Kouzelné schopnosti léčivých bylin

20.3.2023 v Léčba 6

Mezi lidmi a duší přírody existuje hluboké propojení. Využití léčivých bylin v naší kuchyni a v životě je volná, poetická a tvůrčí praxe pro každého, kdo se snaží o duchovní rozhovor s přírodou. Prostřednictvím tohoto dialogu můžeme uzdravit Zemi a nakonec i sami sebe.
Být bylinkářkou, léčitelkou nebo curanderou znamená pracovat a souznít s přírodními cykly. Zaséváme semena, pečujeme o půdu, nasloucháme hlasu přírody a jsme správci svého kousíčku země. Správná bylinkářka má silné duchovní spojení s přírodou, ale také má praktické znalosti a schopnosti, které přirozeně dodržují zákony udržitelnosti. Prostřednictvím jemnohmotného vnímání naslouchá rostlinám.A takto rostliny odhalují svá tajemství – mnohá z nich jsou mnohem jemnější, než by mohla odhalit chemická analýza. Být skutečnou bylinkářkou znamená stát se věštkyní. Pěstovat vrozenou citlivost, která nám umožňuje komunikovat s duchem přírody a univerzálním vědomím. Znamená to naslouchat, když k vám rostliny promlouvají, a pohlížet na ně s nejpokornějším srdcem jako na své učitele.

Kouzelné schopnosti bylin
Zaměřila jsem se na klasické bylinky, které většina z nás má, nebo zná.

ALOE VERA – Říká se, že aloe chrání před zlými vlivy a temnou energií. Často se vysazovala před domem, aby zabránila špatné energii, krádežím a nehodám.

NOVÉ KOŘENÍ – (jamajský pepř) Komplexní chuť v sobě zahrnuje hřebíček, skořici a pepř. Používalo se k přivolání peněz, prosperity, štěstí a hojnosti.

BAZALKA – Bazalka je velmi univerzální. Přitahuje prosperitu, úspěch, mír, ochranu, štěstí, očistu, klid a lásku. Používala se k přivolání hojnosti a k probuzení větší lásky mezi partnery.

BOBKOVÝ LIST – Odedávna se používal pro vyvolání vizí. Je spojován s věštěním, intuicí a úspěchem. Často se nosí sušený v pytlíčcích pro silnější intuitivní vedení a osvědčil se i jako vykuřovadlo.

MĚSÍČEK – Přitahuje štěstí, lásku, ochranu a harmonii.

KMÍN – Používal se jako ochranné koření, které zabraňuje krádežím a chrání před energetickými upíry. Přivolává důvěru a věrnost.

ŠÍPEK – Klasická kulinářská bylina, která pomáhá zbavit domov a okolní prostředí zlých duchů.

SKOŘICE – Univerzální koření používané pro štěstí, peníze, ochranu a posílení milostné touhy.

KORIANDR – Známá ochranná bylina. Tradičně se svazek koriandru zavěšoval v domě na ochranu. Je spojován s mírem a může být používán při rituálech prováděných za tímto účelem. V Egyptě se používal v milostných kouzlech k posílení lásky a jako bylina nesmrtelnosti.

HŘEBÍČEK – Koření bylo používáno k přitahování peněz a prosperity. Hřebíček je spojován s očistou, rozšířením duševních schopností a obnovou. Často se sypal kolem dveří nebo zavěšoval v ochranných sáčcích, aby odháněl špatnou energii.

HEŘMÁNEK – Uklidňuje ustaranou duši, tlumí podrážděnost, bolesti hlavy a nervozitu. Přitahuje prosperitu, klid, harmonii a štěstí. Heřmánek nám pomáhá znovu se vrátit do dětství a připomíná nám, že máme zůstat radostní, klidní a obdivní k životu.

KOSTIVAL – Vynikající uzemňující bylina, která se používá jako ochránce zahrady a domova.

KOPR – Magická bylina, o níž je známo, že pomáhá léčit i hluboce zakořeněný smutek. Používá se také k přivolání štěstí, prosperity, radosti a ochrany.

FENYKL – Fenyklovým odvarem se oplachovaly oči k navození jasnosti, vyjasnění vizí, zamezení zmatků a pomáhal odstranit strach z transformace.

ČESNEK – Česnek velmi dobře chrání před temnou energií a odvrací nemoci a zlo. Ne nadarmo se má za to, že drží upíry na uzdě. Když máte potřebu ochrany, zavěste sušený česnek ke stropu, nad dveře, nebo na kliku. Až úplně seschne, musí se vyměnit. Lidé, které ovládá zlo, obvykle česnek nesnáší a nechtějí ho jíst.

ZÁZVOR – Podobně jako skořice se používá k povzbuzení záměru. Přináší energii a peněžní hojnost.

LEVANDULE – Tento krásný a voňavý fialový květ se používá k přivolání míru, harmonie, klidu a lásky. Často se používá k opětovnému obnovení lásky v manželství.

MÁTA – Může pomoci zmírnit mnoho nerovnováh, od běžné bolesti hlavy, přes mírné deprese až po nerovnováhu zažívacího traktu. Máta se používala při očistných rituálech, také k přivolání úspěchu a jasnosti.

MAJORÁNKA – Majoránku používali staří Řekové ke korunování novomanželů. O této půvabné rostlině je známo, že přináší věrnost, štěstí, důvěru, lásku a radost v partnerských vztazích.

PELYNĚK – Známá snová bylina, se kterou se i často vykuřovalo. Používal se k věštění, vědomému snění a jasnovidectví. Odvrací černou magii.

OREGANO – (dobromysl) Používalo se v milostných kouzlech k posílení svazku, jako věnec během sňatků, a k přivolání radosti a štěstí.

PETRŽEL – Známý očistný prostředek, pro zmírnění obav a strachu. Neutralizátor energií, vhodný k „resetování“ energie v prostoru.

MÁK – V rituálech byl mák spojován s plodností a tvořivostí. Používal se k přivolávání vizí, nápadů a vhledů, které přinášejí tvořivost a jasnost. Často se používal k manifestaci snů.

RŮŽE – Mnoho kultur ji v historii používalo k přivolání lásky a posílení krásy. Používala se k věštění, duchovní ochraně a pomáhala napravit zlomené srdce.

ROZMARÝN – Tradičně se používal k očistným rituálům a ke zlepšení paměti. Rozmarýn se používá jako energetický všelék, který přitahuje lásku, úspěch, ochranu, jasnost a prosperitu.

TYMIÁN – Staří Řekové považovali tymián za mocnou rostlinu obdařenou magickými schopnostmi. Pro ně to byla bylina zrozená přímo ze slz Heleny Trojské. Tymián je známý jako mistrovský přitahovač. Používá se také ke zmírnění citových traumat a k odpoutání se od minulosti.

ŠALVĚJ – Ať už použijete šalvěj obecnou, nebo bílou, obě mají silné očistné vlastnosti. Používají se při vykuřování, k přivolání světla a odstranění přetrvávající špatné energie z prostoru. Zahání neštěstí a přináší moudrost a bohatství. Zahání rozrušení a napětí, povznáší ducha nad všední životní starosti. Noste ji u sebe pro ochranu a moudrost.

ŘEBŘÍČEK – Řebříček léčí nejrůznější neduhy. Je o něm známo, že přináší odvahu a sílu.

Jak s nimi pracovat?
Podle vaší potřeby. Ochranné byliny mohou růst blízko vašeho domu a na vašem pozemku. Můžete je dávat do oken, dveří a obsypávat s nimi práh. Posilující byliny můžete popíjet ve formě odvarů, nebo se v nich koupat. Můžete s nimi vykuřovat, abyste dům vyčistili. A nezapomeňte na kořeníčko, které můžete každý den zařadit do svých pokrmů.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Bořivoj 2023-03-20 07:45:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Parádní článek. Nejsou informace ještě k – sedmikráska a přeslička ?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-03-20 09:26:31
Ikona diskutujiciho
sipka

můžu ještě kouknout do herbáře… bylin je kopa a v jednom článku se všechny obsáhnout nedají

Ikona diskutujiciho Fialka 2023-03-20 22:07:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný článek. děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho Gizmo 2023-03-20 22:08:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně inspirativní. Asi ještě něco k domu vyberu. Teď je ideální doba.

Ikona diskutujiciho Samuel 2023-03-21 12:43:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zase další vysoce pozitivně nabušený článek. Já česnek miluju, takže snad ty zloduši se ode mě budou držet dostatečně daleko:) Hodně to koresponduje s právě probouzející se přírodou u nás.

Ikona diskutujiciho Petra N. 2023-03-24 19:00:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Byliny, to je můj život. A nemusí být ani léčivé. Hodně zajímavý je kostival. Především nedoceněný, respektive Evropskou unií je jeho vnitřní užívání zakázáno (oficiálně kvůli obsahu stopových množství pyrolizidinových alkaloidů o kterých se neví zda by mohly uškodit, ale prý „pro jistotu“), takže výborné gely z kostivalového kořene, které až zázračně hojí střeva se u nás neprodávají (možná v Rusku by se daly sehnat). Osobně vnímám kostival jako obdobu aloe, obě jsou slaboulince jedovaté, mají podobné účinky, jen o kostivalu se o jeho opravdových schopnostech prakticky nikde nedočtete. Dost možná proto, že si ho můžeme utrhnout na vlastní zahradě a neutratili bychom love za certifikované farmaceutické výrobky z exotické aloe, pokud bychom se jednoduše obsloužili sami z vlastních krajových zdrojů. Je třeba vyvolat uměle strach, aby ho lidé nepoužívali … Přitom k hojení kostních zlomenin či drobných kožních poranění není nic účinnějšího. Doslova zázračný účinek. Člověku, který to měl možnost pozorovat, se z toho až tají dech.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek