Kdo jsou muži v černém 2: Podivíni s hypnotickými schopnostmi

2.10.2022 v Matrix 11

Jejich chování je podivné. Muži v černém působí dojmem, jako by se náhle ocitli v pro ně neobvyklém prostředí, které je jim naprosto cizí. Často používají výrazy typu „vaši vědci“. Jako by oni sami pocházeji odjinud. Nabízený nápoj nebo jídlo sice přijmou, zpravidla ale nic nepijí ani nejedí. Občas je na nich nápadné to, že nedokážou zacházet s nejobyčejnějšími předměty každodenního života.Jeden takový případ vylíčil i doktor Jacques Valleé. Ještě než se stal ve své vlasti známým a velice oblíbeným autorem naučných knih, absolvoval tento Francouz důkladné studium astrofyziky. V roce 1962 přesídlil do USA, kde o pět let později promoval na Northwestern University v oboru počítačové techniky.
Valleé líčí zkušenost místních, o které se dozvěděl v kalifornském městečku Happy Camp, kam přijel zlákán zprávou, že se tady údajně objevilo UFO:

„K zajímavým událostem ve městě Happy Camp patřily únosy, hustá mlha, nepřirozeně velcí ptáci, malé bytosti v přilbách, lovecké výjevy s poltergeistem, gravitační anomálie a polámané stromy. Na malé osamocené městečko, které nemá ani vlastní kino, to je docela slušný výkon. Avšak shora uvedený výčet by nebyl kompletní, kdybych se nezmínil o muži v černém.

Dozvěděl jsem se, že někdy počátkem roku 1976 vstoupil do místní kavárničky Lois Café cizinec, jehož zde nikdo neznal a nikdy předtím neviděl. Helen a Pat, svědci události, tam právě také byli, seděli u různých stolů a večeřeli.
Když cizinec vstoupil, rozhostilo se v lokále ticho. Muž si objednal steak, evidentně však nevěděl, jak se zachází s nožem a vidličkou.
Když dojedl, odešel bez placení, což je asi nejspolehlivější metoda, pokud chcete, aby tady na vás nezapomněli. Pat cizince popsal jako bledého v tváři s asijskými rysy. Muž prý na sobě měl komickou košili a žádný kabát, ačkoli venku mrzlo. Nepřetržitě se na lidi v lokále usmíval v jakési podivné, nucené grimase.“

Rozhovory s muži v černém se zpravidla odvíjejí jako policejní výslechy. Zdá se také, že men in black disponují určitou schopností mentálně ovlivňovat své protějšky, přinejmenším v tom smyslu, že přechodně snižují jejich soudnost a schopnost kritického uvažování.
Muži v černém většinou navštěvují osoby, které předtím spatřily UFO, kruhy v obilí nebo jiné neobvyklé fenomény. Pokud někdo vlastní relevantní důkazy, například fotografie nebo části zříceného stroje neznámého původu, je vyzván, aby je buď vydal mužům v černém, nebo zničil. Dále mu je uloženo, aby o jejich návštěvě a obsahu vedeného rozhovoru s nikým nemluvil.
Během těchto „výslechů“ se muži v černém dosti často uchylují i k hrozbám, nikdy však nepoužívají fyzické násilí. A třebaže se dotyčná osoba později neřídí jejich instrukcemi, své hrozby většinou nesplní. Motivy jejich počínání se ve zpětném pohledu nedají určit, jejich aktivity se jeví jako v podstatě nesmyslné.
Pokud se vůbec objeví, použijí vymyšlená jména nebo názvy neexistujících organizací. Někdy se prokážou falešnými průkazy nebo identifikačními odznaky. Často prohlašují, že pracují pro vládu, později se však ukáže, že nemluvili pravdu. V některých případech vykonali návštěvu v uniformách důstojníků US Air Force.

Muži v černém jsou o lidech, které navštěvují, zpravidla velmi dobře informovaní. Někdy znají takové podrobnosti, až to působí dojmem, že mají přístup k tajným informacím. A občas vědí i věci, o nichž nemají tušení ani tajní agenti.
Pokud přijedou autem, zpravidla se jedná o starší, ale novotou se lesknoucí typy luxusních limuzín. V USA to bývá Cadillac, ve Velké Británii Rollsroyce. Vnitřek vozů popsali někteří svědkové jako růžově nebo zeleně prosvícený. Světla mívají vozy vypnutá. Na dveřích jsou podivné znaky, poznávací značky jsou zfalšované. Auta se pohybují neslyšně.

Převážná většina zpráv o mužích v černém pochází z USA, Mexika, Velké británie, Švédska, Španělska a Itálie. Zajímavé je, že ze států bývalého východního bloku incidenty téměř nebyly hlášeny.
Návštěva mužů v černém zanechává na některých lidech i psychické stopy, u někoho přechodné, u jiného trvalé.

Profesor antropologie Peter Rojcewicz seděl jednoho dne v knihovně Pensylvánské univerzity a četl si knihu o UFO. V jednu chvíli zaregistroval periferním viděním černou nohavici a botu.
Když zvedl oči od knihy, spatřil vedle sebe vysokého muže bledé pleti. Byl oblečen do černých šatů, měl bílou košili a černou kravatu. Bez okolků se Rojcewicze zeptal, co dělá. Profesor odpověděl, že čte knihu o UFO. Tím začal výslech.
„Už jste někdy nějaké UFO viděl?“
„Ne.“
„A věříte v existenci létajících talířů?“
Rojcewicz odpověděl, že o tomto tématu ví příliš málo, než aby mohl říct, zda ho vůbec zajímá.
To muže v černém rozzlobilo: „Létající talíře jsou nejvýznamnější událostí 20. století – a vás to vůbec nezajímá?“

Rojcewicz se pokoušel muže uklidnit, což se mu nakonec podařilo. Hned na to se cizinec zvedl, položil profesorovi ruku na rameno a popřál mu hodně úspěchů ve všem, co bude podnikat. Pak zmizel.
Rojcewicz se rozhlédl kolem sebe a zjistil, že je v knihovně sám. Dokonce i obsluhující personál se někam vytratil. Profesor dostal pořádný strach a trvalo mu téměř hodinu, než se uklidnil. Teprve pak se odvážil zase kolem sebe rozhlédnout. A zjistil, že všechno je normální, tu a tam se objevil nějaký student, i knihovnice byla opět za svým pultem.

Na těchto případech je zajímavý jeden aspekt, podobní si jsou nejen muži v černém, ale takřka totožní jsou také i lidé, kteří se s nimi setkávají. Během těchto setkání nepociťují strach ani údiv, vše přijímají nekriticky jako samozřejmost. A teprve potom, co podivní návštěvníci zmizí, se lidé začnou jakoby probouzet. Uvědomují si absurditu a neobvyklost zážitku. Často je pak přepadne úzkost.
Převládající mínění kontaktovaných osob je, že se během návštěvy mužů v černém nacházely ve stavu podobajícímu se tranzu. To by vysvětlovalo, proč jsou lidé bezprostředně po takovém zážitku dezorientovaní a zmatení. Často se v této souvislosti zmiňují o takzvaném oz-faktoru, který se projevuje tím, že dotyčná osoba vnímá okolní realitu jakoby zkresleně, zdeformovaně. Názorným příkladem toho je právě vylíčený zážitek profesora Rojcewicze, který měl (zjevně mylný) dojem, že knihovna je liduprázdná.

pokračování příštěKomentáře

Ikona diskutujiciho Fux 2022-10-02 09:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevim zda je možné příkladat videa z YouTube
Ale zde je video kde můžu v černém hypnotizuji a ovládají člověka
https://www.youtube.com/watch?v=UYDTDFV8S2w

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-10-02 10:08:35
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji za poslání, video se mi hodí

Ikona diskutujiciho petros 2022-10-02 11:03:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokládám si otázku jestli bych to chtěl zažít. Kdyby byla jistota že se mi nic nestane tak jo. Měl bych na ně hromadu otázek ale asi by mi neodpověděli.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-10-02 13:03:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Je dost možný že by tě zhypnotizovali jako většinu lidí takže by sis na ty otázky vůbec nevzpomněl.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-10-02 11:07:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co říkáte na knížku Můj otec byl MIB?

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-10-02 15:45:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Knihu som nečítal len ma zaujal ten názov môj otec bol mib. Takže muži v čiernom môžu mať normálne ľudské deti? No podľa článku sú muži v čiernom dosť neohrabaní a neľudskí. A ktorá žena by chcela takého čo nevie ani jak použiť nôž a vidličku a mizne bez platenia 😀 Alebo to bol nejaký nevlastný otec?

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-10-02 11:09:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná že jsou to ti správci osudu jako z filmu adjustment bureau. Nebo nějaká jejich speciální jednotka. A důvod proč se některým lidem po setkání s nimi nic nestane je že by se tím udělal nepořádek v matrixu a výsledek by byl v jejich neprospěch. Jakože někteří lidé jsou pro ně nedotknutelní a potřebují aby tady byli a pokračovali po své lince a někteří lidé jsou pro ně zase nepohodlní a víc by se jim hodilo je odklidit. Podle toho kdo pro jakou stranu dělá a jaké jsou na něho navázané události.

Ikona diskutujiciho LenQa 2022-10-02 11:10:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za moc zajímavé články! 🙂

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-10-02 18:20:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další zajímavý seriál, těším se na pokračování. Měl bych vlastní vysvětlení k MIB. Co když to jsou programy něco na způsob těch, které používal Merv v Matrixu a už měly být dávno vymazány, ale z nějakých důvodů si je ponechali. Možná jen kvůli zastrašování a manipulaci těch, co nad rámec začali strkat prsty do věcí kolem UFO. Jinak jsou dnes zřejmě téměř neškodní a hlavně dost dezorientovaní v naší době. Tipnul bych, že mohly být v kurzu tak kolem roku 1900. Každopádně k lidem mají hodně daleko.

Ikona diskutujiciho Patrik 2023-01-07 22:32:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fringe ( nedocenený špičkový seriál ) – tam im vravia Pozorovatelia. Spoiler: sme to my z budúcnosti – ale očkovaní technológiou ( dnešné mRna ? )

Ikona diskutujiciho Martin 2023-01-28 15:53:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O MIB jsem slysel uz mnohokrat minimalne od roku 97 coz je uz 25 let. Ale doslo mi to az tedko, mam trochu delsi vedeni po 25 letech :] Vse co zde bylo napsano mi perfektne sedi na plazoidy ci drakoniany osobne mezi nimi moc rozdil neznam. Ale dulezite je ze oni jsou v 5 dimenzi narozdil od nas ve treti. Dokazi ohybat realitu jakoby zastavit cas na miste kde se prave nachazeji. Jsou naprosto bez citu. Nejsou odsud proto pouzivaji tvary ,,nasi vedci,, Otazkou je zda pri teto zhmotnete myslence jsou primo na planete Zemi nebo dokonce nekde uplne jinde. Proto pravdepodobne nezanechavaji stopy. Ale proc pouzivaji vozidlo? Snad aby od domu nesli pesky. Az zmizi z dohledu urcite zmizi do eteru. Proc je nikdo nesledoval kam jedou? Duvod proc se ptaji na UFO je jednoduchy, tady za planete Zemi zije spoustu ruznych civilizaci a oni je jednoduse potrebuji poznat a eliminovat. A jak jinak nez s pomoci ocitych svedku. Plazoidu bude pravdepodobne vice druhu protoze nekteri ziji i mezi nami a nemusi se chovat takhle podivne.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek