Když máte pocit, že se nic nedaří…

23.11.2021 v Poselství 1

Netrap se tím, že se tvůj život obrací vzhůru nohama. Jak víš, že strana, na kterou jsi zvyklý, je lepší, než ta, která přichází?
Máte někdy jeden z těch špatných dnů, který jako by nikdy neskončil? Máte někdy pocit, že nic neumíte udělat správně a spíš se zdá, že každý krok, který uděláte, vás dostane do dalších problémů?Pokud máte špatný den, nebo špatný měsíc, zde je poselství pro vás:

Vězte, že to pomine
I když se může zdát, že vám vesmír předkládá jeden problém za druhým, vězte, že cokoli se děje, nakonec pomine.
Někdy život přináší situace ve vlnách a vy musíte stále šlapat vodu, abyste se udrželi na hladině. Tento pocit nebude trvat věčně, takže důvěřujte tomu, že jediné, co musíte udělat, je najít v sobě v každém daném okamžiku sílu.
Když se vám zdá, že je všechno blbě, netresujte se, nedělejte si starosti o budoucnost, ale zůstaňte v přítomnosti a věřte, že to všechno nakonec pomine. To vám pomůže cítit se v pohodě. Prostě berte jeden den za druhým.

Zaměřte se na vděčnost
Když se vám nedaří, zastavte se, zhluboka se nadechněte a soustřeďte se na to, za co cítíte vděčnost. Snažte se soustředit na to, co ve vašem životě funguje, místo abyste se zabývali tím, co nefunguje. Může být velmi snadné zaměřit veškerou svou pozornost na problémová místa ve vašem životě, ale když ustoupíte a uvědomíte si vše, za co cítíte vděčnost, může vám to pomoci změnit perspektivu.

Věnujte se sami sobě
Když máte pocit, že se věci vyvíjejí špatně, je to znamení, že je čas na změnu. Někdy nás vesmír vyzývá, abychom se pořádně podívali na svůj život a zabývali se věcmi, které je třeba napravit.
Pokud se vám zdá, že se děje spousta špatných věcí naráz, je pravděpodobné, že se nacházíte v kritickém bodě zlomu ve svém životě. Příliš se nestresujte tím, co může být tímto zlomovým bodem, prostě si udělejte čas na to, abyste se spojili se svým nitrem a zjistili, jaká je vaše pravda. Zjistěte, co nejlepšího pro sebe můžete udělat, abyste se posunuli vpřed, a pak postupujte krok za krokem.

Naučte se říkat NE
Jedním z nejrychlejších způsobů, jak ztratit kontrolu nad svým životem, je začít říkat ano věcem, které ve skutečnosti dělat nechcete. Mnozí z nás se bojí říkat ne, protože se chceme zavděčit ostatním a nechceme je zklamat, ale naučit se říkat ne, může být nesmírně osvobozující.
Když toho máte hodně, nebo když vám život naděluje jeden problém za druhým, je to obvykle také znamení, že jste si toho na sebe naložili příliš mnoho. Když se naučíte říkat druhým ne, pomůže vám to uvolnit tento pocit a získáte více času na to, abyste si vše zorganizovali a dali dohromady.

Poznejte, co stojí za váš čas
Někdy se tak dlouho stresujeme a jsme posedlí každou maličkostí v našem životě, až to může být vyčerpávající! Pokud se přistihnete, že se neustále něčím trápíte, nebo se neustále stresujete problémy ve svém životě, možná budete potřebovat vnitřní ,,inventuru“. Položte si ruku na srdce a zeptejte se sami sebe: ,,Opravdu mi to stojí za to, abych tomu věnoval čas?“
Když nám na někom nebo na něčem záleží, můžeme se cítit oprávněni stresovat se a dělat si starosti, dokud nenajdeme řešení, ale řešení málokdy vychází z tohoto způsobu myšlení. Pokud opravdu chcete najít řešení a něco změnit, využívejte svůj čas moudře. To znamená, že musíte změnit své myšlení a zaměřit se na produktivní řešení, místo abyste se nechali strhnout dramatem. Je také důležité mít na paměti, že je třeba být trpělivý a dát věcem čas. Někdy čas umožňuje, aby se věci vyřešily samy, bez našeho neustálého zasahování.

Dejte si svolení k pocitům
Pokud jste se v životě dostali do bodu, kdy máte pocit, že se vám všechno hroutí, je důležité si to přiznat a dát si čas na truchlení a procítění všech emocí, které se ve vás probouzejí. Čím více se svým emocím budete bránit, tím více budou přetrvávat, takže se neciťte provinile, když si najdete chvilku na to, abyste procítili hněv, smutek nebo cokoli jiného, co se u vás objeví.
Jakmile si k tomu dáte svolení, často se věci začnou měnit k lepšímu. V rámci tohoto procesu je také důležité snažit se naplnit svůj život věcmi, které vám přinášejí radost, a věcmi, díky nimž se cítíte v pohodě. Zůstaňte u jednoduchých věcí, jako je sledování oblíbeného filmu, relaxace v horké vaně apod.
Důležité je, že musíte jednat, abyste změnili své myšlení, protože jen díky činům, může do vašeho života začít vstupovat konstruktivní energie.

To vše vám pomůže dostat se z blbé nálady do konstruktivnějšího myšlení, ať už vám život do cesty postavil cokoliv. Když se něco nedaří, nebo když se zdá, že se všechno sype, je důležité si uvědomit, že nejste sami a že vesmír stojí na vaší straně. Pamatujte, že i to špatné pomine.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 

Komentáře

Ikona diskutujiciho adria 2021-11-23 18:13:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji za článek, jako na zavolanou … včerejšek byl úplně na pytel

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek