Kouzelný lektvar proti úzkosti

1.3.2020 v Návody 1

Úzkost je nebezpečný stav, jehož výskyt je mimořádně častý. Pravděpodobně díky modernímu způsobu života a zrychlené době. V určité fázi můžeme dokonce mít pocit, že je to přirozené, nebo že je to nezbytné. Určitě to však není přirozené ani zdravé. Dlouhodobá úzkost zvyšuje hladinu kortizolu v krvi a způsobuje řadu zdravotních problémů tím, že narušuje funkci imunitního systému.Následující recept popisuje, jak vytvořit čajový lektvar ke snížení stresu a úzkosti. Jeho výroba je opravdu jednoduchá a je účinný. Pamatujte ale, že úzkost je vážný zdravotní problém a měli byste se vždy poradit i se svým lékařem.

Kouzelný čajový lektvar ke snížení stresu a úzkosti
Smíchejte stejné množství sušeného heřmánku, levandule a mučenky do sklenice. Přidejte kousek krystalu fluoritu, nejlépe fialového. Ale zelený bude také fungovat. Nechte sklenici odpočívat na světle ubývajícího měsíce po dobu alespoň 3 nocí, ale můžete použít celou ubývající fázi měsíce. Poté uložte sklenici do skříně.

Heřmánek pravý Chamomilla Recutita

Levandule lékařská Lavandula Angustifolia

Mučenka pletní (květ maracuji) Passiflora Incarnata

Fluorit: fialový nebo zelený

Když se budete cítit vystresovaně, přelijte jednu čajovou lžičku lektvaru vroucí vodou a udělejte si čaj. Nechte louhovat pět minut a pak slijte.
Pokud máte rádi sladké, přidejte med. Uvolňuje energii pomaleji než cukr a přináší mnoho benefitů pro zdraví.

Upozornění: V případě alergie na některou ze složek se vyhněte konkrétní položce.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana (bývalá Ježovka) 2020-03-03 05:57:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

čaj všeobecně pomáhá na úzkost:) teď zrovna miluju uplně obyčejný, jahody s vanilkou z Penny. hah 😀 a tenhle taky zkusím :)!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek