Každý den mám takové noční můry, že se z nich budím. Co udělat, aby se mi už takové sny nezdály?

19.6.2020 v Poradna 11

Do poradny přišla otázka na noční můry. Jak je řešit a jak jim předcházet. Pokud i vás trápí zlé sny, hledáte příčinu a chcete se jich zbavit, dnešní článek je tu právě pro vás. Aplikujte doporučené postupy a spěte sladce.Dotaz:
Dobrý den Alue.
Měl bych na vás dotaz.
Je mi 13 let a poslední dobou mám každý den noční můry takové, že se z nich i probudím. Je to od té doby co se mi ozval člověk, s kterým nemám dobré zkušenosti. Takové strašné sny se mi zdají jenom když spím v jedné místnosti ( kuchyň spojená s ložnicí) jinde ne. Jinde to není zas tak hrozné jako v té kuchyni. Nevím co s tím mám dělat vždy se pak hrozně bojím. Nevíte tedy kvůli čemu by to mohlo být a jak udělat aby se mi už takové sny nezdály? Děkuji moc.

Špatně se vám spí? Zkuste změnit podobu místnosti úklidem, odstraněním destruktivních symbolů/zářičů a nahraďte je krásnými uklidňujícími motivy.
Jako jsou například vyobrazení andělů, jednorožců, nebo lapače snů. Překrásné uklidňující motivy pro vaši ložnici najdete v e-shopu Alue.cz

Odpověď:
Ahoj,
Noční můra je spojení tří hlavních faktorů. Jeden je psychologický, druhý je fyzický a třetí je energetický. Abys přišel na příčinu, budeš muset udělat menší průzkum a pár pokusů, než zjistíš co ti funguje.

Psychologická příčina zlého snu je stres. U dětí a mládeže je toto velice časté. Zlé sny jsou způsob, jak se mozek přes noc vypořádává se stresem a potlačenou frustrací, kterou přes den musel zažít. Přesné dění snu symbolicky vypráví o tom, co v nitru prožíváš.
Když budeš pár dnů v naprosté pohodě bez jakéhokoliv stresu, tak se ti spraví i to spaní, jak se mozek uklidní a přes noc pak nemá co žmoulat. Je to symptom, který říká, že nejsi úplně v pohodě a něco tě trápí.
V tomto případě spočívá řešení v tom se uklidnit a zbavit se daného stresujícího vlivu, což často není vůbec snadné. Například pokud je dítě školou povinné a jeho stresor je škola, tak tehdy se to moc řešit nedá.
Dokud jsem chodívala do školy a žila v konfliktní rodině, mívala jsem tak zlé sny, že jsem se večer klepala hrůzou a bála jsem se usnout. Když jsem se těchto dvou hlavních stresorů zbavila, začala jsem spát normálně. Mám to tedy na sobě vyzkoušené.

Ve tvém případě může být příčina psychologická. Pokud tě obtěžuje někdo s kým nechceš být v kontaktu, například ti ublížil, nebo tě šikanuje, nebo vydírá… nemusíš se vůbec cítit špatně ho odmítnout a nepustit si ho do života. Jestli můžeš, pošli ho do řiti a ať už se nevrací. Pokud si s tím neporadíš sám a nejde ho poslat natvrdo do řiti, řekni o tomto problému doma, vysvětli rodině co se děje, ať máš jejich podporu. Ať ví že toho člověka nemají pustit do domu, že mu nemají zvedat telefon atd. Být sám na stresující problém a nikomu ho nesvěřit, to se vždycky bojuje těžce. Mít spojence co poradí a co ti i pomůže, je vždycky mnohem lepší.

Fyzická příčina noční můry je tělesné nepohodlí během spánku. Tělo se noční můrou snaží vzbudit, aby došlo k nápravě nevyhovující situace, je to jakýsi reberegulační systém. Vždycky než jdeš spát, je potřeba místnost dobře vyvětrat (málo čerstvého vzduchu skutečně způsobuje noční můry, hlavně pokud je ložnice malá). V ložnici ani nesmí být moc teplo. Horko způsobuje noční můru, která má za úkol tě probudit, aby ses odkopal a tím ochladil. Další možnosti jsou malá postel, tvrdá matrace, blbá pozice při spaní (přeležená odkrvená ruka), škrtící a tlačící pyžamo (kdo spí nahý, spí lépe, nemusí přes noc řešit omotanou noční košili, tlačící gumu do pánve atd). Někdy noční můru můžou vyvolat i nepříjemné zvuky, které se vkradou do snu a tím ho ovlivní. Ve tvém případě to může být drnčící elektrický spotřebič.

Energetická příčina funguje tak, že když spíš, je ve tvém dosahu něco, co narušuje tvůj energetický systém a ten se pak projevuje stresem a tento stres se přenese do snu. Jsou to například destruktivní rezonanční pole.
Například: Zásuvka ve zdi, která rezonuje a je přímo u hlavy. Lampička na nočním stolku, i pokud je vypnutá, vytváří měřitelné rezonanční pole až do vzdálenosti 30 cm – je potřeba lampičku na noc vytahovat ze zásuvky. Wifi to samé, září i přes zeď, i tu je nutné vypínat. Organismus je v noci mnohem citlivější na elektromagnetické záření, než přes den.

Zkus si udělat před spaním přípravu. Než půjdeš spát, stoupni si na zahradě za domem alespoň na deset minut bosýma nohama na trávu a uklidni svou mysl – zkus to, zjistíš sám proč to tak dobře funguje. Ložnici dobře vyvětrej. Obleč si volné bavlněné pyžamo, nebo spi bez pyžama, pokud tě všechno co máš někde škrtí. Vytáhni lampičku ze zásuvky, vypni wifinu a hodinu před spaním nekoukej na žádnou obrazovku (pc, mobil, tv vyzařují modré světlo, které blokuje tvorbu melatoninu v mozku, díky tomu pak nemůžeš dlouho usnout a hodinové převalování se, je také stres). Pokud můžeš, spi s hlavou otočenou k severu a s nohama na jih.

Ložnice ve které spíš musí být vždy uklizená – je to neuvěřitelné, ale spát v bordelu znamená mít neklidné spaní a zlé sny. Pokud je někde v koutě něco, co tě po setmění děsí a vypadá to jako postava nebo to má oči, dej to pryč z místnosti, nebo to schovej do skříně. Může to být třeba kytka co v noci vypadá jako nějaká obluda, nebo plyšák co v noci vypadá, jakoby na tebe čuměl. Pokud tam máš zrcadlo, na které z postele vidíš, dej ho pryč nebo ho zakryj látkou, i pohled do zrcadla v noci člověka stresuje a straší.

Udělej si duševní detox, nedívej se na nic stresujícího ani děsivého. Žádné ošklivé filmy, žádné drama, psychothrillery, horory, žádnej death metal, žádné obrázky na kterých je krev nebo smrt. Tím totiž krmíš svůj mozek novými představami a myšlenkami, které může do snů použít. Když mozku nebudeš dávat inspiraci, nebude mít tolik námětů do snů.

Pokud na to věříš, velice ti doporučuji udělat si před spaním malou modlitbu k tvému andělovi strážnému. Můžeš to říct svými slovy. Řekneš mu před spaním co tě trápí a co ti naopak udělalo radost, poděkuješ mu za to že je s tebou a poprosíš ho, aby tě chránil, aby ti pomohl řešit věci které tě štvou a aby v noci dohlédl na tvoje spaní. Pak mu na závěr poděkuješ (neříkej amen. prostě ,,děkuju“) a jdeš spát.
Modlitba funguje velice dobře, protože se během ní v mysli uklidníš, urovnáš si svoje myšlenky které pak mozek nebude mít takovou potřebu cpát do snů a nastavíš se vnitřně na to že jsi chráněný a v bezpečí a bude to v pohodě.
To rozpoložení v jakém usneš, se ti přenese do snu. Když se při modlitbě uklidníš a hodíš do pohody, přenese se tato pohoda i do tvého spaní.
Nikdy proto nechoď spát nervozní a rozrušený. Pokud nervozní jsi, zkus si tu přípravu a modli se, dokud se ti neuleví. Teprve pak jdi spát.

s pozdravem
Alue

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-06-19 02:00:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no ty jdeš s článkem jak na zavolanou. na mě v noci zas něco útočilo (ve snu to byl velice nešťastný duch nějaké zlé ženy) a děsilo mě to tak moc, až jsem v tom snu ani nemohla paralýzou utíkat. fuuj, doteď ten pocit v zádech cítím. a nikdo jiný to v tom snu neviděl, jenom já – a nevěřili mi 😀

„Jestli můžeš, pošli ho do řiti a ať už se nevrací. “
– ne asi, nejlepší přístup. já lidi posílám do řiti hned, když mi kazej život (na to fakt nemam čas) a oni se ještě skoro vždycky neskutečně divěj, že jako lol – si dovoluju odmítat jejich shit :DD

takže díky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-19 08:23:58
Ikona diskutujiciho
sipka

protože jsou od ostatních zvyklí, že to tolerují, nebo že dokonce dělají to samé.. pro ně je to normální

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-06-19 02:01:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a – Aluško, nefunguje odkaz do eshopu 🙂

Ikona diskutujiciho Anja 2020-06-19 09:34:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsou skvělé rady, které určitě stojí za to vyzkoušet.🦋 Hlavně s tím posláním lidí do…., mám problém. Neumím říkat ne…, ale snažím se na tom pracovat.

Ikona diskutujiciho Pěkný 2020-06-19 12:31:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to hodně o soucitu. Když lidí které máme rádi a něco po nás chtějí, tak to rádi uděláme i když vnitřně nechceme. Je to jenom psychologie.

Ikona diskutujiciho Kuba 2020-06-19 09:53:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue. Ještě jednou děkuji moc za radu je to lepší. Před spaním si vždy snažím vyčistit paměť a nemyslet na blbosti. Snažím se ničím nestresovat a na daného člověka ( ten s kterým nemám dobré zkušenosti) nereaguju. A snažil jsem se vyzkoušet všechny vaše rady a opravdu to pomohlo. Děkuji moc!

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-06-19 16:25:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A v posteli pětkrát hlubokej nádech a výdech.

Ikona diskutujiciho Jan 2020-06-19 18:41:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím že to není k tématu, ale potřebuji pomoct. Měl jsem dvě morčátka jedno mi umřelo na infarkt. A já nechci, aby se to druhé utrápilo (oba kluci byly stejně staří něco přes rok) chci mu pořídit kamaráda mládě jenže já nevím jestli se něco nestane jako jestli se nepohodnou. Protože jít do zverimexu koupit morče a za týden se vrátit že se nepohodli je takové divné. Tak prosím nějakou radu jak dobře a pokud možno efektivně seznámit dva samce z toho jeden je mládě (ze zverimexu) a stávajícího jedno ročního morčete. Děkuji pokud mi někdo poradí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-19 19:11:11
Ikona diskutujiciho
sipka

tady je všechno:
http://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-266083/
https://www.youtube.com/watch?v=hH5Tkvf4OOo

s mládětem nebude problém

Ikona diskutujiciho Robin 2020-06-20 17:07:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V článku je řečeno téměř vše 😊, jen pokud ještě může přispět ze svých zkušeností. Opravdu to může být vše, co napsala Alue a myslím, že ti poradila naprosto perfektně a obsáhle a nyní můžeš zkoušet. Jen pokud by toho na tebe bylo moc, tak zkusím vylučovací metodou. Zaujaly mě totiž dvě věci. První věc. Noční můry máš až od té doby, co se ti ozval ten člověk. A druhá věc. Takové sny se ti zdají hlavně tehdy, když spíš v konkrétní místnosti. Tím se může vyloučit většina možných příčin, které Alue popisuje v článku. (Ale je super, že to tak krásně sepsala, protože to pomůže i ostatním u kterých ta příčina bude třeba jinde, než u tebe). Byl ten člověk někdy u tebe v kuchyni? Není v kuchyni nějaká věc, kterou ti ten člověk daroval nebo kterou používal anebo jí v té kuchyni jen použil? Pokud ano, tak jí energeticky očisti (pokud je to něco drahého) nebo rovnou vyhoď (pokud je to levné).

Jinak ten lapač (jak napsala Alue) taky dost často pomáhá. K tomu si klidně ještě kup křištál do ruky. A můžeš si s ním hrát v ruce i během dne. Je to vhodné i pro lidi, kteří si koušou nehty, dřou záděry, klepou nohou apod.., protože si pak hrajou hlavně s tím kamenem. No a s tím křišťálem v ruce pak usínej. Pokud ten křištál začne bělat/mléčnit, tak to většinou znamená, že skutečně pomáhá a vytahuje nějakou negativní energii nejen z tebe, ale i z okolí.

A taky má velký vliv jídlo. Nejez aspoň 2 hodiny před spaním. Někdy jsou noční můry jen kvůli tomuto.

A pak třeba to, co mi pomohlo v minulosti. Musíš se naučit poznat, že se jedná o sen. Pak ti všichni dají pokoj. Zrovna nedávno sem měl noční můru, kdy na mě útočili…ale ve chvíli, kdy jsem zjisti, že se jedná o sen, tak se z něj stal lucidní sen a všichni co na mě útočili, tak v ten okamžik přestali, protože nade mnou ztratili moc. A já jim to pak aspoň trochu vrátil :D, byli všichni jak beránci, protože všichni věděli, že už vím, že to je sen a že už z nich nemám vůbec strach. A jak poznat v tom snu, že sníš? Nejlepší způsob, který se mi osvědčil. Kup si hodinky na ruku. A třeba i 30 krát během dne se na ně podívej..ale vždy minimálně 2 krát po sobě. V realitě ti vždy ukážou stejný čas. Ale ve snu ne! Ve snu se podíváš na hodinky/hodiny a je tam třeba 14:30, ale podíváš se za vteřinu znova a je tam třeba 12:50, pak 17:15 apod…přes den se na ty hodinky zkus dívat zejména tehdy, když ti někdo ubližuje, křičí, máš strach z čehokoli…tím si vytvoříš podvědomý tik, že vždy, když se budeš něčeho bát nebo mít z něčeho strach..tak se na ty hodinky pak podíváš i ve snu. Pokud třeba půjdeš po cestě a vyleká tě pes…i když budeš vědět, že to je realita…to je jedno, stejně se dvakrát po sobě podívej na ty hodinky, jestli tam bude stejný čas. Tím si opravdu vložíš podvědomý tik, že vždy, když budeš mít z něčeho strach, něco tě vyleká, vyděsí atd., tak si jen zkontroluješ, jestli to není sen. No a když zjistíš, že je to jen sen, tak seš v klidu a z noční můry máš pak krásný lucidní sen, který si můžeš řídit podle sebe 😊

Ale závěrem…to, že poznáš, že se jedná jen o sen, je dočasné řešení. Hlavní je samozřejmě odstranit příčinu.

Ikona diskutujiciho Robin 2020-06-20 17:27:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jinak pro zajímavost a možná pro někoho i pro pobavení 😀

Jednou (asi 2 nebo 3 roky zpět) sem měl noční můry asi tři měsíce v kuse. Zkoušel sem všechno…nic nepomáhalo…..jen tlumilo. Pak sem asi po třech měsících zoufalství měl nějaké vnuknutí a v ten okamžik sem věděl, proč ty noční můry mám. Ono totiž v místě, kde jsem přespával, bylo jedno místo, kde se zdržovali nějaké bytosti. A já sem o tom místě věděl, že tam jsou nějaké bytosti, ale měli jsme takovou „domluvu“, že když mě nebudou napadat, lekat, lézt mi do snů a nechají mě žít, tak já nechám žít je a pokud ne, tak proti nim půjdu a oni věděli, že znám spousty metod, jak je vyhnat. Dokonce jsme měli tak dobré vztahy (to zní teď asi vtipně 😀 ), že jsem je v meditaci požádal, aby se mi ukázali, ale takovým stylem, abych z toho nedostal infarkt (sice sem mladý, ale i tak :D), taky sem je požádal, aby se mi neukazovali večer nebo ve tmě a taky ne ve snu, protože to by pro mě nebylo tolik skutečné. Zpětně si říkám, že sem měl možná moc velké požadavky 😀 ,ale kupodivu splnili všechny tři moje požadavky 😀 a tento (již asi 2 nebo 3 roky starý zážitek, kdy se mi skutečně všichni čtyři ukázali) patří na mé 2 místo jako nejsilnější pozitivní duchovní zážitek v životě.

No, ale k tomu vnuknutí po těch třech měsících. Uvědomil jsem si, že jsem tenkrát před těmi třemi měsíci s jedním kamarádem a kamarádkou na jednom místě, kde „bydleli“, udělal fakt velký nepořádek. Ve chvíli, kdy sem měl to vnuknutí a došlo mi, že to je na 100 % ono, tak sem jim tam dal vše do původního stavu…jako omluvu sem to dal vlastně do trochu lepšího stavu, než to bylo předtím a od té doby sem měl klid. Takže holt i nehmotné bytosti nemají rádi, když jim uděláte v jejich rajónu bordel 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek