Když jsme z louky odstranili vílí kruh, začaly se dít nemilé věci

2.9.2023 v Bytosti 7

Tento zážitek sdílím se světem proto, že bych chtěl zdůraznit fakt, že vílí kruhy a legendy, které jsou s nimi spojené, nejsou pouhé pohádky. Legendy a pověsti, které si vyprávěli naši předkové, jsou založeny na skutečných událostech a příhodách, i když je potřeba uznat, že po mnoha letech ústního předávání, kdy si občas někdo něco přidal nebo ubrat jak se mu to zrovna hodilo, se tyto staré příběhy posouvají do akčnějších a mysterióznějších směrů. Nicméně to jádro je pravdivé.Vílí kruhy skutečně obsahují speciální energii, skutečně je to místo, kde sídlí přírodní duchové a je potřeba, abychom tato místa respektovali. A teď už k mému zážitku.

Tohle se stalo mé rodině v roce 2007 a vyprávíme si o tom pokaždé, když se společně sejdeme. Moje babička vlastní farmu, dloudohobě tam chová stádo krav a mívala tam jednoho osla na hlídání. Farma leží na ostrově Man mezi Velkou Británií a Irskem. Celý ostrov Man je posvátným místem pro nadpřirozené entity všeho druhu.
Na jednom z babiččiných polí býval veliký kruh z hub, o kterém moje babička říkala, že je to „pohádkový kruh“. Tento kruh tam vyrostl každý rok, jak se podhoubí postupně rozšiřovalo a každý rok byl větší a hustší.

Moje babička je původem z Irska a Irové si zásadně nezahrávají s vílami. Takže babička v tom místě ani nesekala trávu, aby náhodou houby nenarušila a nenaštvala víly, které tam podle ní bydlely.

Pak se babička provdala za mého nevlastního dědečka, který ale nevěřil na víly, ani na žádné paranormální jevy. Dědeček chtěl kruh odstranit z pole, protože zabíral velký prostor a nechtělo se mu kruh obcházet se sekačkou. Moje babička mu řekla, aby to v žádném případě nedělal.
Dědeček si ale myslel, že je babička pověrčivá a hloupá. Takže se o tom vílím kruhu neustále hádali.

Nakonec to dědeček vyřešil tak, že si počkal až babička nebude doma a za jejími zády vílí kruh odstranil. Nenalil tam žádné chemikálie, podhoubí vykopal a zbytek uhrabal. Když babička přišla domů a zjistila, co děda udělal, strašně ji to zasáhlo a odmítala s ním celé dny mluvit.

Dva týdny po odstranění vílího kruhu všechny její tehdy březí krávy potratily svá telata. Moje babi byla úplně zdrcená, protože je hodně zkušená a pečlivá. Nikdy předtím nepřišla o všechna telata (a od té doby se jí to už znova nestalo). Obvykle přišla o jedno nebo dvě, ale nikdy o všechna.

Tehdy se stala ještě jedna hodně nepříjemná věc, která se týkala i mě, a moje babička věří, že je to také spojeno s poškozením vílího kruhu. Pár týdnů poté, co děda vílí kruh zničil, jsme s mojí mámou zůstali na pár dní u babičky, abysme jí zvedli náladu, protože byla hodně naštvaná kvůli potraceným telatům.
V té době mi byl jeden rok a chytil jsem tam plané neštovice. Naštěstí ten průběh nebyl vážný, ale i tak to všechny vyděsilo.

Moje babička ještě dodneška chodívá na to pole každý den a nosí tam skřítkům malé obětiny. Například malé koláčky a ředěný chlebový kvásek, aby si skřítky udobřila. Dědeček si stále myslí, že je to všechno hloupost.

Trávil jsem na její farmě hodně času a můžu říct, že to pole má rozhodně jinou energii. Cítím se tam jinak, je to pocit, který jsem na jiných místech nikdy nezažil. I když se vílí kruh neobnovil, zůstává tam zvláštní náboj. Nejvíc je to cítit v noci a nikdy bych tam nezůstal po setmění venku, protože bych se fakt bál, že ty víly možná i uvidím. Doslova cítím, že tam jsou. V mé rodině se tohle vypráví jako nejsilnější mysteriózní příběh, který jsme společně zažili.

Víly a skřítkové v Irsku jsou velmi mocní. Na určitých místech, když jdete na výlet v této krásné zemi, můžete cítit, jak se energie výrazně mění. Podle tradičních Irských pověstí existuje nespočet různých druhů víl a jejich kmenů.
Jsou určité oblasti na Zemi, kde máte pocit, že je vlastněno někým jiným a člověk je tam jenom na návštěvě. Někdo to cítí víc, někdo míň. Poblíž míst, kde sídlí víly a skřítkové, se děje více paranormálních věcí, protože přítomnost víl automaticky přitahuje i další tvory. Když jim necháváte malé dárky, dáváte jim najevo, že je respektujete a pamatuje tradice a příběhy. Může to být miska mléka, mušle i lesklé kamínky. Většina těchto víl žije mnohem déle než lidé, takže vidí lidi i jejich činnost v jiné perspektivě.
Respektujte přírodu a nekácejte stromy ani neničte rostliny bezdůvodně. Navzdory tomu, co si někteří lidé myslí, jsou smrt i rozklad součástí přírody, takže například odebrání života zvířeti víly nerozhněvá, pokud to děláte pro obživu a ne pro zábavu.

Vílí kruhy ale nemusí být pouze z hub. Můžou je tvořit také kameny uzpůsobené do kruhu, mohou to být stromy které rostou v kruhu a někdy můžete potkat ve vysoké trávě kolečko, které působí, jakoby bylo vyšlapané lehkou nohou, nebo kolečko z trávy, která je tmavší, než ostatní. Tato místa se nesmí narušovat a nesmí se na nich ani stavět. V Irsku raději udělají dálnili okolo, než aby poškodili vílí kruh.

Co je vlastně na houbových vílích kruzích tak magického? Podle Irských legend houby, které tvoří vílí kruh, vycházejí z rozkládající se hmoty v oblasti, na které původně stával strom. O stromech je známo, že jsou domovem a místem narození víl a tyto víly zřídkakdy opouštějí svůj domovský strom. Pokud strom zemře, víly se budou muset vrátit zpět do svého světa. Vracejí se cestou, kudy vedou kořeny jejich mateřského stromu, hluboko pod zemí. Nebo si musí najít nový strom, ale musí to být stejný druh, jako jejich původní mateřský strom. Říká se, že pohádkový vílí kruh je portál, kudy chodí víly z a do našeho světa. Takové místo je pro víly posvátné a nesmí se poškodit.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-09-02 09:36:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělé. U nás už houby rostou, tak i tématické pro aktuální sezónu. Děkuji za článek 🙂

Ikona diskutujiciho Jirka 2023-09-02 09:40:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, o Irských vílách si nedělejte iluze, býval to respektovaný a trochu i obávaný národ. Říkají jim fae. Moderní Irové na ně už oficiálně nevěří a otevřeně tu tradici nenásledují ale dodneška si dávají pozor a mají k tomu respekt. Evropani si víly romantizují ale v Irsku o nich kolují strašidelné pověsti.

Ikona diskutujiciho Olin 2023-09-02 09:42:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těžko říct jestli se víly naštvaly a daly o sobě takto vědět nebo jestli krávy zareagovaly na nějakou změnu šokem. Každopádně článek je to hodně originální a zase mám o čem přemýšlet. Díky za tato nevšední témata.

Ikona diskutujiciho Lily 2023-09-02 21:45:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, proč se říká že víly jsou hlavně v Irsku? Je to protože jsou to keltské státy?😅

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-03 09:47:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Víly jsou všude. Ale na některých místech na planetě mají silová místa. Je jich tam o hodně víc a projevují se o dost silněji. Kdybys chtěla jít na silové místo co nejblíž u nás, tak Vysoké Taury, východní Alpy, Rakousko.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2023-09-03 09:56:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to já jednou v lese narazil na kruh jedlých hub tak sem si říkal a hned mám košík to je skvělý a začal sem je trhat najednou na mě spadne šiška potom druhá to je nějaký divný potom najednou slyším bzukot nedaleko bylo vosí hnizdo kterého sem si nevšim a vosy vylétli a pustili se do mě a hnali mě až z lesa

Ikona diskutujiciho mif 2023-09-03 14:52:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško. Děkuji za článek. Vílí kruhy jsou dogma, u nás (Valachy) se objevují pravidelně a permanentně. Klidně kruhový „výsek“ lesa, kde rostou jen /malé!/ stromky či keře v kulaté či poněkud jiné geometrické konfiguraci. Jako dítě jsem se s entitami oněch míst často setkával a někdy i komunikoval. Tehdy nás ještě měly rády. Děkuji.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek