Kočky a psi vidí duchy i energie, naznačuje studie

18.10.2021 v Zajímavosti 3

Mnoho různých druhů zvířat má schopnost vidět ve frekvencích, které my lidé nevidíme. Dosud se mělo za to, že zvířata nevidí UV záření, ale ukázalo se, že je to jinak. Tyto důkazy pocházejí ze studie, kterou provedli biologové z londýnské City University v USA. V této studii bylo prokázáno, že kočky, psi a další savci, zřejmě vidí v UV světle. UV světlo je vlnová délka za hranicí viditelného světla od červené po fialovou, kterou vidíme my lidé.Měli jste někdy pocit, že vaše kočka nebo pes vidí něco, co vy ne? Podle nové studie máte asi pravdu. Studie vysvětluje, že kočky, psi a další savci vidí v ultrafialovém světle, které jim otevírá zcela jiný svět, než jaký vidíme my.
UV světlo je vlnová délka za hranicí viditelného světla od červené po fialovou, kterou vidí lidé. Lidé mají čočku, která blokuje přístup UV záření k sítnici. Dříve se předpokládalo, že většina savců má čočky podobné lidským.

Vědci studovali čočky mrtvých savců, včetně koček, psů, opic, pand, ježků a fretek. Zkoumáním toho, kolik světla projde čočkou, aby se dostalo na sítnici, dospěli k závěru, že někteří savci, o nichž se dříve myslelo, že UV záření nevidí, ho ve skutečnosti vidět mohou.

Ale je v tom mnohem víc, než bychom si původně mysleli. Zdálo se vám někdy, že se váš domácí mazlíček dívá na něco nebo někoho, koho vy nevidíte? Mohli by naši domácí mazlíčci vidět duchy, nebo energie? Existuje velká šance, že je v tom něco víc.

I když se tato studie sama o sobě nezabývala tím, zda zvířata mohou vidět duchy, nebo ne, prokázala, že se jim v očích děje mnohem víc, než jsme si původně mysleli. Je zřejmé, že zvířata jsou naladěna na něco, na co my nejsme, i bez tohoto důkazu.

Mnoho studií, které byly provedeny na smyslech psů, nabízí poměrně rozsáhlý náhled do jejich psychických schopností a smyslového vnímání. Není samozřejmě možné zjistit, co se skutečně děje, protože s nimi nemůžeme komunikovat na úrovni, kterou bychom pro potvrzení potřebovali.

Zvířata jsou schopna vidět neviditelné věci. Není tato myšlenka sama o sobě ohromující? Včely a myši jsou dokonce schopny vidět ultrafialové záření.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho bob 2021-10-18 10:30:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V roce 2011 jsem si vzal do péče 2 měsíční krásné štěňátko křížence belgického ovčáka. Protože jsem v důchodu, byli jsme stále spolu, jak doma, tak na návštěvách, na cestách autem… Z Bobíska vyrostl nádherný, citlivý, velice chytrý a 100% poslušný kamarád.
Dvakrát se se mnou stěhoval. Když mu bylo 8 roků, bydleli jsme u lesa a každý den jsme do lesa chodili až na hodinu. Bob byl velice hodný a citlivý – to citlivý zdůrazňuji, protože…
Jednou ráno se Bob asi v půl 3 ráno hodně v kuchyni počůral. Pak nemohl dobře chodit a začal mít problémy. Veterináři mi řekli, má cukrovku a den před svými 9. narozeninami Bob zemřel. Ležel na zemi na boku, já u něj seděl na bobku. Náhle Bob zachrčel, přestal dýchat a já věděl, že jeho dušička odešla do psího nebíčka. Ještě teď je mi z toho zle.
Pak jsem byl v obchodě pro zvířata a když jsem majiteli řekl, jak Bob zemřel, tak on mi řekl: „Jestli se hodně počůral, tak zemřel na mozkovou mrtvici.“
V ten moment jsem si uvědomil, že i majitelka nemovitosti mi řekla, že jsou tam duchové, že ten den, co Bob zemřel, tak i jejich velký pes doma zuřivě štěkal a museli ho pustit ven.
Teď už je mi jasné, že Bob, velice citlivý, nejspíš viděl duchy, nezvládl to, dostal mrtvičku a zemřel.
Pak mi majitelka nemovitosti ještě řekla, že její známý má restauraci, kde jsou také duchové a vyfotil je.
Můj nejlepší kamarád Bobísek zůstal navždy v mém srdci a nikdy na něj nezapomenu, byl skvělý!!!

Ikona diskutujiciho ondřej 2021-10-18 22:50:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V prastarých indických védách je napsáno, že člověk byl stvořen v kovových kádích. Člověk oproti zvířatům této planety není hříčkou přizeného vývoje, ale jeho tělo bylo vytvořeno v laboratorních podmínkách asi z 96% genetického materiálu pocházejího zde z této planety. Nejvíc má společného s geny drobných hlodavců – myšmi. Zastoupeny jsou ale také geny lidoopů – šimpanz a nebo také něco z genů prasete. Ty zbývající 4% jsou mimozemského původu. Kolonizující hvězdné rasy si běžně vytváří své zdrobněliny (slabší a své méně dokonalá, vlastní já), aby jim prostě podléhaly a sloužily. Člověk byl záměrně ochuzen o jisté věci. Např. má uměle zkrácenou délku svého možného dožití a byl ochuzen právě také i na vjemových schopnostech. Člověk třeba běžně ducha neuvidí. Člověk není schopen vnímat signály z vesmíru. To ale neznamená, že některá zvířata této planety tohle neumí. Není to o dokonalosti čočky lidského oka. Jsou přeci lidé, co duchy vidí i když druzí ne. Oči vidí, ale jejich mozek to obvykle nezpracovává a nezobrazuje jim to. O tom to je. Jejich mozek to prostě běžně vyfiltruje a oni nic nevnímají. Stejně je to s ultrafialovým světlem a nebo třeba s infra a ultrazvukem. Filtry v mozku brání lidem tyto věci vnímat. Dají se vypínat. Jednou možností je např. dlouho dlouho dlouho zkrátka moc dlouho a hodně meditovat. Ale je také např. chemická cesta. Asi všichni znáte drogy. Tato cesta je ale velice nebezpečná. Je nejen nezdravá. Člověk tímto způsobem své tělo nejen fyzicky poškozuje. Tato cesta otevirá filtry v mozku velice nekotrolovaně a po vyprchání drogy (po rauši) se tyto filtry nemusí uzavřít a zůstanou třeba také trvale otevřeny a to je pak malér, protože postižená osoba tento stav toho trvalého rauše duševně pak prostě mnohdy nezvládne. Nějaké uměle otevřené filtry v mozku má třeba i Greta Thunberg. O tom, co se ji přihodilo zde psát nebudu. Ale víte proč ji nahání oxid uhličitý takovou hrůzu? Ona ho totiž doslova vidí. Pro nás je to bezbarvý plyn. Ale pro ní má barvu. Ona totiž běžně vidí např. lidi vydechovat žlutě zbarvený vzduch. Je to prostě podobné, jako když my vidíme někoho vydechovat z plic při kouření cigarety ten cigaretový kouř.

Ikona diskutujiciho Hana 2021-10-19 12:59:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám adoptovanou psí holčičku .Yorkshire goold .A co se týká duchů .Sama jsem jednoho jsem sama za chytila na mobil .Náš barák byl lazaret který sloužil za třicetileté války . A Bára posledně vrčela a upřeně hleděla na křeslo . Ono vůbec je to u nás jak na Václaváku . Ale byli tu dříve než mi .Tak je tu nechávám .Občas jim vynadám protože mi něco schovají . A eště jsem zažila psa vlčáka .Který nechtěl ke mě do pokoje když jsem bydlela u rodičů . To se sekl mezi futrama a prostě ne .O kočce nemluvím . Zvířata vše obecně vidí to mi vidět nikdy nebudeme .A když už tak to bude hodně vleká náhoda .

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek