Kočky jsou magické a podle legend přinášejí štěstí

3.7.2022 v Energie 18

Pokud máte rádi kočky, je pravděpodobné, že máte pocit, že mezi vámi existuje nějaké nevysvětlitelné spojení, že? Možná jste skutečně odhalili něco velkolepého.
Kočky jsou již dlouho označovány za ochránce naší duše. Jsou rády v naší blízkosti a bezpochyby dokážou vycítit spoustu věcí, které my vycítit nedokážeme. Dokážou odhánět destruktivní energie a chránit svého člověka před zlem. To věděli naši předkové už dávno.Kočky jsou možná schopné i předpovídat budoucnost. Jsou skvělé v tom, pokud jde o varování svých majitelů před nehodami. Lidé si také často všímají, jak si hrají s někým, kdo není vidět – v podstatě s duchy. Pravděpodobně jste si také všimli, že vaše kočka občas dělá podivné věci. Vaše hlubší duševní propojení s kočkou, které vnímáte, je skutečné.

Některé kočky se vážou pouze na jednu konkrétní osobu. Když kočka přijme svého člověka (své lidi), plně mu důvěřuje. Pro některé kočky je důvěra k více než jednomu člověku poněkud problematická, ale umí to. Je to velmi intenzivní pouto. Protože kočky přitahují určité druhy energií, můžete být právě vy tím jedním člověkem, který ve vaší domácnosti uspokojuje kočičí potřeby. Je také možné, že toto intenzivní spojení je duchovní, že se kočky s někým spojují díky jeho unikátní auře, která je kompatibilní s danou kočkou,  nebo s kočkami.

Kočky jsou přitahovány duchovními lidmi, protože mají energii, která je spojuje s vyššími sférami. Kočka je duchovní zvíře, proto se spoléhá na své duchovní schopnosti, stejně jako na své kočičí instinkty. Jak kočka roste, roste i její energetické pole. Čím je kočka starší, tím je její energetické pole větší. To znamená, že s postupujícím časem kočka získává více duchovní síly. Dokáže vycítit ducha, dokonce s ním může i komunikovat. Také ráda honí víly po zahradě… Kolikrát jste viděli kočku, jak honí něco, co nevidíte? Kočky také zachycují zvuky, které neslyšíte.

Duchovní lidé mají větší energetické pole s vyšší frekvencí, které kočky přitahuje. Kočky mohou těmto lidem důvěřovat snadněji, než ostatním.
Představte si to jako dva lidi, kteří se vibračně shodují. Jeden dokáže držet krok s druhým, udržet ho na správné cestě a vyrovnat jeho energii. Pokud komunikujete s člověkem, který je nevrlý a má nízkou energii, zatímco vy jste šťastní a plní dobré energie, dochází k nesouladu energií, který ani jednoho netěší.
Kočky jsou proto vybíravé v tom, komu důvěřují, protože snadno pochopí frekvenční pole každého člověka.
To však neznamená, že si kočky vybírají pouze lidi, kteří praktikují spiritualitu. Vůbec ne, když říkám „duchovní lidé“, myslím tím lidi, kteří mají více vrozeného spojení. Někteří nepraktikují žádnou formu spirituality, nemeditují, ale mají větší spojení se svým vyšším Já. Jsou intuitivní, důvěřují svému vnitřnímu vedení, jsou konstruktivní. Tito lidé mají vyšší energetické pole, i když o tom nevědí.

Protože mají kočky tak silnou intuici a energii, když vrní, nebo se snaží získat pozornost člověka, je to znamení, že tento člověk má dobré energetické pole. Pokud před nějakou návštěvou kočka utíká, znamená to, že se jí nelíbí její energie (nebo je to provokatérka co se ráda honí :D). Vnímá energii lidí a rozhodne se ukázat jen těm, jejichž energie schvaluje.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho stenly919 2022-07-03 08:53:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trochu krátký článek na mě :-), za čož ale nikdo nemůže. No na tartarii .sk jsem kdysi četl článek(název si už nevzpomínám) o kočkách, a o tom, že dokáží v lidech probouzet různé schopnosti, které sice mají vrozené, ale nepoužívají je. A chtěl bych se zeptat, myslíte, že je to pravda, nebo že na tom něco může být a mátě někdo s tím zkušenosti ?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-03 19:24:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Nezdá se mi. Mohou spíš podpořit rozvoj některých vloh u člověka, protože chovat zvíře je samo o sobě životní zkušenost a nácvik empatie/telepatie. Dobrý chovatel, co svým zvířatům rozumí, s nimi mluví i mimosmyslově, spontánně, a to se rozvíjí léty praxe. A dá se to rozvíjet s jakýmkoli zvířetem, funguje skvěle i s morčaty, papoušky, je to jedno.

Schopnosti se rozvíjejí tréninkem, zkušenostmi, zralostí. A rozvíjet se můžou jakoukoli rozvojovou aktivitou.

Ikona diskutujiciho Indiria 2022-07-03 11:18:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek, děkuji. Miluji kočky od malička a všechny, co jsme měli, milovaly i mě. Ale před 2 lety jsme si přivezli z Tábora 2 letou kočičku ragdoll, paní jí dala zdarma. Byla v bytě a pravděpodobně s ní paní měla velký problém. Říkala, že kočička miluje děti, ale jí nemá ráda. A ukázalo se, že nemá ráda ani mě, z ničeho nic přijde a vyjede po mě, kousne (ne do krve), vůbec nevrní ( vrní jen když si lehá do deky a ušlapává si pělíšek) a není moc mazlivá. I s naším kocourem dobrákem se moc nemusí, napadá ho a i kousne do krve. Už z fotky, co inzerovala paní, jsem cítíla, že s ní bude problém, měla takový zlý výraz (ten se už ale zjemnil). Musím tedy říct, že se hodně zklidnila, ale prostě já jí asi moc nesedím. Zklidnila se už tím, že jsme jí změnili jméno z Aischa na Indiria (předešlá kočka byla mainská, jmenovala se Indiria a měla jsem s ní úžasný vztah, byly jsme telepaticky propojené). Může běhat po zahradě, po domě. Veterinář nám neporadil, vůbec nevím, kde je problém. Může to být třeba tím, že jí energeticky nesedím? Nechci nějak obtěžovat, třeba by vás napadlo, co jí může chybět. Děkuji, že jste, a že nám poskytujete svoje vědění, jste úžasná žena.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-03 19:21:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji a přeji hezký den. Vaše kočka možná není mazlivá a to že dojde a najednou kousne může být výzva ke hře – prostě se nudí. Akorát si neumí hrát jemně, tak je moc ostrá. Kupte jí pérka nebo myši na gumě, šustivý tunel a prohánějte ji jenom s těma hračkama, nikdy ne rukou. Když dostane každý den tak 20-40 minut hry, i na dvě části, měla by přestat vyjíždět.
Nehladit po břiše a nad zadkem u ocasu. Jenom škrabat na hlavičce. Někdy kočku dráždí i nevhodná technika hlazení.
Můj kocour býval z ulice taky extrémě škrabavý, neuměl si hrát normálně, měla jsem od něho dva roky dodrásané ruce. Musel se jemnější hru postupem času naučit.

Máte doma chlapa? Většinou kocour pádí za majitelkou a pokud si kočka neoblíbí paničku, tak si oblíbí páníčka. Jestli se bude tulit k nějaké pánské návštěvě, můžete mu ji vnutit 😀 třeba je prostě na chlapy a u páníčka se polepší.

Ikona diskutujiciho Petra 2022-07-06 20:38:22
Ikona diskutujiciho
sipka

U problematických koček pomáhá, když se jim udělá v bytě ochoz někde nahoře, aby měly svůj vlastní prostor, odkud shora můžou sledovat situaci a kam jim nikdo neleze. Tím se kočka zklidní. Nejproblematičtější bývají kočky chované v bytech, u kterých „majitelé“ nerespektují jejich naturel. Na Youtube jsem viděla dokonce video, kde slečna v noci když usla, tak kočka jí skočila na obličej a začala ji intenzivně škrábat a kousat. Zírala jsem co všechno jsou lidé schopni od mazlíčka vydržet. (Já bych se před ní prostě někam zamkla a nenechala bych si vyškrábávat oči…) Slečna povolala nějakého specialistu na kočičí chování, který pomohl a číča se zklidnila a přestala být agresivní. (Mimochodem také kočce postavil pozorovatelnu pod stropem, jak o tom píšu na začátku příspěvku, nevím čím to je, ale tohle prostě na kočky fakt funguje a asi jim to nějak dodává pocit jistoty a sebevědomí, takže nemají proč zlobit/útočit.) Jinak my máme teď kočky 3, resp. kocoura a 2 kočky. Každý z nich má úplně jinou povahu, kocour je kříženec s Mainskou mývalí, má na uších štětičky a je to extrémní kliďas s bernardýní povahou, a velký mazel, který se nechá škrábat i na břiše, další kočka je nalezenec .. byla přejetá u cesty, je to Kaomani kočka, potřebovala 3 operace než se dala trochu dohromady, zezačátku zlobila a teď už je to lepší, je extrémně inteligentní, vynalézavá, samostatná a ostatní kočky naučila otevírat dveře 🙂 a poslední je též nalezenec, resp. ji asi osmitýdenní na naší zahradě našel náš kocour, byla polámaná, je částečně ochrnutá a trpí epilepsií (buď ji někdo topil nebo s ní třískal o zeď, ale je možné že to má i vrozené a byla tak potřískaná a dolámaná protože někam spadla) kus ocasu jsme jí museli nechat amputovat, protože se jí jedna ze tří zlomenin, které na něm měla, nezhojila a trčela jí z něj kost. Ta je zase nesamostatná a neustále si nás hlídá a chodí všude za náma, jakoby měla strach že o nás přijde. I spaní přeruší, když vidí že jdem do jiné místnosti, a když odejde někdo z bytu pryč, tak ho vyhlíží u dveří a pláče po něm.. Měli jsme ještě čtvrtého kocourka, a ten zase byl poslušný, vděčný a bojovný (neustále nám skákal na nohy při chůzi, furt na nás číhal), ten zase sežral úplně všechno co dostal .. i co spadlo na zem – třeba bramborovou slupku, kus cibule či okurku ! Bohužel už ho nemáme. Každá kočka je jedinečná, svébytná originální bytost.

Ikona diskutujiciho klara 2022-07-03 12:04:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, čo znamená, ak cudzia mačka na ulici príde k človeku a začne sa motkať medzi nohami a obtierať sa kožúškom. Najskôr hlávkou a potom celá. Je to iba žiadosť o pozornosť? Väčšinou to robievajú tie mladšie mačky, všimla som si, že tie staršie majú vo zvyku držať si pár metrov odstup alebo len tak lenivo sedia, ale sledujú okolie.
Mám pekný zážitok s kocúrom, sedela som večer po tme v záhrade pri dome a videla som kocúra, ako si to štrajdá cez našu záhradu, prikrčený k zemi. Zbadal ma po chvíľke a tak sme na seba minútu -dve pozerali. Potom pokračoval vo svojej ceste záhradou. Bol to veľmi zvláštny a vzrušujúci pocit – aj keď to možno vyznie smiešne.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-03 19:13:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Kočky jsou jak lidi, některé jsou vymazlené a tudíž přátelské. Pokud nemají špatnou zkušenost tak i k cizím. Stará kočka už v životě něco viděla, proto nebývá tolik hr, ale sousedova Koule už má 10 a je velice přátelská. Jde vidět že se s ní doma dobře zachází.

Ikona diskutujiciho mif 2022-07-03 12:34:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek. Je to přesně tak, jak píšeš. Máme dvě čičiny z jednoho vrhu (rasa: Valaška stodolní :-)). Každá je jiná. A nemáme je. Jen u nás bydlí. Jsou to mladé kočičky (dva roky). Musel jsem si před nima založit extra bloky – zkoušejí se „nabourat“ do hlavy. Kočky jsou tak trošku tady a tak trošku „jinde“. Ještě jednou dík za pochopení.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-07-03 19:29:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluju kočičky. Tento článek mi zvedl náladu 😍

Ikona diskutujiciho Diana 2022-07-03 21:09:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsem si tak vzpomněla na jeden můj zážitek přibližně před rokem. Totiž, u nás na vesnici vždycky byly kočky, ale před rokem nějak záhadně vymizely. Takže si táta koupil jednu kočičku. Jenomže nevěděl, že to kotě má chvilku zůstat v domě, i když má být venkovní, no a samozřejmě se potvůrka zatoulala. Hledání vzdal po prvním dni.
Shodou okolností jsem hned další den přijela k němu na prázdniny, šla jsem se projít do obchodu (nejbližší je 2km daleko po polní cestě) a cestou zpátky jsem slyšela nějaké mrančení. Říkala jsem si, co to asi je? Koukla jsem do křoví a tam černošedé koťátko. Hned mi bylo jasné, že je to náš zatoulánek, i když jsem ji předtím neviděla. Posadila jsem si ji na hrudník (měla jsem na to vhodnou podprsenku, takže jí tam bylo příjemně). Chvilku jsem šla, jenže kočička začala chtít dolů. Zbývalo 1,7 kilometrů… Co teď? Kočka tam fakt nevydržela. Strčila jsem ji do plátěné tašky (pochopte, zoufalá situace, zoufalé činy), ale drápala se ven. Tak jsem si řekla, no nic, když nechceš, tak půjdeš po svejch. A světe div se, kočička šla za mnou, doslova mě pronásledovala. Když jsem na zkoušku začala běžet, ona se rozeběhla za mnou. Když jsem zastavila, ona se zastavila se mnou. Po zbytek cesty jsem ji brala do náruče jen když kolem projíždělo auto, abych měla jistotu, a společně jsme doběhly domů. Od té doby je tato kočička moje milovaná parťačka a nedám na ni dopustit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-03 21:55:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Takhle jsem přišla k moristovi. Přešli jsme spolu v noci celý brno pěšky, ale 4 hodiny po tmě. Šel za mnou jak pes, nedal se nosit v náručí… byl to adrenalin protože se bál psů a hluku. Kdyby se dal drapnout a nést tak jsme tam byli mnohem dřív.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-07-03 23:02:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je moc moc hezký článek

Ikona diskutujiciho vla 2022-07-04 18:19:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Různé schopnosti, může probouzet, nevím ale o nějakých těch „duchovních“ které by..spíš, empiricky, ty co jsou naší přirozeností a civilizace je nějako ignoruje. Není to vlastnost jen koček, přes ně je to ale snažší než přes ještěrku, hada, chobotnici :). A můžu, to celkem potvrdit. Kočky které něco chytali, cosi viděli .. a nebylo .. tak jsem, obvykle nakonec zjistil že bylo, jen pro mě nebylo, páč jsem byl mimo, neviděl, neslyšel, spíš než ony. No třeba sem nějaku vílu splet s muškou :). Za mě, jde o překvapivě oduševnělé, vnímavé, bytosti, tvory, inspirativní v přítomnosti, hravosti, životaplnosti a kde čem :).

Ikona diskutujiciho mif 2022-07-05 07:19:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Diana:
Jsou vedra, máma (manželka) to řeší otevřením všech dveří – i na chodbu. V neděli nám jaksi vymizela Habinka. I jal jsem se hledat, nenašel. Ještě že umí hlasitě mňarúgať: musel jsem pro ni do sedmého patra (bydlíme v pátém), skočila mi do náruče. Kdyby spadla dolů a ublížila si, nepřežil bych to. Tož tak s kočkama 🙂

Ikona diskutujiciho Lenka Krup 2022-10-17 16:09:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko mam na tebe prosim dotaz.. v dome kde bydlime (manzeluv rodny, postavila ho jeho mamka) nevydrzi tadna kocka. 5 let tam bydlime, meli jsme uz 3 kotata, ale ani jedno nam nevydrzelo, vsechny tragicky umreli (nejspis od psa) ani u tchyne predtim nevydrzeli..vetsinou utekli.. cim by to prosim mohlo byt? Moc dekuji za odpoved :))

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-10-17 19:35:36
Ikona diskutujiciho
sipka

pravděpodobně na sebe něco stahují

Ikona diskutujiciho ketty 2022-12-03 13:27:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kočky jsem měla vždy nejraději, ale 10 let v bytě jsem si netroufla žádnou pořídit. Až před tímto létem jsem již nevydržela v této náročné době a pro vyhlídnuté plemeno Ragdoll si zajela. Kočička měla spoustu sourozenců, ale sama si mě vybrala, jediná mě olizovala a neutíkala jako ostatní, i se ke mě po podpisu smlouvy vrátila. Je to spíš takový kočkopes, ale díky tomu, že mám práci z domova, tak má u mě dostatek pozornosti, kterou potřebuje. Na procházkách za mnou chodí i na volno a lepšího zvířecího přítele jsem neměla. Umí i srovnat energii, když jsem rozházená z větší společnosti lidí, ale nechci ji na to moc zneužívat, aby mi neonemocněla. Ráda si lehá na křišťály, co mám umístěné v posteli. Je velice přátelská, jak k lidem tak ke zvířatům, tak se díky ní seznámím na procházkách se spoustou lidí. Hodně zajímavé plemeno a asi i tato konkrétní kočička, co si mě vybrala. Hodně mi změnila život k lepšímu a i na léčbu depresí a samoty je to nej lék.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-12-03 13:32:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se ragdoll líbí moc. Díky modrým očím. Ještě mainská je nádherná a taky plemeno s dobrou povahou.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek