Kotvičník zemní: Účinky a zkušenosti s užíváním

3.5.2021 v Léčba 19

Jelikož účinky kotvičníku (latinsky tribulus terrestris) jsou zdrojem mnoha mýtů a spekulací, rozhodli jsme se učinit tomu přítrž. Vyjasníme si, jaký má vliv na hormonální rovnováhu, co se týče hladiny testosteronu, ale i estrogenu. A především na koho působí a na koho nikoliv.Obsahuje kotvičník zemní hormony?
Pravda o bylině kotvičníku je taková, že kotvičník zemní lékařský neobsahuje žádné hormony a jeho účinky zajišťují steroidní saponiny. Jsou to látky, které stimulují produkci testosteronu potlačením přirozených hormonálních receptorů. To následně vede k produkci většího množství luteinizačního hormonu, který povzbuzuje tělo, aby vytvořilo více testosteronu. To je ve zkratce kotvičník a jeho účinky. Používá se nať kotvičníku, prášek z plodů  a především extrakty, jejichž účinky jsou nejsilnější. Prodej kotvičníku zemního nepodléhá žádným regulacím, neboť se jedná o bylinu. Nejčastěji se prodávají tablety kotvičníku, ale také i kapky a tinktury kotvičníku zemního.

Na koho má kotvičník zemní účinky?
Nedávná studie potvrdila, že kotvičník lékařský zemní má účinky na zvýšení hladiny testosteronu u mužů, kteří trpěli jeho nedostatkem. Vzhledem k neúprosnému faktu, že s přibývajícím věkem se produkce testosteronu snižuje, kotvičník vřele doporučujeme mužům, ale i ženám nad 40 let.
Tato věková hranice je velmi orientační, nicméně platí v obecném měřítku, jelikož po překročení čtyřicítky hladina nejen testosteronu, ale i dalších pohlavních hormonů jde rapidně dolů. A proto bude mít kotvičník zemní na tuto věkovou skupinu nejlepší účinky.

Jak poznám, že mám nízkou hladinu testosteronu a proto bych měl brát kotvičník?
Jsem muž, kterého trápí:
snížený zájem o sex
problémy s erekcí
nízkou produkci semene
ztráta vlasů
únava
úbytek svalové hmoty
nadměrné ukládání tuku
řídnutí kostí (osteoporóza)
kolísavá nálada
ztráta sebevědomí

Jsem žena, kterou trápí:
únava
nespavost
přibírání na váze
snížený zájem o sex
deprese
řídnutí kostí (osteoporóza)
nepravidelná menstruace
úzkost
ztráta vlasů
neschopnost dosáhnout orgasmu

Čím více bodů splňujete, tím pravděpodobněji máte sníženou hladinu testosteronu a je pro vás vhodné užívat kotvičník zemní.

Jak rychle začne kotvičník na mne účinkovat?
To záleží na mnoha faktorech – věku, fyzické kondici, stravě. Ze zkušenosti – kotvičník a jeho první účinky byste měli poznat již po několika dnech, a to snížením únavy. Obnovení hormonální činnosti do normálu musíte dát nějaký čas. Ale ujišťuji vás – trpělivost libido přináší.

Mohu se kotvičníkem předávkovat?
Ano, ale jen v případě, že se nebudete držet doporučeného dávkování. Pravda o kotvičníku je taková, že ačkoliv má kotvičník zemní obdivuhodné účinky na zvyšování hladiny testosteronu, nestimuluje jeho produkci nad normální fyziologickou úroveň.

Z tohoto důvodu nemá žádný význam zvyšovat dávky v domnění, že se testosteronem nabušíme, jak by se mohli domnívat mnozí, zejména mladiství kulturisté. V extrémním případě předávkování může dojít k  podráždění žaludku, nevolnosti, zvracení a závratím. Správné dávkování kotvičníku zemního v podstatě není, ale užívat byste ho měli s mírou. Doporučujeme například Kotvičník FORTE, kde je doporučené dávkování 2 tobolky denně. Cena kotvičníku v tobolkách je vyšší, ale zcela jistě se vyplatí.

Jaké má kotvičník další zdravotní výhody?
Kotvičník zemní má i močopudné účinky, a proto je užitečným přírodním pomocníkem pro zachování zdravé funkce močové soustavy. Posiluje srdce, čistí krev, zvyšuje imunitu a obranyschopnost.

Kotvičník zároveň zlepšuje nervovou činnost. Máme zkušenosti, že kotvičník vás dostane do pohodovější nálady. Pomáhá dýchání. Zpevňuje dásně, zlepšuje stav ústní dutiny. A v neposlední řadě se vám zlepší stav pokožky. V diskuzích o kotvičníku můžete nalézt mnoho dobrých rad. O účincích čaje z natě kotvičníku zemního se přesvědčilo již mnoho lidí.

článek je převzatý ze ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho stenly919 2021-05-03 09:15:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mně, co je lepší, jestli ta kůra na stabilizaci hormonů anebo kotvičník, můžete to někdo srovnat ? A je možné dělat i obojí ? Tu kůru i brát při tom kotvičník ?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-03 09:17:49
Ikona diskutujiciho
sipka

kůra by mohla být základ… kotvičník na doladění nebo prevenci

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-05-03 10:56:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Niekde som počul myslím že to tvrdil Bukovský na youtube že muži s vyšším testosterónom majú ľahší priebeh covidu než tí, čo majú testosterónu málo tí mávajú ťažký priebeh, takže by sa ten kotvičník do tejto doby asi aj hodil. Zaujímavé že som ho nenašiel v žiadnej knihe o bylinkách asi to nebude bežne rastúca bylina alebo ju pred nami utajili kresťania čo písali tie knihy aby sme nesmilnili.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-03 11:00:11
Ikona diskutujiciho
sipka

ty věříš na kovid?

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-05-03 11:25:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Vírus covid asi existuje keď ho dokážu detekovať a človek by mal byť pripravený na všetko bez ohľadu či na to verí, aj keď osobne nepoznám nikoho kto by mal ťažký priebeh.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-03 11:55:15
Ikona diskutujiciho
sipka

nikdo ho ještě neizoloval. ty testy detekují koronaviry obecně (chřipku).. a nepřipadá ti divný, že za uplynulý rok nemocnice nahlásily 0 případů klasické chřipky? 🙂

Ikona diskutujiciho Jana 2021-05-03 12:30:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobne si myslím, že to je vírus, s ktorým sa umelo manipulovalo a potom bol vypustený do sveta. Že to je niečo trochu iné než chrípka si nemyslím preto, že keď som si tým prechádzala, mala by som ťažší priebeh (trvalo to u mňa len pár dní), ale preto, že som stratila prvý krát v živote čuch. A aj keď sa mi potom vrátil, doteraz cítim trochu inak, ako keď má človek pachuť, tak ja to mám s čuchom, keď k niečomu privoniam. Dosť dlho som ani žiadne smrady necítila (stále len obmedzene), keď sme napr. šli viacerí okolo družstva, ostatným to smrdelo, ale ja som nič necítila, to sa mi ešte nikdy predtým pri chrípke nestalo.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-05-03 12:43:16
Ikona diskutujiciho
sipka

A nemôže to byť tým že ľudia začali dodržiavať hygienu plus rúška takže chrípka a alergie majú utrum a šíri sa len kovid lebo je agresívnejší? Já to zatím nějak neriešim. Ale keď sa to bude viac šíriť a bude vo svete pol miliardy mŕtvych tak sa asi začnem báť.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-03 14:36:43
Ikona diskutujiciho
sipka

nesmysl.. všichni normálně prodělali klasické zimní chřipky, ale nelezli do nemocnice a kdo tam vlezl, tomu řekli že má kovida. proto 0 případů

Ikona diskutujiciho erness 2021-05-03 18:08:15
Ikona diskutujiciho
sipka

A nemusel do té nemocnice jít ani s nějakou virózou, aby mu ho tam pak později našli… Rouška nikoho před viry nechrání. To je, jako bys stál namazanej medem za drátěným plotem a na jeho druhý straně bylo hejno much a ty by sis myslel, že na tebe přes ty jeho drátěný oka nenalítají… V té Číně na začátku ve Wuhanu podle mne nějaký upravený bojový vir vypustili – jak tam padali ti lidi rovnou na zem – aby ve světě spustili paniku. Ale, jak řekla paní mudr. Peková. Tenro vir postupně mutoval a každou mutací slábl a byl čím dál méně lidem postupně nebezpečný. Nedokázali izolovat jen pacienta nula, který se nakazil někde v té údajné jeskyni mezi netopíry (jasně, jak jen mohli, když ani žádný takový nebyl…) a od ktérého se to rozšířilo. Vakcína sputnik a ještě nějaká vakcína vyvinutá Čínou – pro Čínu (obě aspoň skutečné vakcíny vyvinuté na tzv. staré bázi – ale podle mne nejlíp žádnou vakcínu) jsou vyvinuty právě z té jeho první zachycené verze tam ve Wuchanu. Od ní je již ale současný kovid hodně daleko. Na podzim byly jeho poslední mutace údajně již jen nebezpečné asi jako normální nebo dokonce slabší chřipka. Teď máme květen. To, co teď lidi zabíjí jsou ty rádoby vakcíny sionistických korporací na kovid. Z toho jsou onemocnění a úmrtí, které teď mají nejvíc nějakou vzdálenou souvislost s kovidem. To jsou ty různé lokální mutace, co se po vakcinování lidí náhle, tam kde se vakcinovalo, najednou, tak náhodou, objevily. No. Fakt náhodička. Nemocnice i rády napaří příčinu úmrtí na kovid ke kde čemu, kde to nějak lze. Za každého pacienta s kovidem jsou totiž od zdravotních pojišťoven údajně pěkné peníze a s čím většími obtížemi se léčil, tím dostávají údajně pak víc. A takle se udržuje pandemická hrozba, díky které se budou omezovat práva a svobody lidí pod judikátém tvoje lidská práva jdou stranou před zájmem většiny – ty se musíš nechat otestovat a nebo být očkovaný aby jsi mohl jít třeba do restaurace, obchodu, kadeřníkovi a nebo i do zaměstnání… Papírové peníze by si lidé nenechali třeba jen tak ihned vzít. Ale jakmile se zavírají kvůli opatřením kamené prodejny, které budou postupně krachovat a lidi budou čímdál víc nakupovat online … ono se jim to nakonce i zadaří. Oni toho a nejen toho docílí těmi svými opatřeními proti té biologické hrozbě, kterou sami založili a kterou se budou snažit na oko neustále likvidovat těmi svými opatřeními a ,,vakcínami“. Nikdy však nesmí býti ale dokonáno. Jedná se o neustálý a věčně nedokončený, probíhající proces, bez kterého by se jim jinak všechno zhroutilo. Proto 1000% účiný lék a žádná zázračná pilulka na kovid nesmí pro lidi existovat. Jen náhubky, různé sajrajty a nejruznější buzerace.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-03 18:47:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro doplnění: Teď mi říkal jeden blíže nejmenovaný patolog, že mrtvoly po kovidu mu vozí jenom z nemocnic. NIKDO v jeho rajonu na to neumírá doma. Nedostal jedinou mrtvolu co by byla z domova. Pouze nemocnice… náhoda? 🙂

V tuto chvíli nejvíc zabíjí dušení se, pěstování plicní plísně a panický strach ze smrti.

Ikona diskutujiciho Jana 2021-05-03 20:39:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že riadne prekrúcajú počty a príčiny úmrtí, o jednom 50nikovi som počula dve verzie – že zomrel na covid a že mohol zomrieť kvôli nedávnemu očkovaniu, čo sú diametrálne odlišné príčiny. On jednoducho zrazu padol a bol mŕtvy. Oficiálne zomrel na covid, pričom pitva vraj nebola zrealizovaná. Stalo sa viac krát, že napísali príčinu smrti covid, pričom to bolo niečo iné a naopak tragické následky očkovania zasa ututlávajú. Na RTVS bola odvysielaná aj reportáž, v ktorej vystríhal záujemcov o očkovanie AstraZanecou otec zosnulej ženy, ktorá zomrela pár dní po očkovaní , pričom vraj bola TV za tú reportáž pokarhaná. Neviem, kam to až zájde, ale už nikdy to nebude ako predtým, dúfam, že sa ľudstvo zobudí a pochopí, ako je manipulované.

Ikona diskutujiciho Majkl 2021-05-03 21:07:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, nechtěla byste napsat nějaký souhrnný článek o vašem názoru na kovid? Bylo by to určitě super počtení.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-03 21:32:08
Ikona diskutujiciho
sipka

nemůžu… já nesmím.
ale ve své skupině na fb dávám aktuality a zprávy: https://www.facebook.com/groups/aluska/

Ikona diskutujiciho izairi 2021-05-04 01:11:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,chřipka přece už není. Ta chudinka vymřela na kovid 😂,který neexistuje.

Ikona diskutujiciho Yooo 2021-05-03 12:50:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna jsem si kotvicnik objednala a včera jsem ho začala uzivat!Je ve formě prášku (sušena,mleta bylina,asi kořen? ted nevim).Muzu zatim potvrdit,ze je močopudný! 😆

Ikona diskutujiciho Lada 2021-05-03 14:05:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty příznaky se naprosto shodují s přemnoženými parazity. Většina lidí je jimi přímo zanešená a taky pořádně ovlivněná. Dlouholetá přemíra parazitů v organismu může způsobit negativní emoce, úzkosti, deprese, rozhození hormonální hladiny, sníženou imunitu, stěhovavé alergie, migrény, ale i rakovinu. A mnoho dalších nemocí.
Paraziti ovlivňují i myšlení člověka. A je zajímavé, že když má někdo přemnožené parazity v těle, tak se ho zároveň drží i paraziti energetičtí. Vše se vším souvisí.

Chce to dlouhodobý detox, změnit životní styl a myšlení. Když se člověk pročistí od parazitů, srovná se i hladina hormonů.
Nezávisle na pohlaví a věku.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-03 14:38:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Je nutné se pravidelně odčervovat. Zejména lidi, co mají doma zvířata, hlavně psy a kočky a lidi co jedí nepropečené maso. Bez toho to fakt nejde. Já preventivně odčervuju i svoje morčata, i když jenom žerou trávu zvenku.

Ikona diskutujiciho MICHAL K.73 2021-05-04 01:56:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

DODATEK:
kovid dosud nebyl izolován ani nemají referenční vzorek, co dělá paseku je kombinace oslabené imunity a upraveného sarsu+sajrajty, které k němu našrouboval výrobce..
pokud již někdo onemocní, je to tím, že má oslabenou imunitu, osobně znám jen dva lidi, jeden býv. hasič 65*, co měl před 10lety těžký zápal plic a slabou imt., druhý, býv. fíra, co má skoro 140kg, cholestr., vysoký tlak, náběh na cukrovku, špatnou pohyblivost a zadýchává se..
=plus, ROUŠKA omezení detoxikace plic od plynů co2 a dalších toxických látek, kterým brání rouška..dále klesne ph krve v řádu setin a je problém..více asi znáte..
obvykle jen pasivně čtu, ale ted to fakt nedám..

1, použití byliny v tobolkách? proč? ulehčení supportu do distribuce a méně práce s přípravou??
2, tobolky? natrávení bude kde? v žaludku, tračníku? střevech? žaludek má ph 1,2-2! tračník min. 8, spíš 8,5 až k 10..potom střeva..
3, můžu udělat čaj, užít kapsle, nebo tinkturu
4, pokud vycházím, z užívání bylin po dobu 10000let, tak č. 1 je klasický čaj, nebo syrové užití..
5, nejúčinnější je použití všech částí byliny, od kořene, až po plod, pichlavý minikaštánek se semeny, který se rozpadne na prvočásti..kdo dodává celou bylinu? to poptejte u výrobce..sám vím, že kompletní mají tak 1-2 dodavatelé
6, bylina jde použít, ještě po 3 letech od sběru, ale nutno delší přípravu..
7, DŮVOD..na co vlastně bylinu užívám? detox? početí, prut-erekci, normalizaci žláz. s vnitřním vyměšováním? dále nabrání svalové hmoty, nebo hlavně jako afrodisiaka?
nejprve formalita od státního SUKLu
Užívání: Státní zdravotní ústav pro kontrolu léčiv v Praze doporučuje 1g maximální denní dávku 2g, v případě, že je dávka 100% využita, musel by se tady zkonzumovat i zbytek z hrníčku po vypití, možné je též pokusit se sušenou nať rozemlít na prášek, ten zamíchat do nápoje čí jogurtu, takto je příprava nejjednodušší a ze zbylého hrubého podílu ze mletí udělat čaj či tinkturu. Při přípravě odvaru z nati se doporučuje bylinu vařit asi 30 minut, pro lepší vyluhování obsahových látek se může přidat jako rozpouštědlo trochu másla či oleje (pokud se vám to nebude ošklivit), v 0,5 l vody a pak, konzumovat ve dvou až třech dávkách během dne, při nedostatku času, není chybou, vypije-li se odvar najednou. Může se též udělat výluh, stanovená dávka kotvičníku se zalije vroucí vodou, nechá se přiklopený 4-6 hodin vylouhovat, po té se konzumuje jako čaj. Laboratorní testy neprokázaly toxicitu ani žádné negativní účinky kotvičníku na lidský organismus. Zentrich doporučuje až 6g denně. Informace a sazenice k zakoupení najdete na našem eshopu v oddělení Sazenice léčivých bylin. Rozsáhlé a velmi zajímavé jsou informace v knížkách, které nabízíme na našem webu od pana Prof. Valíčka kniha Rostliny pro zdravý život a Léčivé rostliny třetího tisíciletí. O bylince píše ve svých knihách i bylinář Zentrich, Janča a další..

osobně mám vyzkoušené i 4gramy

uvolním část info, kterou jsme připravovali s kolegou(nebožtíkem) a duch. otcem bylinářem ohledně signatury bylin a jejich zařazení podle klíče, barvy květů:
ŽLUTÁ BARVA KVĚTŮ (tmavě žlutá až oranžová). SLUNEČNÍ ROSTLINY – NORMALIZÁTORY
Tato barva nám připomíná slunce a sluneční záření, proto má za úkol prohřívat a normalizovat funkci nemocných orgánů. Rostliny s tímto zbarvením tedy zlepšují prokrvení, nebo naopak snižují překrvení orgánů těla. Vyplavují z nemocného místa toxiny, normalizují krevní oběh a funkce a prohřívají celé tělo nebo jednotlivá nemocná místa. Mnohdy též zbavují organismus od parazitů. Pracovně bych nazval takto zbarvené rostliny jako (normalizátory). Žlutá barva květů byla tradičně spojována Paracelsem se žlučí a tudíž s léčením jater, žlučníku a trávících orgánů. Má to jistý reálný základ. V následující stati se o tom přesvědčíme.

Do této skupiny patří např. Prha horská (,,ARNIKA,,Arnica montana L.), Oman pravý (Inula helenium L.), Smetánka lékařská (Taraxacum officinale Wiggers sp.agger), Měsíček lékařský (Calendula officinalis L.), Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum L.), Vlaštovičník větší (Chelidonium majus L.), Hořec žlutý (Gentiana Lutea L.)

Právě normalizace stavu hormonů a normalizace překrvených nebo nedokrvených tkání je zřejmě jeho hlavní léčebným posláním a proto jsem přesvědčen, že jeho žlutě zbarvený květ odpovídá mému zařazení mezi Sluneční rostliny tj. normalizátory. Tato rostlina je však tak úžasná a silně působící, že by zbarvení jejího květu mohlo být i šestibarevné.
Bylinka je do ČR zavlečena jako nepůvodní druh a dobře adaptuje.
Kvete: červen – srpen
Stanoviště: sluneční, suché, lehké i písčité půdy, rumiště, truhlíky, záhony
Sběr: celá rostlina
Přirozenost, moc, účinek: vlhké, zemní, chladí, zahušťuje, rozvírá, čistí, stimuluje
ČL droga: nať
Obsahové látky: sapogeniny, alkaloidy harmin a harman, glykosidy, flavonoidy,
třísloviny i pryskyřice
Planetární element: Slunce, Venuše

Recept na zvýšení vitality, obranyschopnosti, celkové pročištění těla, sexuální aktivity, plodnosti, úpravy hladiny cholesterolu, cukru v krvi, optimalizaci krevního
tlaku, nárůstu síly, vytrvalosti, svalové regeneraci a snižování tuků v těle.

1 čajová lžička – 1 gram sušené drogy vaříme 30min. v půllitru vody, nebo necháme po přelití horké vody louhovat 5 hodin, vylouhovaný extrakt scedíme a užíváme najednou nebo postupně během dne před jídlem. Max. denní dávka je 2 gramy.
(www.kotvicnikovafarma.cz, dle Štěpánky Janoutové)
mmch. p. Janoutová je má spolužačka z fakulty a spolumajitelka oné farmy. 2x jsem navštívíl a 2 sezony pěstoval v domácích podmínkách kotvičník a zkoušel dávky od 1g do 5g. nižší dávka je bezpečně poddimenzovaná, kvůli mladistvím a dětem..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek