Když jsem kempoval v lese, volaly na mě víly

26.4.2021 v Bytosti 5

Jednou jsem byl v lese na ostrově Salt Spring Island v Kanadě. To místo má údajně podobné energie jako Lesotho. Je to ostrov plný hippíků a víl.Kempoval jsem v lese a odpoledne jsem si dal šlofíka. Po chvíli mě ale něco probudilo. Slyšel jsem totiž někoho říkat moje rodné jméno… ne jméno, které aktuálně používám.
Zdálo se, že to moji dva přátelé neslyšeli, protože spali dál. Ale jistě jsem slyšel, jak někdo volá moje jméno… Musel jsem vědomě bojovat s nutkavou potřebou následovat ten lákavý záhadný zvuk.

Salt Spring Island nebo Saltspring Island je jedním z ostrovů v zálivu Salish Sea mezi pevninou Britská Kolumbie, Kanada a Vancouver Island. Ostrov byl původně obýván různými národy Salishan, než byl osídlen průkopníky imigrantů v roce 1859, kdy byl přejmenován na Admiral Island.

Nakonec mě přemohla neutišitelná zvědavost, tak jsem vstal a začal jsem pomalu kráčet tím směrem. Udělal jsem několik kroků, ale pak jsem ucítil strach a zděšení. Byl to dost ostrý kontrast v porovnání s úžasem, který jsem vnímal jen o několik sekund dříve, když jsem to uslyšel poprvé.

Zastavil jsem se a rozhodl jsem se nenásledovat ty hlasy, protože jsem se už víc probral z rozespalosti a začal jsem nad tím víc přemýšlet.

Salt Spring Island: okouzlující, umělecký, excentrický

A v tu chvíli jsem uviděl něco, co vypadalo jako obrys dvou černých 4 stopy vysokých skřítků nebo víl. Pak utekli na nedalekou mýtinu, vzdálenou asi 40 nebo 60 stop daleko.

Viděl jsem je jako éterické průhledné obrysy malých elfů se špičatýma ušima, v nevýrazných poloprůhledných barvách, jako nějaké stíny. Tyto entity nevypadaly že jsou zlé, spíš jsem z nich měl pocit, že jsou zlomyslné. Ale určitě byly neškodné.

Myslím, že si občas někoho vyberou, koho lákají do lesa a když se pak s nimi člověk přímo setká, paralyzuje ho hrozný strach. To co jsem viděl mi připomnělo kresby malíře Briana Frouda. Řetl jsem i jeho knihu o vílách, abych se dozvěděl víc.


připravila © www.aluska.org 2021 článek je založen na překladu zkušenostiKomentáře

Ikona diskutujiciho Majkl 2021-04-26 10:12:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, všiml jsem si, že poslední dobou nějak neuvádíš zdroj takovýchto překládaných příběhů… Já jen, že by bylo lepší zdroje uvádět, to je už poněkolikáté, kdy jsem se chtěl podívat na originál a nemůžu.

Ikona diskutujiciho Štěpánka 2021-04-26 18:07:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen faktická poznámka – malíř zmíněný v článku se jmenuje Brian Froud 🙂

Ikona diskutujiciho xind 2021-05-02 08:39:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Váš komentář k článkuja spim v lese normalne hlavne ted v noci ne jakv clanku neco pose o dni a je pravda ze tam clovek zazije hodne neznameho

Ikona diskutujiciho elguru 2021-05-14 11:01:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Citujem text pod obrázkom : „Salt Spring Island nebo Saltspring Island je jedním z ostrovů v Perském zálivu “

Odkedy je Persky záliv pri Vancouvery !?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-14 11:09:39
Ikona diskutujiciho
sipka

hm, google se seknul 🙂

Salt Spring Island
Ostrov v Kanadě
Přeloženo z angličtiny-Salt Spring Island nebo Saltspring Island je jedním z ostrovů v Perském zálivu v Salish Sea mezi pevninou Britská Kolumbie, Kanada a Vancouver Island. Ostrov byl původně obýván různými národy Salishan, než byl osídlen průkopníky imigrantů v roce 1859, kdy byl přejmenován na Admiral Island.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek