Když mi bylo šest let, spatřila jsem smrtku

20.3.2021 v Bytosti 22

Co je pravdy na příbězích o anděli smrti, neboli smrtce? Pohádková postava, nebo skutečná bytost, která přichází k zemřelým a pomáhá jim přecházet do jiné dimenze? Ačkoliv se množí svědectví lidí, kteří smrtku skutečně viděli, dodnes není zcela jasné, jestli je tato bytost zlá, nebo jen převáží mrtvé přes řeku jako bájný převozník Charon. Jedno takové svědectví si můžete přečíst v dnešním článku.Můj dědeček byl opravdu otřesný zlý člověk. Když mi bylo šest let, umíral na rakovinu. Otřesný byl z toho důvodu, že zneužil 4 své dcery když byly malé a seděl kvůli tomu hodně dlouho ve vězení. Moje hodná babička, navzdory tomu co provedl, ho neopustila. Zbytek rodiny ho během jeho posledních dnů velmi podporoval, protože jsou to velmi dobrosrdeční lidé. Můj dědeček zakrátko po zjištění diagnózy zemřel v hospicu. Byla jsem u toho, když řekl svá poslední slova.
Protože mi bylo jenom 6, ještě jsem se nedozvěděla o strašných činech svého dědečka. V té době jsem k němu opravdu vzhlížela a všichni moji bratranci mi stále říkali, že jsem jeho oblíbená vnučka.
Poté, co děda umřel, se členové rodiny rozjeli každý k sobě domů. Nikdo z nás nežil ve stejném městě. Na tu noc kdy umřel, nikdy nezapomenu.

Všichni jsme právě dojeli domů a byli jsme velice smutní. Odešla jsem do svého pokoje a zavřela jsem za sebou dveře.
Když jsem se už chystala do postele, uslyšela jsem slabé zaklepání na okno. Nakoukla jsem skrz žaluzie ven a viděla jsem smrtku, která držela ducha mého dědečka za zadní část límce. Vlastně jsem neviděla svého dědečka ve fyzické podobě, spíš jsem věděla, že je tímto způsobem držen.

Smrťák vypadal přesně tak, jak si to obvykle představujeme. Tvář mu zakrývala černá kápě, zpod které se zaleskly temné oči. Smrťák zíral směrem do mého pokoje. Také jsem viděla jeho kosu, která byla zaháknutá do ducha mého dědečka.
Trvalo to asi 3 sekundy, pak jsem začala ječet hrůzou. V okamžiku, kdy jsem vykřikla, všechna světla v domě zablikala. Vyběhla jsem ze svého pokoje a moje sestra a rodiče se se mnou setkali v hale.
Náš telefon okamžitě začal zvonit. Volali nám příbuzní, kteří se ptali, jestli nám také právě teď blikají světla v domě! Skutečně, všem mým šesti tetám a strýcům v jejich domech zablikalo, když jsem uviděla tu smrtku a zakřičela. Nikdo z nich však neměl stejný vizuální zážitek, jako já.

Řekla jsem tátovi, že za mým oknem byl náš děda a ještě nějaký zlý muž. Otec zběsile hledal venku nějaké stopy o jejich přítomnosti, ale vůbec nic nenašel.

O této zkušenosti hodně často přemýšlím. Zvláště poté, co jsem měla podobný zážitek v době, kdy jsem se pokusila komunikovat s mým dědečkem před desku ouija. (To bylo předtím, než jsem zjistila, co udělal.) Ale to už je úplně jiný příběh.

Věřím, že jsem byla takto navštívena z několika různých důvodů:
V porovnání s ostatními světskými bytostmi jsem vždy byla dost intuitivní.
Poslední slova mého dědečka byla mířena ke mně.
Byla jsem jeho oblíbená, protože jsem byla šestiletá dívka (zjevně to je ten věk, kdy své vlastní děti obtěžoval).
Věřím, že mě smrťák navštívil, aby mému dědečkovi udělil poslední lekci. Ukázat mu ten důvod, proč jde tam, kam jde. Zajímalo by mě ale, proč chtěl, abych je uviděla.

Všichni moji přátelé se na mě dívají jako na blázna, když jim o tom povídám. Vím ale, co jsem viděla.
Děkuji vám za přečtení.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 / článek je založen na překladu výpovědi zahraniční autorkyKomentáře

Ikona diskutujiciho adri 2021-03-20 01:39:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je pěkný příběh, dobře s ním paní smrt naložila

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-03-20 01:47:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fuj, to je hnusná představa, něco takového vidět 😧 ale horor by z toho byl dobrej

Ikona diskutujiciho NoName 2021-03-20 09:36:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

T-to si opravdu zažila?! Když mi šla do kytiček ( toto vyjádření používám radši) babička, tak jsme ještě asi týden možná víc slýchávali, jak nám hraje kytara…samovolně…nespadla, nikdo na ni nehrál…prostě jsme ji slyšeli i z obýváku, což bylo o patro níž než byla místnost s kytarou…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-20 09:51:35
Ikona diskutujiciho
sipka

jestli je to otázka na mě osobně, tak ne, je to přeložené svědectví

Ikona diskutujiciho NoName 2021-03-20 10:00:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahaaaa…ale i tak…je to dost děsivý…

Ikona diskutujiciho myop 2021-03-20 09:40:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano. Jejich existence je mi známa. Jsou celí čermí, dosti děsivého zevření a převádějí mrtvé, kam patří. Jedná se o druh anděla. A jako andělé mají také křídla. Celý z černýho peří.

Ikona diskutujiciho Helena 2021-03-20 11:03:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,
Moc se omlouvám, že to nepatří k článku, ale jsem úplně špatná ze svého snu. Viděla jsem jak v něm jak spadlo ( nevím jestli mně, ale radši si říkám, že mně ne…) moje vlastní kapesní kosmetické zrcátko. Když jsem ho zvedla, bylo rozbité. Žádný kus nechyběl, ale mělo v sobě praskliny. Potom jsem se probudila a jsem úplně hotová… . Je to špatný znamení a dá se s tím něco dělat? Když to bylo ve snu ,tak rituál ve skutečnosti asi neudělám..prosím. Jakoukoliv radu která by mi mohla pomoct, dost mě to vzalo..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-20 12:18:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Sen není fyzický svět, neřeš to. Ale může to znamenat nějakou smůlu.

Ikona diskutujiciho myop 2021-03-20 12:36:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Tu kletbu, která může vystát z rozbití zrcadla, znám. Ale myslel jsem, že to platí jen na větší zrcadla, co visí na zdech. To jsou pro temné bytosti asi hodnotné portály s tímto světem a jejich zničení je pak může poněkud dopálit. Ale i na nějaký malý, jako třeba i na nějaký zcela miniaturní zrcádko, co je třeba přiděláno na stínítku za oknem předního skla v autě? Na to má platit to samý?

Ikona diskutujiciho Nini 2021-03-20 14:38:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem byla malá, taky jsem si o smrtce myslela, že je zlá. Ale ona vlastně nikoho nazabíjí, jenom si bere duše sebou a převádí je na druhou stranu. I když, asi bych taky zařvala, kdyby mi zaklepala na okno s černou kápí a kosou v ruce 😂 zajímalo by mě, jestli tak opravdu vypadá nebo si na sebe bere takovou podobu jen proto, aby lidé poznali že to je ona

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-20 15:54:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že smrt má podle morfogenetických polí vesmíru uložneou určitou charakteristickou podobu. A ano, je to přirozená součást konce života, i když je zajímavé, že někoho provází andělé nebo příbuzní a pro někoho přijde tento černý anděl. Možná je to podle toho, kam jako duše jdeš, jestli do světelné dimenze, nebo do temné.

Ikona diskutujiciho Khira 2021-03-20 16:13:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue to jsem právě přemýšlela, protože jednou za mnou došel duch a chtěl poslat nahoru (to se mi ehm běžně nestává), sice jsem ho neznala, mám teda podezření že to byl kamarádky dědeček, protože v té době zemřel (obě události se staly cca v rozmezí tří měsíců, ale nevím přesně kdy zemřel). A když jsem četla tenhle článek, tak mi přišlo, už jen podle toho, jak je smrtka zlověstně popisována, že neprovádí všechny duše, ale jen ty do temné dimenze.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-20 16:17:34
Ikona diskutujiciho
sipka

No, dávalo by to totiž smysl.

Ikona diskutujiciho myop 2021-03-20 18:06:02
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Je zajímavé, že někoho provází andělé nebo příbuzní a pro někoho přijde tento černý anděl.“ Aluško? Zajímalo by mne odkud tohle máš? Převáděla jsi někdy nějakého ducha na druhou stranu?
Já jsem sice ducha osobně v životě viděl zatím jen jednou (před tím jsem jen vnímal četně nějak projevy jejich přítomnosti) a nebylo tomu zrovna, tak dávno. Ale moje bývalka, to byl jiný případ. Ta se s těmi temnými anděly i bavila. Popsali jí to prý, ve smyslu nějak tak, že mají, prostě tuhletu, smutnou, blbou práci. Něco ve smyslu i říkat někdy lidem, že jsou již mrtví a převádět je na druhou stranu. Ti lidi někdy ještě ani být mrtví nechtějí… Když se kolem ní objevil duch, který chtěl pomoci na druhou stranu, byla schopna je přivolat, aby měla od něj pak pokoj. Nejhorší jsou prý ti čerstvě zemřelí. Mají takový prý hodně nepřijemný zápach, prostě takový ten, když někde leží něco mrtvého, ze kterého se jí dělávalo dost špatně. Ne všechny ale někam odvedou. Jsou i takové případy něco mezi, které neodejdou ani do světla a ani do temnoty a zůstavají zde a pohybují se tu nadále astrálně. Někdy se ale některému ještě podaří přejít na druhou stranu po nějaké době, později. Rozlišovala je podle barvy jejich světla. Ty temné považovala za hutnější – obsahující víc nějaké hmoty.

Ikona diskutujiciho adri 2021-03-20 19:32:04
Ikona diskutujiciho
sipka

z knihy „Kdo se bojí Smrti?“ 2011, J. v. Helsing (pseudonym)
jsem si vypsala odpověď: „Nutno ale dodat, že označení Anděl Smrti se mi nelíbí. Milejší je mi jméno Anděl přeměny, neboť smrt neexistuje, pouze změna energie.“ Proč ale vypadá jako muž v černém hábitu, bez tváře? Případně s kosou? – Kosa je symbolem pro rozetnutí „šňůry“, která nás spojuje s tělem. „Vezmu na sebe formu, kterou konkrétní člověk se mnou spojuje. Dnes vidí lidé smrt jako kostlivce nebo černého muže, proto se zjevuji jako černý muž. Když budou za tisíce let smrt chápat jako zeleného trpaslíka, přijdu jako zelený trpaslík. Jde o poselství a o to, aby člověk, věděl na čem je, ne o můj vzhled.“ No podívejme se, tahle bytost má i smysl pro humor. ✿

Ikona diskutujiciho erik 2021-03-20 19:33:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj alue, myslim ze je radsej ak ho ludia nazyvaju anjel premeny alebo transformacie. Podobu ma roznu zalezi od cloveka samotneho

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-03-20 19:39:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super len sa mi nezdá kto by v noci telefonoval známým kvôli tomu, že im v dome blikajú svetlá, povedali by si to inokedy ale budiž, asi američania. Podobnú bytosť celú čiernu v kápi a rukami s drápmi som raz videl nad sebou po prebudení ale kosu nemala tak som si vtedy vravel že mám šťastie že si kosu zabudla, inak by ma vzala so sebou.

Ikona diskutujiciho Daniela Bďurová 2021-03-21 20:23:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja na odchod človeka, mojej dcéry mám krásne spomienky, ak to tak môžem vyjadriť. Stalo sa to pred 13,5 rokom, mala len 13 násť, nad ňou lietali anjeli a vedľa čakali dve pekné bytosti v tmavom oblečení – muži, potom ju obaja vzali za ruku a jednoducho zmizli. Bolo to ako z filmu Mesto anjelov, Aluška možno si spomenieš, písala som ti, to najkrajšie je, že ju mám ako vnučku.

Ikona diskutujiciho no_mind 2021-03-22 01:06:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čo vymazávač pameti? (škodolibá, chvastúňska sila tesne pred vstupom do tohto sveta, alebo ten pomocník pomáhajúci zabudnúť v prípade skazeného života po smrti?) Je to podobné, alebo žeby ich bolo viac, teda aj tých smrtiakov/smrtiek? Ten asistent – vymazávač po pokazenom/traumatizujúcom živote je možno vlastne totožný ako “dobrý smrtiak”. Toľko k mojim (už nie najjasneǰším) spomienkam…

Ikona diskutujiciho Maria 2021-04-03 00:35:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujímavý pribeh
Kne sa raz v noci stala tiež zvláštna vec… Spala som na poschodovej posteli v izbe s 2 mladšími sestrami. Moja posteľ bola tá vysie… A zadlo sa mi ze som sa. Zobudila zo sna a cítila veľký chlad okolo seba… Cítila som ako mi bije zrdce veľmi pomaly a pri mne sa vznáša bytosť… Čierny plášť s kapucňou a kosa…. Ho ci som o smrtke ako dieťa ešte nevedela… Vycítila som ju a ovládol ma strach a celé telo mi akoby prestalo fungovať… Smrtka ukázala prstom na mňa a ja som sa v niesla k nej… A hrala hudba… Pomalá a krásna a smrtka so mnou akoby tancovala… V momente keď sa otočila k oknu videla som kúsok z jej tváre… A ona zas iba ma lá rukou a preniesla ma do postele a bezpečia… Otočila sa a ja som fyzicky precitla…A ona prešla oknom von… Ako duch…
Nenapadlo mi kričať alebo sa nijak brániť počas toho sna alebo co to bolo… Bolo tam porozumenie… Nič nemalo význam…. Tej noci som viac už nespala a rodičom som hovorila o tom všetkom no nevzdali sa. Ze by mi verili… Tak som každú noc dúfala že už sa to opakovať nebude… Lebo ten pocit nicnezmozenia bol veľmi zvláštny… Mystický alebo tak… Akoby to všetko tak proste malo byt…

Ikona diskutujiciho Jan K. 2021-04-03 11:08:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jj za mnou přišla v 8 letech a prý umřeš, víš co bude pak a a co bylo předtím …
a už jsme se vezl …
potvrzuji reálnost tohoto příběhu

Ikona diskutujiciho Sobota 2021-04-05 13:12:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Smysl historky, kterou mohla skutečně prožít, trochu doplním.
Vzdálená autorka píše: „Věřím, že mě smrťák navštívil, aby mému dědečkovi udělil poslední lekci. Ukázat mu ten důvod, proč jde tam, kam jde. Zajímalo by mě ale, proč chtěl, abych je uviděla.“
Dědeček jako duch chtěl navštěvovat svou žijící vnučku. Té by to ovšem vůbec neprospívalo, i kdyby z toho neměla strach. Jeho důvody byly „obtěžovací“.
„viděla jsem smrtku, která držela ducha mého dědečka za zadní část límce.“ – to značí, že Smrt mu bránila jít k vnučce, kam ho to táhlo.
Smrt tedy ušlechtile chránila dívku před nevhodnými zásahy z Onoho světa. A dívka tohle viděla, aby měla do života zážitek nabízející, že záhrobí existuje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek