Kouzelné schopnosti stromů a Rostliny používané v tradičním americkém léčitelství

22.3.2023 v Léčba 4

Komunikace se světem rostlin je velmi hluboké a mystické téma, které bylo předmětem studií po tisíce let. Rostliny jsou jako rádiové přijímače, které vdechují a vydechují kosmické energie, jež alchymizují a přetvářejí v život. Tyto síly jsou lidským okem neviditelné a zahrnují širokou škálu jemných energií duchovní povahy. Rostliny alchymizují světlo prostřednictvím fotosyntézy a vytvářejí z něj šetrné léky pro tělo i mysl.Léčivé síly stromů

JAVOR – Javor se používal k přivolání lásky, prosperity a hojnosti.

BOROVICE – Borovice se používala pro očistu, pročištění a jasnost. Její pryskyřice se používala jako prostředek k přivolání dlouhověkosti, ochrany, lásky a zdraví.

CEDR – Další vzácný strom uznávaný mnoha kulturami jako mýtický a mocný spojenec. Cedr je po staletí známý jako ochránce, který pomáhá odpuzovat špatnou energii.

JABLOŇ – Vyskytují se po celé severní polokouli a jejich široká dostupnost symbolizuje jejich hojnou a plodnou energii. Jablko je spojováno s harmonií, synergií, plodností a dlouhověkostí.

BEZ – Říká se mu také „strom víl“, protože se okolo něj často zdržují. Bez je spojován s věštěním, ochranou a prací se sny.

Rostliny používané v tradičním americkém léčitelství

BOBINSANA – Tento malý strom se používal k věštění, přivolání snů, projasnění mysli a pro silnější duchovní zrak. Bobinsana se dá nosit v pytlíčku, nebo položit pod polštář, abyste si navodili prorocké sny.

KOKA – Domorodými národy je po tisíce let uctívána jako mistrovská rostlina. Analýzy mumifikovaných lidských ostatků v Chile ukazují na užívání koky již 1000 let před naším letopočtem. Vzhledem k tomu, že k izolaci jejích hlavních složek pro výrobu kokainu došlo až v novodobější historii, užívání celé rostliny pomalu upadalo a její vývoz byl téměř zakázán.
Koka je energizující a silně povzbuzující prostředek. Šamani se pomocí listů koky postí, používají ji k udržení se vzhůru během dlouhých nocí při obřadech a hledání vizí pro své pacienty, kteří potřebují uzdravení. Listy koky se používají mimo jiné jako ofrenda (božská oběť) při slavnostních obřadech a pohřbech.

KAKAO – Mayové používali kakaové boby v obřadních nápojích během duchovních rituálů na počest mayských bohů. Tekutá čokoláda, často kombinovaná s dalšími léčivy, se podávala jako symbol krve a sloužila k přístupu do země předků. Syrové kakaové boby nebo prášek lze použít k rozněcování duchovního zraku a k posílení meditace.

DAMIÁNA – Oblíbená bylina, která je často považována za afrodiziakum, byla mexickými domorodci používána k nejrůznějším účelům. Je považována za rostlinu omlazující, přinášející dlouhověkost a je také považována za adaptogen. Ačkoli to nebylo v lékařské komunitě prokázáno, rostlina má silnou schopnost odvrátit škodlivé účinky stresu na organismus. Tuto bylinu lze použít k přivolání lásky, tvořivosti, plodnosti a prosperity.

TŘEZALKA – Tato mistrovská rostlina, používaná při rituálech v mnoha částech světa, je považována za skvělého ochránce. Třezalka tečkovaná má přinášet světlo a čistit stagnaci.

IBIŠEK – Klasika, kterou najdete v mnoha zahradách ve Střední a Jižní Americe, se používá k očištění starých milostných svazků, které mohly být škodlivé. Je to mistrovský léčitel druhé čakry, pomáhá zvyšovat sebevědomí, smyslnost, plodnost a lásku. Používá se také v milostných amuletech k přivolání spřízněných duší.

PALO SANTO – Kůra stromu se často používá k čištění a rozptylování temných energií z těla a prostoru. Používá se také jako čistič vzduchu.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho PřemekJ 2023-03-24 11:56:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve všech stromech je energie, kterou s nimi můžeme sdílet. Nejvíce jí mají staré vitální stromy, ty mladé ji naopak více potřebují. Proto staré stromy pohlcují SO2 a vydávají O2, zatímco u mladých je tomu naopak. Takže to chce staré lesy a pralesy chránit a ty deštné neničit, ale postupně obnovovat. Celková energetická a chemická bilance v přírodním samozmlazujícím se lese je neutrální. Les neprodukující semenáčky, je les mrtvý a energeticky i chemicky nevhodný. Takové je většiuna lesů v péči lesních hospodářů a nikoli přírody. Přesto se i v hospodářských lesích začínají opět oběvovat husté ostrůvky semenáčků. Mění se frekvence Země, její precese i její póly. To vše je známkou brzkého pádu satanského globálního systému a těch, kteří v něm satanismus zavedli. Marně si někteří bezduší dělají z pozemské Přírody byznys…

Ikona diskutujiciho sylvie 2023-03-24 15:19:05
Ikona diskutujiciho
sipka

pááni, podobných textů alušky i komentářů se ne a nemůžu nabažit. do přírody chodím, seč mi síly stačí a učím se se propojit a odhazuju ten myšlenkový model, že „já to neumím“
třebas vloni jsem na velikonoce vyrazila na výlet jičín-nová paka a těšila se na setkání s lipovou alejí v jičíně, asi 3km alej. fakt jsem se těšila, zda a co mi stromy prozradí —> prozradily: že jsou mega naštvaný, smutný a bolavý, že jim lidi ubližují. prořezávají jim větve a zničili do té doby všechny jejich děti. všechny. všechny.
to byl pro mě opravdu silný zážitek. třeba jen odrážel moje vnitřní rozpoložení…. …..kdo to ví? –> odpoví

Ikona diskutujiciho Wei 2023-10-07 18:36:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co Bříza?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-10-08 10:08:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Bříza je pionýrský strom. Symbolizuje obrození a přizpůsobivost.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek