi. Originál fotografie i další artefakty jsou uloženy v jejich muzeu. Kámen měl velikost pěsti, nebo byl popisován jako kámen ve tvaru lidského srdce. (zdroj) Je zajímavé, že Rusové píšou o kovových prvcích obsažených v kamenu, zatímco z Amerických zdrojů nic o obsahu kovů nezaznělo.

Z fotografie se toho nedá moc poznat, ale zdroj se zmiňuje o zjevném důlku tmavé barvy, který  by mohl souviset s již přeloženou legendou o prstenu krále Solomona, který si tak chtěl pojistit, že s ním síla kamene zůstane i poté co by ho měl vrátit, až mu vyprší smluvená lhůta o zapůjčení. Odlomením části však porušil smlouvu a draze za to zaplatil.

Látka, do které byl kámen zabalen:

The Chintamani of the Roerichs: Tales of an extraterrestrial talisman: 2 | roerichandchintamani

Legendární schránka z kůže krále Solomona, ve které byl kámen uchováván:Když se ještě znova vrátíme k obrazu ,,Posvátná schránka“, který v roce 1928 namaloval Nikolaj Rerich, najdeme na něm celou řadu výmluvných detailů
Určitě si nemyslíte, že by okolní tématika, vykreslená kolem schránky, byla čistě náhodná.

Vlevo dole je černý pták, ze kterého trčí pět předmětů. Osobně mi to připadá, jakoby do něho byly napíchané veliké špendlíky. Rozhodně to není symbol, který byste čekali na obrazu něčeho, co by mělo údajně dopomoci k pozvednutí lidstva. Napadá mě několik verzí, jak to chápat. Jsou to implantáty k ovládání živého, nebo jsou do něj napíchané za účelem jeho usmrcení? Nebo to znamená, že po napojení na kámen (pět napíchaných implantátů) budeš létat jako pták? Že tě to pozvedne na vyšší úroveň vědomostí a schopností? Budeš ale černým ptákem, nikoliv bílým. Síla, která tě ovládá, je temná. (Ke schopnostem se totiž můžeš dostat přes dvě cesty. Destruktivní černou, nebo konstruktivní bílou. Ta první je snazší, nevyžaduje od tebe čistotu ani vrozené kvality, ale platí se za ni duší ve vyšších úrovních.)
Vpravo dole mě zaujal symbolický obraz kamene Cintamani, který je ve tvaru šestistěnu a uvnitř něj je pyramida. Jestli jste četli můj nedávný článek ,,Hexagram: skutečný význam symbolu a jeho využití“, tak chápete co je na tom tak zajímavé. Pokud ne, tak se k němu vraťte a pochopíte to (nebudu to celé znova přepisovat i sem).
Další zajímavý detail jsou účesy dvou postav a vlny za nimi. Úplně stejnou šedivou vlnku kreslil Nikolaj své manželce do vlasů a je krásně vidět na jejích portrétech. Obě postavy odkazují na jeho ženu, která měla s kamenem zdokumentované silné spojení a dokázala jeho sílu využívat. Obě postavy drží v rukou kalich (kalich-žena) a kámen Cintamani je zde vyobrazen jako oheň. – S touto symbolikou je historicky spojen, jak už jsem popsala v předešlých dílech.
Pravá postava má na účesu vyobrazení, které ukazuje mozek s malým sluncem uprostřed a na něm je něco, co připomíná cívku, nebo jakýsi jiný cizí implantát, který je k mozku přidán a není jeho přirozenou součástí. Patrně odkaz na zprostředkování a zesílení mimosmyslových schopností ženy. Obě postavy mají naznačené aktivní třetí oko.
V obrazu je podezřele hodně červené barvy – je to odkaz na krev? Ženskou krev? Upozorňuje tím autor na menstruaci?
Rudá kompozice uprostřed mi není zcela jasná kvůli zhoršené kvalitě a nepodařilo se mi najít obraz v lepší verzi, ale z toho co poznat jde, mi to připadá jako obludná postava nějakého nelidského stvoření s modrou pyramidou místo srdce. (A zase jsme u Iluminátů, to je ale zajímavé.)
Že by byl takový obraz schopen namalovat někdo, kdo o symbolice neví vůbec nic a v životě k žádnému tajnému společenství ani nepřičuchl, je naprosto absurdní. Nikolaj moc dobře věděl, co tam maluje.

Proč se kámen soustředí zrovna na ženy? Proč je žena tou, která je schopná využít plnou sílu kamene a proč měli vojevůdci v minulosti dát kámen ženě, která je milovala a následovala? Co je na ženě tak speciálního?
Podle mě se odpověď nabízí sama. Ženy mají přirozeně větší předpoklad dosáhnout duchovních pravd a projevit mimosmyslové paranormální schopnosti. Je to dáno už přímo jejich biologií, jejich cyklickou povahou, jejich emočním založením a jemností. Jejich jemnost a spojení s cykly přírody je předurčuje k lepším předpokladům. Ať už se dají na cestu temnoty nebo konstrukce, většinou dosahují lepších výsledků, než muži. Všechna tajná společenství to moc dobře vědí. Proč myslíte, že se upalovaly hlavně ženy – čarodějnice – kněžky starých náboženství. Protože měly paranormální schopnosti a nepotřebovaly, aby jim ,,pravdu“ diktovala církev. Měly svou vlastní pravdu a odmítaly si ji nechat vzít. A s těmito pravdami stály v cestě masivní dezinformační kampani zvané církev.
Samozřejmě, že ne všechny ženy jsou automaticky obdařené paranormálními schopnostmi, ale když už se narodí taková s potřebným předpokladem, bude v tom lepší než muž. Protože má na to lepší energie a jemnější cit.

Skříňka, ve které Rerichovým přišel Cintamani:

Manželům Roerichovým od Bankers Trush. Dole je nápis ,,de la part de MM“. Ten bezpochyby odkazuje na mistra Moryu, ,,duchovního průvodce“ paní Rerichové, jehož pokyny a učení jsou zvláště patrné v souvislosti s cestami Rerichů do Indie.

Když se nad tím selsky zamyslíte, znamená to, že Mistr Morya je někdo, kdo spravuje kámen a s kým byla Helena v telepatickém spojení.

Dále se zdroj zmiňuje o tom, že Rerichové dostali v roce 1923 celkem 24 kamenů Cintamani, které obsahovaly vzácnou látku ,,Moryi“. Helena jeden kámen nosila stále u sebe (a měl by to být ten vyfocený na látce nahoře). Celkem si Rerichovi 12 kamenů nechali a 12 nechali odvézt do Ameriky s tím, že je měli obdržet jejich kolegové. A Nikolaj měl údajně kámen ještě větší, než Helena.
To potvrzuje, že není pouze jeden jediný Cintamani, ale už tehdy jich bylo v oběhu více.

Dále se můžeme dočíst, že ačkoliv Bankers Trust nechali Rerichům kámen anonymně zaslat, nepochybně šlo o tajné společenství, na které měli Rerichovi osobní vazbu. Jinak by takový artefakt nikdy nemohli dostat. Kámen měl ochranné a divinační schopnosti a měl napomoci Rerichům s jejich posláním. Rerichové také zjevně moc dobře věděli co mají a vše co dělali, dělali vědomě.
Pokládáme si otázku, kdo je vlastně mistr Morya, odesilatel Cintamani kamene. Jestli je to člověk s tajnou identitou, nebo nějaká duchovní bytost komunikující z jiného světa. Odpověď není jednoduchá. Alla Shustova se zmiňuje o tom, že ,,Cintamani je ryzí dar od Moryi“. A Morya žádal, aby byl kámen zanesen na východ, protože odtud údajně pochází. Proto Rerichovi cestovali po Asii.

Morya… ? Vzpomněla jsem si tak akorát na slova podobná. Morgana, mort (smrt), nebo zemi Moria z Pána prstenů. Ale Wikipedie mi ukázala něco ještě zajímavějšího: MORYA. Překládat to celé nebudu, ale podívejte se na logo vpravo nahoře ve zdroji, které to vysvětluje všechno. Jednoduše řečeno, Morya je mahatma (osvícená bytost, ale rozhodně ne dobrá), který se údajně i převtěluje. A taky je zajímavé, že jsme se tím zase vrátili zpátky k Blavatské. Beztak v tom jela také, protože toho věděla nějak podezřele mnoho a hlavně prohlašovala, že Morya je i její duchovní učitel. No to je ale náááhoda! Takže ona ten kámen očividně měla taky!

Helena Petrovna Blavatská (1831-1891) byla velice významná ruská okultistka. Během své kariéry tvrdila, že je schopna předvádět paranormální schopnosti, které zahrnovaly božský (nebeský) zrak, vysílání vědomí z těla, telepatii, levitaci, božský (nebeský) sluch a materializaci, což znamenalo vytváření objektů z ničeho… tady je o ní pěkný článek, kdybyste ji náhodou ještě neznali.

Proč ruské zdroje tvrdí, že zdroj kamene Cintamani leží na východě?
Protože existuje velký železitý meteorit zvaný ,,Armanty“, který spadl ve starověku na místo v blízkosti řeky Bulgan na úpatí pohoří Altaj v Mongolsku asi 300 km jihovýchodně od posvátného vrcholu Belukha. Kámen váží asi dvacet osm tun, což z něj činí zdaleka největší známý meteorit v Asii a čtvrtý největší v historii. V roce 1898 byl poprvé zaznamenán a poprvé byl vědecky studován Rusy v roce 1939, kteří mu dali jméno Armanty. V Mongolsku se mu kvůli tvaru říkalo „Stříbrný velbloud“ nebo „Stříbrné sedlo“. Popis toho meteoritu sedí s tím, co psali Rerichovi. Že kámen obsahuje kovy. Pro mongoly byl ten meteorit posvátný a protože údajně vyzařoval magnetické pole až do vzdálenosti jedné míle, dal se i na dálku najít kompasem.

A takto Armanty vypadal pod mikroskopem:

V roce 1965 byl Armanti přesunut a dodnes je vystaven ve městě Urumqi v Číně:Rerichovi asi pokládali Armanti za zdroj Cintamani (odpovídá to dochovaným zápisům). Nikolaj i namaloval obraz, který se jmenuje ,,Poklad andělů“, kde je vyobrazen (pravděpodobně) Armanti a vedle něj stojí anděl. Těch andělů je v pozadí ještě mnoho a všimněte si, že všichni mají černá křídla. Jde tedy o temné (padlé anděly):

Jediná bytost na tom obraze nezastupuje dobro.

Takže jak? Je teda Cintamani z Ameriky, nebo z Mongolska? – Ty staré, které měli Rerichovi, mohly z Mongolska být, ale logicky by místní nedovolili, aby se to celé rozbilo a rozprodalo nějakým esonadšencům po internetu, takže to co se prodává aktuálně, musí být ze Safford mine. Je to jediná verze, která mi v tuto chvíli dává smysl. A je zajímavé, že i když se to teď těží v Saffordu, tak se prodejci ohánějí legendami o Šambale, která leží někde na východě, i když Armanti vůbec neprodávají. Tato nesourodost ukazuje jenom na to, že sami vůbec neví co prodávají.

pokračování příště

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-09-15 09:24:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alue meteor to být nemohl vždyt jsme v duté zemi takže ten kousek šutru se tam musel objevit náhodně leda že by ho sem někdo dopravil podle mě jeho historie spadá až do jiných metrixů podle mě to byl kámen který vytvořila příroda byl to silný vodič energie tak ho proklely a stal se temným

Ikona diskutujiciho Milena 2020-09-20 08:02:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten obraz “ Posvátná schránka “ je velmi zajímavý. Můj postřeh obrazu : černý ubrus je silueta těla od ramen dolů zahalená do černého pláště , uprostřed je truhla. Nad truhlou hlava č. 1 ( podobná Kašpárkovi s čepicí ) . Ta hlava má dvě oči , na čele ( třetí oko )- to je ta stojící postava v modrém a má sepnuté ruce , jakoby se modlila.
Hlava má také , jakoby buvolí rohy stáčející se dolů . Roh na levé straně je had – je to tam jasně vidět – jeho hlava i oči ( musíte se dívat déle a had Vám po chvíli z obrazu vystoupí ). Had je hlavou dolů a má otevřenou tlamu, v tlamě drží nějaký „asi „kámen . Roh napravo je pes z profilu s otevřenou tlamou a v ní drží čtyřcípou květinu. Za hlavou psa o kousek výše v rohu je opět hlava tentokrát mužská z profilu ( připadá mi , že má vousy – knír pod nosem ) , je čínského původu podle šikmých očí .V rohu nad hadem je hlava ženy , vlasy má do drdolu a hlava je poměrně menší než mužská hlava nad psem.
lava č.2 – jedná se snad o Mimozemskou bytost ?? – uprostřed nad truhlou velmi úzký krk – oči jsou černé jde o dolíky nad světlými křídly modré postavy uprostřed a buvolí rohy se nyní jeví jako velké uši. A velké oči hlavy č.1 se nyní jeví jako . náušnice, které má hlava č. 2. Hlava č.2 má na čele třetí oko vyznačené kulatým šperk -na obrazu nejvýše uprostřed . Pusu má rozesmátou „od ucha k uchu “
Ten obraz je tedy hodně zajímavý, není jen tak

Ikona diskutujiciho Michal 2020-10-01 14:32:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdravím všechny hledajíci pravdu. nosím kámen Cintamani a na základě tohoto článku jsem si udělal vlastní test. chci se s Vámi pouze podělit o zkušenost. nosím kámen cca 2 roky a zatím mi nepřekážel na mé duchovní cestě /meditace, koncentrace apod/. kámen jsem odložil na 3 dny a na 3 dny jsem ho nosil. potom jsem ho odložil zhruba na 1 týden a potom zase 1 týden nosil. při meditaci bez kamene jsem cítil vliv mých momentálních nálad a psychyckého rozpoložení. při práci s kamenem jsem pociťoval větší stabilitu při meditacích a práci s energiemi. na základě této mé skušenosti se domnívám, že kámen akumuluje moji energii a tím mne drží ve více vyváženém stavu než bez něho. osobně se nedomnívám, že je tento kámen temný. spíše se přikláním k tomu, že naše přesvědčení múžou ovlivňovat naše cítění. jeden kámen naši cestu k světlu přece nemúže zastavit a ani zvrátit. MNOHO ŠTĚSTÍ.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-01 15:18:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Michale, doporučuji sjet serál o cintamani od začátku, všechno je tam vysvětleno a podloženo. Subjektivně je to tak: sto lidí sto chutí, protože každý člověk rezonuje na něčem jiném. Ale objektivní pravda je pouze jedna.

Ikona diskutujiciho Joverka 2021-02-17 01:20:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K obrazu:
Ty špendlíky zapíchnuté v ptákovi, na první pohled se to tváří jako woodoo. Ale zrovna tak to může znázorňovat významné body. Třetí oko, temeno hlavy, nějaký bod na páteři, krční čakra (nebo místo hlasivek) a bod srdce. Když se to vše propojí…
Proč zrovna pták… Tak Duch svatý byl většinou znázorněný holubicí. Křídla povznáší, podobenství, znázornění duchovní podstaty. Černá barva ptáka = černá magie.

Zaujaly mě také kola nad hlavami osob, které drží kalich. Přijde mi to jako znázornění čtyř elementů. Je v tom cítit alchymie.

Ten kámen mi přijde jako to ničivé, co se vyvalilo z Pandořiny skříňky. Když jsem zkoumala vzhled a podstatu toho kamenu na internetu, působí na mě jako světlo i tma zároveň. Je černý na povrchu, ale když ho nasvítíte, tak jakoby zprůhlední a kopíruje světlo, které na něj působí.
Jako chameleon, reaguje na své okolí, kopíruje ho, zrcadlí ho. Může tak působit i s lidskýma emocema, ať pozitivníma, či negativníma. Zmnohonásobí ty emoce v člověku. Působí to téměř až jakoby paraziticky, cizopasník, jakoby to byl živý organismus. Kdo koho vlastně ovládá? Kámen člověka nebo člověk kámen?

Za další, bude to znít divně, ale představte si, že by to mohl být sám padlý Archanděl Lucifer. Padl na zem, prohrál bitvu s Michaelem. Dříve patřil mezi nejkrásnější anděly, byl sám světlem, světlonošem. Ale byl to takový náfuka, že se odmítl poklonit svému Stvořiteli a šup s ním na Zemi. Mohl se rozpadnout na tisíce kousků, zčernat tím pádem. A je to světlo pod vrstvou četnoty/tmy, která vypadá jako zpečená, ohořelá… Luciferovo vědomí nemusí být nečinné, naopak, může působit na okolí. Může ovlivňovat myšlení toho, kdo se ho dotkne, může mu pomoci vyhrávat bitvy, zabíjet nevinné, mstí se tak za svůj Pád. Může dokonce navigovat lidi, aby jeho kousky dali do země na určitých místech. Vytvořením mřížky/sítě se ty Luciferovi kousky spojí a on může znovu povstat…no, to bude Peklo, to vám řeknu. 😄

Jsou to pouze úvahy, ale člověk by měl následovat hlavně to uvnitř sebe, a ne okolo sebe. Tam může číhat svod a oklamání..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek