Když vám Vesmír nekryje záda

21.11.2021 v Poselství 8

Je příjemné věřit, že vám vesmír vždy kryje záda, že se o vás stará. V životě to tak ale vždycky nevypadá a často je to proto, že Vesmír udělal pár kroků zpět a čeká, až si na všechno přijdete sami. Někdy procházíme životem s pocitem, že máme skutečnou podporu a že Vesmír je na naší straně. Věci plynou jak mají, dochází k synchronicitám, ale pak najednou přijde období, kdy nemůže být tento pocit vzdálenější pravdě.Někdy máte pocit, že vás život zašlapává do bláta, narážíte do pomyslných zdí, padnete na zem a není tu nikdo, kdo by vás zachytil a zvednul. Někdy padnete tak hluboko, že ani nevíte, kde jste a kam byste teď měli jít.
I když jste udělali všechno „správně“ a řídili se všemi pravidly, Vesmír vás stejně nedokázal zachytit a posvítit vám na cestu, abyste věděli kudy vyjít ze tmy.

Je pravděpodobné, že do podobného bodu jsme se ve svém životě dostali všichni. Je pravděpodobné, že tento bod potká v různé intenzitě každého, a i když to tak nevypadá, když se to stane, je to jedno z nejzajímavějších období vašeho života. Když vás vesmír nechá, abyste si na všechno přišli sami, když nikdo ve vašem okolí netuší, jak vám pomoci nebo vás utěšit, jediné, co vám zbývá, jediné, na co se můžete obrátit, jste vy sami.

Pokud máte pocit, že je Vesmír proti vám, nebo pokud se ptáte, zda na této planetě zbylo ještě nějaké dobro, vězte, že je to v rámci vašeho poslání. Je to volání, abyste vešli do svého nitra a našli tam sílu, našli své vlastní vnitřní světlo, abyste se mohli vydat na cestu vzhůru, skrz temné mraky. Je to volání vaší duše, abyste vešli do svého nitra, poznali své pravé Já a celý svůj život přetvořili zevnitř.

Život ve skutečnosti není o tom, co se vám děje, ale o tom, jak se rozhodnete čelit věcem, které vás potkají. Život je o nalezení vlastní síly, o nalezení odvahy a o nalezení sebe sama, když jde do tuhého. Kdyby byl život neustále snadný, nedocházelo by k žádnému růstu a dobrodružství. Výzva je to, co vás posouvá a co vás inspiruje k tomu, abyste vystoupili ze své komfortní zóny a vydali se na nová území. Říká se, že nejsilnější duše mají nejnáročnější život, protože právě ty duše, které se dokážou vyrovnat s bolestí, ztrátou a devastací, se dokážou zvednout a najít cestu dál. Právě díky této cestě, od pádu do bahna k nalezení své síly a světla, se život stává životem. Právě tato veledůležitá cesta utváří to, kým jste, a budoucnost, která přijde.

Vždy je předurčeno, že to zvládnete, protože i když vás vesmír nemusí vždycky chytit, nikdy vám nedá nic, co byste nezvládli.
Jak říká Neil DeGrasse Tyson: „Vesmír není povinen vám dávat smysl“, a chvíle, kdy dává smysl nejméně, jsou ty, kdy jste vyzýváni k tomu, abyste vyrostli a zažili dobrodružství.

Když se ocitnete v chladné, temné blátivé kaši, myslete na to, že tohle je život a berte to s nadhledem. Vesmír vám nebude vždycky krýt záda, ale to jen proto, že už nepotřebujete, aby vás někdo chytal.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 / podle ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho Annie 2021-11-21 10:53:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek 👍🏼 🙂 pravdivý

Ikona diskutujiciho Diana 2021-11-21 19:58:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzpomněla jsem si na část jednoho textu… Kdybych tak znala celou písničku…
„Životem míň neponesem,
než to co unesem,
né víc než to, co snesem.“
Zajímavá filosofie, zajímavá síla, která to nutí člověka jít dál.

Ikona diskutujiciho Vap 2021-12-03 15:22:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mých zkušeností vesmír člověka svrhne do bláta a to i prostřednictvím různých záškodníků, ale ani nedá možnost nabrat sílu pohledem do sebe.Pohled do sebe je v mém případě naprosto nefunkční meditace při které si buď trochu odpočinu a nebo naopak více unavím, ale o nabrání energie nelze hovořit ani omylem.Otázka, zda tyto podrazy vesmíru jsou pro osobní růst a nebo pro odvoz do blázince.A to tak bývá, lidi, které vesmír podrážel už od dětství, většinou končí v léčebnách, protože se z toho časem zcvoknou a nemůžou dál.Podle mě každý člověk není na podrazy (šikanu) vesmíru psychicky stavěný.Psychická odolnost může být děsně kolísavá, v poledne bojovnost, večer oslabenost a bezbranost, to je tak když samovolně kolísají energie bez ohledu na vůli dotyčné osoby (telepatičtí vysavači energie si hrají).
Je to stav, kdy člověk prostě nemůže absolutně nic, každá snaha o nápravu marná, člověk může o sobě přemýšlet, co dělá vlastně špatně, ale žádná odpověd se nedostaví, nikdo neví, nikdo nezná.Jinak docela zajímavá věc, už někdy v roce 2006 jsem přemýšlel, proč mi nejdou meditace a na mysl mi přišlo „někdo si se mnou hraje“.Vesmír v mém případě dělá všechno proto, aby mě štval, podrážel a vyváděl z míry.Teror číslo 2 je, že kamkoliv jsem napsal o radu (např. specialisté na meditace), tak ani raději neodpověděli (AHA-něco opravdu smrdí).Já si říkám, že tohle snad ani nemůže být možné, co se okolo mě děje.A to je zřejmě ta již zmíněná snaha mě naštvat, vyvést z míry, navodit pocit, že jsem s těmito problémy na světě sám, vytrhnout ze společnosti do samoty (trápení nevyžádanou samotou).Takže vesmír umí i krásně lynčovat, je všehoschopný.

Ikona diskutujiciho jarca 2021-12-05 01:46:28
Ikona diskutujiciho
sipka

souhlasím s vámi. někdy, ať se člověk stačí sebevíc, tak to prostě nejde. navíc – některé lidské bytosti jsou psychicky slabé a potřebují pomoc druhého. takže – jak se píše v článku – jen silné osobnosti ty těžké životní lekce zvládnou. a navíc – nikdo nejsme dokonalý. ono se říká:co tě nezabije, to tě posílí. ano, i já jsem se s tím setkala, že moje vyřešené problémy, které vypadaly neřešitelné, mě ve finále posílily. ale jak se taky říká:stokrát nic umořilo osla. a někdy je ta daň opravdu krutá. člověk by měl duchovně růst a rozvíjet se, překonávat překážky, vyřešit problémy a životní lekce by ho měly posunout dál….ale proč někdo, ať se sebevíc snaží, tak ho neustále potkávají problémy…..nepíšu zde o sobě, ale o mé dceři. je to dáno i stavem společnosti a touto dobou , kdy se lidé hroutí a neví, co dělat. my, co máme informace o tom, „která bije“, a proč se děje to, co se teď děje, my to víme….ale ti, co spí, nechápou a neví, co se svým životem….ztrácí smysl života.
naštěstí časy se mění a nic není stálé. svět je v pohybu a budoucnost bude skvělá. alespoň pro ty, kdo jsou silní a vydrží ten nápor.

Ikona diskutujiciho Jana 2021-12-07 09:48:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Poznám človeka, ktorému sa tiež dejú rôzne nešťastné veci, keď sa už začne z niečoho tešiť, tak mu do toho príde iná prekážka. Mal však aj mnoho ,,šťastia v nešťastí“, za svoj život (má 42 rokov) už bol tuším 7x účastníkom autonehody, nikdy ju však nespôsobil on ako šofér a ani nemal nikdy vážnejšie zranenie. Ako šoféra ho však taktiež delili viac krát milimetre od zrážky, ale vždy reflektívne zareagoval správne a dokonca sa mu raz na nemeckej diaľnici stalo, že si nejakých 50 km cesty nepamätá, zaspal a potom sa zobudil, pričom ako odšoféroval tak veľký úsek nevie, inokedy zasa prenasledovaný bitkármi v tej chvíli dokázal nadvihnúť zapadnuté auto zo záveja. Aj v osobnom živote zažíval mnoho sklamania, musel sa vliecť po súdoch a platiť dlhy druhého. Všetky tie krivdy sa na ňom tak trochu podpísali (na prejave, nie na vzhľade), ale aj ja sa mu snažím pomáhať, takže ide ďalej. Z pozorovania a počúvania som prišla k záveru, že to systém vytvorený ľuďmi ide proti nemu i keď vo veľa situáciách ho chcel aj vesmír niekam posunúť, v prírode sa mu však nikdy nič zlé nedeje, naopak sa mu vždy odvďačí napr. peknou nádielkou hríbov, akoby mu to chcela vynahradiť alebo naznačiť, akou cestou má ísť a na čo sa sústreďovať. Píšem to aj preto, aby ste vedel, že nie ste sám, popremýšľajte nad tým, prečo sa vám to môže diať a čo vám tie situácie chcú naznačiť.

Ikona diskutujiciho neviditelna 2021-12-05 10:34:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně si myslím, že za těch posledních tísíce let naší opakované inkarnace na zemi, kde to temnota válcovala , bych si celkem ráda , pokud to bude možné dala mnimálně tisíc let oddech v životech, kde to bude mnohem lepší. Vždyt nekdy jsou to situace které jsou opravdu pro spoustu lidí na sebevraždu, protože už nevidí další východisko, k cemu takové zivoty jsou, když si pak clovek sáhne na život, chápu, že se rozvíjíme, když jsou nám ztíženy podmínky, ale nešlo by to jinak? Pevně verim v to, ze se to brzy zmeni a bude to mnohem lepsi nez to byvalo a půdje to jiným směrem, protože přátelé abych vám pravdu řekla, v tomto životě jsem si už nespočetněkrát říkala, že už se sem nikdy nechci vrátit, pokud bych se měla vrátit do toho, co je za systém teď. Osobně si myslím, že je to dost nefér vůči lidem, vymazat jim paměť a pak od nich očekávat zdali se rozvzpomenou, skrz mnohá utrpení a to v čem žijí. Chci aby to skončilo a lidi konečně zažívali radost a chuť něco dělat.Kolik znáte vy takových lidí dnes????

Ikona diskutujiciho Vap 2021-12-06 15:16:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem, částečně jsem znal jednu paní.Zajímala se hodně o ezoteriku, ale bylo vidět, že je občas uvnitř plná různých stresů apod.V poslední době, než spáchala sebevraždu skokem pod vlak, skončila u psychiatra, který ji měl něčim léčit na deprese.Léky jí prý neustále navyšoval a stejně nepomáhaly.Někdy člověku opravdu nepomůže nic, ani duchovno, ani léky.
Přitom sama určitě věděla, že sebevražda je špatně.Jenže ocitla se v takovém psychickém stavu, který jí k tomu donutil, to je právě ono.Špatné stavy (muka) nemusí být způsobené jenom psychikou, ale i různými nemocemi, lidem je tak těžko, cítí, že nemůžou dál a tak lecos udělají z hlediska duchovních zákonů nelegálně.Že ponesou pak nějaké následky je jim v tu chvíli úplně jedno.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-06 20:57:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Byla hodně nemocná, jo? 🙁 To je strašný.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek