Když mi bylo nejhůř, navštívil mě anděl

25.8.2023 v Bytosti 16

Toto se stalo v létě v roce 2020. Tehdy mě navštívil anděl jménem Tibri. Vím, že to zní šíleně, ale cítím velkou potřebu svůj zážitek zdokumentovat a zveřejnit. Měl jsem tehdy domluvenou schůzku se svým přítelem, plán byl sejít se ve městě a užít si co nejvíc zábavy to půjde. Byl jsem ale v hrozné depresi, řídil jsem auto a po cestě jsem poslouchal jenom samé smutné písně. Když jsem dorazil na místo, zaparkoval jsem za rohem jeho domu a začal jsem brečet. Přemýšlel jsem o své budoucnosti, o škole, o podnikání které jsem měl v plánu rozjet.Zapálil jsem si cigaretu a o pár sekund později jsem v duchu prosil Boha o odpověď, zatímco jsem dál zoufale brečel nad svou budoucností.
Koutkem levého oka jsem pak zahlédl, jak se vedle mého auta na chodníku objevil nějaký chlapík. Vypadal jako řecký bůh, měl zlaté blond vlasy se zapleteným účelem. Připadal mi vzhledově jako Zeus. Měl kolem sebe velice světlou zlatou auru.
Úplně bych nedokázal říct, jestli vypadal jako běloch, nebo spíš někdo od středozemního moře, ale rozhodně vypadal jako živá reprezentace toho, jak kostely a chrámy vyobrazují boha ve svém umění. Dokonce měl i klasickou svatozář kolem celé hlavy.

Přijde ke mně a ptá se: „Mám joint, jestli potřebuješ.“
Já na to: „Ne, brácho, haha, to zvládnu, ale vážím si toho.“
Pak začal odcházet, pak se ale zastavil, otočil se na mě a ještě jednou se vrátil. A zeptal se mě:Jsi si tím jistý, kámo? Vezmi si raději moje číslo, vždycky tady pro tebe budu.“
Já jsem na to řekl: „Víš co, tak jo člověče, vypadáš že jsi v pohodě. Právě jsem si toho hodně zažil.“
A on na to: „Neměl bys být smutnej, všechno bude v pořádku, dáš to.“

Naskočila mi z toho husí kůže. Zeptal jsem se na jeho jméno, když mi dával svoje číslo a on řekl „Tibri“.
Odeslal jsem mu ze svého mobilu rovnou SMS. Napsal jsem do ní „*Mé jméno*, rád tě poznávám.“
On už se měl na odchodu, na rozloučenou mi ještě řekl: „Já taky můj bratře. Brzy se uvidíme.“ A odcházel za roh vzdálený asi 15 metrů.

Najednou jsem viděl jak zasvítilo obrovské světlo a on zmizel.
Nastartoval jsem auto a jel jsem se přesvědčit, že se mi to nezdálo. Jsou jenom 3 místa, kam mohl jít. Rovně, vlevo nebo vpravo. Nebyl ale NIKDE. ZMIZEL. Trvalo mu to asi 10 sekund, když odcházel od mého auta a najednou byl fuč.
Jeho telefonní číslo bohužel nefunguje.

Říkám si, kdyby se k vám někdy chtěl dostat anděl a poslat vám zprávu, jaký je podle vás nejlepší způsob, jak by to mohl udělat? Aby to zároveň nebylo příliš nápadné a aby vás moc nevyděsil?

Místo toho, aby z nebe sestoupil anděl s rozevřenými křídly, co když se prostě objeví jako běžný zákazník ve vaší práci? Nebo je to někdo, koho pustíte na přechodu. Nebo je to bezdomovec, kterému jste dali drobné? Prostě nikdy nevíte, s kým byste mohli skutečně mluvit.
Tato realita je podle mého názoru zkouškou a vy musíte projít touto zkouškou tím, že projevíte laskavost každé duši, kterou potkáte.

V tu chvíli, jak se mi to stalo, jsem si neuvědomil „a sakra, tohle je anděl“. Teprve poté, co odešel a zmizel ve světle, mi to došlo. Přišel ke mně anděl.
Během toho krátkého času co jsem s ním strávil, jsem měl pocit, jako bych byl v jiném světě. Kde si povídali jen dva, všechny věci byly jasnější a taky zmizel veškerý okolní ruch města. Jak jsme si povídali, byli v pozadí slyšet jenom ptáci. Pokaždé, když si na to vzpomenu, mi naskočí husí kůže.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho astrei swingař 2023-08-25 10:16:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je krása… kdo to napsal?

Ikona diskutujiciho Will 2023-08-25 10:43:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wow… úžasný článek a ještě úžasnější zkušenost.

Ikona diskutujiciho Květa 2023-08-25 10:44:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Andělé jsou s námi pořád. Ale jen velmi málo lidí má tu čest vidět a zažít něco takového. Děkuji za krásný článek 🌹

Ikona diskutujiciho Fialka 2023-08-25 10:46:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na zážitku mě zaujala přirozenost neformálnost vystupování Tibriho – jakkoli zážitek sám o sobě normální není. Standardní představa duchovních průvodců a andělů působí jaksi víc strojeně a škrobeně, víc nadpozemsky. Když se ale člověk víc ponoří do reálných zkušeností, zjistí že spíš působí jako nejlepší kamarádi.

Ikona diskutujiciho Iris 2023-08-25 10:48:03
Ikona diskutujiciho
sipka

A teď navíc všichni známe jméno skutečného anděla. Věděl dopředu, že se ten člověk o svou zkušenost podělí a že ji dá na internet a že to bude na webu aluska? Mně to připadá úžasný.

Ikona diskutujiciho maro 2023-08-25 14:44:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Určitě věděl a možná právě proto to udělal tak okatě. Třeba zafunguje teorie motýlích křídel a třeba je to vzkaz pro nás všechny.

Ikona diskutujiciho Derek 2023-08-25 10:54:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A že mu říkal brácho. To je taky dost zajímavý. Možná jsou ze stejné rodiny duší.

Ikona diskutujiciho housenka 2023-08-25 14:40:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuju za tento článek ❤ víc takových prosím

Ikona diskutujiciho SilverSis 2023-08-25 23:52:41
Ikona diskutujiciho
sipka

včera jsem objevila knížku Padlí andělé a původ zla od Elizabeth Prophetové, je to celkem zajímavé čtení. Vyzkoušela jsem z jedné stránky knížky duchovní ochranu světelným válcem za pomocí archanděla Michaela a cítím se jinak, než předtím. Tak nevím, jestli je taková modlitba něčím škodlivá

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-08-26 10:19:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá výživně a s dobrým hodnocením. https://www.databazeknih.cz/knihy/padli-andele-a-puvod-zla-36353
Ale asi ne úplně pohodovka před spaním 🙂

Ikona diskutujiciho Gizmo 2023-08-25 14:45:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

holup. takže… jim nevadí tráva.. ?! škoda že si ten joint nevzal, vsadím se že by to byl nejlepší špek jeho života

Ikona diskutujiciho adri 2023-08-25 15:57:43
Ikona diskutujiciho
sipka

myslím, že ten anděl samozřejmě věděl, že si toho špeka nevezme 😀 …. ale dobrá připomínka

Ikona diskutujiciho Clementine 2023-08-26 15:39:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I met an angel in the train. He invited me to sit opposite of him where there was a free space. We had a unusual talk about the planet Niburu. It seems as he looked through me with eyes that had no iris in the centre. My heart felt suddenly warm. He stood up and said: don’t worry, all will be allright. Then he left the train at the next station and I could not see him walking there. I was left speechless, confused and excited.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-08-26 19:31:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Sounds like a very unique experience. I believe it is real. Thanks for sharing with us 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-08-26 21:41:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

sic jsem tichý čtenář poslední rok, ale články tu pořád vychází krásné a lecjaké komentáře taky 🦉🏵️

Ikona diskutujiciho Iovis 2023-08-28 11:34:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Anděl je hlavně posel, který udělá vše proto, aby předal zamýšlenou zprávu. Takže feťákovi se zobrazí jako feťák a nabídne mu jointa. V jiné podobě by neuspěl. K vyznavači katolického náboženství přijde v podobě anděla z kostelních obrazů. Nedovedete si představit co musí udělat, aby vhodným způsobem předali slova útěchy a energii pro další nasměrování.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek